Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έχει αορτηριουχους και θα το κρεμάς ποτε-ποτε.Και τα δύο δικανα που έχω είναι 3400 μην σε φοβίζουν τα 200 γραμμάρια παραπάνω.Μην νομίζεις ότι είμαι κανένας γυμνασμενος και στο περπατητο γράφουμε χιλιόμετρα Χωρις τσοκ καινούργιο όπλο πιστεύω θα το μετανιώσεις.Εσυ ξέρεις καλύτερα ίσως να κοιτάξεις άλλη μάρκα .
Απο 3080γρ να παω σε 3400γρ με ....φοβιζει. Τωρα σε αλλη μαρκα καινουργιο μονο τουρκικο. Και δεν τα θελω. Τελος παντων στο καταστημα επωμιζοντας τα θα αποφασισω.
 
Μπορει να παω και στον Λιακο.
Αυτό είναι δικό σου κομμάτι καλός είναι και ο Λιάκος και ο Κούρκουλος και ο αντωνακος και ο χρηστακος όλοι έχουν χρόνια στα όπλα αλλά αν κοιτάς οικονομικά ρίξε από ένα τηλ στο καθένα.Καιβεξαλου γιατί δεν στέλνεις μύνημα στον vagos benelli. Που γράφει και μαζί μας αν κάνει την δουλειά ότι καλύτερο τον έχουνε και στη παρέα.
 
Απο 3080γρ να παω σε 3400γρ με ....φοβιζει. Τωρα σε αλλη μαρκα καινουργιο μονο τουρκικο. Και δεν τα θελω. Τελος παντων στο καταστημα επωμιζοντας τα θα αποφασισω.
Θα έλεγα να μην πας μόνο μια φορά στο κατάστημα αλλά να πας και να ξανά πάς αφού τα βάλεις όλα κάτω όπως τις πιέσεις δοκιμής ,τα φυσίγγια που θα χρησιμοποιείς επώνυμα, βάση τιμής;
 
Απο 3080γρ να παω σε 3400γρ με ....φοβιζει. Τωρα σε αλλη μαρκα καινουργιο μονο τουρκικο. Και δεν τα θελω. Τελος παντων στο καταστημα επωμιζοντας τα θα αποφασισω.

Έχει αορτηριουχους και θα το κρεμάς ποτε-ποτε.Και τα δύο δικανα που έχω είναι 3400 μην σε φοβίζουν τα 200 γραμμάρια παραπάνω.Μην νομίζεις ότι είμαι κανένας γυμνασμενος και στο περπατητο γράφουμε χιλιόμετρα Χωρις τσοκ καινούργιο όπλο πιστεύω θα το μετανιώσεις.Εσυ ξέρεις καλύτερα ίσως να κοιτάξεις άλλη μάρκα .
Εγώ πάλι με το mp27 που ειναι περίπου στα 3400 γράμμαρια μετά απο 1-2 ώρες περπατητό με κουράζει σε αντίθεση με το πλάγιο mp43 που μου φαίνεται πουπουλο παρόλο που η διαφορά τους ειναι μόλις 200γρ.
 
Εγώ πάλι με το mp27 που ειναι περίπου στα 3400 γράμμαρια μετά απο 1-2 ώρες περπατητό με κουράζει σε αντίθεση με το πλάγιο mp43 που μου φαίνεται πουπουλο παρόλο που η διαφορά τους ειναι μόλις 200γρ.
Τι φυσιγγια χρησιμοποιεις με το mp43 στο περπατητο και στο καρτερι τσιχλας?
 
Θα έλεγα να μην πας μόνο μια φορά στο κατάστημα αλλά να πας και να ξανά πάς αφού τα βάλεις όλα κάτω όπως τις πιέσεις δοκιμής ,τα φυσίγγια που θα χρησιμοποιείς επώνυμα, βάση τιμής;
Καλο ακουγεται αυτο αλλα ποσες φορες θα παω στην Αθηνα απο Κορινθο. Μια φορα πηγαινε - ελα βενζινη και διοδια ειναι 30 ευρω!
 
Πιστεύω ότι όταν κ αν επιβληθούν εκτενέστερα τα ατσάλινα θα γίνει όπως με τις πλαστικές σακούλες του σούπερ μάρκετ... Θα ανεβάσουν υπό μορφή τέλους τη τιμή στα μολύβδινα... @kollias φίλε, αυτό που είπες περι μάγκνουμ και 1320bar, το έχω ακούσει κ από άλλους, δε μπορώ να το καταλάβω... Αυξάνει ο όγκος και ναι εύκολα μπαίνεις με 36 γρ σε 3αρα θαλάμη ΛΟΓΩ ΌΓΚΟΥ ΦΟΡΤΊΟΥ, αλλά γιατί ν ανέβεις σε πίεση περισσότερο απ' το μολύβδινο φορτίο σκαγιών ιδίου βάρους π.χ. 36??? Ενδεχομένως έως και επιμήκυνση θαλάμης (όπως έκαναν σε κάποια 65 άρια κ 67αρια όπλα παλιά) να μπορεί να γίνει αποκλειστικά για χρήση ατσάλινων με παραγόμενες πιέσεις στο όριο ασφαλείας της δοκιμής του όπλου. Υ.Γ. Σκέψεις μου κ ερωτήματα μου είναι, δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω....
Εγω για τις πιεσεις το διαβασα απο εγκυρες πηγες (κυριως Αγγλια) και το υιοθετησα. Δε μπορω να το εξηγησω, δε ξερω γιατι. Παντως καλυφθηκα και απο τον Γιάννη.
 
Θα έλεγα να μην πας μόνο μια φορά στο κατάστημα αλλά να πας και να ξανά πάς αφού τα βάλεις όλα κάτω όπως τις πιέσεις δοκιμής ,τα φυσίγγια που θα χρησιμοποιείς επώνυμα, βάση τιμής;
Παναγιώτη το 43 εχει σφραγιδες CIP ή γραφει αυτη τη μαλακια το 65 ΜΡα? Δε θυμαμαι. Ολο ασαφεια ειναι. Μονο στην 155 υπαρχει CIP S (1370 bar)
 
Τι φυσιγγια χρησιμοποιεις με το mp43 στο περπατητο και στο καρτερι τσιχλας?
Εγώ πλέον φτιαχνω δικά μου φυσίγγια. Στο πλάγιο που έχει σταθερό τσοκάρισμα 1* & 3* φτιάχνω με διασπορέα του Καρδάρα για το περπατητό για την αριστερή κάννη με το 1*. Στη δεξιά με το 3* βάζω απλά με συγκεντρωτήρα ή αν ειμαι σε πολύ πυκνό για κοντινές αποστάσεις βάζω πάλι με διασπορέα . Δες το παρακάτω link με την συνταγή και την κατανομή με φου τσοκ στα 20 μέτρα που ανέβασε κάποιος συνάδελφος

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Συμβουλές-και-συνταγές-ιδιογόμωσης-Αρχείο.34/post-430830
 
Νομιζω εχει ενα. Στο Κιατο που παω τα ΣΚ αν δεν εχω παρει μαζι φυσιγγια αγοραζω απο χρωματοπωλειο (το ενα αλλο ενα)
Θα σου προτεινα να παμε Μουγκοστο για τσιχλες αλλα δεν εχει τιποτα. Θαθελα παντως να γνωριστουμε.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top