Φυσίγγια για τρυγόνι

Βασίλη χωρίς να έχω κάτι προσωπικό με τον πρώτο που είπες μόνο και μόνο που άλλαξε σεταπ χωρίς να ενημέρωση κανέναν και έπρεπε να σφάξουμε φυσίγγια και να το ανακαλύψουμε μόνοι μας δεν το λέω ότι μου φέρθηκε σωστά!
Αυτό δεν το ήξερα Ηλία. Πάντως γενικά άκουσα ότι πολλοί που άλλαξαν την συνταγή το έκαναν λόγω έλλειψης πρώτης ύλης. Αλλά και πάλι είναι μεγάλο λάθος να μην ενημερώνουν.
 
Αυτό δεν το ήξερα Ηλία. Πάντως γενικά άκουσα ότι πολλοί που άλλαξαν την συνταγή το έκαναν λόγω έλλειψης πρώτης ύλης. Αλλά και πάλι είναι μεγάλο λάθος να μην ενημερώνουν.
Βασίλη είναι σεβαστό να κάνεις κάποιος λάθος σχεδιασμό και να του λείψουν κάποιες πρώτες ύλες,αλλά πρέπει να ενημέρωση! Συγκεκριμένα στο κόκκινο από g3000 το γύρισε σε gm3 χωρίς καμία ενημέρωση στο σάιτ του!
 
Μάγκες υπάρχουν και επαγγελματίες Έλληνες που ακόμα και φέτος φέρθηκαν σωστά. Προσωπικά του χρόνου θα διαλέξω μόνο από αυτούς τα λίγα φυσίγγια που αγοράζω. Ο Καραμανίδης και ο Κένταυρος φέρθηκαν σπαθί σε εμένα και στο φόρουμ. Αν και δεν έχω δοκιμάσει το ίδιο καλά μας φέρθηκε και ο Μητσάκος. Να λέμε τα κακά αλλά να λέμε και τους σωστούς επαγγελματίες. Προσωπικά φέτος τρυγόνια θα κυνηγήσω με 28αρια γιατί ήδη έχω αποφασίσει ότι θα πάρω το ποζε μαζί και η αλήθεια είναι ότι μετά τα 31 κλωτσάει παραπάνω απ' όσο θα ήθελα.

Θέλει πολύ δουλειά για να αποκτηθεί ο τίτλος .
Ο σωστός επαγγελματίας κρίνεται απο τη διαδρομή του σε βάθος χρόνου. Με συμπεριφορές και αξιοπρέπεια που ταιριάζουν σε έναν σωστό επαγγελματία.

Οταν κάποιος αλλάζει τα δεδομένα των φυσιγγίων χωρίς να ξέρει κανείς τίποτα και ξαφνικά απο φυσίγγια βλέπει στρακαστούκες τότε παραμένω επιφυλακτικός και ο "επαγγελματίας "
μετεξεταστέος.
Πάντως με όλα αυτά που έχω μαζέψει σαν εμπειρίες , πολύ δύσκολα πια θα εμπιστευτώ κάποιον.
 
Last edited:
Ειναι δυσκολο να γεμιζει καποιος μονος του φυσιγγια οταν δεν διαθετει χρονο. Δε θεωρω πως να αγοραζει καποιος φυσιγγια ειναι η αισχατη επιλογη. Υπαρχουν σφαιρες που ειναι σταθερες σε βαθος χρονου με αντιστοιχο κοστος παντα(ρεμι εξπρες).
Επισης οπως προειπατε και εσεις, υπαρχουν βιοτεχνες που ξεφτυλιζουν πραγματικα πολυ μεγαλυτερουςπου εξαγουν ακομη και σε αρκετες χωρες του εξωτερικου. Ενας απο αυτους ειναι ο Κενταυρος. Εξαιρετικο φυσιγγι το sporting. Δε θελω να δοκιμασω αλλο δικο τους, μιαε και με καλυπτει απολυτα αυτο. Το εχω ξαναγραψει αλλωστε.
Υγ. Ξερει καποιος τις αρχικες του; Ειμαι πολυ περιεργος να μαθω!
 
