Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λευκωσια,Και ενα ωραιο βιογραφικο του ιδρυτή της εταιριας..
http://www.shooters.gr/λάκης-ψημολοφίτης-ο-αθλητής-ο-παράγον/

o συγκεκριμενος καθε καλοκαιρι που γινονται αγωνες sporting εδω χανια ειναι στο σκοπευτηριο.ο τυπος δεν παιζεται.ειναι πολυ φευγατος
Ευριπίδη, όπως τα λες ερχόταν συχνά, αλλά πέθανε πέρυσι ... 20/5/2015 ...
http://www.riknews.com.cy/index.php...hane-o-koryfaios-skopeftis-lakis-psimolofitis
 
Για ποια φυσίγγια victory ενδιαφέρεστε παίδες;
Και ποσά τα βρίσκεται εκει?
Όποτε η χρόνια έχει πουλιά αμέσως στα καταστήματα ακριβαίνει ο μόλυβδος κ το μπαρούτι
Εγώ αυτό κατάλαβα
Σε εμάς φέτος έχουν βγάλει το σκοινί
Όλα ξεκινάνε από τα 7 κ πάνε πάνω
Ελάχιστες εξαιρέσεις
Τα λαμπρό ξεκινάνε από 7μιση
 
πολύ καλό βίντεο που δείχνει μια σοβαρή και υπεύθυνη εταιρία
τα φυσίγγια αυτά γιατί δεν έχουν καλές πωλήσεις στην Ελλάδα;;;;;
Πιστεύω ότι έχουν γεμισιές πιο ελαφρές και για υγρό κλίμα όπως της Κύπρου και λόγω ότι κυνηγάνε με δίκαννα, ο έλληνας θέλει πιστεύω να μπουμπουνάει τη λαγκαδιά με κάθε ντουφεκιά, πάντως το έχω ξαναγράψει για τα victory challenger 28gr ακόμα θυμάμαι τις ντουφεκιές που έκανε με το δίκαννο ο πατέρας μου με αυτά (πάνε 10 χρόνια +)
καλησπέρα, εχει δουλεψει καποιος τα mezzo lambro τα μεσοταπα να μας πει εντυπώσεις. εχω καραμπινα με σταθερο τσοκ * θα βολεψουν στο καρτερι σε αποστασεις περιπου 15-25 μετρα
Από mezzo άρεσαν μόνο τα κίτρινα στα 30γρ και Νο9-10, αλλά εγώ τα έριχνα με 3* στο δίκαννο.
 
Πιστεύω ότι έχουν γεμισιές πιο ελαφρές και για υγρό κλίμα όπως της Κύπρου και λόγω ότι κυνηγάνε με δίκαννα, ο έλληνας θέλει πιστεύω να μπουμπουνάει τη λαγκαδιά με κάθε ντουφεκιά, πάντως το έχω ξαναγράψει για τα victory challenger 28gr ακόμα θυμάμαι τις ντουφεκιές που έκανε με το δίκαννο ο πατέρας μου με αυτά (πάνε 10 χρόνια +)
γκάμα πιστεύω υπάρχει για επιλογές μιας και γίνονται εξαγωγές και σε άλλες χώρες π.χ. Αγγλία :)
 
Το θεμα ειναι προφανως ομως (εφοσον μιλαμε για εισαγωγη) να υπαρχει και το απαραιτητο αποθεμα και φυσικα η συνεχεια. Ολοι ξερουμε τι επιλογες κανουν πολλες φορες οι εισαγωγεις, με προσχημα το "ελα μωρε σιγα μη περπατησει το ταδε προιον"
 
Η νεα "φουρνιά" του express 32,γεμιζετε σε κοκκινο καλυκα (οπως κ παλαιοτερα)ελπιζω να μην αλλαξε κ το περιεχόμενο..
Οποιος τα δοκιμάσει ας γραψει εντυπωσεις.
Τάσο νομίζω ότι τα express 32 απέκτησαν μαύρο κάλυκα το 2009. Πριν το 2009 είχαν μπλε. Με κόκκινο δεν τα θυμάμαι ποτέ...
Τώρα για το αν έκαναν αλλαγές ποιος ξέρει....έδω χάλασαν το Rotweill που το ονομάζουν εδώ και 3 έτη R12 με τα γνωστά αποτελέσματα....

Μήπως με κόκκινο είναι τα bior τα καινούργια μεσόταπα που έβγαλε?
 
Τάσο νομίζω ότι τα express 32 απέκτησαν μαύρο κάλυκα το 2009. Πριν το 2009 είχαν μπλε. Με κόκκινο δεν τα θυμάμαι ποτέ...
Τώρα για το αν έκαναν αλλαγές ποιος ξέρει....έδω χάλασαν το Rotweill που το ονομάζουν εδώ και 3 έτη R12 με τα γνωστά αποτελέσματα....

