Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πανέμορφες!! Απο που αγορασες τα αυοκολλητα;
Μπορείς εύκολα να βρεις αυτοκόλλητα carbon από καταστήματα με αναλώσιμα αυτοκινήτων.Εγω τα πήρα από συνεργείο βελτιώσεων (καγκουροβελτιώσεων) αυτοκινήτων.Ρολό και αγοράζεις με το μετρο.
Το όπλο το έκανα σε 30 λεπτα και πλέον μου μένει να ανεβάσω φωτογραφίες στο HL.
 
Μπορείς εύκολα να βρεις αυτοκόλλητα carbon από καταστήματα με αναλώσιμα αυτοκινήτων.Εγω τα πήρα από συνεργείο βελτιώσεων (καγκουροβελτιώσεων) αυτοκινήτων.Ρολό και αγοράζεις με το μετρο.
Το όπλο το έκανα σε 30 λεπτα και πλέον μου μένει να ανεβάσω φωτογραφίες στο HL.
Βασικα μου αρεσαν αυτα με τις κυνηγετικες παραστασεις.. Τα "καγκουροαυτοκολλητα" δε θα τα προτιμουσα στο οπλο μου
 
Καλησπέρα στην ομάδα! Ο πατέρας μου έριξε μια ντουφεκια σε κότσυφα με 32 γρ του έφυγε η παπια και του ανοιξε το δικανο! Σούπερ ποζε, made in ussr, 750 bar! Το έχει ταλαιπωρησει με βαριες γομωσεις σε λαγο! Το έπιασα από τις κάννες και το κοντάκι και έχει λίγο μποσικο. Τι να φταίει
 
Καλησπέρα στην ομάδα! Ο πατέρας μου έριξε μια ντουφεκια σε κότσυφα με 32 γρ του έφυγε η παπια και του ανοιξε το δικανο! Σούπερ ποζε, made in ussr, 750 bar! Το έχει ταλαιπωρησει με βαριες γομωσεις σε λαγο! Το έπιασα από τις κάννες και το κοντάκι και έχει λίγο μποσικο. Τι να φταίει
Λασκαραν τα κλειδιά του.
 
Το έπιασα από τις κάννες και το κοντάκι και έχει λίγο μποσικο. Τι να φταίει
Το πιο πιθανο ειναι να "πηραν" τα κλειδια..Αφου ειναι ussr σιγουρα το εχει πολλα χρονια κ σε συνδιασμο με βαρια φυσιγγια λογικο ειναι να συμβει καποτε..Αξιζει να παει σε οπλουργο για επισκευή..το παραξενο που εγινε με 32γρ αλλα μαλλον ηταν η ωρα του..
 
Το πιο πιθανο ειναι να "πηραν" τα κλειδια..Αφου ειναι ussr σιγουρα το εχει πολλα χρονια κ σε συνδιασμο με βαρια φυσιγγια λογικο ειναι να συμβει καποτε..Αξιζει να παει σε οπλουργο για επισκευή..το παραξενο που εγινε με 32γρ αλλα μαλλον ηταν η ωρα του..
Άσε Τάσο, ηταν στα 36, 37, και 40 κανένα κουτουμανο διασποράς!
 
Να χαιρετήσω κι εγώ την Baikal team. Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός ij 58 το οποίο ήτανε το όπλο του πατέρα μου και μου το έδωσε πριν φύγει από την ζωή. Όσο θα μπορώ να κυνηγάω, την πρώτη ημέρα της σεζόν έχω ορκιστεί ότι θα βγαίνω με αυτό το τουφέκι. Το κοντακι του μου είναι χαμηλό. Δεν θέλω να το αλλάξω και δοκίμασα να βαλω προέκταση ράχης αν θυμάμαι στα 16χιλ αλλά και πάλι δεν έβλεπα την ακιδα της καννης. Μήπως κάποιος έχει καμιά ιδέα τι άλλο να δοκιμάσω ούτως ώστε να μπορώ να το φέρω στα μέτρα μου;
 
Να χαιρετήσω κι εγώ την Baikal team. Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός ij 58 το οποίο ήτανε το όπλο του πατέρα μου και μου το έδωσε πριν φύγει από την ζωή. Όσο θα μπορώ να κυνηγάω, την πρώτη ημέρα της σεζόν έχω ορκιστεί ότι θα βγαίνω με αυτό το τουφέκι. Το κοντακι του μου είναι χαμηλό. Δεν θέλω να το αλλάξω και δοκίμασα να βαλω προέκταση ράχης αν θυμάμαι στα 16χιλ αλλά και πάλι δεν έβλεπα την ακιδα της καννης. Μήπως κάποιος έχει καμιά ιδέα τι άλλο να δοκιμάσω ούτως ώστε να μπορώ να το φέρω στα μέτρα μου;
16 χιλιοστά και παλι δεν???:confused:
Εισαι σιγουρος πως σου καθεται σωστα στον ώμο?
Και τσόντα να βαλεις στο χτένι,αν δεν καθεται καλα στον ωμο σου,δεν καταφερεις κατι ουσιαστικο!
 
