Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αυτο που με τρελενει σε αυτο το φυσιγγι ειναι οτι οταν τρωει το πουλι την ντουφεκια παει προς τα πισω απο την δυναμη μου εχει...η 302 τα παει πολυ καλα!
Εχεις κ οπλαρα ρε φιλε..την εχει ο πεθερος μου...πραγματικα με 4αρι τσοκ κ θεριζει με τα sipe...
 
Οτι και να λεμε δεν βρισκουμε ακρη...
Το καλυτερο ειναι μολις δουμε καλες τιμες να κανουμε τις τσιχλοφυσιγγο αγορες μας πολυ πολυ πριν την εναρξη..Και ας τους μετα να τα ριχνουν οι ιδιοι..

Τασο δυστυχως ετσι σκευτηκανε και οι κατασκευαστες και μας την κανανε πριν την εναρξη και στα πιο δημοφιλη τσιχλοφυσιγγα. H Lambro πχ αλλαξε καψουλια και συγκεντρωτηρες, ο καραμανιδης αναγκαστηκε να αλλαξει μπαρουτι, ορκο δεν παιρνει κανενας πλεον τι βαζουν μεσα. Τους υπολοιπους δεν τους παρακολουθω και δεν εχω εικονα. Η ερωτηση πρεπει να ειναι ποιος μπορει και διατηρει το σεταπ του σταθερο στην παροδο του χρονου για να ανταμοιφθει και αναλογα απο μας.
 
το tordo το πορτοκαλι φετος εχει δωσει ρεστα. ειτε με την 302 ειτε με την 391 ειτε με το μπαικαλ κανει κηδειες και δινει μετρα σε νο 9 απο -1 μεχρι οτι θελετε που το εχω δοκιμασει αλλα απο 6 ευρω που το επαιρνα τωρα το βλεπω 6,70 στον καλκαντζακο και 6,50 στα χανια. και δεν μπορω να καταλαβω γιατι ελληνικο φυσιγγι πηγε τοσο ψηλα οταν οι ισπανοι κρατανε τα δικα τους τοσο χαμηλα. κι εξηγουμαι. ο μαυρουλης παραγει σκαγια ελληνικοι συγκεντρωτηρες υπαρχουν τους οποιους χρησ. ο ναυπλιωτης και απ οτι μας λενε αυξηθηκε το μολυβι. και ρωταω η αυξηση ειναι ελληνικο η παγκοσμιο φαινομενο?? στην ισπανια δεν αυξηθηκε???
Χθες αγορασα Ευριπιδη 6,70 απο6,40 που αγοραζα τα ριχνω απο την αρχη της σεζον πολυ ευχαρισιμενος με μπρεντα αστρο 4* στο πολυ κρυο οπως τωρα εχουν πολυ αιμα αλλα δεν με χαλαει ιδιαιτερα [οδευουμε προς το τελος και δεν θελω τωρα ψαξιματα,του χρονου βλεπουμε] εχω ομως μαζι μου παντα Β&P:)
 
Τασο δυστυχως ετσι σκευτηκανε και οι κατασκευαστες και μας την κανανε πριν την εναρξη και στα πιο δημοφιλη τσιχλοφυσιγγα. H Lambro πχ αλλαξε καψουλια και συγκεντρωτηρες, ο καραμανιδης αναγκαστηκε να αλλαξει μπαρουτι, ορκο δεν παιρνει κανενας πλεον τι βαζουν μεσα. Τους υπολοιπους δεν τους παρακολουθω και δεν εχω εικονα. Η ερωτηση πρεπει να ειναι ποιος μπορει και διατηρει το σεταπ του σταθερο στην παροδο του χρονου για να ανταμοιφθει και αναλογα απο μας.
Αλλο ενα καλο φυσιγγι που το μ$μησαν ηταν το διασπορας club 32 gr του κυργια. Το 2013 του αλλαξε καλυκα, πυριτιδα και αντιο ζωη. Μπραβο αλανια μπορειτε και χειροτερα συνεχιστε.hair..smashfrak.
 
Η ερωτηση πρεπει να ειναι ποιος μπορει και διατηρει το σεταπ του σταθερο στην παροδο του χρονου για να ανταμοιφθει και αναλογα απο μας.
Δυστηχως κανεις στην Ελλαδα.
Απο ιταλια μερια βλέπουμε και τα χαλια της nsi.
Μιας και εισαι φαν των bp,Αν εξαιρεσουμε το συμβαν με τα παλια nike που στην πορεια τα χαλασαν,Εχεις ακουσει η διαβασει παραπονα απο Ιταλια μερια για αλλαγη υλικων σε αλλα τσιχλοφυσιγγα της εταιρίας αυτα τα χρονια??πχ Το κλασσικο mb 32γρ παραμενει το ιδιο??
 
