Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ρε μάγκες τι γνώμη έχετε για το F2 classic 32gr σε νούμερο 8 για τσίχλες? Με ενδιαφέρει και όποιος το έχει χρησιμοποιήσει αν του φάνηκε συγκεντρωτικό, γρήγορο κλπ...
Εχω την εντυπωση οτι δεν βγαινει 32αρι το f2.Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.το f2 34gr θεριζε σε κρυο και υγρασια.με ζεστη ψιλο κλανει.
 
Εχω την εντυπωση οτι δεν βγαινει 32αρι το f2.Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.το f2 34gr θεριζε σε κρυο και υγρασια.με ζεστη ψιλο κλανει.

Συγνώμη έχεις δίκιο ήθελα να γράψω την εταιρεία B&P MB 32 classic...drive car
 
Συγνώμη έχει δίκιο ήθελα να γράψω την εταιρεία B&P MB 32 classic...drive car
Το mb το δοκιμασα περυσι τον δεκεμβρη στην καλαματα με παρα πολυ υγρασια και σχετικα λιγο κρυο.Τις κατεβαζα με την σκεψη.απο συγκεντρώσεις και κτλ δεν γνωριζω και απο ταχυτητες.Αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι ειναι ενα πολυ αξιολογο φυσιγγι αλλα για εμενα προσωπικα περιττή η mb πυρίτιδα
 
Ρε μάγκες τι γνώμη έχετε για το F2 classic 32gr σε νούμερο 8 για τσίχλες? Με ενδιαφέρει και όποιος το έχει χρησιμοποιήσει αν του φάνηκε συγκεντρωτικό, γρήγορο κλπ...

Kαταπληκτικο σε συνθηκες υψηλης υγρασιας η ακομα ομιχλης. Δεν ειναι για ομαλες καιρικες συνθηκες.
 
Δεν εννοω για το συγκεκριμένο φυσιγγι.Εννοω γενικα σαν πυριτιδα οτι ειναι περιττή.καθαρα προσωπικη αποψη και εξηγω γιατι.Εχω κυνηγήσει τσιχλοκοτσυφα σχεδον με ολους τους καιρους με το πολυ 3 φυσιγγια γεμισμενα με μονοβασικες.τα θηραματα ηταν τεζα χωρις αιματα κτλ.Ποιος ο λογος να δοκιμασω κατι με mb?θα τα σκοτωνε καλυτερα η 2 φορες?
 
Σε αδρανειας λες να εχουν θεμα με τιποτα εμπλοκες?
Ο κατασκευαστης δηλωνει πως ειναι λειτουργικο και σε καραμπινες. Δε νομιζω να εχεις θεμα. Εχω δει es 100 να ριχνει ντουμπλεδες skeet με 24γρ χωρις εμπλοκη.
 
Ρε μάγκες τι γνώμη έχετε για το F2 classic 32gr σε νούμερο 8 για τσίχλες? Με ενδιαφέρει και όποιος το έχει χρησιμοποιήσει αν του φάνηκε συγκεντρωτικό, γρήγορο κλπ...

πολυ καλο και ποιοτικο δοκιμασμενο και με την καραμπινα τωρα και με το μποζε ποιο παλια
 
Ο κατασκευαστης δηλωνει πως ειναι λειτουργικο και σε καραμπινες. Δε νομιζω να εχεις θεμα. Εχω δει es 100 να ριχνει ντουμπλεδες skeet με 24γρ χωρις εμπλοκη.
Εριξα καποια 24αρια ετσι για την τρελα προχθες ξεχασμενα σε ενα ντουλαπι στην καλαματα και μου εκανε εμπλοκη με την μια.οσες εριξα εγινε εμπλοκη
 
Δεν εννοω για το συγκεκριμένο φυσιγγι.Εννοω γενικα σαν πυριτιδα οτι ειναι περιττή.καθαρα προσωπικη αποψη και εξηγω γιατι.Εχω κυνηγήσει τσιχλοκοτσυφα σχεδον με ολους τους καιρους με το πολυ 3 φυσιγγια γεμισμενα με μονοβασικες.τα θηραματα ηταν τεζα χωρις αιματα κτλ.Ποιος ο λογος να δοκιμασω κατι με mb?θα τα σκοτωνε καλυτερα η 2 φορες?
Με την mb32 θα ειχεσ ενα φυσηγγι για ολουσ του καιρουσ.
 
Εριξα καποια 24αρια ετσι για την τρελα προχθες ξεχασμενα σε ενα ντουλαπι στην καλαματα και μου εκανε εμπλοκη με την μια.οσες εριξα εγινε εμπλοκη
Δε ξερω τι μπορει να εφταιξε. Εγω αυτο που ειδα στο μετέφερα.
 
Κατα συμπτωση σημερα πηρα δυο κουτια φυσιγγια για δοκινη σε πραγματικες συνθήκες και σε πραγματικο κυνηγι.
Τι καλυτερο απο ενα τσιχλοκυνηγι μιας και αφθονούν και υπαρχει η δυνατοτητα για πολλων ειδων και αποστασεων βολες.
Το ενα κουτι ηταν το ΜΒ 32 κλασικ και το αλλο τα κλαμπ νοβα 32.
Μ αρεσε παρα πολυ με καθαρα και μακρινά σκοτωματα το ΜΒ32, και πολυ μαλακο σαν αισθηση.
Το κλαμπ νοβα32 ειχε πιο εντονη ανακρουση και πιο δυνατο ηχο αλλα ηταν το ιδιο αποτελεσματικο χωρις να με εντυπωσιάσει.
Το κυνηγι εγινε με την Μ2 σε θερμοκρασια 10 βαθμους κελσιου με ενα ελαφρύ ανατολικο αερακι.
Το ΜΒ 32 το συμπαθησα και μαλλον μαζι με τα f2 34γρ και τα CLUB36 θα την βγαλω φετος για τα καρτεριστηκα κυνηγια της τσιχλας και φασσας.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top