Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μια φορα που ειχα δοκιμασει κατι φυσιγγια με psb1 στα 34 σε απογευματινο τσιχλας απογοητευτηκα τελειως,τα ποιο αχρηστα φυσιγγια που εχω βαλει σε οπλο μου....κεντρικες ντουφεκιες και τα πουλια να φευγουν και να πεφτουν 30-40 μετα τινκα στο αιμα.νομιζω ειχαν 1.80-34
 
Μια φορα που ειχα δοκιμασει κατι φυσιγγια με psb1 στα 34 σε απογευματινο τσιχλας απογοητευτηκα τελειως,τα ποιο αχρηστα φυσιγγια που εχω βαλει σε οπλο μου....κεντρικες ντουφεκιες και τα πουλια να φευγουν και να πεφτουν 30-40 μετα τινκα στο αιμα.νομιζω ειχαν 1.80-34
Για τα arou του ρουμελιοτι λεσ
 
Μία φορά χρησιμοποίησα τα φυσίγγα της beretta στα 34gr, τα special με την ισπανική πυρίτιδα, σε απογευματινά για παπί όταν είχα ανέβει υπηρεσιακώς στη Θράκη για λίγες ημέρες.
Παπιά δεν είχε εκείνη την περίοδο, δυο τουφεκιές έκανα σε τρία απογευματινά και πήρα δύο πράσινους. Τώρα θα μου πεις τί να καταλάβεις από 2 τουφεκιές στα 25-30 μέτρα. Ωστόσο εντύπωση μου είχε κάνει η μαλακή και γρήγορη τουφεκιά τους. Τα παπιά ξερά χωρίς αίματα. Καιρός αν θυμάμαι καλά ήπιος χωρίς πολλές υγρασίες ή κρύα.
 
Μπερεττα Εξτιμ 34γρ.παρατηρησα τα κυαθια μιας και η περιοχη ηταν αρκετη καθαρη οτι τα κυαθια αυτα παρεμεναν κλειστα μια τουφεκια πισω απο την αλλη,δεν κοβοταν καννενα.
Το εξτρημ είναι 36γρ και έχει συγκεντρωτηρα κλειστού τύπου..
Μήπως για αυτό δεν άνοιξαν τα κυαθια?.off topic.
 
Τα 36άρια της Beretta ήταν από τα καλύτερα που έχω ρίξει σε αυτήν την κατηγορία γραμμαρίων.
Πολύ ωραίο φυσίγγι με σχετικά χαμηλή ανάκρουση.
Επίσης το Mygra της ίδιας εταιρίας στα 31γρ ήταν πολύ καλό αλλά είναι πάρα πολύ ακριβό.
 
31 και 31.5 και 31 και εφτα δεκατα τριτα γραμμαρια. Βαλτε ρε μαγκνουμ να βαρατε στα εκατο μετρα για πλακα!!
.yelling..sarcastic.
Σοβαρα τωρα. Το migra to δοκιμασα σε ψυχρο καιρο με υγρασία και τα πηγε περίφημα. Τα πουλια δεν ειχαν αιμα. Φαρμακι το φυσιγγι αλλα και η τιμη τους.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top