Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μια ακομη απορρια για το baikal mp 27m
Βγαινει σε 2 χρωματα,μαυρο κ λευκο nickel
Το 2ο ειναι οντος απο nickel ή απλα ετσι ειναι η ονομασια του χρωματος επειδη μοιαζει με το χρωμα του νικελιου;
Ειναι το ιδιο με το μαυρο απλα δεν ειναι βαμενο.Το νικελ θα ξεφλουδιζε μετα απο καποιο διαστημα και ειναι και πολυ γιαλιστερο πραγμα ακαταληλο στο κυνηγι.
 
1 ακομη ερωτηση παιδια
Μολις παρω το baikalaki mp 27m σκεφτομαι να του βαλω καπιο πελμα στο κοντακι για απορροφηση της ανακρουσης,αλλα κ για λογους μικρης επιμηκυνσης 10mm,γιατι οσα επωμισα στο καταστημα μου ερχεται λιγο πιο κοντο το κοντακι απ' οτι πρεπει
Η ερωτηση λοιπον ειναι
Ποιες ειναι οι διαστασεις στο κοντακι για να βρω καποιο πελμα που να ταιριαζει περισσοτερο στο σχημα του κοντακιου κ στις υπαρχουσες τριπες του
 
1 ακομη ερωτηση παιδια
Μολις παρω το baikalaki mp 27m σκεφτομαι να του βαλω καπιο πελμα στο κοντακι για απορροφηση της ανακρουσης,αλλα κ για λογους μικρης επιμηκυνσης 10mm,γιατι οσα επωμισα στο καταστημα μου ερχεται λιγο πιο κοντο το κοντακι απ' οτι πρεπει
Η ερωτηση λοιπον ειναι
Ποιες ειναι οι διαστασεις στο κοντακι για να βρω καποιο πελμα που να ταιριαζει περισσοτερο στο σχημα του κοντακιου κ στις υπαρχουσες τριπες του
Δυστιχως δεν υπαρχει ετοιμο που να ταιριαζει,ακομα και το μαμα.Ολα τα πελματα του εμποριου ειναι μεγαλυτερα σε διαστασεις για να ταιριαζουν σε ολα τα κοντακια,τοποθετηται και μετα ''τρωγεται'' γυρω γυρω μεχρι να γινει σαν το κοντακι.Οι τρυπες δεν θα ταιριαξουν και οι δυο,η μια ισως.Πριν ξεκινησουμε κλεινουμε τις παλιες τρυπες και κανουμε αυτες που εχει το πελμα και στο σημειο που πρεπει.Δεν ειναι δουλεια για ερασιτεχνη.
 
1 ακομη ερωτηση παιδια
Μολις παρω το baikalaki mp 27m σκεφτομαι να του βαλω καπιο πελμα στο κοντακι για απορροφηση της ανακρουσης,αλλα κ για λογους μικρης επιμηκυνσης 10mm,γιατι οσα επωμισα στο καταστημα μου ερχεται λιγο πιο κοντο το κοντακι απ' οτι πρεπει
Η ερωτηση λοιπον ειναι
Ποιες ειναι οι διαστασεις στο κοντακι για να βρω καποιο πελμα που να ταιριαζει περισσοτερο στο σχημα του κοντακιου κ στις υπαρχουσες τριπες του
ναι ο Ηρακλής έχει δίκιο..καλύτερα να πας σε έναν κοντακά και να το κάνεις μιας και έξω όπως πρέπει,προτού αρχίσεις να σπαταλάς άσκοπα λεφτά..
 
