Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παύλο, έφερε φέτος ο Παρδαλάκης σχεδόν όλη τη σειρά ... Τα Tsihla 33gr τα εχει 5,50 ευρώ , όσο τα ειχε και ο Κένταυρος πέρυσι ... Δεν εχω ακούσει κακή κουβέντα για το συγκεκριμένο φυσίγγι ... Μόνο οτι ίσως ειναι δυνατό για τα μπασίματα τις ζεστές μέρες ...;)

μίλησα με παρδαλάκη

η τιμή για το tishla 33 ανέβηκε €5,80 και γενικά θα ανεβάσει τις τιμές γιατί πήρε λέει κάποια τηλ και έμαθε τιμές και τα πούλαγε φτηνά ( ωραία τακτική :mad: )

σπό τα super kill που θέλω δεν έχει τίποτα και αν δει ότι υπάρχει ενδιαφέρον θα φέρει

τα ανάμεικτα ποτέ δεν τα συμπάθησα οπότε θα περιμένω μπας και φέρει super kill αλλιώς θα μιλήσω απευθείας με την βιοτεχνία
 
μίλησα με παρδαλάκη

η τιμή για το tishla 33 ανέβηκε €5,80 και γενικά θα ανεβάσει τις τιμές γιατί πήρε λέει κάποια τηλ και έμαθε τιμές και τα πούλαγε φτηνά ( ωραία τακτική :mad: )

σπό τα super kill που θέλω δεν έχει τίποτα και αν δει ότι υπάρχει ενδιαφέρον θα φέρει

τα ανάμεικτα ποτέ δεν τα συμπάθησα οπότε θα περιμένω μπας και φέρει super kill αλλιώς θα μιλήσω απευθείας με την βιοτεχνία
καλησπερα ο κενταυρος ειχε πριν δεκα μερες τα super kill κ τα τσιχλα στα 5.5 το κουτι καθως επισης κ αλλα του καραμανιδη εκτος απο τα diva 32 που ειναι με ακουιλα.ειναι απο τους μονους με χαμηλες τιμες καθως επισης εχει και δικα του που ειναι πολυ καλα στα 5,5ευρω στα 32γρ
 
Εγω κυνηγω πλεον αποκλειστικα με του καραμανιδη τα φυσιγγια ολα τα θηραματα τα τελευταια χρονια. Τα tsihla αναμικτα 8/9 σε 33γρ απλα γαζωνουν. Ουτε υγρασια ουτε κρυο δεν καταλαβαινουν ειναι φονικοτατα. Οποιος παιρνει γενικα φυσιγγια απο καραμανιδη δυσκολα αλλαζει, κανει καταπληκτικη δουλεια και με πολυ καλες τιμες.
 
Τα εχω δουλεψει ενα χρονο ολοκληρο με την xlr.Με ξηρο καιρο γαζωνουν και γενικα με κρυο με υγρασια δεν πηγαιναν καθολου καλα ομως.
Αυτο τι αποκλειω για υγρασια και κρυο ειμαι καθετος σε αυτο
 
Αυτο τι αποκλειω για υγρασια και κρυο ειμαι καθετος σε αυτο
Μην αποκλειεις τιποτα φιλε μου μπορει το δικο σου οπλο να τα πηγαινει καλυτερα αφενος και αφετερου κι ο πωλητης που μου τα εδωσε το ιδιο μου ειπε και το διαπιστωσα στην πραξη. Σε μπασιμο με καλες θερμοκρασιες προπερσι οχι κρυο εννοω δεν εκοβαν καλα. (Μιλαω για μπασιμο για να ριξεις 100 φυσιγγια).Αντιθετως το καταχειμωνο εκοβαν τελεια. Αυτη ειναι η αποψη μου σε συνδυασμο με το δικο μου οπλο.Παντως γενικα οι εντυπωσεις ειναι θετικες γι αυτο αλλωστε τα δουλεψα και ολο το χρονο.
 
Καλησπερα...Δυστηχως και ο κενταυρος ανεβασε τις τιμες στου καραμανιδη τα φυσιγγια.
Εγω μεχρι και περσυ δουλευα τα b@p f2....απιστευτο φυσιγγι στο κρυο.
Δοκιμασα ομως τα κοκκινα 32γρ του καραμανιδη και εμενα ευχαριστημενος.Τα επερνα 5 ευρω απο κενταυρο.Φετος τα πηγε 6.
Απογευματινο καρτερι δουλευα τα 9 10 που τα λεει ορτυκι........Οτι περναγε μεχρι τα 30 μετρα ....πεθαινε...με μουφα στην φρανκι
 
Εγω δεν ξερω τι θα ριξω στα μπασιματα φετος... Κανω λιγο κρατη την μπαρουτι γιατι αναμενεται μεγαλη ζητηση στην ΜΒ οταν ξαναρθει, οποτε θα παω σε εμποριου...
Τα Sporting ειναι του πανακριβου εδω κατω, οποτε μαλλον θα παρω δανεικα μερικα 28αρια του Κενταυρου απο ενα φιλο κ αν μου αρεσουν θα κινηθω σε αυτα...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top