Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το δικο μου που ριχνει την ασφαλεια οταν ριχνω την πρωτη βολη? Νομιζω παντα πατουσα την μπροστα σκανδαλη και οταν πηγαινα να ριξω με την δευτερη ειχε βαλει ασφαλεια :D

Ο κουμπαρος μου ακομα στο καρτερι μου λεει για χαβαλε ¨ ρε κουμπαρε παλι η ασφαλεια? " γιατι εριχνα μια τουφεκια .yel.
Από ότι φαίνεται κάτι έχει φθαρει η σπάσει στην ασφάλεια κ με τον κραδασμο την επαναφέρει πισω.....
Τράβα σε έναν οπλουργο,δεν είναι τίποτα αυτό...
 
Καλησπερα στα παιδια..εχω την 155 και θα ηθελα καμια γνωμη επιβεβαιωμενη με τι τσοκ να προχωρησω σε αγορα για φουλ τσοκ..;;εχω ενα 3αρι σε καρλσον ενταξει ευχαριστημενος ειμαι αλλα ειμαι αναμεσα σε καρλσον η μπρειν η τζεμινι..ποια η γνωμη σας;
 
Καλησπερα παιδες!! Εφτασε..... μια ερωτηση.....στην παπια δεν εχει εκει στο κενο ενα εξαρτημα ασημενιο που κουνιεται?
 

Attachments

  • 20211218_194918.jpg
    20211218_194918.jpg
    174,7 KB · Προβολές: 53
  • 20211218_194926.jpg
    20211218_194926.jpg
    482,1 KB · Προβολές: 54
  • 20211218_195026.jpg
    20211218_195026.jpg
    203,5 KB · Προβολές: 58
  • 20211218_195115.jpg
    20211218_195115.jpg
    224,6 KB · Προβολές: 56
  • 20211218_195105.jpg
    20211218_195105.jpg
    188,5 KB · Προβολές: 56
στην παπια δεν εχει εκει στο κενο ενα εξαρτημα ασημενιο που κουνιεται?
Ρε συ Αλέξη στην 4η φωτο κάτω χαμηλά λείπει μεταλλικό κομμάτι κ φαίνεται το ξυλο η είναι η ιδέα μου? Αυτό λες??

Το εσωτερικό είναι έτσι...

IMG_20211218_201559.jpg
 
Ρε συ Αλέξη στην 4η φωτο κάτω χαμηλά λείπει μεταλλικό κομμάτι κ φαίνεται το ξυλο η είναι η ιδέα μου? Αυτό λες??

Το εσωτερικό είναι έτσι...

View attachment 37950
Οχι δεν ειναι ετσι ακριβως....εχει ενα κενο που φαινεται το ξυλο......αλλα εγω αλλο μου φανηκε οτι λειπει
 
Μολις ειδα φωτο απο το baikal ij58M made in ussr .....στην βαση του το 58Μ δεν εχει αυτο το δοντι που εχει το 43.....επισης...το 58Μ ηταν πιο λεπτοφτιαγμενο, πιο λεπτη παπια και λαβη στο κοντακι.....δουλευει κανονικα το δικαννο απ'οτι φαινεται
 
Οχι δεν ειναι ετσι ακριβως....εχει ενα κενο που φαινεται το ξυλο......αλλα εγω αλλο μου φανηκε οτι λειπει
Δεν θυμαμαι ακριβως πως ήταν τα μετέπειτα ρωσικά, αλλά μου φάνηκε σαν να λείπει μεταλλικό κομμάτι(που το δικό μου το σοβιετικό το έχει) ... Οκ!!
Και τρόμαξα κ εγώ....
 
Δεν θυμαμαι ακριβως πως ήταν τα μετέπειτα ρωσικά, αλλά μου φάνηκε σαν να λείπει μεταλλικό κομμάτι(που το δικό μου το σοβιετικό το έχει) ... Οκ!!
Και τρόμαξα κ εγώ....
Κοιταξτε την μαυρη βαση απο το Russia και την γυαλισμενη απο το USSR...το "δοντι" στην μαυρη βαση σμπρωχνει τους εξολκεις εξω οταν ανοιγει το δικαννο....στο USSR αυτο το κομματι ειναι κινητο πανω στην παπια
 

Attachments

  • 20210829_142944.jpg
    20210829_142944.jpg
    128 KB · Προβολές: 32
  • 20211218_204133.jpg
    20211218_204133.jpg
    142,6 KB · Προβολές: 32
Ρε συ Αλέξη στην 4η φωτο κάτω χαμηλά λείπει μεταλλικό κομμάτι κ φαίνεται το ξυλο η είναι η ιδέα μου? Αυτό λες??

Το εσωτερικό είναι έτσι...

View attachment 37950
Κοιταξτε την μαυρη βαση απο το Russia και την γυαλισμενη απο το USSR...το "δοντι" στην μαυρη βαση σμπρωχνει τους εξολκεις εξω οταν ανοιγει το δικαννο....στο USSR αυτο το κομματι ειναι κινητο πανω στην παπια
Ussr 43m(απλοι εξολκεις).......