Ξερετε καποιον κοντακα-οπλουργο στη Θεσσαλονικη;
Κ κατι ακομη,διαβασα για την αδρανοποιηση της βαφης των κανων,.Γραφει πως μολις αγορασεις το οπλο ειναι καλο 1 μπανιο των κανων με ζεστο νερο για να αδρανοποιηθουν τα οξεα της βαφης,το εχει κανει κανεις ή οχι;
 
Ξερετε καποιον κοντακα-οπλουργο στη Θεσσαλονικη;
Κ κατι ακομη,διαβασα για την αδρανοποιηση της βαφης των κανων,.Γραφει πως μολις αγορασεις το οπλο ειναι καλο 1 μπανιο των κανων με ζεστο νερο για να αδρανοποιηθουν τα οξεα της βαφης,το εχει κανει κανεις ή οχι;

Επειδή έχει αναφερθεί ξανά, εγώ ποτέ δεν το έκανα απλώς έχω απορία είναι οξέα που βάζουν για συντήρηση μέχρι την πώλησή τους;; Και γτ δεν το αναφέρουν πουθενά οι κατασκευαστές ή μήπως δεν το έχω δει εγώ κάπου. Πάντως και να το κάνεις 5 λεπτά θα σου πάρει Μανόλη και κακό δεν κάνεις...
 
Ξερετε καποιον κοντακα-οπλουργο στη Θεσσαλονικη;
Κ κατι ακομη,διαβασα για την αδρανοποιηση της βαφης των κανων,.Γραφει πως μολις αγορασεις το οπλο ειναι καλο 1 μπανιο των κανων με ζεστο νερο για να αδρανοποιηθουν τα οξεα της βαφης,το εχει κανει κανεις ή οχι;
Κοντακας στη θεσσαλον.είναι ο σκριβανος.δεν ξέρω αν κάνει και οπλουργικες εργασιες
 
Επειδή έχει αναφερθεί ξανά, εγώ ποτέ δεν το έκανα απλώς έχω απορία είναι οξέα που βάζουν για συντήρηση μέχρι την πώλησή τους;; Και γτ δεν το αναφέρουν πουθενά οι κατασκευαστές ή μήπως δεν το έχω δει εγώ κάπου. Πάντως και να το κάνεις 5 λεπτά θα σου πάρει Μανόλη και κακό δεν κάνεις...
Κ εγω δε νομιζω να κανει κακο,απλα οταν το πρωτο διαβασα μου φανηκε λιγο παραξενο
 
Ξερετε καποιον κοντακα-οπλουργο στη Θεσσαλονικη;
Κ κατι ακομη,διαβασα για την αδρανοποιηση της βαφης των κανων,.Γραφει πως μολις αγορασεις το οπλο ειναι καλο 1 μπανιο των κανων με ζεστο νερο για να αδρανοποιηθουν τα οξεα της βαφης,το εχει κανει κανεις ή οχι;
Ο Ανδριανόπουλος είναι ο πιο γνωστός κοντακάς στην Θεσσαλονίκη, πολλοί σκοπευτές φοράνε τα κοντάκια του με το χαρακτηριστικό Α κάτω απ' τη λαβή, η Κεφαλίδου που πήρε χρυσό στο Μπάκου πανευρωπαϊκό στο skeet με παγκόσμιο ρεκόρ γυναικών,φοράει κοντάκι του Ανδριανόπουλου. Θα δει και αν σου κάθετε σωστά το όπλο,θα στο κάνει και κουκλάκι.. Χωρίς παρεξήγηση δεν έχω καμία σχέση με τον Ανδριανόπουλο,δεν κάνω διαφήμιση,απλά έχω ακούσει τα καλύτερα και έχω δει τα κοντάκια του σε όλα τα σκοπευτήρια από Βόλο μέχρι Κομοτηνή..
 
Ξερετε καποιον κοντακα-οπλουργο στη Θεσσαλονικη;
Κ κατι ακομη,διαβασα για την αδρανοποιηση της βαφης των κανων,.Γραφει πως μολις αγορασεις το οπλο ειναι καλο 1 μπανιο των κανων με ζεστο νερο για να αδρανοποιηθουν τα οξεα της βαφης,το εχει κανει κανεις ή οχι;
ναι πολύ καλά θα κάνεις να την μπανιαρίσεις την Ρωσίδα! και να μην είναι και το τελευταίο μπάνιο.. Το δικόμου μπ27μ έτος κατασκευής 2010 αγορασμένο καινούριο το 2015 σε σούπερ προσφορά,γιατί μετά από 5χρόνια αποθήκη έκανε σημάδια και στα νίκελ της μπάσκουλας..
 