Ειναι δυσκολο να γεμιζει καποιος μονος του φυσιγγια οταν δεν διαθετει χρονο. Δε θεωρω πως να αγοραζει καποιος φυσιγγια ειναι η αισχατη επιλογη. Υπαρχουν σφαιρες που ειναι σταθερες σε βαθος χρονου με αντιστοιχο κοστος παντα(ρεμι εξπρες).
Επισης οπως προειπατε και εσεις, υπαρχουν βιοτεχνες που ξεφτυλιζουν πραγματικα πολυ μεγαλυτερουςπου εξαγουν ακομη και σε αρκετες χωρες του εξωτερικου. Ενας απο αυτους ειναι ο Κενταυρος. Εξαιρετικο φυσιγγι το sporting. Δε θελω να δοκιμασω αλλο δικο τους, μιαε και με καλυπτει απολυτα αυτο. Το εχω ξαναγραψει αλλωστε.
Υγ. Ξερει καποιος τις αρχικες του; Ειμαι πολυ περιεργος να μαθω!
Εμπειρικά πάντα θεωρώ πως είναι σχετικά αργό για την κατηγορία του χωρις να γνωρίζω ονομαστικές ταχύτητες...Έριξα το τραπ του και μου άρεσε αρκετά!
 
Αλήθεια ρε παιδες ...εκεινο το θρυλικό az της μαγιονκι!Για ένα διάστημα το κράτησε κ η νομπελ...τωρα δεν το βλέπω...αλλαξε name????
Ναι nsi classica ονομάζεται....Το παλιό δεν το πρόλαβα αλλά και το καινούριο είναι εξαιρετικό φυσιγγιο
 
Ειναι δυσκολο να γεμιζει καποιος μονος του φυσιγγια οταν δεν διαθετει χρονο. Δε θεωρω πως να αγοραζει καποιος φυσιγγια ειναι η αισχατη επιλογη. Υπαρχουν σφαιρες που ειναι σταθερες σε βαθος χρονου με αντιστοιχο κοστος παντα(ρεμι εξπρες).
Επισης οπως προειπατε και εσεις, υπαρχουν βιοτεχνες που ξεφτυλιζουν πραγματικα πολυ μεγαλυτερουςπου εξαγουν ακομη και σε αρκετες χωρες του εξωτερικου. Ενας απο αυτους ειναι ο Κενταυρος. Εξαιρετικο φυσιγγι το sporting. Δε θελω να δοκιμασω αλλο δικο τους, μιαε και με καλυπτει απολυτα αυτο. Το εχω ξαναγραψει αλλωστε.
Υγ. Ξερει καποιος τις αρχικες του; Ειμαι πολυ περιεργος να μαθω!


http://www.idiogomosi.com/pages/posts/dokimes-stromatopoiisis-1462.php
Στο 3:15 κ μετα
 
Το έριχνα κ ως μαγιονκι κ ως ιδιοκτησία...της νομπελ ...το άφησε ως είχε
...οπως κ το σούπερ κατσια
Φυσιγγαρα Γιάννη το caccia το πρασινο πολύ σταθερό φυσίγγι με το που άλλαξε συσκευασία και χρώμα κάλυκα δεν ξέρω αν είναι ψυχολογικό πάντως εμένα δεν μαρεσε η απόδοση του και δεν τα ξαναπηρα.

image urlcertificity.com
 
Φυσιγγαρα Γιάννη το caccia το πρασινο πολύ σταθερό φυσίγγι με το που άλλαξε συσκευασία και χρώμα κάλυκα δεν ξέρω αν είναι ψυχολογικό πάντως εμένα δεν μαρεσε η απόδοση του και δεν τα ξαναπηρα.

image urlcertificity.com
Και αυτό πολύ συγκεντρωτικό είναι κατά τα άλλα πολύ καλά σκοτωματα έχει!
 
Φυσιγγαρα Γιάννη το caccia το πρασινο πολύ σταθερό φυσίγγι με το που άλλαξε συσκευασία και χρώμα κάλυκα δεν ξέρω αν είναι ψυχολογικό πάντως εμένα δεν μαρεσε η απόδοση του και δεν τα ξαναπηρα.

image urlcertificity.com
Η ψυχολογία είναι δυνατός παράγων...οπως κ το ότι τα γράμματα σβηναν εντελώς πάνω στο φυσιγγι....αααλλλλλα ως είχε έμεινε...μονο οπτικά η αλλαγή!με δαύτο ως τα 36 μετρα έχω κατανομή αλατιερας!
 
