Φυσίγγια για τρυγόνι

"alex1912, post: 100586, member: 383"]30 gr champion και wolf "BEST" (32 gr) Νο 8.[/QUOTE]
Βγαίνουν ακόμα τα Champion; Τα κυνηγούσαμε πριν πολλά χρόνια, περίπου 25, με το πλάγιο Μπαϊκάλ του πατέρα μου. Θυμάμαι ήταν φαρμάκι, κάποια στιγμή δε τα ξαναεφερε το κατάστημα και δεν τα ξαναειδα στο νησί.
Για αυτά λέω, είναι τα ίδια;
photoupload
forum image hosting
 
"alex1912, post: 100586, member: 383"]30 gr champion και wolf "BEST" (32 gr) Νο 8.
Βγαίνουν ακόμα τα Champion; Τα κυνηγούσαμε πριν πολλά χρόνια, περίπου 25, με το πλάγιο Μπαϊκάλ του πατέρα μου. Θυμάμαι ήταν φαρμάκι, κάποια στιγμή δε τα ξαναεφερε το κατάστημα και δεν τα ξαναειδα στο νησί.
Για αυτά λέω, είναι τα ίδια;
photoupload
φιλεμου γιαννηforum image hosting[/QUOTE]
"alex1912, post: 100586, member: 383"]30 gr champion και wolf "BEST" (32 gr) Νο 8.
Βγαίνουν ακόμα τα Champion; Τα κυνηγούσαμε πριν πολλά χρόνια, περίπου 25, με το πλάγιο Μπαϊκάλ του πατέρα μου. Θυμάμαι ήταν φαρμάκι, κάποια στιγμή δε τα ξαναεφερε το κατάστημα και δεν τα ξαναειδα στο νησί.
Για αυτά λέω, είναι τα ίδια;
photoupload
forum image hosting[/QUOTE]
φιλεμου γιαννη υπαρχουνε ακωμη τα campionεδω σε εμας μαλιστα τα βγαζουνε στην δραμα,,,
 
Αυτά τα μαυρα τα 34 γρ πήρα μια και μοναδική φορά και δεν θέλω να τα ξαναδώ.Ήταν φουσκωμένα και έμπαιναν με πολύ ζόρι στο όπλο.Ακόμη τα έχω στην άκρη....
 
Αυτά τα μαυρα τα 34 γρ πήρα μια και μοναδική φορά και δεν θέλω να τα ξαναδώ.Ήταν φουσκωμένα και έμπαιναν με πολύ ζόρι στο όπλο.Ακόμη τα έχω στην άκρη....
Τα ίδια και τα 32άρια του τα πράσινα που πήρα πριν κάνα τεσσάρι χρόνια. Κρίμα πρέπει να έχει πάρει την κάτω βόλτα η εταιρία.
Κάποτε στον Έβρο έπιναν νερό στο όνομα του για το μαύρο το 34άρι του. Αργότερα έστειλε και το 36άρι του επάνω το οποίο δούλεψε και αυτό θαυμάσια. Έχω δοκιμάσει και τα Quarantee 38gr, εξαιρετικό και αυτό. Κάνει και φοβερές τιμές είναι η αλήθεια, αν κάνεις παραγγελία 20άρα κούτα. Ελπίζω αυτό που έτυχε σε μένα και στον Μήτσο να ήταν κάτι τυχαίο. Αξίζει κάποιος να τα δοκιμάσει σαν φυσίγγια πάντως.
 
Τα μαύρα (champion) για τα θηράματα που τα χρησιμοποιώ (πάπια, φάσσα, τσίχλα), εξακολουθούν να είναι άριστα. Πρόπερσι (έναρξη 2014)πρέπει να έκανε κάποιο λάθος στη γόμωση των 30 γρ., τα οποία δεν πήγαιναν με τίποτα και άφησαν πολλά παράπονα και στους συναδέλφους που τα χρησιμοποίησαν στα ορτύκια.
 
Παίζει να είναι ο πιο "ακριβός" κατασκευαστής στην Ελλάδα...hair.

