Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Και συνεχιζουμε.......
22.jpg

27.jpg

25.jpg

24.jpg

23.jpg

31.jpg

34.jpg

34.jpg

35.jpg

37.jpg

36.jpg

38.jpg

39.jpg

40.jpg
Ηρακλή ΕΥΓΕ!!!
Κομψοτέχνημα!!!
Το θέμα ΕΝΑΙ τέτοιο ΕΠΙΠΛΟ, σου παει η καρδιά να το πληγώσεις στα πουρνάρια και τα λαγκάδια;
Και πάλι μπραβο.
ΥΓ: Μολις ανέβασα την απάντηση μου διάβασα και την τελευταία κουβέντα του Μητσου.
Το ίδιο ερώτημα. Πως τη βγάζεις στο βουνό τη χειροτεχνία σου;;;
 
Ηρακλή ΕΥΓΕ!!!
Κομψοτέχνημα!!!
Το θέμα ΕΝΑΙ τέτοιο ΕΠΙΠΛΟ, σου παει η καρδιά να το πληγώσεις στα πουρνάρια και τα λαγκάδια;
Και πάλι μπραβο.
ΥΓ: Μολις ανέβασα την απάντηση μου διάβασα και την τελευταία κουβέντα του Μητσου.
Το ίδιο ερώτημα. Πως τη βγάζεις στο βουνό τη χειροτεχνία σου;;;
Κάποτε έστειλα το ίδιο ερώτημα στον Νικήτα στην οπλογνωσία και δες εδώ τι μου απάντησε:
http://oplognosia.com/?p=1836
Ολη η απάντηση έχει ενδιαφέρον αλλά υπογραμμίζω τις τέσσερις τελευταίες γραμμές και κυρίως την τελευταία.

Πάντως στο ερώτημά σου απαντάω χωρίς επιφύλαξη : γι' αυτό το έκανα έτσι για να το κυνηγήσω όσο μπορώ περισσότερο και θα το βγάλω και στο βουνό και θα το βάλω και στο πυκνό κι ας γρατζουνηστεί. Αλλωστε έτσι θα έχω την ευκαιρία να το ξαναφτιάξω...
 
Τα όμορφα κι ακριβά όπλα δεν είναι για τη βιτρίνα μονο. Είναι για να τα ευχαριστηθουμε όσο μπορούμε στο φυσικό τους περιβάλλον, στο βουνό. Είναι για να τα χαζεψουμε τη στιγμή που θα αράξουμε λίγο σε ένα βράχο, είναι για να το πιάνουμε και να το γουστάρουμε κάθε φορά που βγαίνουμε για κυνήγι. Εντάξει μια προσοχή την θέλουν, δε θα το κάνουμε και γκλιτσα να σκαρφαλωσουμε. Αφήστε δε που κάποιος που αγοράζει ακριβο όπλο προφανώς και δε θα χει μόνο ένα. Έχει τη δυνατότητα να αγοράζει αυτό που θέλει. Εγώ είμαι της σχολής των σκαλισματων και των ωραιων ξύλων, βγαινω με άλλη χαρά με ενα τέτοιο όπλο στα χέρια μου. Γι αυτό και δεν μου αρέσουν τα πλαστικά μαύρα όπλα. Ειδικά και για τα κυνηγια που κάνω δε μου χρειάζονται. Άλλωστε όπως είναι και ο τίτλος ενός topic εδώ μέσα, το ξύλο βγήκε απ τον παράδεισο!
 
Ηρακλή ΕΥΓΕ!!!
Κομψοτέχνημα!!!
Το θέμα ΕΝΑΙ τέτοιο ΕΠΙΠΛΟ, σου παει η καρδιά να το πληγώσεις στα πουρνάρια και τα λαγκάδια;
Και πάλι μπραβο.
ΥΓ: Μολις ανέβασα την απάντηση μου διάβασα και την τελευταία κουβέντα του Μητσου.
Το ίδιο ερώτημα. Πως τη βγάζεις στο βουνό τη χειροτεχνία σου;;;
Είναι ένα ερωτημα αυτό.....δυστιχως η (ευτυχως από την άλλη πλευρα)εχω χασει πουλια χαιδευωντας και χαζευωντας κατά καιρους δικα μου οπλα,το μυαλο μου είναι στο οπλο και πως να το προστατεψω παρα στο κυνηγι,το εχω διαπιστωσει μερικες φορες....τα κυνηγια μου είναι κατά 90% καρτερατα οποτε δεν πολυφοβαμαι...αλλα πρεπει να ειμαστε και προσεκτικοι.
 
