Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
γειας σας παιδες μπαικαλες.φιλε tasos hunter με τα δικα του τσοκ κυνηγαω και εχω πανω μονιμα το 4* στη κατω κανη και το 3* στη πανω.αν και σκεφτομαι για αγορα carlsons στα ιδια αστερια.αξιζει τον κοπο η τζαμπα τα λεφτα?ενοειται οτι τουφεκαω σε λογικες αποστασεις και οχι οπου περναει το πουλι αντε μπαμ και αν πεσει.γεια σου φιλε kasdtoras-αποστολε μεγαλε λαγα με τη bereta σου
Αν πάρεις τσοκ πάρε gemini ported. Ειναι πααααρα πολυ καλα για τα λεφτά τους και μεταμορφώνουν τ όπλο παρα πολυ
 
γεια σου φιλε ευριπιδη.ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη σου.αυτα τα τσοκακια τα εχεις εσυ?και εχεις δει μεγαλη διαφορα απο τα μανισια?και απο που μπορουμε να τα παρουμε?υπαρχουν ελλαδα?ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις
 
φιλε τασο απο που εισαι αν επιτρεπεται?
Απο Κεφαλονια Ανδρεα..
τι εχεις καραμπινα η δικανο?(μπαικαλ ενοειται)
Πλαγιοκαννο σοβιετικο cal 12 κ δυο μονοκαννα ρωσικα cal 12 και 36..
 
φιλε το 36 το ριχνεις καθολου?
Τελευταια φορα πριν 4-5 χρονια...sarcastic.
Χτυπησα ενα τρυγονι κ μαλιστα "στο φτερο" (το δευτερο που χτυπαω ετσι,συν μια τσιχλα παλαιοτερα)
Γενικα το ειχα για τα καθιστα..πολυ σπανια να ριξω στο φτερο..
Αν κ ενα κουτακι φυσιγγια στην τσεπη κ ενα περπατητο το χειμωνα δεν θα ηταν ασχημη ιδεα να δω κ τις δυνατοτητες μου,ετσι κι αλλιως δεν θα εχει παλι τσιχλες..
 
γεια σου φιλε ευριπιδη.ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη σου.αυτα τα τσοκακια τα εχεις εσυ?και εχεις δει μεγαλη διαφορα απο τα μανισια?και απο που μπορουμε να τα παρουμε?υπαρχουν ελλαδα?ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις
Τα είχα και αυτα και τα Carlson γι αυτο σου λέω οτι τα gemini ειναι καλυτερα και πιο φτηνά και πραγματικα μεταμορφώνουν τ οπλο. Τα Carlson τα πούλησα γιατι κράτησα τα gemini και τα gemini τα έδωσα γιατί αγόρασα μια κάνη για τη μεγάλη αγάπη την remington.βλέπεις ολοι έχουμε αδυναμιες.επειδή δεν θυμάμαι και πολυ καλα έχω βάλει εδω μπολικες δοκιμές με τον ρώσο και όλα τα προαναφερθέντα τσοκ.ψάξε απο τη σελ.70 και μετα και θα τα βρεις ολα.αν απιφασισεις να πάρεις στείλε μου π.μ και θα στα πω ολα
 
Τελευταια φορα πριν 4-5 χρονια...sarcastic.
Χτυπησα ενα τρυγονι κ μαλιστα "στο φτερο" (το δευτερο που χτυπαω ετσι,συν μια τσιχλα παλαιοτερα)
Γενικα το ειχα για τα καθιστα..πολυ σπανια να ριξω στο φτερο..
Αν κ ενα κουτακι φυσιγγια στην τσεπη κ ενα περπατητο το χειμωνα δεν θα ηταν ασχημη ιδεα να δω κ τις δυνατοτητες μου,ετσι κι αλλιως δεν θα εχει παλι τσιχλες..
Φιλε νομιζω οτι πρεπει να το ξεσκουριασεις λιγο μην το αφηνεις κριμα ειναι,ασε που ειναι κ γαμο τα τεστ να δεις τι σκοπευτικες σου ικανοτιτες
 
