Φυσίγγια για τρυγόνι

Ηλια 400 σκαγια 8αρια φτανουν και περισσευουν. 3 χρειαζομαστε αρκεί η τουφεκια να παει εκει που πρεπει.
Το κενταυρος δε νοιώθω πως ειναι αυστηρο φυσιγγι ακομη και με σφιχτα τσοκακια. Το βολευτικα οσο κανενα αλλο. Θα εχω και κανενα 9αρακι για τα πρώτα.
Φίλε ότι νιώθεις εσύ οικείο....δεν είπα πως είναι λίγα τα 409 σκάγια προς θεού....εγώ για το ψυχολογικό κομμάτι μίλησα...αυτό που ρίχνω είναι τέρμα συγκεντρωτικό φυσίγγια και δεν συγχωρεί το παραμικρό λάθος αλλά.... όλα είναι στο μυαλό τελικά!
 
Πηρα ένα κουτακι sporting imperial νο7. 5 με 2.37mm διαμετρο σκαγιου.
Θα ριχτεί σε πινακα και αν μου αρεσει, θα μπει πισω πισω στην αποθήκη της bellmonte.
Να παρω αλλο δεν παίζει, γιατι υπαρχουν πολυ φθηνοτερα φυσιγγια απο αυτο.
Το πηρα στα 6 ευρω. Πρωτη και τελευταια φορα. Πρεπει καποιοι να καταλαβουν οτι ανακαλύφθηκε το διαδικτυο οπως λεει και ο φιλος μου ο Κρητικος.

*ξερει κανεις με τι γεμιζονται;
φιλαρακι θα μηνης ευχαριστημενως απο το φυσιγκακι αυτο πιστευω, βεβαια δωκιμασετο σε πινακα με διαφωρα τσοκαρισματα για να γνωριζης τι τουφεκια σε βγαζη το καθενα παντως στο τρυγονι θα το γουσταρηςςςςς.my man.
 
Στο Λαυριο : αν πετυχεις κανα καικι μπορεις να τα αγορασεις σε καλη τιμη :: Το οπλο δικο σου ειναι ! οχι πολλες ριπες!.hit.
φιλαρακι θα μηνης ευχαριστημενως απο το φυσιγκακι αυτο πιστευω, βεβαια δωκιμασετο σε πινακα με διαφωρα τσοκαρισματα για να γνωριζης τι τουφεκια σε βγαζη το καθενα παντως στο τρυγονι θα το γουσταρηςςςςς.my man.
 
Last edited:
Ηλια 400 σκαγια 8αρια φτανουν και περισσευουν. 3 χρειαζομαστε αρκεί η τουφεκια να παει εκει που πρεπει.
Το κενταυρος δε νοιώθω πως ειναι αυστηρο φυσιγγι ακομη και με σφιχτα τσοκακια. Το βολευτικα οσο κανενα αλλο. Θα εχω και κανενα 9αρακι για τα πρώτα.
Στα φυσηγγια δεν μετράει ποσα σκαγια εχουν 20/200/400.αλλα τι δύναμη εχουν αυτα τα σκαγια για να καταβαλουν το θυραμα..
 
Στα φυσηγγια δεν μετράει ποσα σκαγια εχουν 20/200/400.αλλα τι δύναμη εχουν αυτα τα σκαγια για να καταβαλουν το θυραμα..
Ηλια το ανεφερα απο αποψη γομωσης. Καποτε κυνηγουσα τρυγονι με 34γρ και πλεον με 28-30. Τωρα μέχρι και τα 40 μετρα που σηκωνω οπλο συνηθως πιστευω πως τα περισσοτερα εμπορικα επαρκουν απο αποψη κινητικης ενεργειας.
 
φιλαρακι θα μηνης ευχαριστημενως απο το φυσιγκακι αυτο πιστευω, βεβαια δωκιμασετο σε πινακα με διαφωρα τσοκαρισματα για να γνωριζης τι τουφεκια σε βγαζη το καθενα παντως στο τρυγονι θα το γουσταρηςςςςς.my man.
Ετσι θα καμω Σάκη. Αν ερθεις λαγκαδα το ΣΚ ριξε σύρμα.

Ζωηρεψτε κυριοι! Εφτασαν οι μερες..
Λιγα ΣΚ εμειναν και αν συμπεριλαβουμε και τα ανιχνευτικα ισα που προλαβαίνουμε να ριξουμε μερικες πουλες και να βρουμε το πολυποθυτο καρτερακι ;)
 
Ηλια το ανεφερα απο αποψη γομωσης. Καποτε κυνηγουσα τρυγονι με 34γρ και πλεον με 28-30. Τωρα μέχρι και τα 40 μετρα που σηκωνω οπλο συνηθως πιστευω πως τα περισσοτερα εμπορικα επαρκουν απο αποψη κινητικης ενεργειας.
αχχαχα. τι εγινε ρε φιλαρακι, εγινες και ιμιτασιον κεντροτουφεκαω τωρα???
ha haaa
 
2 μερες διακοπές πηγα και το off topic εχει παει σύννεφο!! Συνεχίζουμε με φυσιγγια για το τρυγόνι εδω και το καλαμπούρι μας στη γωνία!!

Μολις επιστρέψω θα κανω μια επίσκεψη στο σκοπευτήριο για δυο πουλες με το σκοπευτικό του Κένταυρου, εφόσον με ικανοποιήσει θα κανω έναρξη με αυτο και το nsi classica! Μην ξεχνάτε οτι αναλόγως το μερος τα πουλιά την έναρξης δεν πετούν σε τεράστιες αποστάσεις!
 
Στο Λαυριο : αν πετυχεις κανα καικι μπορεις να τα αγορασεις σε καλη τιμη :: Το οπλο δικο σου ειναι ! οχι πολλες ριπες!.hit.
φιλε θανο το φυσιγκακι το δουλευω χρονιααααα και δεν μου εχη δημιουργηση κανενα πρωβλημα με το οπλομου, και στην καραμπινα και στο δικανακι.sarcastic.,, ωσο για το καικι εαν το δης δωστου μια παραγκελια καμια 2 3000 χιλιαδες φυσιγκια.hair..my man..my man..hit.
 
Back
Top