Φυσίγγια για τρυγόνι

Έχω ξαναπεί για το συγκεκριμένο στήσιμο...
Αν μιλάμε για τα 30αρια...
Σε μια μέρα, με διαφορά 3 ωρών,είδα...Τζεκιλ και Χάιντ! :confused:
Το πρωί με παγωμένη υγρασία...λύκος!!
Μόλις "έσπασε" η υγρασια....θεριζε!!
Καλοκαίρι σε τρυγόνια....
Ευτυχώς που είχα κι άλλα φυσίγγια μαζί μου!!:(
Πώς επηρεάζει τα φυσίγγια η κρύα υγρασία και πώς η ζεστή υγρασία?
 
βγαλτε από το μυαλο σας οτι εχει σχεση η εικονα της προσκοπευσης με την αρχικη ταχυτητα του φυσιγγιου

+1
Με τις μενουσες? Η εμπειρια σου τι σου εχει δειξει?

Γιατι βρε φιλε δεν σ αρεσει? Τι το κακο δλδ του εχεις βρει ?
Δεν του εχω βρει κατι κακο... Εμενα δεν μου ταιριαξε ποτε... Το ηθελα πιο γλυκο κ πιο συγκεντρωτικο σε αισθηση...

Ωραιες πολυ οι βολες Αρη , αλλα κ "κλειστες" πολυ θα ελεγα , δλδ το 3* ...σαν 2* το πας!
Γουστα ειναι αυτα... Θελω να ξερω οτι απο τα 20 μεχρι τα 50 μετρα με το καταλληλο τσοκ, ειναι δικο μου λαθος αν το χασω...
 
Έχω ξαναπεί για το συγκεκριμένο στήσιμο...
Αν μιλάμε για τα 30αρια...
Σε μια μέρα, με διαφορά 3 ωρών,είδα...Τζεκιλ και Χάιντ! :confused:
Το πρωί με παγωμένη υγρασία...λύκος!!
Μόλις "έσπασε" η υγρασια....θεριζε!!
Καλοκαίρι σε τρυγόνια....
Ευτυχώς που είχα κι άλλα φυσίγγια μαζί μου!!:(
Τα πορτοκαλί τα 32 λέμε Γιάννη!
 
Τορντο 30 ισως το ποιο αχρηστο φυσιγγη που εχω ριξει ποτε σε μπασιματα.δεν ειχα προλαβει να γεμισω και εβγαλα δυο κουτια που ειχα καβατζα στο αυτοκινητο,μεχρι 25 μετρα με τα δυο αστρα καλο ειναι μετα τρεχατε ποδαρακια μου.ευτυχως ειχα κατι 5αρια 6αρια σκουριασμενα και κυνηγησα
 
Τορντο 30 ισως το ποιο αχρηστο φυσιγγη που εχω ριξει ποτε σε μπασιματα.δεν ειχα προλαβει να γεμισω και εβγαλα δυο κουτια που ειχα καβατζα στο αυτοκινητο,μεχρι 25 μετρα με τα δυο αστρα καλο ειναι μετα τρεχατε ποδαρακια μου.ευτυχως ειχα κατι 5αρια 6αρια σκουριασμενα και κυνηγησα
Γρηγόρη,σε τραβιολες??.sarcastic..sarcastic.
 
Έχω ξαναπεί για το συγκεκριμένο στήσιμο...
Αν μιλάμε για τα 30αρια...
Σε μια μέρα, με διαφορά 3 ωρών,είδα...Τζεκιλ και Χάιντ! :confused:
Το πρωί με παγωμένη υγρασία...λύκος!!
Μόλις "έσπασε" η υγρασια....θεριζε!!
Καλοκαίρι σε τρυγόνια....
Ευτυχώς που είχα κι άλλα φυσίγγια μαζί μου!!:(
η C7 είναι οργιαρα μπαρουτη , κλεισε τσοκ όταν αρχιζει τα εργα και θα κατσει τουμπεκι ψιλοκομμενο μετα
 
+1
Με τις μενουσες? Η εμπειρια σου τι σου εχει δειξει?


Δεν του εχω βρει κατι κακο... Εμενα δεν μου ταιριαξε ποτε... Το ηθελα πιο γλυκο κ πιο συγκεντρωτικο σε αισθηση...


