Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιδιά μακριά από τα imperial,σπάνε οι κάλυκες και έχουν χαλάσει πολλά όπλα. .
Απο τα 32γρ έχω ρίξει αρκετα κουτιά τα προηγούμενα χρονια,Εδώ τα δουλεύουν αρκετοί(30 κ 32γρ)χωρίς κανένα πρόβλημα..
Όμως αυτό που λες το έχω διαβάσει κ σε αλλα φόρουμ..
Το έχεις δει εσύ ο ίδιος αυτό η απλά το άκουσες?
Αν θες γίνε λίγο πιο συγκεκριμενος.
 
Και εγω και η παρεα μου εχουμε ρήξη πολεσ κουτεσ imperial 32/34gr.δεν ειχαμε ποτε προβληματα.τωρα προτιμαμε τα ελληνικά oskar/ρουμελιοτι/καραμανιδη/λαμπρο./κενταυρο/.
 
Απο τα 32γρ έχω ρίξει αρκετα κουτιά τα προηγούμενα χρονια,Εδώ τα δουλεύουν αρκετοί(30 κ 32γρ)χωρίς κανένα πρόβλημα..
Όμως αυτό που λες το έχω διαβάσει κ σε αλλα φόρουμ..
Το έχεις δει εσύ ο ίδιος αυτό η απλά το άκουσες?
Αν θες γίνε λίγο πιο συγκεκριμενος.
Τουλάχιστον 3 φορές το έχω δει εγώ να γίνετε, φιλοι μου φανατικοί που τα ρίχνουν χρόνια μου λένε τα ίδια πράγματα ακριβώς, αλλά τον τελευταίο χρόνο, ακόμα και σε είδη κυνηγίου ο μαγαζατορας παρόλο που ειχε μεγάλη ποσότητα μου είπε πρόσεχε γιατί έχουν χαλάσει όπλα .
 
Τουλάχιστον 3 φορές το έχω δει εγώ να γίνετε, φιλοι μου φανατικοί που τα ρίχνουν χρόνια μου λένε τα ίδια πράγματα ακριβώς, αλλά τον τελευταίο χρόνο, ακόμα και σε είδη κυνηγίου ο μαγαζατορας παρόλο που ειχε μεγάλη ποσότητα μου είπε πρόσεχε γιατί έχουν χαλάσει όπλα .
Οκ thanks.
Μαγαζί που κλείνει εδώ είχε 10 κουτιά σε πολύ καλή τιμή,Αλλά ακούγοντας όλα αυτά τα απέρριψα..Μια φορά θα τύχει..
Ακόμα και 100% ψεμα να είναι με τέτοια πράγματα δεν ρισκάρεις..
 
Last edited:
Τουλάχιστον 3 φορές το έχω δει εγώ να γίνετε, φιλοι μου φανατικοί που τα ρίχνουν χρόνια μου λένε τα ίδια πράγματα ακριβώς, αλλά τον τελευταίο χρόνο, ακόμα και σε είδη κυνηγίου ο μαγαζατορας παρόλο που ειχε μεγάλη ποσότητα μου είπε πρόσεχε γιατί έχουν χαλάσει όπλα .
ακριβώς τα ίδια συνάδελφε έχω δεί όπλα με ζημιές σε μια παρουσίαση οπλουργού
επίσης μαγαζάτορας μου είπε ότι αποφεύγει να τα φέρνει γιατί άνοιξαν κάποια και είχαν συγκεντρωτήρα Ελληνικό και με ρώτησε με απορία <<που κατασκευάζονται τελικά;;>>
σημείωνω ότι στην συζήτηση δεν ανέφερα για τις ζημιές
 
εγω παιδες τα imperial τα ριχνω σε τσιχλα εδω και 3 4 χρονια χωρις κανενα πρωβλημαααα μαλιστα και στο σκοπευτηριο σε 28 γρ sportink,,,τωρα εαν ετυχε καμια παρτηδα ελατωματικη δεν ξερω,,,παντως ημουνα πωλη ευχαριστημενως και βγαζη ωραιες τουφεκιεςςςς
 
Θελω γνωμες αν υπαριυν για του καραμανιδι τα duinamic 30gr αν εναι εαφρια και με τι γεμθσε. Τα εχει ριξει καις φιλος;
 
