Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λεωνιδα απο ποιο μαγαζι..?
Παντως επειδη το εψαξα αρκετα το specialforces.gr στον Πειραια το εχει για ποσοτητα ανω των 20 κουτιων 5.6 και το artemis sport στο Ηρακλειο Κρητης 5.5 με δωρεαν μεταφορικα για ανω των 80 ευρω ανεξαρτητου βαρους οπως λεει.
 
Παντως επειδη το εψαξα αρκετα το specialforces.gr στον Πειραια το εχει για ποσοτητα ανω των 20 κουτιων 5.6 και το artemis sport στο Ηρακλειο Κρητης 5.5 με δωρεαν μεταφορικα για ανω των 80 ευρω ανεξαρτητου βαρους οπως λεει.
Στο αρτεμις το ειδα κσι εγω...θνκς
 
Σημερα ενω ειχε αμεσες καταβολες το αγαπημενο mb ολα τα πουλια ειχαν αιμα.ολα ομως!
φιλαρακι το αιμα για μενα αν τα πουλια ειναι νεκρα δεν σημαινει κατι αρκει να ειναι νεκρα τα πουλια παιζεουν και οι αποστασεις αν ειναι μακρινες οι τουφεκιες σιγουρα θα εχει αιματα δεν κοβουν οπως στης κοντινες αποστασεις αυτο ενοητε ,, και μην ξεχναμε και το παραγοντα οτι το αιμα πολες φορες μην πω της περισοτερες ενοητε γιατι παιζει και που χτυπηθηκε το πουλι με το σκαγι δεν ειναι κατι το παραξενο αλλα το ξαναλεω να ειναι νεκρα τα πουλια !!!
και ενας φιλος ρωτησε αν ειχε υγρασια δεν μασαν στην υγρασια τα συγκεκριμενα φυσιγκια και πιστευω ιδικα σε θηραματα οπως τσιχλες που ειναι πιο μικροκαμομενα κ.λ.π απο οτι τα βαραω χρονια αυτα τα φυσιγκια σε βαλτο με μεγαλα ως επι το πληστον παπια !!!

πιστευω να βοηθησα λιγο !!! μιλαω γιατι καθε χρονο ριχνω απειρα φυσιγκια πελαγκρι και ιδικα της σειρες μ.β + Φ2 !!!
 
φιλαρακι το αιμα για μενα αν τα πουλια ειναι νεκρα δεν σημαινει κατι αρκει να ειναι νεκρα τα πουλια παιζεουν και οι αποστασεις αν ειναι μακρινες οι τουφεκιες σιγουρα θα εχει αιματα δεν κοβουν οπως στης κοντινες αποστασεις αυτο ενοητε ,, και μην ξεχναμε και το παραγοντα οτι το αιμα πολες φορες μην πω της περισοτερες ενοητε γιατι παιζει και που χτυπηθηκε το πουλι με το σκαγι δεν ειναι κατι το παραξενο αλλα το ξαναλεω να ειναι νεκρα τα πουλια !!!
και ενας φιλος ρωτησε αν ειχε υγρασια δεν μασαν στην υγρασια τα συγκεκριμενα φυσιγκια και πιστευω ιδικα σε θηραματα οπως τσιχλες που ειναι πιο μικροκαμομενα κ.λ.π απο οτι τα βαραω χρονια αυτα τα φυσιγκια σε βαλτο με μεγαλα ως επι το πληστον παπια !!!

πιστευω να βοηθησα λιγο !!! μιλαω γιατι καθε χρονο ριχνω απειρα φυσιγκια πελαγκρι και ιδικα της σειρες μ.β + Φ2 !!!
Ναι τα πουλια επεφταν ψοφια κατω δεν ειχα τετοιο θεμα...πολυ πιθανο να ειναι αυτο που λες για το πιο σημειο χτυπηθηκε το πουλι!
 
Μολις πηρα τον Μεγαγιαννη και μου ειπε οτι ηρθαν euromix που ηπηρχε ελειψη , αλλα B&P 32 clasic δεν εχει εδω και 10 μερες που ειχα ξαναρωτησει....μου ειπε γυρω στις 5 με 10 τον αλλο μηνα και θα ερθουν πολυ ποιο ακριβα απ'οτι ηταν...

Αργύρη τα νέα euromix είναι αυτά με τα 32γρ;Από τιμές τι παίζει,πόσο έχουν;
 
Νίκο και να έγραφε τα στοιχεία αυτά πάλι δεν θα ήμουν ήσυχος γιατί το να ξέρω π.χ. την πυρίτιδα που έχει δεν θα ξέρω αν είναι άλλο lot με άλλη συμπεριφορά .Αυτο που με κάνει να νιώθω σιγουριά είναι τα αποτελέσματα στο κυνήγι.
Αν αυτά αλλάξουν όπως μου συνέβη με τα φυσίγγια του Lambro τότε για μια ακόμη φορά θα πάμε γι αλλα.
Δυστυχώς δεν έχω καθόλου χρόνο για ίδιογόμωση παρόλο που έχω όλο τον εξοπλισμό , αλλά κι εκεί μια παράμετρος αλλάζει και αλλάζει το φυσίγγι και μετά δοκιμές και πάλι από την αρχή.
Συμφωνω με αυτα που γραφεις, αν ομως τα ανεγραφαν δεν θα ειχαν και μια δεσμευση επιπλεον;.xm.
 
Καλησπέρα σας εχει κανεις καμία ιδέα τι πυρίτιδα ειναι
Μίλησα σε ενα φίλο και απλα έμεινε άφωνος έχουμε εδω καμία αλλη άποψη ;;;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top