Δυστηχως κανεις στην Ελλαδα.
Απο ιταλια μερια βλέπουμε και τα χαλια της nsi.
Μιας και εισαι φαν των bp,Αν εξαιρεσουμε το συμβαν με τα παλια nike που στην πορεια τα χαλασαν,Εχεις ακουσει η διαβασει παραπονα απο Ιταλια μερια για αλλαγη υλικων σε αλλα τσιχλοφυσιγγα της εταιρίας αυτα τα χρονια??πχ Το κλασσικο mb 32γρ παραμενει το ιδιο??

Τασο και το F2 classic και το ΜΒ classic ολα τα χρονια που τα κυνηγαω σταθερα (για την ωρα). Το ΝΙΚΕ εχει αλλαξει καλυκες κατι φορες και την πυριτιδα του την εχουν βαφτισει ΝΙΚΕ που ομως δεν ειναι.
 
Δυστηχως κανεις στην Ελλαδα.
Απο ιταλια μερια βλέπουμε και τα χαλια της nsi.
Μιας και εισαι φαν των bp,Αν εξαιρεσουμε το συμβαν με τα παλια nike που στην πορεια τα χαλασαν,Εχεις ακουσει η διαβασει παραπονα απο Ιταλια μερια για αλλαγη υλικων σε αλλα τσιχλοφυσιγγα της εταιρίας αυτα τα χρονια??πχ Το κλασσικο mb 32γρ παραμενει το ιδιο??
Θυμαμε γεγονός με το f2 σε κουτί να μην σκάνε τα 20 από τα 25 καψουλια σε όπλο γνωστού μου νομιζε χάλασε το όπλο...και την ίδια χρονικά περίοδο κάποιος από φόρουμ είχε γράψει για μεγάλη παρέα που την πάτησε με τα φ2 σε ταξίδι Βουλγαρία χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες. Δεύτερο γεγονός με τα τρικολορ που τα έριχνε πολύ κόσμος στην περδικα να την τρώει στα δέκα μέτρα ή περδικα να μαδαει ολόκληρη να λες την έλιωσα και αυτή ακόμα να πεταει . Αστοχειες υλικών λογικά όχι αλλαγή σεταπ
 
σωστός
ο καλός κυνηγός γεμίζει η αγοράζει φυσίγγια εκτός περιόδου
μέχρι πέρυσι που άρχισα να γεμίζω όταν τελείωνε το κυνήγι πήγαινα στα 2-3 μαγαζιά που ψώνιζα και παζάρευα ότι είχε μείνει
πάντα τα έπαιρνα φθηνότερα από την περίοδο που έληξε και ακόμα φθηνότερα από την επόμενη :)
Αυτη ειναι μια ωραια ιδεα Μακη...σωστοοοος!!
 
Καλημερα σας παρακολουθούσα την συζήτηση ας χτες και ειδα για τα βικτορι τα φυσίγγια έστειλα μαιλ στην εταιρια στις 11 το βραδυ και άμεσος απάντησαν
Τα φυσίγγια διανέμονται στην Ελλάδα από την DISPAN OE.
Πειραιώς 118, Αθήνα 118 54,
Τηλ: +30 21 0347 7847
Δεν ξέρω αν βοηθάει αλλα εγω θα παρω ενα τηλέφωνο να μάθω τιμές και ποια καταστήματα τα πουλάνε
 
Last edited by a moderator:
η dispan δεν έχει σταθερό στοκ και φέρνει επιλεκτικά κάποια φυσίγγια όπως και στα bornaghi,

το κακό είναι πώς σε κυνηγετική περίοδο δεν είχε τίποτα και θα έφερνε στο τέλος της σεζόν πέρσι που είχα ρωτήσει για bornaghi ,,,,ενημέρωσε μας αν μάθεις κάτι
 
Φιλε μου καλιμερα, επιδι ειναι φρεσο ακομα και δεν εχεις αναροσι ακομα φιλα λιγο ακομα τι μεσι σου δεν ειναι μονο τα φυσιγγια ειναι το σκιψε παρε κουνιεσε δεξια αριστερα μιν σκονταψις. Τα κυνηγια πανε και ερχοντε η μεσι οχι. Παντα φιλικα....;)
 
η dispan δεν έχει σταθερό στοκ και φέρνει επιλεκτικά κάποια φυσίγγια όπως και στα bornaghi,

το κακό είναι πώς σε κυνηγετική περίοδο δεν είχε τίποτα και θα έφερνε στο τέλος της σεζόν πέρσι που είχα ρωτήσει για bornaghi ,,,,ενημέρωσε μας αν μάθεις κάτι
Οπως τα λες ειναι και λιγα 33αρια που ειχε ακριβοτατα 8 και ευρω.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top