Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
καινουργιο!!!!
νομιζω κανει γυρω στα 750.
συμφωνω για τα τσοκακια. αλλα με δυο κανες με καλυπτει η κοντη για ορτυκι μπεκατσα με κυλ/κυλ και φυσικα να το κανω λιγο πιο ελαφρυ... και με την μακρια για λαγο.
σαν δυο οπλα σε ενα μου φαινεται αλλα θα εχει απολυτη εφαρμογη και στις δυο κανες??? σε βαθος χρονου??
 
καινουργιο!!!!
νομιζω κανει γυρω στα 750.
συμφωνω για τα τσοκακια. αλλα με δυο κανες με καλυπτει η κοντη για ορτυκι μπεκατσα με κυλ/κυλ και φυσικα να το κανω λιγο πιο ελαφρυ... και με την μακρια για λαγο.
σαν δυο οπλα σε ενα μου φαινεται αλλα θα εχει απολυτη εφαρμογη και στις δυο κανες??? σε βαθος χρονου??
το μόνο πού σκέφτομαι είναι αν θα είναι και με τις 2 κάνες σωστά ζυγισμένο, μην σε ενοχλεί η αλλαγή ;
 
λίγο δύσκολο να χαμηλοτουφεκαει,εγώ δεν είχα τέτοιο θέμα,και ειμαι σχεδόν 1.90 με 95 κιλά. Σκέφτεσαι καινούργιο η' μεταχειρισμένο;
Λεω για καινουριο μιας κ δεν βρισκω σε μεταχειρισμενο οπως το θελω,επισης θα ηθελα απο χερι κ οχι απο μαγαζι για να το δω κ να ριξω πριν το παρω,ατα μεταχειρισμενα φοβαμαι για κανενα εσωτερικο σπασιμο στα ξυλα ή τιποτα στραβο απο πεσηματα
 
Λεω για καινουριο μιας κ δεν βρισκω σε μεταχειρισμενο οπως το θελω,επισης θα ηθελα απο χερι κ οχι απο μαγαζι για να το δω κ να ριξω πριν το παρω,ατα μεταχειρισμενα φοβαμαι για κανενα εσωτερικο σπασιμο στα ξυλα ή τιποτα στραβο απο πεσηματα
μην μασάς να πάρεις μεταχειρισμένα,έχει πολύ καλές περίπτωσης σε πολύ καλές τιμές.. Στο car.gr έριξες καμία ματιά;
 
Ειδα, αλλα δεν μ' αρεσε κατι,σε οσα ειναι κοντα μου
πάντως είδα mp27emc1 με τσοκάκια σχεδόν καινούριο 350€ θα το έπαιρνα με κλειστά μάτια! θα πάρεις και 2 τσοκάρες αφτερμαρκετ και θα έχεις οπλάρα!!! Αν επιμένεις στο δισκάδαλο να θυμάσαι ότι θα πρέπει να φέρεις τον επιφιλαχτίρα της σκανδάλης λίγο μπροστά γιατί με βαριά φυσίγγια το μεσαίο δαχτυλάκια θα κάνει Αουαου..
 
πάντως είδα mp27emc1 με τσοκάκια σχεδόν καινούριο 350€ θα το έπαιρνα με κλειστά μάτια! θα πάρεις και 2 τσοκάρες αφτερμαρκετ και θα έχεις οπλάρα!!! Αν επιμένεις στο δισκάδαλο να θυμάσαι ότι θα πρέπει να φέρεις τον επιφιλαχτίρα της σκανδάλης λίγο μπροστά γιατί με βαριά φυσίγγια το μεσαίο δαχτυλάκια θα κάνει Αουαου..
Αυτο με το δακτυλο δεν ειναι και σιγουρο πως θα γινει,εξαρταται απο τα μετρα του κατοχου γιατι εκει ειναι το προβλημα...στο κοντακι..οχι στον υποφυλακτηρα.
Επισεις η συμβουλη η δικια μου ειναι σε baikal αυτης της χρηματικης κατηγοριας και ποιοτητας να ειναι οσο γινεται ποιο απλο,θα παραβλεψω τα τσοκακια γιατι οντως χρειαζωνται,τα αλλα οχι(μονοσκανδαλο και αυτοματους)
 