Εγώ πάλι ρε παιδιά το nsi classica δε το βολευτηκα ποτε. Μου φαινοταν πολυ σκληρο οποτε το δοκιμασα και δε μπορω να πω οτι ειχα επιτυχιες. Παρολα αυτα ειχα ριξει σε χαρτονι και κουφαθηκα, ειχε παει πολυ κλειστα. Φετος δε ξερω τι να κανω με το 690, νομιζω ομως οτι θα χρησιμοποιησω ξανα το lambro classic που το παει σφαιρα.
 
Εγώ πάλι ρε παιδιά το nsi classica δε το βολευτηκα ποτε. Μου φαινοταν πολυ σκληρο οποτε το δοκιμασα και δε μπορω να πω οτι ειχα επιτυχιες. Παρολα αυτα ειχα ριξει σε χαρτονι και κουφαθηκα, ειχε παει πολυ κλειστα. Φετος δε ξερω τι να κανω με το 690, νομιζω ομως οτι θα χρησιμοποιησω ξανα το lambro classic που το παει σφαιρα.
Καλό φυσίγγια γενικά,αρκετά καλό και για την συγκεκριμένη περίοδο και αυτό το θήραμα!
 
Αυτό με την έναρξη πάντοτε με προβληματίζει, τουλάχιστον να έχουμε μερικές επισκέψεις στο σκοπευτήριο μπας και είμαστε πιο στρωμένοι. Το NS-20 είναι πολύ καλή επιλογή απλώς δεν θα το βάλω πρώτο. Για πρώτο θα δουλέψω κάποιο δικό μου στα 30-32 γραμμάρια.
 
Αυτό με την έναρξη πάντοτε με προβληματίζει, τουλάχιστον να έχουμε μερικές επισκέψεις στο σκοπευτήριο μπας και είμαστε πιο στρωμένοι. Το NS-20 είναι πολύ καλή επιλογή απλώς δεν θα το βάλω πρώτο. Για πρώτο θα δουλέψω κάποιο δικό μου στα 30-32 γραμμάρια.
Με το δικαννο δεν έχεις θέμα η μία κάννη πολύ ανοιχτό τσοκαρισμα και η άλλη τρυαρι και είσαι κομπλέ!αλλά όταν γεμίζεις....σίγουρα έχεις περισσότερες επιλογές και καλύτερες!
 
Με το δικαννο δεν έχεις θέμα η μία κάννη πολύ ανοιχτό τσοκαρισμα και η άλλη τρυαρι και είσαι κομπλέ!αλλά όταν γεμίζεις....σίγουρα έχεις περισσότερες επιλογές και καλύτερες!

Το έχω αποφασίσει ότι θα ανοίξω τη σεζόν μου με το Benelli, είναι καθαρισμένο και περιμένει τις πρώτες μέρες του Αυγούστου για να το τεστάρω στο σκοπευτήριο.
 
Το έχω αποφασίσει ότι θα ανοίξω τη σεζόν μου με το Benelli, είναι καθαρισμένο και περιμένει τις πρώτες μέρες του Αυγούστου για να το τεστάρω στο σκοπευτήριο.
Αφού το έχεις πάρει απόφαση με αυτό να ριχνεις και στο σκοπευτήριο οπότε πήγαινες....θα το νιώθεις πολύ πιο οικείο!
 
Η πρωτη παραλαβη εγινε. Μια κουτα nsi clasica σε 7,5 με 7.2 το κουτι. Πηρα και 3 κουτια percoso σε 36 gr με 11 το κουτι για να τω δω σε φασσες, οποιος τα εχει ριξει θα ηθελα εντυπωσεις. Η επομενη αγορα θα εναι ολα καραμανιδης... Παντως περιμενω να λογικευτουν οι ελληνες κατασκευαστες στις τιμες γιατι πραγματικα θα χασουν...
 
Back
Top