Γειά σας , Σε αναμονή έκδοσης δικαιολογητικών περί αγοράς κυνηγετικών όπλων ... θα θέλαμε ¨τα φώτα σας ¨ για την Baikal MP 155 ( 1 για αριστερόχειρες κ΄ 1 για Δεξιόχειρες ) . Ποιά τα υπέρ κ΄ποιά τα κατά ?? PVC ή ΞΥΛΟ ??? Ποιά η γνώμη σας για το συγκεκριμένο όπλο ?
 
ναι πολύ καλά θα κάνεις να την μπανιαρίσεις την Ρωσίδα! και να μην είναι και το τελευταίο μπάνιο.. Το δικόμου μπ27μ έτος κατασκευής 2010 αγορασμένο καινούριο το 2015 σε σούπερ προσφορά,γιατί μετά από 5χρόνια αποθήκη έκανε σημάδια και στα νίκελ της μπάσκουλας..
Ευχαριστω
 
Δυστιχως δεν υπαρχει ετοιμο που να ταιριαζει,ακομα και το μαμα.Ολα τα πελματα του εμποριου ειναι μεγαλυτερα σε διαστασεις για να ταιριαζουν σε ολα τα κοντακια,τοποθετηται και μετα ''τρωγεται'' γυρω γυρω μεχρι να γινει σαν το κοντακι.Οι τρυπες δεν θα ταιριαξουν και οι δυο,η μια ισως.Πριν ξεκινησουμε κλεινουμε τις παλιες τρυπες και κανουμε αυτες που εχει το πελμα και στο σημειο που πρεπει.Δεν ειναι δουλεια για ερασιτεχνη.
Ευχαριστω
 
Γειά σας , Σε αναμονή έκδοσης δικαιολογητικών περί αγοράς κυνηγετικών όπλων ... θα θέλαμε ¨τα φώτα σας ¨ για την Baikal MP 155 ( 1 για αριστερόχειρες κ΄ 1 για Δεξιόχειρες ) . Ποιά τα υπέρ κ΄ποιά τα κατά ?? PVC ή ΞΥΛΟ ??? Ποιά η γνώμη σας για το συγκεκριμένο όπλο ?
Με pvc. Τα ξύλα είναι απαραδεκτα.μελανά σημεία του όπλου είναι η βαση η οποια χαράζεται και ξεβαφει πολυ εύκολα. το αυτακι του κλείστρου μετα απο αρκετή χρηση χαλαρώνει πολυ με κίνδυνο να το ψαχνεις και ευαισθησία στον εξωτερικο εξωλκεα του κλειστρου.πιο ασφαλής επιλογή η 153
 
.ha ha..hunter..sex hard..sarcastic.
Γειά σας , Σε αναμονή έκδοσης δικαιολογητικών περί αγοράς κυνηγετικών όπλων ... θα θέλαμε ¨τα φώτα σας ¨ για την Baikal MP 155 ( 1 για αριστερόχειρες κ΄ 1 για Δεξιόχειρες ) . Ποιά τα υπέρ κ΄ποιά τα κατά ?? PVC ή ΞΥΛΟ ??? Ποιά η γνώμη σας για το συγκεκριμένο όπλο ?
ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩ!!!!! Και Εγώ Θέλω!!! Αν σας κάθονται τα μαμίσια μέτρα του όπλου θα προτιμούσα PVC,πολύ ανθεκτικό υλικό, αν πάλι θα χρειαστεί επεμβάσεις,τότε αναγκαστικά ξύλο.. Ελπίζω τον άλλον μήνα να μπορέσω να τσιμπήσω και εγώ μια αριστερή..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top