Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μαντεψτε ποιο ειναι το Καλύτερο Δικαββο του Κόσμου;

Να το χαίρεσαι και να σε συντροφεύει συχνά !

Τίμησέ το όπως του αξίζει,

Όταν το παίρνεις μαζί θα σε βλέπει κι ο παππούς από εκεί πάνω και θα σε καμαρώνει...
 
Να το χαίρεσαι και να σε συντροφεύει συχνά !

Τίμησέ το όπως του αξίζει,

Όταν το παίρνεις μαζί θα σε βλέπει κι ο παππούς από εκεί πάνω και θα σε καμαρώνει...
Η Αναρτηση σου συνάδελφε με συγκινεισαι!
Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!
Ευχομαι οτι καλυτερο!!!
 
Ετσι ηταν εξ αρχης σηγουρα η σου εσπασε και σου φυγε αλλα θα το εβρησκες . Αν δουλεβει ετσι αστο οπως ειναι το δαχτυλιδι απλα μια επιπλεων στεγανοπιοιση κανει
 
Μαντεψτε ποιο ειναι το Καλύτερο Δικαννο του Κόσμου;

Εκτός από το συνεσθημα για το οπλο αυτό το θεωρό βλυτικα ένα από τα καλητερα πλαγιοκανα στην ιστορία του λιοκανου όπλου…, προπαντός τα παλιά με άυλο 18,2 και σταθερά 3/1…
 
Εκτός από το συνεσθημα για το οπλο αυτό το θεωρό βλυτικα ένα από τα καλητερα πλαγιοκανα στην ιστορία του λιοκανου όπλου…, προπαντός τα παλιά με άυλο 18,2 και σταθερά 3/1…
Είναι πολύ καλά τα Baikal αλλά με δοκιμή απέναντι στη 1100 έχει κερδίσει η REM,ειδικά στις μακρινές.
 
Εκτός από το συνεσθημα για το οπλο αυτό το θεωρό βλυτικα ένα από τα καλητερα πλαγιοκανα στην ιστορία του λιοκανου όπλου…, προπαντός τα παλιά με άυλο 18,2 και σταθερά 3/1…
1706796715412.png
Πρωτη αδεια εβγαλε το 1990. Δεν ξερω κατασκευη ποτε εγινε
Οτι τσιχλα - κοτσιφα εχω παρει μεχρι τωρα με αυτο πεφτουν σεκος... Δεν εχω τραυματισει ακομα πουλι.
 
Δεν ξερω κατασκευη ποτε εγινε
Δες τα δύο πρώτα ψηφία στον αριθμό του...

Οτι τσιχλα - κοτσιφα εχω παρει
Και θα πάρεις κ άλλα τόοοσα...

Μην νομίζεις πως επειδή έκανες ένα βίντεο έχεις ξεμπερδέψει...
Αφού έκανες την αρχή πρεπει να το συνεχίζεις .big smile.
 
Δε νομίζω τα δύο πρώτα να λένε χρονολογία.
Στο δικό μου είναι το 30, και έχει ένα Χ μπροστά, δηλαδή το τριάντα φτιάχτηκε.
Αγορασμένο το 84.
Στέφανε λέω για το ij 43 είτε είναι Ρωσικο είτε Σοβιετικό...

Τα προηγούμενα μοντέλα πράγματι είχαν ένα γράμμα(όπως X, M, K, C, κλπ) πριν από τον αριθμό...
Το καθε γράμμα ίσως να σημαίνει το έτος κατασκευής όπως συμβαίνει κ σε αλλά οπλα...
 
Last edited:
Μαντεψτε ποιο ειναι το Καλύτερο Δικαννο του Κόσμου;

Τι να σου πω φίλε, μου φαίνονται πολύ ωραία όπλα τα πλαγιόκαννα. Αλλά έχω πάει σε διαφορετικά κυνήγια με τέτοια, πουλιά (καρτέρι και περπατητό), λαγό και γουρούνι. Έχω και καραμπίνα αλλά δε μου δίνει την αίσθηση που μου δίνουν τα πλαγιόκαννα. Φέτος δε την έβγαλα ούτε μια φορά.

Όσο για καταβολές, κυνηγάω πουλιά με σκοπευτικά των 24 γραμμαρίων και 18,4 αυλό. Μια χαρά είναι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top