16 χιλιοστά και παλι δεν???:confused:
Εισαι σιγουρος πως σου καθεται σωστα στον ώμο
Και τσόντα να βαλεις στο χτένι,αν δεν καθεται καλα στον ωμο σου,δεν καταφερεις κατι ουσιαστικο!
Γιάννη τώρα που έριξα μία ματιά στην σελίδα του Κυργια, έχει αποστατες ραχης σε 5, 10 και 15χιλ. Ο φίλος που έχει το κυνηγομαγαζο τα έφερε και τα τρία για να δούμε πιο θα μου ταιριάζει. Για να καταλάβεις οταν βλέπω ριγα μπαίνει ανετα το δάχτυλο μου ανάμεσα στο κοντακι και το ζυγωματικο. Από την μία δεν θέλω να το αλλάξω το κοντακι αλλά από την άλλη θέλω και να κυνηγήσω με το όπλο
 
Καλησπέρα στην ομάδα! Ο πατέρας μου έριξε μια ντουφεκια σε κότσυφα με 32 γρ του έφυγε η παπια και του ανοιξε το δικανο! Σούπερ ποζε, made in ussr, 750 bar! Το έχει ταλαιπωρησει με βαριες γομωσεις σε λαγο! Το έπιασα από τις κάννες και το κοντάκι και έχει λίγο μποσικο. Τι να φταίει
Άσε Τάσο, ηταν στα 36, 37, και 40 κανένα κουτουμανο διασποράς!
Το ελιώσε το ποζε στα μπαλουτιδια ο λεβέντης ; Να ειναι καλά να τα ευχαριστιέται.

Άρη κρύψε του τα πύραυλο φουσεκια .sarcastic. και δώστου μια κούτα B&P classic 32γρ Νο5, ή τα F2 CLASSIC 34γρ νο4.
 
Για συναισθηματικους. Ελεγα να το διατηρήσω όπως το παρελαβα και να το παλέψω με κάποιες προσθήκες
Σταυρο,προσπαθεις να κρατήσεις 2 καρπουζια σε μια μασχαλη....:)
Φτιαξε κοντακι πανω σου και ευχαριστησου το οπλο!
Ολα τ'αλλα ειναι γιατροσοφια...
 
Σταύρο το ιδιο θέμα ειχα και εγω στο ποζε μπαικαλ και εβαλα την 5 χιλιοστων ραχη και μερικες φετες απο σαμπρελα για να βλεπω ρηγα. Το εφερα σε καλο σημειο και χορτασα μονες περυσι. Φετος το πουλησα και πηρα αυτογεμες αλλα δεν το εφερα οπως το ποζε. Παρε και μια θηκη κοντακιου για να δεσουν καλυτερα οι προσθηκες στο κοντακι. Μετα το κυνηγι να μην ξεχνας ομως να το βγαζεις το καλυμμα
 
Σταυρο,προσπαθεις να κρατήσεις 2 καρπουζια σε μια μασχαλη....:)
Φτιαξε κοντακι πανω σου και ευχαριστησου το οπλο!
Ολα τ'αλλα ειναι γιατροσοφια...
Το ξέρω Γιάννη. Φίλος που φτιάχνει Κοντάκια μου είπε να μην το πειράξω και αν μου βολέψει η προσθήκη καλώς.
 
Σταύρο το ιδιο θέμα ειχα και εγω στο ποζε μπαικαλ και εβαλα την 5 χιλιοστων ραχη και μερικες φετες απο σαμπρελα για να βλεπω ρηγα. Το εφερα σε καλο σημειο και χορτασα μονες περυσι. Φετος το πουλησα και πηρα αυτογεμες αλλα δεν το εφερα οπως το ποζε. Παρε και μια θηκη κοντακιου για να δεσουν καλυτερα οι προσθηκες στο κοντακι. Μετα το κυνηγι να μην ξεχνας ομως να το βγαζεις το καλυμμα
Μέσα στο μυαλό μου είσαι. Έτσι το σκεφτόμουν αλλά δεν ξερω αν θα με χτυπάει στον ώμο. Θα το δοκιμάσω. Αύριο θα παω να πάρω την προσθήκη αφού την έχει στο κατάστημα ακόμη. Θήκη έχω από το πρώτο μου όπλο που μου είχε δώσει ένας θείος μου για να ξεκινησω το κυνήγι ως νέος τότε και είχα βάλει κομμάτι από φελιζολ σκληρό για να μεγαλώσει το μήκος του κπντακιου μέχρι που μαζεψα τα χρήματα και έκανα καινούργιο κοντακι. Κι εκεινο το όπλο ήταν ένα πλαγιοκανο baikal αλλά δεν θυμάμαι ποιό μοντέλο. Ήταν πολύ ταλαιπωρημένο αφού το είχε ένας κτηνοτρόφος μόνιμα στο μαντρί του. Το κοντακι του ήταν ραγισμένο.
 
Τελικά το όπλο το πήγα σε οπλουργο. Μου είπε ότι έχει αρκετά κοντακια γι αυτό το όπλο και θα βρούμε σίγουρα κάποιο που να μου ταιριάζει. Του έκανε μεγάλη εντύπωση ότι η μεγαλη κλίση ήτανε στα 80 χιλ.
Το ξέρω Γιάννη. Φίλος που φτιάχνει Κοντάκια μου είπε να μην το πειράξω και αν μου βολέψει η προσθήκη καλώς.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top