Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οι Ισπανοι Ευριπιδη δουλευουν τα δικα τους υλικα
αυτο ακριβως. το imperial τοσα χρονια καλο κακο αυτο ειναι. δεν εχει αλλαγες καθε λιγο και λιγακι. το rio το ιδιο. το pichon μηπως δεν ειναι φυσιγγαρα? να συνεχισω????
 
Γενικα τα περισσοτερα φυσίγγια που εχω ριξει ειναι τα lambro,ειδικα ειναι τα euromix.Με τις αυξήσεις όμως κ κυριότερα με τις αλχημείες τους θα με χασουν απο πελάτη.Πάντα θέλω κ προσπαθώ να στηρίζω ελληνικά προιόντα,όμως αν κάνω τα ..στραβα ματια κ σ αυτη την περίπτωση θα ναι σα να κοροιδεύω τον εαυτό μου.Ετσι κ αλλιώς όλα τα υλικά ειναι εισαγωγής.Συγγνώμη αλλά θα προτιμήσω το σταθερό ακομη κ αν ειναι ...κινέζικο!
 
αυτο ακριβως. το imperial τοσα χρονια καλο κακο αυτο ειναι. δεν εχει αλλαγες καθε λιγο και λιγακι. το rio το ιδιο. το pichon μηπως δεν ειναι φυσιγγαρα? να συνεχισω????
Συνεχιζω εγω..
Αrmusa 30γρ κοκκινο,32γρ μπλε και GB 32γρ πρασινο= Τσιχλοφονιαδες..
Κριμα που χαθηκαν απο την εδω αγορα.
 
Last edited:
αν εννοεις τα gm3 της nsi μακρια
Εγω ενα μειονεκτημα του βρισκω μονο,οτι ειναι πολυ δυνατο για 32αρι..
Κατα τα αλλα την έχουμε καταβρει με την mossberg..
Noμιζω ομως οτι πρεπει να ειναι τελειο για χαμηλες θερμοκρασιες..
 
Παλικάρια να σας ενημερώσω για κάτι. Ο μόλυβδος όπως θα ξέρετε αυξήθηκε περίπου 10% για αυτό και τα σκάγια πήγαν από 3.30 το κιλό στα 3.60. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι όλες οι νέες παρτίδες θα αυξηθούν 0%-10% ανάλογα τον κατασκευαστή. Επειδή παρατηρώ ότι πολλοί έχουν παράπονα από τους Έλληνες παραγωγούς και λένε ότι θα στραφούν στα ξένα φυσίγγια, να ξέρετε ότι οι τιμές των ξένων δεν έχουν αλλάξει γιατί ακόμα δεν έχει τελειώσει η παρτίδα. Μόλις τελειώσει η παρτίδα θα αυξηθούν και αυτά 0%-10%. Βάζω και το 0% γιατί μπορεί κάποιοι παραγωγοί (Έλληνες ή ξένοι) να απορροφήσουν την αύξηση του μολύβδου. Άποψή μου είναι ότι πριν αρχίσουμε να βρίζουμε τους Έλληνες που είναι όλοι λαμόγια κλπ να προσπαθήσουμε να μαθαίνουμε όλο το εύρος της παρεχόμενης πληροφορίας :)
 
Παλικάρια να σας ενημερώσω για κάτι. Ο μόλυβδος όπως θα ξέρετε αυξήθηκε περίπου 10% για αυτό και τα σκάγια πήγαν από 3.30 το κιλό στα 3.60. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι όλες οι νέες παρτίδες θα αυξηθούν 0%-10% ανάλογα τον κατασκευαστή. Επειδή παρατηρώ ότι πολλοί έχουν παράπονα από τους Έλληνες παραγωγούς και λένε ότι θα στραφούν στα ξένα φυσίγγια, να ξέρετε ότι οι τιμές των ξένων δεν έχουν αλλάξει γιατί ακόμα δεν έχει τελειώσει η παρτίδα. Μόλις τελειώσει η παρτίδα θα αυξηθούν και αυτά 0%-10%. Βάζω και το 0% γιατί μπορεί κάποιοι παραγωγοί (Έλληνες ή ξένοι) να απορροφήσουν την αύξηση του μολύβδου. Άποψή μου είναι ότι πριν αρχίσουμε να βρίζουμε τους Έλληνες που είναι όλοι λαμόγια κλπ να προσπαθήσουμε να μαθαίνουμε όλο το εύρος της παρεχόμενης πληροφορίας :)
δεν χρειαζεται να τους βρισουμε τους ελληνες γιατι αποδεδειγμενα ειναι λαμογια. οταν τελειωνει π. χ λεω εγω τωρα η πυριτιδα και συνεχιζουν να παραγουν το ιδιο φυσιγγι με αλλη χωρις να ενημερωσουν τι ειναι? αλλο παραδειγμα ολοι φετος φωναζουν για τα ευρωμιξ. δεν ειδα πουθενα επισημη ενημερωση απο τον ναυπλιωτη. αυτο δεν ειναι λαμογια?? λυπαμαι βασιλη αλλα οι ελληνες ειναι μεγιστα λαμογια
 