IMG_20211218_205450.jpg
 
Οποτε φιλε στο 58Μ ηταν το "δοντι" πανω στην παπια.....
Και το πιστευεις ρε φίλε ότι το 58m το έχει ο φίλος μου, κ μάλιστα το ειχα λυσει κ δεν το πρόσεξα αυτό...
Βασικά εκείνη την στιγμή κοίταζα να δω τις σφραγίδες πιεσης....
Την επόμενη θα το τσεκάρω..!
σκεφτομαι μηπως την βαση την γυαλισω....δεν ξερω...ετσι λεω....
Το "κάτι να γυαλίζει" που...τραγουδησε κ ο Καζουλης δεν είναι για εμενα..
Μου αρέσει η.. μαυρίλα...

Αν σου αρέσει κάντο αλλά να ξέρεις(που το ξέρεις) ότι γίνεται πιο επιρρεπείς σε οξειδωσεις κ θέλει να έχεις τον νου σου...
 
Και το πιστευεις ρε φίλε ότι το 58m το έχει ο φίλος μου, κ μάλιστα το ειχα λυσει κ δεν το πρόσεξα αυτό...
Βασικά εκείνη την στιγμή κοίταζα να δω τις σφραγίδες πιεσης....
Την επόμενη θα το τσεκάρω..!

Το "κάτι να γυαλίζει" που...τραγουδησε κ ο Καζουλης δεν είναι για εμενα..
Μου αρέσει η.. μαυρίλα...

Αν σου αρέσει κάντο αλλά να ξέρεις(που το ξέρεις) ότι γίνεται πιο επιρρεπείς σε οξειδωσεις κ θέλει να έχεις τον νου σου...
Ναι ναι το εχω στο μυαλο....απλα ειδα κατι γρατζουνιες στη βαση....και μου την εδωσε...:D
 
Ναι ναι το εχω στο μυαλο....απλα ειδα κατι γρατζουνιες στη βαση....και μου την εδωσε...:D
Αχ αυτές οι γρατζουνιές.........
Φτιάχνεις την βάση, και μοιραία καποτε θα γρατζουνιστούν κ τα ξυλα........
Μην δίνεις κ τόση σημασία..........
Παράσημα του κυνηγετικου αγώνος........
 
Καλησπερα στα παιδια..εχω την 155 και θα ηθελα καμια γνωμη επιβεβαιωμενη με τι τσοκ να προχωρησω σε αγορα για φουλ τσοκ..;;εχω ενα 3αρι σε καρλσον ενταξει ευχαριστημενος ειμαι αλλα ειμαι αναμεσα σε καρλσον η μπρειν η τζεμινι..ποια η γνωμη σας;
Καλησπέρα
Καλησπερα στα παιδια..εχω την 155 και θα ηθελα καμια γνωμη επιβεβαιωμενη με τι τσοκ να προχωρησω σε αγορα για φουλ τσοκ..;;εχω ενα 3αρι σε καρλσον ενταξει ευχαριστημενος ειμαι αλλα ειμαι αναμεσα σε καρλσον η μπρειν η τζεμινι..ποια η γνωμη σ

Καλησπερα στα παιδια..εχω την 155 και θα ηθελα καμια γνωμη επιβεβαιωμενη με τι τσοκ να προχωρησω σε αγορα για φουλ τσοκ..;;εχω ενα 3αρι σε καρλσον ενταξει ευχαριστημενος ειμαι αλλα ειμαι αναμεσα σε καρλσον η μπρειν η τζεμινι..ποια η γνωμη σας;
Καλησπέρα Νίκο. Το 3αρι τσοκ είναι καλύτερο από το 3αρι μαμά; Πόσο και από πού το αγόρασες; Ευχαριστώ
 
Αχ αυτές οι γρατζουνιές.........
Φτιάχνεις την βάση, και μοιραία καποτε θα γρατζουνιστούν κ τα ξυλα........
Μην δίνεις κ τόση σημασία..........
Παράσημα του κυνηγετικου αγώνος........
Εχεις δικιο....και τα ξυλα θα τα βαψω....ισως δοκιμασω και το βερνικι θαλασσης που μου προτεινε και ο "ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΥΝΗΓΟΣ"
 
Μαγκες...κυνηγησα σημερα με το δικαννακι....πολυ ωραιο ...ειδικα με τα 28 και 26 γραμμαρια.....εριξα καμια 10αρια φυσιγγια αλλα θελει συνηθεια....
Φιλε Αλέξανδρε, έτσι και του φτιάξεις κάποια στιγμή κοντάκι δεν θα πιάνεις άλλο όπλο. Εύχομαι να το ευχαριστηθεις!
 
Φιλε Αλέξανδρε, έτσι και του φτιάξεις κάποια στιγμή κοντάκι δεν θα πιάνεις άλλο όπλο. Εύχομαι να το ευχαριστηθεις!
Συμφωνώ και δεν θα αλλάζεις τα γραμμάρια της τάξης των 20κάτι γραμμαρίων στα ανάλογα θηράματα!!!
 
Φιλε Αλέξανδρε, έτσι και του φτιάξεις κάποια στιγμή κοντάκι δεν θα πιάνεις άλλο όπλο. Εύχομαι να το ευχαριστηθεις!
Ναι θα το κοιταξω....πρεπει να το μακρυνω λιγο....και βασικα μου φαινοταν περιεργη η εικονα των 2 καννων
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top