Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λογικό είναι τότε
Φαντάστηκα ότι εννοούσες ότι υπάρχει προκατάληψη. Γι'αυτό ρώτησα
Συνήθως όποιος μάθει με επαναληπτική την κρατάει γιατί είναι απροβλημάτιστη σε τεράστιο ποσοστό
Προκατάληψη υπάρχει σε πολλούς που δεν είχαν ποτέ και δεν θέλουν και να προσπαθήσουν να την μάθουν
Εγώ αναγνωρίζω ότι μπορείς να πάρεις ένα ποιοτικό όπλο σε χαμηλή τιμή, αλλά δεν έχω όρεξη να μπώ στην διαδικασία της εξοικείωσης μιάς και δεν είχα ποτέ
 
ειναι με κοκοροτουφεκο η οχι ,αν δεν ειναι δεν το θελω
Τα κοκόρια είναι αληθινά ,είναι ένα πάντρεμα στην όπλιση με τις σχαστηριες όπως το Baikal χωρίς κοκόρια . Μπορεί να είναι καλύτερα μπορεί και χειρότερα.Δυστυχως δεν υπάρχουν άλλα σε αυτή την τιμή .Δες αν υπάρχουν αξιολογήσεις στο εξωτερικό.
 
Baikal είναι η τοζ;
Είναι ρωσικό το βίντεο και δεν γνωρίζω ρώσικα, φίλος μου το έστειλε πριν λίγες μέρες και μου είχε κάνει εντύπωση ότι κυνηγούσαν με κοκορατο πλάγιο λύκους. Τώρα αν είναι τοζ ή μπαικαλ θα σε γελάσω. Εγώ για μπαικαλ το βλέπω
 
Τα κοκόρια είναι αληθινά ,είναι ένα πάντρεμα στην όπλιση με τις σχαστηριες όπως το Baikal χωρίς κοκόρια . Μπορεί να είναι καλύτερα μπορεί και χειρότερα.Δυστυχως δεν υπάρχουν άλλα σε αυτή την τιμή .Δες αν υπάρχουν αξιολογήσεις στο εξωτερικό.
Εκτός από το baikal με κοκόρια σε φθηνό δίκανο έχω δει και αυτό
https://www.hobbi.gr/plagiokanno-liberty-kokoria-p-4170.html
Τώρα πληροφορίες δε γνωρίζω περαιτέρω και το baikal πιστεύω θα είναι μονόδρομος για καλό όπλο σε αυτή την τιμή.
 
Εκτός από το baikal με κοκόρια σε φθηνό δίκανο έχω δει και αυτό
https://www.hobbi.gr/plagiokanno-liberty-kokoria-p-4170.html
Τώρα πληροφορίες δε γνωρίζω περαιτέρω και το baikal πιστεύω θα είναι μονόδρομος για καλό όπλο σε αυτή την τιμή.
Η λογική σε αυτή τη τιμή λέει baikal χωρις κοκόρια ,αν υπήρχαν αξιολογήσεις από κατόχους θα ήταν διαφορετικά.
 
Όλες οι κάννες με σύσφιξη 3* και πάνω ρίχνουν ατσάλινα. Τα στάνταρντ όμως . Τα high perfomance τα ρίχνουν όσες έχουν δοκιμαστεί στα 1320 bar και πάνω. Επίσης υπάρχουν και προορισμοί στα νούμερα των σκαγιων. Κάπου είχα αναρτήσει κατι, δε θυμάμαι που, αλλά μια αναζήτηση στο ίντερνετ θα τα βγάλει όλα. Ήταν απο ένα αγγλικό σαιτ.
Από 0,50 και κάτω.
 
Last edited:
Μα τα κοκόρια είναι ακόμα πιο απλός μηχανισμός, έτσι δεν είναι;
Είναι και θα μπορούσες να πεις ότι τον απλοποίησε ακόμα περισσότερο. Δεν έχει την συμπαγή βάση γιατί πάλι τα εξαρτήματα είναι εσωτερικά εκτός τις σφύρες και τις βελόνες .Πιο οικονομική κατασκευή γιατί σχαστηριες σκανδαλες ίσως και ελατήρια πρέπει να είναι τα ίδια με το πλάγιο.
 
Καλησπέρα σας. Είμαι ο Μπάμπης. Δεν κυνηγάω αλλά έχω μερικά όπλα κληροδότημα από τον πατέρα μου. Έχω ένα Baikal που δεν ξέρω τι μοντέλο είναι View attachment 84057
Αυτό είναι δίκανο πλαγιόκαννο μοντέλο mp43 εποχής της κομμουνιστικής Ρωσίας. Ακόμα ίδια είναι και σήμερα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top