Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
είμαι από ένα χωριό νότια του νησιού όπου και κυρίως κυνηγάω αλλά μένω κοντά στο κέντρο. Οι τιμές είναι από μαγαζί μέσα από την πόλη.
 
είμαι από ένα χωριό νότια του νησιού όπου και κυρίως κυνηγάω αλλά μένω κοντά στο κέντρο. Οι τιμές είναι από μαγαζί μέσα από την πόλη.
Εχω κουμπαρους στην πόλη που είναι από το Αφαντου,
 
αγορά χθες (8αρια 9αρια)4 κουτιά oscar 32γρ γεμισμένα με granular
δεν την έχω ξαναδουλέψει δυό λόγια αν ξέρετε ευχαριστώ
τιμή 6,50 ευρώ
:)
 
Μακη η grannular ειναι παρεμφερης με την Gm3 στη συμπεριφορα... Εμενα μου αρεσει αρκετα σαν πυριτιδα κ "στηνει" κ πολυ φονικες συνταγες... Φυσιγγι εμποριου με grannular στα 32 γραμμαρια δεν εχω ριξει, αλλα καποια στα 31 που εχω δοκιμασει κυριως τοπικων κατασκεαυστων ηταν πολυ καλα στη ζεστη αλλα στην υγρασια ειχαν θεμα... Για μενα ηταν θεμα συνταγης ομως κ οχι πυριτιδας...
 
Μακη η grannular ειναι παρεμφερης με την Gm3 στη συμπεριφορα... Εμενα μου αρεσει αρκετα σαν πυριτιδα κ "στηνει" κ πολυ φονικες συνταγες... Φυσιγγι εμποριου με grannular στα 32 γραμμαρια δεν εχω ριξει, αλλα καποια στα 31 που εχω δοκιμασει κυριως τοπικων κατασκεαυστων ηταν πολυ καλα στη ζεστη αλλα στην υγρασια ειχαν θεμα... Για μενα ηταν θεμα συνταγης ομως κ οχι πυριτιδας...
Ένα φυσίγγι του εμπορίου με Granular που θυμάμαι είναι το διασποράς της CHEDDITE, το Regina Dispersante 34 gr. (δόση 1,42-1,45 gr. με διασπορέα Gualandi). Αυτό βέβαια πριν 2 χρόνια που τόχα πάρει, τώρα μπορεί να έχει άλλη πυρίτιδα, γιατί και παλιότερα όταν το είχα πάρει πρώτη φορά (το 2008 που πήρα και το Baikal), η πυρίτιδα του ήταν γκρι τετράγωνα φυλλίδια, υποθέτω SLC. Είχε και διαφορετικό κουτί και ονομασία τότε, SPECIALE LA REGINA:
20150818_182450.jpg
 
αγορά χθες (8αρια 9αρια)4 κουτιά oscar 32γρ γεμισμένα με granular
δεν την έχω ξαναδουλέψει δυό λόγια αν ξέρετε ευχαριστώ
τιμή 6,50 ευρώ
:)
Ο Μητσακος έχει ένα φυσίγγι 28 γρ με granular και αποδείχτηκε φονικό, το ερριξε πρόσφατα και ο Πάνος σε περπατητο που έκαναν και του άρεσε.
Το ίδιο και εμένα στα μπασιματα περισυ, με πολύ κρύο ή υγρασία δεν ξέρω.
 
To 28αρι του Μητσακου το μαυρο με Grannular εχει πιο "ψαγμενη" συνταγη, 1,45χ28...Την εχω ριξει κ εγω στην ιδιογομωση κ ειναι πολυ ωραια...
 
Μετά από πολλά χρόνια ευχαριστημένος με τα φυσίγγια του Χρήστου Μητσάκου τα Alectoris Club ....
Τα 28 γρ με διβασική σκοπευτική είναι απλά θάνατος με υγρασία ή ό,τι καιρό...
και το βασικότερο φίλοι... στηρίζω Ελληνα επαγγελματία και ελληνική οικογένεια...
 
Μετά από πολλά χρόνια ευχαριστημένος με τα φυσίγγια του Χρήστου Μητσάκου τα Alectoris Club ....
Τα 28 γρ με διβασική σκοπευτική είναι απλά θάνατος με υγρασία ή ό,τι καιρό...
και το βασικότερο φίλοι... στηρίζω Ελληνα επαγγελματία και ελληνική οικογένεια...
Συμφωνω αλλα νομιζω οτι ειναι granular.
 
Συμφωνω αλλα νομιζω οτι ειναι granular.
Και εμένα διβασικη μου είχε πει πριν κάνα μήνα που πέρασα από το μαγαζί του.

Σήμερα δούλεψα oscar sporting No10 και tordo 30gr No9.
Τα oscar μου έδωσαν κάποια καθαρά σκοτωματα όταν ήμουν καλά πάνω τους αλλά μου έδωσαν και κάποια ξεπουπουλιασματα που σε μερικά το πουλί έπεφτε μετά από 100 μετρα..!
Τα tordo, αν και πότε δεν τα είχα συμπαθήσει στα 32gr, στα 30 γραμμάρια μου άρεσαν και θα τα ξαναπροτιμησω ιδίως σε τέτοιες ζεστες.
Μαζί μου είχα και τα άσπρα 31gr g3000 τα oscar αλλά δεν τα δοκίμασα. Την επόμενη φορά.
 
Τα tordo, αν και πότε δεν τα είχα συμπαθήσει στα 32gr, στα 30 γραμμάρια μου άρεσαν και θα τα ξαναπροτιμησω ιδίως σε τέτοιες ζεστες.
Μαζί μου είχα και τα άσπρα 31gr g3000 τα oscar αλλά δεν τα δοκίμασα. Την επόμενη φορά.
Εχουν και διαφορετικη πυριτιδα!υο 32αρι gm3 το 30αρι d20.Και η ιδια η εταιρια το χαρακτηριζει ως φισιγγι της εναρξης.μονο καλα λογια ακουω για tordo 30
 
Τα κιτρινα 28αρια εχουνε g2000 και ειναι εξαιρετικα, απλα λιγο τσιμπημενα στην τιμη. Τα μαυρα δεν τα εχω ριξει
Για τα μαύρα έγραψα ότι έχουν granular.Ετσι μου ειχε πει ο Μητσακος πρόπερσι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top