Είναι ένα ερωτημα αυτό.....δυστιχως η (ευτυχως από την άλλη πλευρα)εχω χασει πουλια χαιδευωντας και χαζευωντας κατά καιρους δικα μου οπλα,το μυαλο μου είναι στο οπλο και πως να το προστατεψω παρα στο κυνηγι,το εχω διαπιστωσει μερικες φορες....τα κυνηγια μου είναι κατά 90% καρτερατα οποτε δεν πολυφοβαμαι...αλλα πρεπει να ειμαστε και προσεκτικοι.
Ηρακλή και μένα μου έχει συμβεί. Και για να το πάω και λίγο παραπέρα πολλές φορές αναρωτήθηκα αν είμαι περισσότερο οπλόφιλος από κυνηγός. Θέλω να πω αναρωτήθηκα αν ασχολούμαι με το κυνήγι επειδή μ' αρέσει να ασχολούμαι με τα όπλα , ενώ θα έπρεπε για να θεωρούμαι κυνηγός -ίσως- να συμβαίνει το αντίθετο, το όπλο να είναι το δευτερεύον και το κυνήγι -θήραμα- το πρωτεύον μέλημά μου. Η απάντηση μάλλον θέλει ... ψυχανάλυση, αλλά τελικά σκέφτηκα ότι και τα άλλα πράγματα που απαρτίζουν το κυνήγι (πχ χάραμα στο βουνό, παρακολούθηση των σκυλιών, που γίνεσαι ένα με την φύση, η αδρεναλίνη που βγάζει η εμφάνιση του θηράματος κλπ κλπ δλδ όλα όσα απαρτίζουν αυτό που λέμε κυνήγι) με συναρπάζουν εξίσου, οπότε - για μένα - κατέληξα οτι η απάντηση είναι κάπου στην μέση . Αντε 55 οπλόφιλος 45 κυνηγός ... (λέμε τώρα).

Ισως να φταίει το ότι με το κυνήγι μπορούμε να ασχολούμαστε μόνο λίγους μήνες τον χρόνο, ενώ με τα όπλα μας μπορούμε να ασχολούμαστε συνέχεια...
 
Και συνεχιζουμε.......
22.jpg

27.jpg

25.jpg

24.jpg

23.jpg

31.jpg

34.jpg

34.jpg

35.jpg

37.jpg

36.jpg

38.jpg

39.jpg

40.jpg
Εξαιρετικό ...........congrats.
Όσο για το θέμα "να το βγάλω στο βουνό μην το γδαρω" ένα έχω να πω, τα όπλα φτιάχτηκαν να κυνηγάνε, να μας χαρίζουν συγκινήσεις και όχι να στολίζουν τον οπλοβαστο.
Δεν είπα να το πετάμε από δω και από εκεί στα πυκνά αλλά εγώ προσωπικά προτιμώ ένα όπλο με τα "παράσημα " από τη χρήση του από ένα μπιμπελο που είναι μόνο για τα μάτια.
 
Παιδια με θελετε στο team?MP-153 12/76 66CM καννες συνθετικη.MP 27 δισκανδαλο απλοι εξωκλεις 2 ζευγη καννων 66cm cyl/cyl και 72 demi και full. ΙΖΗ 39Ε ΤΡΑΠ 76cm full και extra full κοντακι monde carlo.IZH 39E SKEET 66cm skeet/tulaskeet κοντακι demi monde carlo.Tα 2 τελευταια φευγουν τελος του μηνα για αλλον ιδιοκτητη..;)
 
Παιδια με θελετε στο team?MP-153 12/76 66CM καννες συνθετικη.MP 27 δισκανδαλο απλοι εξωκλεις 2 ζευγη καννων 66cm cyl/cyl και 72 demi και full. ΙΖΗ 39Ε ΤΡΑΠ 76cm full και extra full κοντακι monde carlo.IZH 39E SKEET 66cm skeet/tulaskeet κοντακι demi monde carlo.Tα 2 τελευταια φευγουν τελος του μηνα για αλλον ιδιοκτητη..;)
Φίλε καλώς ήλθες στο club. Με όλα τα παραπάνω κάνεις και δικό σου club άμα θες...:).
 
Παιδια με θελετε στο team?MP-153 12/76 66CM καννες συνθετικη.MP 27 δισκανδαλο απλοι εξωκλεις 2 ζευγη καννων 66cm cyl/cyl και 72 demi και full. ΙΖΗ 39Ε ΤΡΑΠ 76cm full και extra full κοντακι monde carlo.IZH 39E SKEET 66cm skeet/tulaskeet κοντακι demi monde carlo.Tα 2 τελευταια φευγουν τελος του μηνα για αλλον ιδιοκτητη..;)
Καλώς ήρθες φίλε
Έχω μια απορία,
Πώς σου ξέφυγε η mp155 κ το mp 233 ( αν δεν κάνω λαθος,έτσι λέγετε )
 
Εγώ έχω άλλη απορία,γιατί να δώσει τα δυο τελευταία κ να μην δώσει το τελευταίο κ να κρατήσει το προτελευταιο..think
Το αστροπελέκι δεν πουλιέται..:rolleyes:
Τασο το αστροπελεκι θα γινει τραμπα με ΚΕΡΑΥΝΟ....terror.
 
Και γω στο κλαμπ εδώ και καιρό.
Α)Ένα σούπερποζε σοβιετικό με φτιαγμένο κοντακι ντεμι επιστολές,τσοκ 1_3,και αυλους 18,2δισκανδαλο με απλους
Β)πλάγιο σπρ220 ,50 πόντους κάνες με εσωτερικά τσοκ,άγγελε κοντάκι με μάγουλο,δισκανδαλο,αυλοι 18,4 με απλούς.εξωλκεις,
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top