Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πάρε κυνηγετικά μονόβολα όχι σκοπευτικά.

Από Καρδίτσα είσαι ? Μόνο εκεί έχω ακούσει τέτοιο όνομα ....
Κοτσαρίκος τ'ς Βάιας
Γιάννενα!

Κοίτα, αν ταιριάζει στον αυλό μια χαρά είναι για τις κοντινές βολές, πιο οικονομικά και μικρή ανάκρουση. Εκτός αν έχεις κάποιον άλλο λόγο που μου το λες φίλε αυτό για τα κυνηγετικά.
 
Γιάννενα!

Κοίτα, αν ταιριάζει στον αυλό μια χαρά είναι για τις κοντινές βολές, πιο οικονομικά και μικρή ανάκρουση. Εκτός αν έχεις κάποιον άλλο λόγο που μου το λες φίλε αυτό για τα κυνηγετικά.
Πιο μαλακό μολύβι ίσως ... και χαμηλότερες ταχύτητες (τα σκοπευτικά)
 
Καλησπέρα παρέα! Έχει κανείς υπόψιν του στοιχεία για το MP43 και το αν ρίχνει ατσάλινα σκάγια με ασφάλεια;
Η Ρωσία είναι χώρα που πιστοποιεί τα όπλα της κατά CIP. Άρα θα πρέπει να έχει σφραγίδα για ατσάλινα. Αν δεν έχει τότε δε ρίχνει ατσάλινα high performance, αλλά μόνο τα στάνταρντ με τσοκ 3 ναι και κάτω.
 
Η Ρωσία είναι χώρα που πιστοποιεί τα όπλα της κατά CIP. Άρα θα πρέπει να έχει σφραγίδα για ατσάλινα. Αν δεν έχει τότε δε ρίχνει ατσάλινα high performance, αλλά μόνο τα στάνταρντ με τσοκ 3 ναι και κάτω.
Γιατι ρε Κωστα βαζουν σφραγιδες οι αμερικανοι ; Μια χαρα τα ριχνουν τα hp τα μπαικαλ απλα δεν εχουν σφραγιδα
 
Γιατι ρε Κωστα βαζουν σφραγιδες οι αμερικανοι ; Μια χαρα τα ριχνουν τα hp τα μπαικαλ απλα δεν εχουν σφραγιδα
Για το φόβο των Ιουδαίων, ξέρω κι εγώ τι να πω; Θα έπρεπε να είχαν. Η 155 έχει σφραγίδα CIP S, αλλά δεν έχει για ατσάλινα. What the fuck δηλαδή.
 
Γιατι ρε Κωστα βαζουν σφραγιδες οι αμερικανοι ; Μια χαρα τα ριχνουν τα hp τα μπαικαλ απλα δεν εχουν σφραγιδα
Οι Αμερικάνοι δεν βάζουν σφραγίδες γιατί μπορείς να ρίξεις οτιδήποτε χωράει στην θαλάμη και αν σκάσει ή πάθει ζημιά την ευθύνη την φέρνει η εταιρία κατασκευής.

Ο Κόλλιας έχει δίκιο, η Ρωσία είναι μέλος της cip και οφείλει να βάζει σφραγίδες.

Αν ένα όπλο χώρας που ανήκει στην cip δεν έχει σφραγίδες δεν σημαίνει αυτόματα ότι δεν μπορεί να ρίξει hp steel.
Μπορεί ο κατασκευαστής για δικούς του λόγους να μην θέλει να το πιστοποιήσει, παρόλο που μπορεί.
Απλά το παίζεις ...
Φθηνά είναι το πολύ πολύ αγοράζεις άλλο.

Screenshot_20230701_205053_Firefox.jpg
Screenshot_20230701_205101_Firefox~2.jpg
 
παιδια εχω ενα miroku πλαγιοκανο 4* 3* κατασκευασμενο πριν το 1990,ακριβως δεν ξερω.φοβερο οπλο,θελω με αυτο να κυνηγω και οχι με την καραμπινα.μπορει να ριξει ατσαλινα?
Αν δεν μπορέσεις να βρεις πληροφορίες από την miroku θα έλεγα ότι συστήνουν οι κατασκευαστές φυσιγγίων για τα παλιά δίκανα.
 
