Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σήμερα μιλησα με γνωστό κυνηγομαγαζο για λογαριασμό του κουνιάδου μου που ήθελε 10 κουτιά direct λόγω του ότι κυνηγάει μπεκατσα..Η απάντηση;;; δεν έχω τίποτα μου λέει... Λέω γιατί;;;; έχει ξεμείνει η Λάμπρο κ δεν μου στέλνει δεν έχει να γεμίσει.. Τα συμπεράσματα δικά σας για το τι μας πασαρουν... Του λέω κ εγώ καλά τόσα πολλά πουλιά έχει φέτος;;.sarcastic.
 
τα εβγαλε ετσι γιατι του τελειωσε η gm3

Υποψιαζομαι οτι αυτη ειναι η μιση αληθεια. Στην καινουργια GM3 κανεις δεν βρηκε ακομη τη τουφεκια ουτε η ιδια η Nobelsport.
Μαλλον το καινουργιο Tordo 32 δεν ειναι προσωρινη λυση αλλα η στανταρντ για το μελλον και μαλλον ο Ναυπλιωτης ετοιμαζεται να την καννη με ελαφρα με οτι εχει να κανει με αυτη τη πυριτιδα. Ισως υπαρχει και πολυ μεγαλυτερη συνεχεια στην ολη ιστορια.
 
απογευματινο σημερα σε περασμα που ειχα να παω απο περυσι παρεα με τη γρια και το καινουργιο tordo. τα πουλια ψηλωμενα κι ενω ειχα απανω το 3 αστρα εριξα αρκετες εβιβες καθως αυτες τις μερες η ψυχολογια μου βρισκεται στο ναδιρ. θερμοκρασια περιπου στους 7-8 βαθμους χωρις υγρασια. ασφαλη συμπερασματα δεν μπορω να βγαλω σκομα αλλα με μια πρωτη ματια θα πω οτι το κσινουργιο μου φανηκε πιο μαλακο και πιο γρηγορο κι ελαφρως πιο συγκεντρωτικο. πρεπει ομως να πεσω σε τσιχλες για να καταλαβω κι αλλα. πηρα 1 τσιχλα κι εναν κοτσυφα σε κοντινη αποσταση κι εναν κοτσυφα περιπου στα 25 με 28 μετρα. ολα τα πουλια ακαριαια κατω χωρις αιματα. ο χρονος θα δειξει και οι διαφορετικες καιρικες συνθηκες. παντως μου φυγανε και 3 που δεν χανοτανε σαλλα ειπαμε αυτο τον καιρο δεν ειμαι στα καλα μου
 
ν αναφερω οτι το μεσημερι που εστειλα το γιο να μου παρει tordo οι ευρωμικτες ειχαν εξαντληθει. τυχαιο??? αρχιζω να πιστευω οτι ο παυλος εχει δικιο οταν γραφει οτι ο ναυπλιωτης αρχιζει να την κανει απ την gm3
 
ν αναφερω οτι το μεσημερι που εστειλα το γιο να μου παρει tordo οι ευρωμικτες ειχαν εξαντληθει. τυχαιο??? αρχιζω να πιστευω οτι ο παυλος εχει δικιο οταν γραφει οτι ο ναυπλιωτης αρχιζει να την κανει απ την gm3
Την περασμενη τεταρτη πηγα να παρω και δεν εβρισκα.euromix ....και πηρα τελικα τα cheddite και οταν ρωτησα μου ειπαν περιμενουν να τους φερει ο Ναυπλιωτης.....ωχ Ευρυπιδη σιγα σιγα αρχιζουν και δενουν ολα αυτα που λεγονται τελικα και δεν εινσι φημες..
 
new kid on the block ;

μου την έστειλε φίλος την φώτο, αλλά δεν έχω ιδέα με τί είναι γεμισμένα

16237520_1593768953970728_1439510079_n.jpg
 
Παιδιά απο την στιγμή που ολόκληρος Ναυπλιώτης με τζιρους εκατομμυρίων δεν έχει υλικά να γεμίσει... Φανταστείτε τι γίνεται με τους μικρούς.. Προσωπικα θα δουλεψω μόνο εισαγόμενα τον μήνα που μας απομένει κ του χρόνου βλέπουμε...canon- manon- k oτι κατέβει του καθενός μακριααααα
 
Λογικό να μην ψωνιζουν ..ειδικά σκαγια που ανέβηκε ο μολυδβος... προς το τέλος της σεζόν είμαστε σου λέει μέχρι το καλοκαίρι ίσως πέσει να πάρουμε .
 
Σήμερα πέρασα από τον Ζώτο όπου και πήρα για δοκιμή ένα 33γρ με MB32, ένα 32γρ με MB32 και ένα 32γρ με Aquila (την καινούρια). Τα είπαμε λίγο με το παληκάρι (δε ρώτησα το όνομα του ο βλάκας), συζητήσαμε και για την αύξηση της τιμής. Οφείλω να ομολογήσω ότι με έπεισε. Οι δοκιμές θα γίνουν καλώς εχόντων των πραγμάτων το ΣΚ και θα επανέλθω.
 
Σήμερα πέρασα από τον Ζώτο όπου και πήρα για δοκιμή ένα 33γρ με MB32, ένα 32γρ με MB32 και ένα 32γρ με Aquila (την καινούρια). Τα είπαμε λίγο με το παληκάρι (δε ρώτησα το όνομα του ο βλάκας), συζητήσαμε και για την αύξηση της τιμής. Οφείλω να ομολογήσω ότι με έπεισε. Οι δοκιμές θα γίνουν καλώς εχόντων των πραγμάτων το ΣΚ και θα επανέλθω.
Τιμές;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top