Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φέτος η χρονιά ήταν από τις αρκετά καλές όσον αφορά την τσίχλα και για αυτό οι περισσότεροι Έλληνες κατασκευαστές δεν προνόησαν και την πάτησαν.
Λυπάμαι που το λέω αλλά η επιλογή εισαγόμενων φυσιγγίων είναι μονόδρομος μέχρι το κλείσιμο της σεζόν.
Και ας δώσω και κάτι παραπάνω αρκεί στο τελείωμα της ημέρας να είμαι ικανοποιημένος.
Του χρόνου όμως δεν θα υπάρχουν δικαιολογίες για κανέναν!
 
Φέτος η χρονιά ήταν από τις αρκετά καλές όσον αφορά την τσίχλα και για αυτό οι περισσότεροι Έλληνες κατασκευαστές δεν προνόησαν και την πάτησαν.
Λυπάμαι που το λέω αλλά η επιλογή εισαγόμενων φυσιγγίων είναι μονόδρομος μέχρι το κλείσιμο της σεζόν.
Και ας δώσω και κάτι παραπάνω αρκεί στο τελείωμα της ημέρας να είμαι ικανοποιημένος.
Του χρόνου όμως δεν θα υπάρχουν δικαιολογίες για κανέναν!
.well done.
 
Εγω φιλτατε εριξα φετος 3 κβτ φετος..υπερευχαριστημενος αλλα τα ειχα παρει 6ε το κουτι.απ τα καλυτερα σε αυτη τηνβτιμη...τωρα για 7ε που μ λες ειναι πολλα οπως καταλ..αλλα με τις τιμες που παιζουν δν το γλυτωνεις το πιασιμο κωλου...
Τα πηρα απο πρεβεζα:)
 
Προινο σημερα λογο αλαγης της πτισης του με τον milvus.Τα πουλια παρα πολλα με τον milvus vα φευγει αρον αρον να προλαβει το αεροπλανο.Φημες λενε οτι πηγε με τα ρουχα τα κηνηγετικα στο αεροδρομιο γιατι δεν προλαβε ουτε να αλαξει..sarcastic.
Χαχαχα. Καπως ετσι. Το μονο κακο ειναι οτι τωρα στο αεροδρομιο κανω κατι σπαστικες κινησεις σαν να τουφεκαω.sarcastic..sarcastic.
 
Παιδια για τα ΡΙΟ? τα ελαχιστα που εριξα 9αρια με**** μαμησιο της αστρο σε ψηλωμενα ξερα χωρις αιματα με λιακαδα πολυ αερα και 12-14βαθμους.
Μαλλον αναφερεσε στο ριο μπλε 32γρ .
Το μακρινο 1999 το εριξα πρωτη φορα με το μονοκαννο,Απο τοτε μεχρι τωρα εχω ριξει παρα πολυ αλλα κατα διαστήματα γιατι ως γνωστον μου αρεσει να δοκιμαζω φυσιγγια. Εχει κατι που με τραβαει αυτο το φυσιγγι περισσοτερο απο καθε αλλο,θες η αποδοση,θες το χρωμα,θες τα κουτια,ολα μου κανουν κλικ...love.
Αυτο που διαπιστωσα ειναι οτι ειναι ενα πολυ καλο και σταθερο φυσιγγι που ειναι αναλοιωτο περασμα του χρονου ως προς την αποδοση του..
Εκει που δεν ξερω ειναι τι κανει σε "ζορικες" καιρικες συνθηκες..
ΥΓ ειδες που δεν φταιει το 9αρακι....
 
Last edited:
αρχιζω και διαβαζω απο παιδια στο φορουν οτι τα B&P ΜΒ32 "δεν" ..... και παραξενευομαι! ακομη και σε πολυ υφρασια - κρυο δεν με ειχε προδοσει ποτε , απλα εβαζα 8αρι , αντι για 9
Το ιδιο θεμα ειχα και εγω , την περασμενη Κυριακη στις πρωτες πρωινες φευγαν τουφες σπο τα πουλια και συτα συνεχιζαν απτοητα....τα αλλαξα εβαλα τα cheddite και ηρεμησα...!
 
αρχιζω και διαβαζω απο παιδια στο φορουν οτι τα B&P ΜΒ32 "δεν" ..... και παραξενευομαι! ακομη και σε πολυ υφρασια - κρυο δεν με ειχε προδοσει ποτε , απλα εβαζα 8αρι , αντι για 9

Κι εγώ Τόλη αυτά που έριχνα χθες ήταν 8άρια και τα εριχνα με τσοκ carlson's M.Όμως επειδή δεν τα έχω δουλέψει πολύ είμαι συγκρατημένος .
 
Επιβεβαιώνω τα λεγόμενα των συναδελφων γαι τα navaro 30 Νο8.μαλακο φυσιγγακι,τις κατεβαζε απο την στρατοσφαιρα χωρις αιματα και ζωντανες.Μαλλον βρηκα το φυσιγγακι μου.Βεβαια θα ξαναδοκιμαστουν για να βεβαιωθώ 100%.Τα συστήνω ανεπιφύλακτα.
 