Οσοι εχετε τα δικαννα, τα ξυλινα μερη πως τα περιποιηστε-συντηρειτε;βαζετε καποιο κερι,σπρεϊ ή κερωμενα πανακια;
Για πειτε μου γνωμες για να ξερω τι να προσεχω κ εγω σε λιγο καιρο
Μανωλη στον ρωσο περνούσα ένα χερι λινελαιο καπου καπου (θα πρεπει ομως το κοντακι να ειναι ηδη φινιρισμενο με λινελαιο). Επισης μετα απο καθε καθαρισμό περνούσα τα ξυλα με την κρεμα της overlay. Γυαλιζαν ομορφα
 
γειας σας παιδες μπαικαλες.φιλε tasos hunter με τα δικα του τσοκ κυνηγαω και εχω πανω μονιμα το 4* στη κατω κανη και το 3* στη πανω.αν και σκεφτομαι για αγορα carlsons στα ιδια αστερια.αξιζει τον κοπο η τζαμπα τα λεφτα?ενοειται οτι τουφεκαω σε λογικες αποστασεις και οχι οπου περναει το πουλι αντε μπαμ και αν πεσει.γεια σου φιλε kasdtoras-αποστολε μεγαλε λαγα με τη bereta σου
Καλώς όρισες στην ομάδα.... Αξίζουν, αξίζουν.!!! :D:D:D
22769899_955693304570201_1114183985224781186_o.jpg

Και δεν θα σε περιορίσουν σε επιλογές φυσιγγίων που απαιτεί ένα τσόκ με οπές (porting), πχ. όχι μονοβολα
 
Καλημέρα στην παρέα.... Έτσι από περιέργεια, ξέρεις κανείς που έχει την 153 και την remington 870(ή 1187) αν οι αποστάσεις μεταξύ των τρυπών της σκανδαλοθηκης είναι οι ίδιες, γιατι βλέπω για μερικα αξεσουαρ που κουμπωνουν εκεί να είναι κοινα....
 
γεια σου φιλε ευθυμη.ειδες πολλες διαφορες στην τουφεκια απο τα μανισια τσοκ?καλως σε βρηκα.ειμαστε και κοντινοι γειτονες βλεπω.
Καλησπέρα φίλε και γείτονα Ανδρέα(αν επιτρέπεται από που είσαι Μακεδονία.?)
Δεν είμαι ο ιδανικός άνθρωπος να σου συγκρίνει τα Carlson's με τα μαμίσια, καθώς με τα εργοστασιακά δεν έριξα ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΤΟΥΦΕΚΙΑ...!
Όπως αγόρασα τα όπλα τα έβγαλα κατευθείαν και τα πούλησα, χωρίς υπερβολες. Ο λόγος αυτά που διάβαζα και έβλεπα σε εικόνες για τα εργοστασιακά τσοκ.
Από τα Carlson όμως είναι ευχαριστημενός, κάνουν αυτά που λέει η σύσφιξή τους, με ευχαριστες εκπλήξεις που δεν τις περιμένεις από τα ανοιχτά τσοκ(π.χ. 4*) και αυστηρότερες συμπεριφορές που απαιτούν εμπειρία στην μακρινή τουφεκιά, εκτίμηση απόστασης και επιλογή προσκόπευσης στα σφιχτά τσοκ(π.χ. 2*). Όσο αντικειμενικες μπορεί να είναι οι απόψεις μου σαν ένα άτομο που δεν είχα ποτε μέτρο σύγκρισης για να τα ορίσω...
 
Παίδες καλησπέρα...τα carlson's εσωτερικά αξίζουν για αγορά ? Τα έχω βρει σε καλή τιμη 33 ευρώ...δίνουν καλύτερα αποτελέσματα από τα εργοστάσιακα ? Όχι αυτά που εξεχουν απ τις κάνες...τα εσωτερικά εντελώς που δεν φένονταθ απ τις κάνες...ακούω γνωμες αν είναι να αγοράσω κάποια από αυτά ευχαριστώ
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top