Δεν ξέρω για νότια Ελλάδα αλλά εδώ στον βορρά τα φυσίγγια wolf ήταν σε μεγάλη εκτίμηση των κυνηγών και εμού. Δεν ξέρω αν ακόμη συνεχίζουν να χαίρουν της ίδιας εκτίμησης αλλά οι τιμές είναι υψηλές και παλιότερα στο site αναφερόταν η πυρίτιδα του κάθε τύπου φυσιγγίου ενώ τώρα όχι...
 
Καλησπερα!
Τι γνωμη εχετε για τα navaro 30gr του Κυργια? Εχει καποιος δοκιμη σε πινακα? Φετος θα κυνηγησω με δίκανο και θελω ελαφρια φυσιγγια οσο ειναι δυνατον..
 
Τι γνωμη εχετε για τα navaro 30gr του Κυργια? Εχει καποιος δοκιμη σε πινακα?

Λεφτερη κανα δυο κουτια εχω ριξει μονο κ δεν εχω σαφη αποψη αλλα μου ειχαν αφησει πολυ καλη εντυπωση...
Στα 25 μετρα με 4 αστρα κια συγκεντρωση 75% σε νουμερο 9


Στα 33 μετρα με 3 αστρα κ συγκεντρωση 64% σε νουμερο 9
 
Καλησπερα!
Τι γνωμη εχετε για τα navaro 30gr του Κυργια? Εχει καποιος δοκιμη σε πινακα? Φετος θα κυνηγησω με δίκανο και θελω ελαφρια φυσιγγια οσο ειναι δυνατον..
Χαμηλη ανακρουση, αλλα ποτε δεν το συνηθησα. Και εγω με δικαννο κυνηγω. Μπαικαλ.
 
Αρη ημουν σιγουρος οτι θα ειχες :) φαινοντε αρκετα καλες, ετσι κι αλλιως δεν κυνηγαω περασματα μονο σε ηλιοσπορα! για την τιμη τους μαλλον ειναι μια χαρα!
Kastora αφου κυνηγας με baikal και σου φαίνεται μαλακο τοτε σε εμπιστεύομαι!:)
 
Χαμηλη ανακρουση, αλλα ποτε δεν το συνηθησα. Και εγω με δικαννο κυνηγω. Μπαικαλ.
Να αναφερω επισης οτι ειχα αφλογιστιες με τα συγκεκριμενα, συν οτι δυο φορες φρακαρε το ριγμενο φυσιγγι και δεν μπορουσα να ανοιξω το οπλο.
 
Θα ριξω μερικα κουτια στο σκοπευτηριο να δω αν γίνει κατι παρόμοιο και σε εμενα ποιο πολυ με καιει η ανακρουση γιαυτο ηθελα να παρω μια γνωμη πριν παραγγείλω, αφου οι δοκιμες του Αρη φαίνονται καλες αξιζει να τα δοκιμασω!
* Αρη ευχαριστω για τισ φοτο!
 
Δεν έχω εμπειρίες πάνω στα τρυγονάκια αλλά για φέτος που μάλλον θα πάω λέω να χρησιμοποιήσω lampro tordo στα 30gr. Ελαφρύ φυσίγγι και για τις ζεστές μέρες θα είναι μια χαρά πιστεύω.
 
Και το tordo το 32 μου ειχε αφησει εξαιρετικες εντυπωσεις στην εναρξη...οσα πετυχα ακαριαιες καταβολες και χωρις καθολου αιμα...
 
Αρκετά καλό το Navaro 30 Λευτέρη.
Σε τρυγόνι,ορτύκι και τσίχλα που έχει δοκιμαστεί μου άρεσε.(Σε αντίθεση με το 32γρ που δεν μου κάθισαν καλά)
το 32 το εριξα και οντως κατι δεν παει καλα κλωτσαει και πολυ!
Το λαμπρο 32 ειναι το αγαπημενο μου αλλα με δικανο τον αυγουστο δεν... το 30αρι του παλι κλωτσαει αρκετα!
 
Back
Top