το μωνο ευκωλο ειναι να βρης ενα φυσιγκι καλο και ακριβωωω,,και δυσκολω να βρης ενα φυσιγκι παλι καλο και φθηνο που υπαρχουνε κιαυτααα αλα θελη λιγες δωκιμες και καπου θα καταληξηςςςςς ειπαμε ρε παιδια ενα μικροπουλι ειναι και θελη μια σωστη τουφεκια και θα μπη στο γυλεκο.my man.
 
Επιβεβαιώνω τα λεγόμενα των συναδελφων γαι τα navaro 30 Νο8.μαλακο φυσιγγακι,τις κατεβαζε απο την στρατοσφαιρα χωρις αιματα και ζωντανες.Μαλλον βρηκα το φυσιγγακι μου.Βεβαια θα ξαναδοκιμαστουν για να βεβαιωθώ 100%.Τα συστήνω ανεπιφύλακτα.
Εγω ναι ρε φίλε! Αυτό ακριβώς. Μακάρι να μην την πατήσουμε μόνο σαν το περσινό tordo 30gr που έλεγα τα ίδια και φέτος το άλλαξαν.
Εγώ έχω ένα κόλλημα στο περπατητο με το νο9. Λογικά το νο8 θα κόβει και λίγο μακρύτερα για καρτέρι. Όλα κομπλέ με την καραμπίνα του πατέρα σου με το navaro;
 
Εγω ναι ρε φίλε! Αυτό ακριβώς. Μακάρι να μην την πατήσουμε μόνο σαν το περσινό tordo 30gr που έλεγα τα ίδια και φέτος το άλλαξαν.
Εγώ έχω ένα κόλλημα στο περπατητο με το νο9. Λογικά το νο8 θα κόβει και λίγο μακρύτερα για καρτέρι. Όλα κομπλέ με την καραμπίνα του πατέρα σου με το navaro;
Στεφανε ειλικρινα το καταευχαριστηθηκα σημερα αυτο το φυσιγγι.μου θυμησε tordo κιτρινο που επισης εριχνα καινεγω περυσι.πβρα Νο8 γιατι τα 9αρια ειχαν τελειωσει στον παρδαλακη.Βεβαια κεντησαν κανονικα τα 8αρια.Ευτυχως ουτε ο father μ ειχε θεμα γιατι και εκεινος το λατρεψε.well done.
 
αρχιζω και διαβαζω απο παιδια στο φορουν οτι τα B&P ΜΒ32 "δεν" ..... και παραξενευομαι! ακομη και σε πολυ υφρασια - κρυο δεν με ειχε προδοσει ποτε , απλα εβαζα 8αρι , αντι για 9
Τολη αν εξαιρεσεις μια δυο μερες στα περασματα του οκτωβρη και εμενα αυτο υο φυσιγγι δεν με προδωσε ποτε....και σιγουρα ειναι δικο μου καθος που τα εβαλα οκτωβρη που οι θερμοκρασιες ειναι τοσο υψηλες!
 
Φέτος η χρονιά ήταν από τις αρκετά καλές όσον αφορά την τσίχλα και για αυτό οι περισσότεροι Έλληνες κατασκευαστές δεν προνόησαν και την πάτησαν.
Λυπάμαι που το λέω αλλά η επιλογή εισαγόμενων φυσιγγίων είναι μονόδρομος μέχρι το κλείσιμο της σεζόν.
Και ας δώσω και κάτι παραπάνω αρκεί στο τελείωμα της ημέρας να είμαι ικανοποιημένος.
Του χρόνου όμως δεν θα υπάρχουν δικαιολογίες για κανέναν!
Μεχρει του χρονου η περισσότερη κυνηγι θα κανουν την καβατζατουσ απο το καλοκαίρι με αυτα που επαθαν φετοσ με τησ αυξησησ γιατι αν έχουμε και του χρονου καλη χρονια θα πανε 8 ευρο τα ελληνικα φυσηγγια
 
Επιβεβαιώνω τα λεγόμενα των συναδελφων γαι τα navaro 30 Νο8.μαλακο φυσιγγακι,τις κατεβαζε απο την στρατοσφαιρα χωρις αιματα και ζωντανες.Μαλλον βρηκα το φυσιγγακι μου.Βεβαια θα ξαναδοκιμαστουν για να βεβαιωθώ 100%.Τα συστήνω ανεπιφύλακτα.
το όπλο του πατέρα σου έκανε εμπλοκές σήμερα;;;;;
 
Οχι Μακη ευτυχως ηταν κομπλε.τα euromix του εκανε περυσι και φετος τα kill του καραμανιδη.ΚΑΝΕΝΑ αλλο φυσιγγι.Λεσ και διαλεγει φυσιγγια το πουστικο
Κωνσταντίνε παίζει και να διαλέγει φυσίγγια γι αυτό ένα service στο τέλος του κυνηγιού καλό θα ήταν :)
 
Κωνσταντίνε παίζει και να διαλέγει φυσίγγια γι αυτό ένα service στο τέλος του κυνηγιού καλό θα ήταν :)
Θα του αλλαξω ενα επανατατικο ελατηριο και θελω να τσεκαρω τον εξολκεα γτ μου φαινεται φθαρμενος.τελος το .off topic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top