Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Νομιζω εχει ενα. Στο Κιατο που παω τα ΣΚ αν δεν εχω παρει μαζι φυσιγγια αγοραζω απο χρωματοπωλειο (το ενα αλλο ενα)
Καπετάνιος!!! Πάει κ αυτός... Δε θεωρεί άδεια με τα νέα μέτρα!ότι κάνει μέχρι να λήξει η υπάρχουσα ένα μήνα.
 
Καπετάνιος!!! Πάει κ αυτός... Δε θεωρεί άδεια με τα νέα μέτρα!ότι κάνει μέχρι να λήξει η υπάρχουσα ένα μήνα.
Ναι αυτος ειναι. Κοιτα οπως παει θα το ξεχασουμε το κυνηγι. Εγω εχω βγει 2 φορες. Δεν υπαρχει ουτε ορεξη πια. Εγω δε σου κρυβω σκεφτομαι να το ριξω στο σκοπευτηριο. Ψαχνω δικανο γι αυτο το λογο.
 
ok Και στο μαγκνουμ η παπαρια. Τι ειναι αυτο ρε παιδι μου, αφου στην καραμπινα το σφραγιζουν.
Βρε και αυτό σφραγίδα δεν είναι; Τι διαφορά έχει; Και οι καραμπίνες mp155 με cip στην ίδια τράπεζα δοκιμών δεν δοκιμάζονται και τις ίδιες σφραγίδες με ΜPa δεν έχουν; Το mp43 και το mp27 κατασκευάζεται πάνω από 30 χρόνια τώρα το ίδιο ακριβώς όπλο. Μέχρι και η remington τα πουλούσε με δικιά της επωνυμία. Εγώ δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο όπλο και μοντέλο που να είναι τόσα χρόνια στην αγορά και τόσο δοκιμασμένο όσο τα δίκαννα baikal. Μέχρι και η κουτση Μαρία έχει ένα baikal. Εγώ έχω 3. Αν με ρώταγες ποιο από όλα τα όπλα της αγοράς θα έπαιρνες σαν πιο δοκιμασμένο και εγγυημένο όπλο, baikal δίκαννο θα σου έλεγα. Μπορεί να έχει τα θεματάκια του λόγο κακού φινιρίσματος και χαμηλού κόστους αλλά είναι το πιο τίμιο όπλο που υπάρχει στην αγορά για μένα.
Βρε και του 2022 το ιδιο ειναι, οι μαλακες. Οχι οτι θα ριξεις μαγνουμ ουτε 1050 με δικανο αλλα λεμε τωρα. Εκτος αν εισαι μαζωχας
Δεν είμαι σίγουρος ότι όλα αυτά που πωλούνται σήμερα ειναι του 2022. Εγώ 2 baikal δίκαννα πείρα φέτος το ένα είναι κατασκευασμένο το 2017 και το άλλο το 2012. Δεν νομίζω ότι υπάρχουν καινούρια baikal δίκαννα στην αγορά. Μόνο η καραμπίνα επειδή είναι πιο καινούριο μοντέλο. Τα δίκαννα είναι ότι υπάρχει σε στοκ που μάλλον λόγο χαμηλού κόστους είχαν στοκάρει πάρα πολλά και υπαρχει αρκετό απόθεμα ακόμη.
 
Ναι αυτος ειναι. Κοιτα οπως παει θα το ξεχασουμε το κυνηγι. Εγω εχω βγει 2 φορες. Δεν υπαρχει ουτε ορεξη πια. Εγω δε σου κρυβω σκεφτομαι να το ριξω στο σκοπευτηριο. Ψαχνω δικανο γι αυτο το λογο.
Καλημερα φιλε Κολλια!
 
Καλο ακουγεται αυτο αλλα ποσες φορες θα παω στην Αθηνα απο Κορινθο. Μια φορα πηγαινε - ελα βενζινη και διοδια ειναι 30 ευρω!
Πωλείται ένα βελτιωμένο στα Μέγαρα φτιαγμένο στον Λιάκο 300 € 2,5-4,5 αλλά δεν έχει φωτογραφίες,τώρα γιατί ενώ το έφτιαξε το πουλάει;;;;;
 
Πωλείται ένα βελτιωμένο στα Μέγαρα φτιαγμένο στον Λιάκο 300 € 2,5-4,5 αλλά δεν έχει φωτογραφίες,τώρα γιατί ενώ το έφτιαξε το πουλάει;;;;;
Μιλησα μαζι του. Εχω και φωτο. Καλο οπλο. Το μονο που με κραταει ειναι οτι εχει κοψει σε οπλουργο τις καννες. Τι γνωμη εχεις?
 
Μιλησα μαζι του. Εχω και φωτο. Καλο οπλο. Το μονο που με κραταει ειναι οτι εχει κοψει σε οπλουργο τις καννες. Τι γνωμη εχεις?
Αυτό λέω κι εγώ πέτυχε το χειρουργείο; Γιατί το δίνει; Με τα εναλλασσόμενα τη ρυθμίζεις τη τουφεκιά όπως θέλεις εσύ .Τι άλλο έχει φτιάξει;
 
Κοντα ειμαι στα μεγαρα. Σκεφτομαι μηπως παω να το δοκιμασω.
Πάρε μερικά χαρτονια 1χ1 και καλά φυσίγγια για τσίχλες και λαγό που το θέλεις ,Αν συμφωνεί και ο ίδιος και πηγαίνετε να το δοκιμάσεις.
 
η λέξη "οπλουργός" εν Ελλάδι έχει χάσει το νόημά της!
"οπλουργός"= αυτός που ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΙ όπλα
πόσοι "οπλουργοί" στην χώρα μας μπορούν και ΞΕΡΟΥΝ να κατασκευάζουν όπλα από ένα κομμάτι μέταλλο και ξύλο;;
πόσοι "οπλουργοί" στην χώρα μας είναι αυτοδίδακτοι ή "εμπειροτέχνες";
πόσοι "οπλουργοί" στην χώρα μας δικαιούνται να ονομάζονται ΟΠΛΟΥΡΓΟΙ;
 
η λέξη "οπλουργός" εν Ελλάδι έχει χάσει το νόημά της!
"οπλουργός"= αυτός που ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΙ όπλα
πόσοι "οπλουργοί" στην χώρα μας μπορούν και ΞΕΡΟΥΝ να κατασκευάζουν όπλα από ένα κομμάτι μέταλλο και ξύλο;;
πόσοι "οπλουργοί" στην χώρα μας είναι αυτοδίδακτοι ή "εμπειροτέχνες";
πόσοι "οπλουργοί" στην χώρα μας δικαιούνται να ονομάζονται ΟΠΛΟΥΡΓΟΙ;
Πως προτεινεις να τους αποκαλουμε?
 
Πάρε μερικά χαρτονια 1χ1 και καλά φυσίγγια για τσίχλες και λαγό που το θέλεις ,Αν συμφωνεί και ο ίδιος και πηγαίνετε να το δοκιμάσεις.
Να σε ρωτησω κατι. Οι κομμενες καννες πρεπει να ειναι δηλωμενες στο δελτιο κατοχης?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top