Μπορει να γραψει καποιος εντυπωσεις για τα gm3 nobelsport 32 γρ. Ta εχω βρει προσφορα στα 5.5 ευρω.
Μακρια.καμμία σχέση με τα παλιά.για να δουλέψουν θέλουν πολύ καλό καιρό στο κρύο πολλά ξεπουπουλιασματα και πολύ δυνατά φυσίγγια για 32 γρ.υπ όψιν οτι τα εριξα και με μπαικαλ και με τη rem.πολύ καλυτερο σ αυτή την κατηγορία το OK αν θέλεις φυσιγγι με gm3
 
Μακρια.καμμία σχέση με τα παλιά.για να δουλέψουν θέλουν πολύ καλό καιρό στο κρύο πολλά ξεπουπουλιασματα και πολύ δυνατά φυσίγγια για 32 γρ.υπ όψιν οτι τα εριξα και με μπαικαλ και με τη rem.πολύ καλυτερο σ αυτή την κατηγορία το OK αν θέλεις φυσιγγι με gm3
Ευριππιδη ελεγα να τα παρω μονο για την τιμη τους. Τα φυσιγγια που εμεινα ικανοποιημενος στα τσιχλοκοτσιφα σε διαφορες καιρικες συνθηκες ειναι το lambro sporting. Μαλακο(για μενα), αλλα η τιμη του απο 6.30 ες 6.6 στην καρδιτσα. Καστορια ουτε που τα βρισκω. Καλυτερα νατα αφησω τα νομπελ τοτε..
 
κοίταξε αποστολη στον καλό καιρό όπως είπα δεν έχουν πρόβλημα και είναι και γρηγορα.στο κρύο υποφερουν.6.30 τα sporting? Εδώ έχουν 5,60.6,30 παίρνουμε τη σειρα 5.ρε μήπως να σου πάρω κιβώτια απο δω να στα στείλω?
 
κοίταξε αποστολη στον καλό καιρό όπως είπα δεν έχουν πρόβλημα και είναι και γρηγορα.στο κρύο υποφερουν.6.30 τα sporting? Εδώ έχουν 5,60.6,30 παίρνουμε τη σειρα 5.ρε μήπως να σου πάρω κιβώτια απο δω να στα στείλω?
Για καστορια τους μηνες που κυνηγαω τσιψλοκοτσυφα, εχει και υγρασία και κρυο οποτε τα αφηνω..
Σε ευχαριστω ρε λεβεντη για την προταση σου! Αν χρειαστω κατι θα σου πω. Εισαι ωραιος!
 
Κάτι λίγα gm3 που έριξα πέρσι στα τελειώματα μου άρεσαν αρκετά..Δυνατά όντως αλλά τα ξεραναν τα πουλιά..Εδώ όμως ο καιρός είναι σίγουρα πιο ηπιος..
Όταν λέω δυνατά μην φαντάζεστε ότι ήταν ικανά να κάνουν να κλωτσήσει έντονα ένα όπλο αερίων 3.400γρ..Όμως καμια σχέση με κάποιο πιο ελαφρύ 32αρι.
Σίγουρα στα δίκαννα και στις αδρανειας δεν θα είναι κ ότι καλύτερο.
Πάντως Τολη 5,5€ είναι σπέσιαλ τιμή..:)
 
Last edited:
beretta 34γραμ

Αυτο το Beretta εγω ποτε δεν το βρηκα με τιποτα... Πρεπει να ειναι απο τα πολυ λιγα φυσιγγια που δεν εχω δει ενα καθαρο σκοτωμα κ δεν θα ξεχασω ποτε ενα εξαιρετικο μπασιμο απο τρυγονια, εγω 19-20 χρονων κ ηταν απο τις πρωτες χρονιες που ειχαν κυκλοφορησει τα Beretta στην Ελλαδα κ ειχα μαζι 2 κουτια σε 7αρια... Με ετρωγαν τα τρυγονια κ μονο οποτε με λυποταν ο θεος επαιρνα κανενα... .buy buy.Μιλαμε για πολλα πουλια... Του εδωσα αλλες δυο ευκαιριες τα επομενα χρονια σε κυνηγια μπεκατσινιου κ παλι δεν τα βρηκα με τιποτα ομως... Δεν μου ταιριξαν ποτε κ με τιποτα...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top