Γουστα ειναι αυτα... Θελω να ξερω οτι απο τα 20 μεχρι τα 50 μετρα με το καταλληλο τσοκ, ειναι δικο μου λαθος αν το χασω...
Αρη εχω μαθει το μυαλο μου να μην επηρεάζεται από τι φυσίγγια ριχνω οσο αφορα την προσκοπευση , αναλογα την ταχυτητα και την αποσταση ξερω στο περιπου παντα ποσο μπροστα ριχνω , αν πεσεις στην παγιδα εχω γρηγορο φυσιγγι ριχνω πανω του να το γραψω ομορφα την πατησες , η προσκοπευση παντα πρεπει να μπαινει , ακομα και σε πολύ μικρες γωνιες η ιδια προσκοπευση είναι αλλα λογω της γωνιας φαινεται μικρη , από εκει και περα , μετα από καποια μετρα ριχνω με το συστημα τοση προσκοπευση και άλλη τοση πριν πατησω , ελπιζω να το καταλαβες , ειχες γραψει για τους ασσεους πριν από καποιες μερες , δεν ηθελαν πολύ μπροστα ειχες γραψει ,επεισες το μυαλο σου για αυτό και εριχνες με πολύ μεγαλυτερη ταχυτητα την κανη σου από το πουλι και για αυτό σου φαινοταν πιο μικρη η εικονα , είναι σχεδόν αμελητεα στα πολλα μετρα η διαφορα από νουμερο σε νουμερο , με δυο λογια , μπροοοοοοοοοοστααααααα
 
Αρη εχω μαθει το μυαλο μου να μην επηρεάζεται από τι φυσίγγια ριχνω οσο αφορα την προσκοπευση , αναλογα την ταχυτητα και την αποσταση ξερω στο περιπου παντα ποσο μπροστα ριχνω , αν πεσεις στην παγιδα εχω γρηγορο φυσιγγι ριχνω πανω του να το γραψω ομορφα την πατησες , η προσκοπευση παντα πρεπει να μπαινει , ακομα και σε πολύ μικρες γωνιες η ιδια προσκοπευση είναι αλλα λογω της γωνιας φαινεται μικρη , από εκει και περα , μετα από καποια μετρα ριχνω με το συστημα τοση προσκοπευση και άλλη τοση πριν πατησω , ελπιζω να το καταλαβες , ειχες γραψει για τους ασσεους πριν από καποιες μερες , δεν ηθελαν πολύ μπροστα ειχες γραψει ,επεισες το μυαλο σου για αυτό και εριχνες με πολύ μεγαλυτερη ταχυτητα την κανη σου από το πουλι και για αυτό σου φαινοταν πιο μικρη η εικονα , είναι σχεδόν αμελητεα στα πολλα μετρα η διαφορα από νουμερο σε νουμερο , με δυο λογια , μπροοοοοοοοοοστααααααα

Εισαι αλεπου, αλλα εγω τι γνωμη σου σε αλλο πραγμα απο αυτο που λες θελω...
Φτανουν παντα ολα τα φυσιγγια μαζι στο στοχο στα 40 μετρα? Κ αν οχι τι ειναι αυτο που κανει αυτη τη διαφορα, εστω κ μικρη... Με την εμπειρια σου παντα...
Εγω μπορει να κανω κ λαθος γιατι οσο ζεις μαθαινεις, θεωρω οτι το ν1 απο το ν4 η ν5 στο ιδιο ακριβως φυσιγγι, εχουν διαφορα στο χρονο που ταξιδευουν μεχρι το στοχο... Αλλιως γιατι στο ν1 με το που παταω τη σκανδαλη σκαει ο πινακας στα 50 μετρα ενω με το ν4 ειναι αισθητη η διαφορα αυτη... Μικρη μεν αλλα αισθητη...
Για τις προσκοπευσεις, συμφωνω απολυτα σε οσα λες...
 
