Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τασο και εγω που τα δουλευω δεν εχω προβλημα τοσο με την α400 οσο και με το ποζε .xm....αυτο που λες ;
Τι να σου πώ Αργυρη, δεν ξερω... Αν τα εριχνα κι εγω με την xlr ισως να μη με ενοχλουσε, αλλα στο ποζε εβρισκα την ανακρουση τους ενοχλητικη...
 
Αρα δεν έκανα λάθος! Σκεψου οτι εριξα καμια δεκαριά και λεω στοπ. Εριχνα μετα με τα classic 32 και νομιζα οτι ήταν 24 αρια...
Πάνε όμως χρόνια, νομίζω ήταν με aquilla. Το πιο πιθανό είναι να έχουν αλλάξει γι'αυτό και δεν το αναφέρουν οι υπόλοιποι
 
Πάνε όμως χρόνια, νομίζω ήταν με aquilla. Το πιο πιθανό είναι να έχουν αλλάξει γι'αυτό και δεν το αναφέρουν οι υπόλοιποι
Εγώ αυτά που έριξα αν δεν κάνω λάθος είχαν drago και πραγματικά δεν θυμάμαι να με κλώτσησαν.
 
βρε παιδια μια σκεψη για περπατητο. κατα 99% κυνηγαω με 4* και spreader-Bell σε πολυ κλεισατ κομματια , ΑΛΛΑ με φυσιγγια με συγκεντρωτηρα Β&Ρ ΜΒ32 σχεδον παντα τα τελευταια 10 χρονια. Βεβαια φετος που θα εχουν 7,5++ ευρω το κουτι ..αναγκαστικα θα την κανω για αλλο.
Η ερωτηση τωρα (σκεψη που μου εδωσε χθες ενας πολυ καλος φιλος και μεγας σκπευτης / coach , και μαλλον ετσι θα πραξω για δοκιμη). Ενα 30-32 9αρι ΜΕΣΟΤΑΠΟ με 3* σε κοινες αποστασεις περπατητου 25-35 ..αντε 40μ θα το ριξει το τσιχλακι στα 35-40μετρα αν ειναι σωστα σκοπευμενο?? Σαφως κ θα κανει καλη κατανομη , και πιστευω απο 20 μεχρι 30 θα πεσει τουβλο ... τα αλλα 10 μετρα ομως μετα τα 30???
 
λογικα στα 6,5 παιζουν τα 30αρια μεσοταπα ..απλα το αναφερω μηπως οντως αυτο το σεταπ δουλευει καλητερα απο το κλασικο 4* με συγκεντρωτηρα. Οσο αφορα τα μετρα ...δυστυχως απο Ιανουαριο που εχουν ξυπνηει τα πουλια απο τα καψιμο ...20 μεταρ τσιχλα ΔΕΝ πεταγεται
 
το cheddite tordo για μενα ειναι απο τα πιο μαλακα 32 αρια τα ριχνω στα τρυγονια ,και αυτο το σκ ουτε ενα πουλι ζωντανο .το κλασικ τασο ειναι πιο χειμωνιατικο και ειναι πιο ξερο το κλωτσημα τουλαχιστον σε μενα ,αλλα μαλλον γουστα ειναι αυτα η πως καθετε το κοντακι στον καθενα.
 
Ηλια νομιζω πρεπει να κυνηγας χρονια στα μερη μας στην αρτα ,στα μπασιματα αποκλειστικα ν7 ,ξερεις οτι θα ντουφεκισεις φασσες σιγουρα ,καλυτερα το εφταρακι για να πεσει και κοντα σου ειναι κριμα να παρει αερα και να πεσει μεσα στης κουμαριες.[ξερεις οτι και οι ντοπιοι ολοι με εφταρια ριχνουν;)]
 
το cheddite tordo για μενα ειναι απο τα πιο μαλακα 32 αρια τα ριχνω στα τρυγονια ,και αυτο το σκ ουτε ενα πουλι ζωντανο .το κλασικ τασο ειναι πιο χειμωνιατικο και ειναι πιο ξερο το κλωτσημα τουλαχιστον σε μενα ,αλλα μαλλον γουστα ειναι αυτα η πως καθετε το κοντακι στον καθενα.
Τι έχουν μέσα τα cheditee ρε παιδιά απο πυρίτιδα?..εγω χειμώνα ρίχνω με aquila 32γρ no9 και no8 αναλογα. Πρωί πολύ πριν ανέβει ο ήλιος βάζω για κανα μισαωρο βάζω κάποια με Α1 Γαλλίας στα 33gr...Η ακιλα όμως τώρα με αυτό τον καιρό (προχθές ας πούμε) εκανε ξερό λάκτισμα και κρότο ξερό...Μου θύμησε λιγο την sipe τον περσινο χειμώνα! Η g3000 (30γρ) έκανε πολυ πιο μαλακό κλώτσημα με το προχθεσινό κάμα!
 
στεφανε δεν παιζει ρολο η μπαρουτη στο κλωτσημα αλλα το στησιμο του φυσιγγιου ,μπορει στην ακουιλα να βγαλεις μια πολυ γλυκια τουφεκια και μια να ειναι δυναμιτης,θεωριτικα πιο λιγα γραμμαρια [για εμποριου] πιο γλυκια τουφεκια ,αλλα ολα πρεπει να τα δοκιμασεις γιατι σε μενα μπορει να φαινεται μαλακο αλλα σε σενα δυναμιτης.
 
Είναι αλήθεια πως τα περάσματα είναι από τα πρώτα κυνήγια που έμαθα....και από τα λίγα που θεωρώ πως έχω κάποιο αξιόλογο επίπεδο!θεωρώ πως με ένα τσοκ πιο σφιχτό από το μισό και με 7αρια είσαι απόλυτα καλυμμένος και για τα δύο θηράματα!θεωρώ πως την συγκεκριμένη περίοδο,με τις δεδομένες καιρικές συνθήκες και με τις αποστάσεις που δουλεύω στα καρτερία μου όντως δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο!
 
προτείνω να πάρετε κάποιο από τα φυσίγγια της Δοκιμής 1-2 κουτάκια να τα δοκιμάσετε,,,φτηνά και καλά όλα τους,,,ο Fantom είναι σταθερός στις γεμισίες του απ'ότι έμαθα και αν δεν έχει υλικά δεν γεμίζει με ότι έχει η αποθήκη του,το ίδιο μου είπε και στο τηλ και ότι αν αλλάξει κάτι στην γεμισιά θα ενημερώσει πρώτα
 
Ο alectoris ρε παιδια γιατι δεν εχει τιμες στα φυσιγγια στο σαιτ ;;;...η εμενα δεν το βγαζει
Αργύρης μήπως μπήκε στο παλιό του site? Στο καινούριο τις γράφει κανονικά. Δες αυτό που σου δείχνει ο Χρήστος από πάνω...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top