Μήπως με κόκκινο είναι τα bior τα καινούργια μεσόταπα που έβγαλε?
μετα τον μπλε ειχαν παει σε κοκκινο. οτι να ναι
 
Τάσο νομίζω ότι τα express 32 απέκτησαν μαύρο κάλυκα το 2009. Πριν το 2009 είχαν μπλε. Με κόκκινο δεν τα θυμάμαι ποτέ...
Τώρα για το αν έκαναν αλλαγές ποιος ξέρει....έδω χάλασαν το Rotweill που το ονομάζουν εδώ και 3 έτη R12 με τα γνωστά αποτελέσματα....

Μήπως με κόκκινο είναι τα bior τα καινούργια μεσόταπα που έβγαλε?
Αυτό είναι το πρόβλημα παιδιά η συχνή αλλαγή υλικον έστω και του κάλυκα σε προδιαθέτει ότι κάτι έχει αλλάξει, και επειδή το κυνήγι είναι και ψυχολογία και συνήθως δεν μας αρέσουν οι αλλαγές σε κάτι που μας έχει ικανοποιήσει.
Κουβέντα κάνουμε και δεν κατηγορουμε κανένα κατασκευαστη αλλά την γνώμη μας πρέπει να την λέμε. Στα ROTTWEIL όπως παρατηρησατε όλοι το κουτί παραμένει το ίδιο για χρόνια μιας και είναι ιστορικό και αγαπημένο για πολλές γενιές, όταν σταμάτησαν να γεμίζουν με γερμανικά υλικά το μετονομασαν r12 το κουτί όμως το ίδιο αλλά με άλλο περιεχόμενο.
 
μου πρότεινε φίλος τα champion του Γιώργου Μακρή από την Δράμα με τα οποία κυνήγησε αυτές τις μέρες Θήβα με τον χιονιά και τον οποίο εμπιστεύομαι

παραγγελία 20 πακέτα για αρχή γεμισμένο με G3000,, τα υπόλοιπα αυτές τις μέρες που θα τα παραλάβω

d2dccff588f843ca94c7d662645da599.png
 
Ολοι ξερετε το NS Classica. Oταν το πρωτοαγορασα γεμιζοταν σε καλυκα Maionchi T1 και λεγοταν ΑΖ-20, επειτα σε Τ2, επειτα εγινε Nobelsport και μετονομαστικε σε NS Classica. Φετος ειδα οτι γεμιζεται σε πορτοκαλι ημιδιαφανο καλυκα. Παρολα αυτα ομως, οποτε και να το εριχνα, ηξερα πως ηταν το ιδιο φυσιγγι, γεμισμενο με C7 και βυσμα αποσπωμενου πατου Antigelo.

Καλη η εμφανιση η εξωτερικη, αλλα αν το εσωτερικο δεν αποδιδει το ιδιο αποτελεσμα, αστα να πανε. Αμα κλεισει το οπλο, τι χρωμα φυσιγγι εχεις δε φαινεται
 
Με κόκκινο δεν τα θυμάμαι ποτέ...
Τα θυμαμε εγω,Ειναι σιγουρα πανω απο 7-8 χρονια.
Μήπως με κόκκινο είναι τα bior τα καινούργια μεσόταπα που έβγαλε?
Τωρα προσβαλεις τον φυσιγγολογο:p
Αυτα ηταν γαλαζιο ημιδιαφανες μολις κυκλοφορησαν,Τωρα δεν ξερω.
Τα εξπρες 32 τα ειδα σημερα σε κατάστημα νεα παραλαβη:)
 
Αυτό είναι το πρόβλημα παιδιά η συχνη αλλαγη υλικων έστω και του κάλυκα σε προδιαθέτει ότι κάτι έχει αλλάξει
Ετσι ακριβως,Και ακομα και αν δεν εχει αλλαξει κατι (πραγμα σπανιο),Ο κατασκευαστης δεν δειχνει καμια σοβαροτητα..
 
μου πρότεινε φίλος τα champion του Γιώργου Μακρή από την Δράμα με τα οποία κυνήγησε αυτές τις μέρες Θήβα με τον χιονιά και τον οποίο εμπιστεύομαι

παραγγελία 20 πακέτα για αρχή γεμισμένο με G3000,, τα υπόλοιπα αυτές τις μέρες που θα τα παραλάβω

d2dccff588f843ca94c7d662645da599.png
Σε ποια τιμη παυλαν;;;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top