Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πάπια με το μηχανισμό της για μονόκαννο μπαϊκάλ (ussr) που μπορώ να βρω και σε τι τιμή παίζει ξέρουμε;;;

Βασιλη και να βρεις(ρωτα Κυργια η Παπαδακη),υπαρχει περιπτωση να θελει προσαρμογη το μεταλλο της πάπιας πανω στην μπασκουλα...
Από Παπαδάκη εισέπραξα αρνητική απάντηση! Μου είπε δεν υπάρχει για το ussr!
 
Από Παπαδάκη εισέπραξα αρνητική απάντηση! Μου είπε δεν υπάρχει για το ussr!
Βασίλη Πέρα από το ξύλο , σου λείπει όλος ο μηχανισμός της πάπιας;;
Ή μόνο το Κομμάτι με το λευγεδακι και τη βάση του!
Σε ρωτάω γιατί αν λείπει μόνο αυτό είναι πανομοιότυπο με αυτό που έχει το πλάγιο Μπαϊκάλ.
Πάντως ο ΓιάννηςΠρέπει να έχει Δίκιο που απορεί ...Δε νομίζω και εγώ να έχουν διαφορές παρά μόνο μικρές στα μετέπειτα όπλα που είχαν κάνει μάγνουμ κ αυτός στις εφαρμογές του ξύλου !
Υποθέτω!!!
 
Βασίλη Πέρα από το ξύλο , σου λείπει όλος ο μηχανισμός της πάπιας;;
Ή μόνο το Κομμάτι με το λευγεδακι και τη βάση του!
Σε ρωτάω γιατί αν λείπει μόνο αυτό είναι πανομοιότυπο με αυτό που έχει το πλάγιο Μπαϊκάλ.
Πάντως ο ΓιάννηςΠρέπει να έχει Δίκιο που απορεί ...Δε νομίζω και εγώ να έχουν διαφορές παρά μόνο μικρές στα μετέπειτα όπλα που είχαν κάνει μάγνουμ κ αυτός στις εφαρμογές του ξύλου !
Υποθέτω!!!
Λείπει όλη πάπια (έχει χαθεί), βρίσκω μόνο έτοιμο το ξύλο χωρίς όλο το μηχανισμό, ο Παπαδάκης είπε πάντως ότι δεν κάνει...
*ΤΟ μονόκαννο είναι του συγκυνηγού μου
 
Χριστός Ανέστη! Υγεία σε όλους!
Παιδιά λέω να μπω κι εγω στο χώρο. Σκέφτομαι για το mp 155. Εχω διαβάσει αρκετά για το οπλο. Το μοντέλο 156 θα βγει σύντομα; Αξίζει να περιμένω ή να πάω στο 155; Η τιμή του ειναι προσιτή.
 
Χριστός Ανέστη! Υγεία σε όλους!
Παιδιά λέω να μπω κι εγω στο χώρο. Σκέφτομαι για το mp 155. Εχω διαβάσει αρκετά για το οπλο. Το μοντέλο 156 θα βγει σύντομα; Αξίζει να περιμένω ή να πάω στο 155; Η τιμή του ειναι προσιτή.
Σε δοκιμή που είχα διαβάσει στο εξωτερικό μιλούσαν για πάρα πολλές εμπλοκές για το 156
 
Χριστός Ανέστη! Υγεία σε όλους!
Παιδιά λέω να μπω κι εγω στο χώρο. Σκέφτομαι για το mp 155. Εχω διαβάσει αρκετά για το οπλο. Το μοντέλο 156 θα βγει σύντομα; Αξίζει να περιμένω ή να πάω στο 155; Η τιμή του ειναι προσιτή.
Το mp 155 παιζει στην αγορα πολλα χρονια και τα προβληματα νεοτητας εχουν εξαφανιστει. Οταν ειχε πρωτοβγει ειχαν πολλοι θεματα που με τον καιρο λυθηκαν. Ειχα ανεβασει videakia που δειχνουν τις αλλαγες απο παρτιδα σε παρτιδα με τις κυριοτερες να αφορουν σιδηροδρομο και πιστονι. Αν ψαξεις στο youtube θα τα δεις.
Για τα λεφτα που δινεις αγοραζεις περισσοτερα. Στα θετικα ειναι καλο ζυγισμα για τα δεδομενα της χρηματικης κατηγοριας και χαμηλο λακτισμα λογω μηχανισμου.
Αρνητικα ειναι η ελλειψη λειανσεων, οι εμφανιση των κολλησεων στη ριγα αλλα με το superpoze που εχω εδω και 15 ετη με το g96 δεν εχω θεμα σκουριας.
Μεγαλο αρνητικο ειναι η βαφη της βασης που ειναι για το......... αλλα με μια κεραμικη βαφξ μελλοντικα στα 80-100 ευρωπαικα εισαι αρχοντας, αλλωστε ποσα καλα εργαλεια μαρκες δεν λεω δεν φουσκωνουν οι βασεις.
Τσοκακια θα χρειαστεις θες δεν θες οπου και παλι αν δεν παρεις beretta (ευριπο @evripidis302 βλεπεις τί λεω για την beretta) θα αγορασεις.
 
Να πω την ταπεινή μου γνωμη.αν ψαχνεις για καραμπίνα μπαικαλ πήγαινε σε μια συνθετική 153.βαριά μεν αλλα τέρας αξιοπιστίας και δοκιμασμένη για πολλα χρονια στις πιο αντίξοες κυνηγετικές συνθηκες.καλη η 155 αλλα ξεβαφει ακομα και τωρα πολύ ευκολα η βαση και το αυτακι του κλειστρου μετα απο αρκετές τουφεκιες κινδυνευεις να το χασεις.την ειχα και τα επαθα.τα τσοκ ειναι απαραίτητα τα after market γιατι τα τσοκ μαμα μπαικαλ ειναι απλα για τα μπαζα.μπορεις να παρεις τα carlsons blued chokes ή ακομα καλυτερα τα gemini ported σαν πιο φτηνα αλλα με τρομερή αποδοση.αυτα απο μενα κι ελπιζω να βοηθησα.όσον αφορα την 156 μην τη σκεφτεσαι καθολου για την επομενη 5ετια τουλαχιστον
 
Δηλ για να ξερω παίδες πόσα aftermarket τσοκακια χρειάζεται και τι κόστος έχουν περίπου.
Επίσης για μήκος κάνης τι προτείνετε;
Οσον αφορα το μήκος εξαρταται αν κανεις μονο καρτερια ή και περπατητα.αν θες για ολα το 66 ειναι το ιδανικο.αν εισαι πιο πολυ καρτεριτζης το 71.οσον αφορα τα τσοκ θα χρειαστείς τουλαχιστον 3.4 αστρα 3 αστρα κι ενα impr.mod.τα gemini ported κανουν περίπου 55 ευρω εκαστο. Υπαρχουν και τ απλα gemini με λιγο λιγοτερο κοστος.ο κύλινδρος ο δικος της θα σε καλυψει
 
Kastoras δηλ προτείνεις beretta αν κατάλαβα σωστα;
Εκει δηλ δε θα χρειαστώ τίποτα επιπλέον;
Γιατί αν θέλει κι εκει εξτρα ,τσοκ κλπ ξεφεύγει το κόστος για μένα.
Οσο αφορά την ερώτηση του φίλου. Ακόμη δε ξερω τι θα κυνηγάω. Τωρα μπαίνω στο χώρο. Θα δοκιμάσω σε παρέα αρχικά και βλέπουμε.
Μ' ενδιαφέρει και η πρακτική σκοποβολή για εξάσκηση.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top