Last edited:
Παλικάρια να σας ενημερώσω για κάτι. Ο μόλυβδος όπως θα ξέρετε αυξήθηκε περίπου 10% για αυτό και τα σκάγια πήγαν από 3.30 το κιλό στα 3.60. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι όλες οι νέες παρτίδες θα αυξηθούν 0%-10% ανάλογα τον κατασκευαστή. Επειδή παρατηρώ ότι πολλοί έχουν παράπονα από τους Έλληνες παραγωγούς και λένε ότι θα στραφούν στα ξένα φυσίγγια, να ξέρετε ότι οι τιμές των ξένων δεν έχουν αλλάξει γιατί ακόμα δεν έχει τελειώσει η παρτίδα. Μόλις τελειώσει η παρτίδα θα αυξηθούν και αυτά 0%-10%. Βάζω και το 0% γιατί μπορεί κάποιοι παραγωγοί (Έλληνες ή ξένοι) να απορροφήσουν την αύξηση του μολύβδου. Άποψή μου είναι ότι πριν αρχίσουμε να βρίζουμε τους Έλληνες που είναι όλοι λαμόγια κλπ να προσπαθήσουμε να μαθαίνουμε όλο το εύρος της παρεχόμενης πληροφορίας :)
Βασίλη γνωρίζω για τον μολυβδο οτι ανεβηκε αλλα οπως λες κ ο ιδιος το κιλο ανεβηκε 30 λεπτα.Ενα κουτι 32gr φυσιγγια (που σχεδον παντα ειναι κατω απο 32) ειναι 800γρ μολυβι.Πως φιλε μου ο αλλος ο κομπογιαννιτης το ανεβαζει 50 κ 70 λεπτα;; Δεν ξερω οι βιοτέχνες ποσο τα αυξησαν αλλα να βλεπω πχ lambro tordo 30gr πριν 2 μηνες 5.50 κ τωρα 6.20 ειναι απαράδεκτο.Εκτός κ αν το κάνει ο μαγαζάτορας κ θέλει να βγάλει απ τη μύγα ξύγκι.Και καλα,ακριβυνε μου τα φετινα..οχι τα φυσίγγια που έχεις στοκ 5 χρονια..είπαμε!
 
Βασίλη γνωρίζω για τον μολυβδο οτι ανεβηκε αλλα οπως λες κ ο ιδιος το κιλο ανεβηκε 30 λεπτα.Ενα κουτι 32gr φυσιγγια (που σχεδον παντα ειναι κατω απο 32) ειναι 800γρ μολυβι.Πως φιλε μου ο αλλος ο κομπογιαννιτης το ανεβαζει 50 κ 70 λεπτα;; Δεν ξερω οι βιοτέχνες ποσο τα αυξησαν αλλα να βλεπω πχ lambro tordo 30gr πριν 2 μηνες 5.50 κ τωρα 6.20 ειναι απαράδεκτο.Εκτός κ αν το κάνει ο μαγαζάτορας κ θέλει να βγάλει απ τη μύγα ξύγκι.Και καλα,ακριβυνε μου τα φετινα..οχι τα φυσίγγια που έχεις στοκ 5 χρονια..είπαμε!
χαρη στα χανια ανεβηκαν 50 λεπτα το κουτι στο ηδη υπαρχων στοκ. πηρα τον αλλο και μου λεει αν εχω στην αποθηκη θα παρεις με 5,80 το κουτι στο κιβωτιο. οταν του επα οτι θελω 9αρια μου λεει εχω 8αρια και 10αρια.αλλα λαμογια αυτα. του χρονου η απο αθηνα θα παρω η θα ερθω σε σας βολτα να φορτωσω
 
Last edited:
Πυριτιδα τυπου granular, πιθανοτατα GM3. Φρεσκια ομως γιατι ειναι διχρωμη.

Καλυκας Fiem και καψουλι Nobelsport. Πιθανοτατα 688 (αν εχει πρασινο χαρτακι) ή κοκκινο αν ειναι 686. Βυσμα LBRS
Βικτωρα τσεκαρα τον καλυκα απο μεσα και το καψουλι ειναι κοκκινο οποτε 686.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top