Φτανουν παντα ολα τα φυσιγγια μαζι στο στοχο στα 40 μετρα? Κ αν οχι τι ειναι αυτο που κανει αυτη τη διαφορα, εστω κ μικρη...
όχι φυσικα , με όλα τα αλλα συστατικα ακριβως τα ιδια παντα το πιο χοντρο θα φτασει πιο γρηγορα σε σταθερο στοχο , αλλα ο χειριστης ποτε δεν πρεπει να πεφτει σε αυτή τη παγιδα , παλια ειχα αγορασει ένα ισπανικο φυσιγγι εμποριου με 440μ/δ όπως εγραφε επανω στο κουτι ταχυτητα , στην μυτη μου ειχε πει ο πονηριδης ο εμπορος , στο κουτι λοιπον δεν ειχα παρει πουλι , μολις εριξα 2 μετρα μπροστα ηταν μπαμ και πουλι , αυτό εννοω
 
Πώς επηρεάζει τα φυσίγγια η κρύα υγρασία και πώς η ζεστή υγρασία?
Με το κρυο τα μορια του αερα συστελονται με αποτελεσμα να φτιαχνουν ενα συμπαγει "πεπλο
Πώς επηρεάζει τα φυσίγγια η κρύα υγρασία και πώς η ζεστή υγρασία?
Με τη ζεστη εχουμε διαστολη και με το κρυο συστολη.Με το κρυο λοιπον τα μορια του αερα συστελλονται και φτιαχνουν ενα πυκνοτερο και συμπαγει 'πεπλο" με αποτελεσμα να δυσκολευονται σε πολυ μεγαλο βαθμο να το διαπερασουν τα σκαγια.
 
Με το κρυο τα μορια του αερα συστελονται με αποτελεσμα να φτιαχνουν ενα συμπαγει "πεπλο

Με τη ζεστη εχουμε διαστολη και με το κρυο συστολη.Με το κρυο λοιπον τα μορια του αερα συστελλονται και φτιαχνουν ενα πυκνοτερο και συμπαγει 'πεπλο" με αποτελεσμα να δυσκολευονται σε πολυ μεγαλο βαθμο να το διαπερασουν τα σκαγια.
Τα δικα μου το διαπερνανε..sarcastic..my man.Τα δικασου??????.lazy.
 
παλια ειχα αγορασει ένα ισπανικο φυσιγγι εμποριου με 440μ/δ όπως εγραφε επανω στο κουτι ταχυτητα , στην μυτη μου ειχε πει ο πονηριδης ο εμπορος , στο κουτι λοιπον δεν ειχα παρει πουλι , μολις εριξα 2 μετρα μπροστα ηταν μπαμ και πουλι , αυτό εννοω

E αμα ξεκιναμε κ λεμε τετοια παλι, ειναι σαν να πιανουμε την ΑΒ απο την αρχη... Εσυ αν θυμαμαι καλα το εγραψες σε καποιο θεμα οτι ευτυχως με την τεχνολογια κ το ιντερνετ κ τα φορουμ οι κυνηγοι συγκεκριμενα μπορουν να μαθαινουν πραγματα πολυ ευκολοτερα απο εμπειριες αλλων κ να βελτιωνονται... Παρομοιες κουβεντες εμπορων, μονο γελιο μπορρουν να προκαλεσουν πλεον στην πλειοψηφια των κυνηγων... Οι μεγαλες ταχυτητες ωφελουν σε αλλα πραγματα οχι στην εκμηδενιση της προσκοπευσης... Μικροδιαφορες σε προσκοπευσεις που καποιος εμπειρος χειριστης μπορει να αντιληφθει θα υπαρχουν παντα, αν κ εγω ειμαι της αποψης οτι ακομα κ αν δεν εχουμε το φυσιγγι που μας ταιριαζει απολυτα κ συμβαδιζει με τους χρονους της σκοπευσης μας, αν αφησουμε το υποσεινηδητο ελευθερο θα προσραμοσει την προσκοπευση αναλογα ωστε να εχουμε επιτυχιες... Αρκει να μην φευγουμε πισω απο το θηραμα απο επιλογη... Αν η τουφεκια ειναι πισω, ειναι πισω, ουτε τα υπερφυσικα φυσιγγια ουτε τα εξωτικα τσοκ δεν σωζουν την κατασταση...
 
.xm..xm..llk..hunter.1.sex hard..sex hard..sex hard.ha haaa
1547yqg.jpg
 
Back
Top