Οι Αμερικάνοι δεν βάζουν σφραγίδες γιατί μπορείς να ρίξεις οτιδήποτε χωράει στην θαλάμη και αν σκάσει ή πάθει ζημιά την ευθύνη την φέρνει η εταιρία κατασκευής.

Ο Κόλλιας έχει δίκιο, η Ρωσία είναι μέλος της cip και οφείλει να βάζει σφραγίδες.

Αν ένα όπλο χώρας που ανήκει στην cip δεν έχει σφραγίδες δεν σημαίνει αυτόματα ότι δεν μπορεί να ρίξει hp steel.
Μπορεί ο κατασκευαστής για δικούς του λόγους να μην θέλει να το πιστοποιήσει, παρόλο που μπορεί.
Απλά το παίζεις ...
Φθηνά είναι το πολύ πολύ αγοράζεις άλλο.

View attachment 74172
View attachment 74173
Ρε ξερεις γιατι ειναι τοσο βαρια ;; Γιατι εχουν το δυπλασιο μεταλο στις κανες τους απο οτι ολλα τα αλλα ,ισπανικα,ιταλικα κτλ .yel. peng
 
παιδια εχω ενα miroku πλαγιοκανο 4* 3* κατασκευασμενο πριν το 1990,ακριβως δεν ξερω.φοβερο οπλο,θελω με αυτο να κυνηγω και οχι με την καραμπινα.μπορει να ριξει ατσαλινα?
Θα πας στο σάιτ της browning.eu το ευρωπαϊκό. Εκεί θα βρεις μια ανακοίνωση που θα σε καλύψει. Το έχω ανεβάσει κάπου.
 
Ρε ξερεις γιατι ειναι τοσο βαρια ;; Γιατι εχουν το δυπλασιο μεταλο στις κανες τους απο οτι ολλα τα αλλα ,ισπανικα,ιταλικα κτλ .yel. peng
Πρόσεχε βρε.
Να σκάσει, σχεδόν αδύνατο.
Ή θα φουσκώσει πριν το τσοκ ή το τσοκ θα αποκτήσει ευθύγραμες ραβδώσεις και θα κόβει ακόμα πιο μακρυά 😂🤣
 
Αμα φουσκοσει το τσοκ θα το βγαλω και θα το εχω τυπου μπελ !!!
Όχι, η περιοχή πίσω από το τσοκ θα φουσκώσει, όχι το ίδιο το τσοκ ... έτσι λοιπόν η σύσφιξη θα αυξηθεί αυτόματα και πάλι θα κόβει πιο μακρυά ... 🤣

Δηλαδή σε κάθε περίπτωση, ότι ζημιά και να πάθει από τα hp steel, θα γίνει καλύτερο !!! 😜
 
Όχι, η περιοχή πίσω από το τσοκ θα φουσκώσει, όχι το ίδιο το τσοκ ... έτσι λοιπόν η σύσφιξη θα αυξηθεί αυτόματα και πάλι θα κόβει πιο μακρυά ... 🤣

Δηλαδή σε κάθε περίπτωση, ότι ζημιά και να πάθει από τα hp steel, θα γίνει καλύτερο !!! 😜
Ποσο καλυτερο δλδ θα σκοτωνει και με στιαρ!!! .my man. :p
 
Και με μπομπότα ... το στάρ' είναι χοντρό.
Εεεε ρα νάχαμε έναν πλαστό τώρα ...

Χωρίς πλάκα, αν με ενδιέφερε να κρατήσω το όπλο δεν θα έριχνα HP.
View attachment 74182
Ναι ρε Βασιλη δεν ειναι στανταρ οτι θα συμβει αυτο !! Ασε που συμβαινει με τα χοντρα σκαγια πιο πολυ απο οτι εχω διαβασει! Με αυτα τα λιγα ατσαλια που εχω ριξει (καμια 1000 αδα) δεν εχει προβλημα το mp27 τωρα αργοτερα θα δειξει !!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top