ναι σωστο ειναι αυτο που λες γιατι βασικα θα ειναι δυο διαφορετικα οπλα.....
θελω να δω αν το εχει αγορασει κανενα παιδι απο το φορουμ να μας πει εντυπωσεις.....
Το ειχα παρει πριν χρονια με δυο ζευγαρια καννες,*/*** και ****/***** αλλα αναγκαστικα μονοσκανδαλο,δεν υπηρχε διπλο.Μετα απο λιγο καιρο ''εφυγε'' καθοτι δεν με βολεψε καθολου η μονη σκανδαλη.Υπερεχει εναντι του οπλου με τσοκακια για τους εξης λογους
1)Τα σταθερα τσοκαρισματα εχουν εστω και λιγο καλιτερες κατανομες εναντι των εναλασωμενων
2)Δεν θα μπεις στον πειρασμο να αγωρασεις αλλα τσοκακια αφτερμαρκετ τα οποια σε τιμη μπορει να ξεπερασουν την αξια του οπλου(και τα 5)
Εαν κυκλοφορουσε απλο χωρις αυτοματους και μονη σκανδαλη θα ηταν το οπλο που θα εμενε για παντα μαζι μου.
 
Το ειχα παρει πριν χρονια με δυο ζευγαρια καννες,*/*** και ****/***** αλλα αναγκαστικα μονοσκανδαλο,δεν υπηρχε διπλο.Μετα απο λιγο καιρο ''εφυγε'' καθοτι δεν με βολεψε καθολου η μονη σκανδαλη.Υπερεχει εναντι του οπλου με τσοκακια για τους εξης λογους
1)Τα σταθερα τσοκαρισματα εχουν εστω και λιγο καλιτερες κατανομες εναντι των εναλασωμενων
2)Δεν θα μπεις στον πειρασμο να αγωρασεις αλλα τσοκακια αφτερμαρκετ τα οποια σε τιμη μπορει να ξεπερασουν την αξια του οπλου(και τα 5)
Εαν κυκλοφορουσε απλο χωρις αυτοματους και μονη σκανδαλη θα ηταν το οπλο που θα εμενε για παντα μαζι μου.
Εγω θα το παρω στο πιο απλο που υπαρχει,δηλαδη δισκανδαλο,απλους εξολκεις κ σταθερα τσοκ,μ' αρεσουν περισσοτερο απο τα βιδωτα,το σκεφτομουν 3 μηνες κ τελικα αυτη ειναι η αποφαση μου
Ηρακλη μιας κ εισαι της λεπτομερειας σαν κ μενα μηπως ξερεις μικρη κ μεγαλη κλιση στο κοντακι;
Συνολικο μηκος οπλου;
Ακριβες βαρος;
 
Μεσημεριάτικα μετά το φαΐ με σφηνώθηκε στο μυαλό, πυρογραφία σε κοντάκια και πάπιες από την μια μεριά αγγλικά και από την άλλη ρώσικα, στο ΙΖ-43 να το βαφτίσω Kalinka (Калинка), και το ΙΖ-27
Katyusha (Катюша) :D:D:D

 Τελικά ολα τα μεγαλα οπλα εχουν όνομα. Οπως κανανε οι ιππότες!
Την δικια μου την αποκαλω "φαρμάκι" (poison) .ha ha ha.,,, αν και το πρωτο διαστημα μου περασε να την βαφτισω "κλαμπάνια" .big smile.
 
 Τελικά ολα τα μεγαλα οπλα εχουν όνομα. Οπως κανανε οι ιππότες!
Την δικια μου την αποκαλω "φαρμάκι" (poison) .ha ha ha.,,, αν και το πρωτο διαστημα μου περασε να την βαφτισω "κλαμπάνια" .big smile.
Στραβουλα θα ηταν πιο επίκαιρο
ha haaa
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top