Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Με pvc. Τα ξύλα είναι απαραδεκτα.μελανά σημεία του όπλου είναι η βαση η οποια χαράζεται και ξεβαφει πολυ εύκολα. το αυτακι του κλείστρου μετα απο αρκετή χρηση χαλαρώνει πολυ με κίνδυνο να το ψαχνεις και ευαισθησία στον εξωτερικο εξωλκεα του κλειστρου.πιο ασφαλής επιλογή η 153
Ευριπίδη γνωρίζεις αν έχουν καστ;
 
Ο Ανδριανόπουλος είναι ο πιο γνωστός κοντακάς στην Θεσσαλονίκη, πολλοί σκοπευτές φοράνε τα κοντάκια του με το χαρακτηριστικό Α κάτω απ' τη λαβή, η Κεφαλίδου που πήρε χρυσό στο Μπάκου πανευρωπαϊκό στο skeet με παγκόσμιο ρεκόρ γυναικών,φοράει κοντάκι του Ανδριανόπουλου. Θα δει και αν σου κάθετε σωστά το όπλο,θα στο κάνει και κουκλάκι.. Χωρίς παρεξήγηση δεν έχω καμία σχέση με τον Ανδριανόπουλο,δεν κάνω διαφήμιση,απλά έχω ακούσει τα καλύτερα και έχω δει τα κοντάκια του σε όλα τα σκοπευτήρια από Βόλο μέχρι Κομοτηνή..
Στο google που ψαχνω δεν μπορω να βρω τον Ανδριανοπουλο,μηοως ξερεις το μικρο του ονομα ή ακομη καλυτερα κανενα τηλ;
 
Στο google που ψαχνω δεν μπορω να βρω τον Ανδριανοπουλο,μηοως ξερεις το μικρο του ονομα ή ακομη καλυτερα κανενα τηλ;
ούτε εγώ το ξέρω αλλά θα το ψάξω και θα σου στείλω..εσύ αν θέλεις πάρε τηλέφωνο στο σκοπευτήριο (Δρακόντιο) και ζήτα πληροφορίες. Γιώργος είναι το μικρό,μπορείς και Facebook να τον βρεις, είναι ο τύπος με το μουσάκι και τον σκύλο αγκαλιά και ένα δίκανο..
 
ούτε εγώ το ξέρω αλλά θα το ψάξω και θα σου στείλω..εσύ αν θέλεις πάρε τηλέφωνο στο σκοπευτήριο (Δρακόντιο) και ζήτα πληροφορίες. Γιώργος είναι το μικρό,μπορείς και Facebook να τον βρεις, είναι ο τύπος με το μουσάκι και τον σκύλο αγκαλιά και ένα δίκανο..
Ευχαριστω
 
Γειά σας , Σε αναμονή έκδοσης δικαιολογητικών περί αγοράς κυνηγετικών όπλων ... θα θέλαμε ¨τα φώτα σας ¨ για την Baikal MP 155 ( 1 για αριστερόχειρες κ΄ 1 για Δεξιόχειρες ) . Ποιά τα υπέρ κ΄ποιά τα κατά ?? PVC ή ΞΥΛΟ ??? Ποιά η γνώμη σας για το συγκεκριμένο όπλο ?
Γενικα ειναι τιμιο οπλο, αν και οπως σε ολα τα οπλα υπαρχουν κατασκευαστικες ατελιες. Ο μηχανισμος πρεπει να ρυθμιζεται αναλογα με τον τυπο των γυσιγγιων που θα ρίξει το οπλο. Βλητικα δεν ειναι και ότι καλυτερο, αλλα βελτιωνεται ευκολα.
Το pvc ειναι πιο ανθεκτικο και για σκληροτερη χρηση θεωρητικα. Τα ξυλα δεν ειναι ομορφα αλλα φτιαχνουν καπως με λιγη προσπαθεια. Αν σκοπευεις να φτιάξεις κοντακι μελλοντικα, παρτο με ξυλινα μερη.
Προσωπικα τα γουσταρω πολυ τα ξυλα. Ειναι πιο κυμπαρικα!
 
Σε αρθρο απο μεταφραση ξενου ελεγε για την μικρη κ μεγαλη κλιση του κοντακιου στο baikal mp 27m 1 κ 3/4 της ιντσας κ 2 κ 3/4 της ιντσας αντιστοιχα,δηλαδη 45mm η μικρη κ 70mm η μεγαλη,δεν εχω ξανα δει τετοια κλιση σε κοντακι ( 70mm ) κ το θεωρησα τυπογραφικο λαθος
 
Γενικα ειναι τιμιο οπλο, αν και οπως σε ολα τα οπλα υπαρχουν κατασκευαστικες ατελιες. Ο μηχανισμος πρεπει να ρυθμιζεται αναλογα με τον τυπο των γυσιγγιων που θα ρίξει το οπλο. Βλητικα δεν ειναι και ότι καλυτερο, αλλα βελτιωνεται ευκολα.
Το pvc ειναι πιο ανθεκτικο και για σκληροτερη χρηση θεωρητικα. Τα ξυλα δεν ειναι ομορφα αλλα φτιαχνουν καπως με λιγη προσπαθεια. Αν σκοπευεις να φτιάξεις κοντακι μελλοντικα, παρτο με ξυλινα μερη.
Προσωπικα τα γουσταρω πολυ τα ξυλα. Ειναι πιο κυμπαρικα![/QUOΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ "KASTORAS" .... ΟΠΩΣ Κ΄ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΞΥΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ....!!!
 
Σε αρθρο απο μεταφραση ξενου ελεγε για την μικρη κ μεγαλη κλιση του κοντακιου στο baikal mp 27m 1 κ 3/4 της ιντσας κ 2 κ 3/4 της ιντσας αντιστοιχα,δηλαδη 45mm η μικρη κ 70mm η μεγαλη,δεν εχω ξανα δει τετοια κλιση σε κοντακι ( 70mm ) κ το θεωρησα τυπογραφικο λαθος
Παιδια δεν ξερει κανεις;
Δεν εχει κανενας το αυγκεκριμενο μοντελο ή εργοστασιακο κοντακι;
 
Παιδια δεν ξερει κανεις;
Δεν εχει κανενας το αυγκεκριμενο μοντελο ή εργοστασιακο κοντακι;
εγώ το έχω! Δεν έχω μετρήσει ποτέ, αλλά δεν υπάρχει κάτι μη φυσιολογικό στο κοντάκι,το έχω κυνηγήσει δύο χρόνια με ανάποδο κοντάκι(μαμά) είμαι αριστερόχειρας και με πολλές επιτυχίες,και με πολλά σμπούκια εννοείται. Μήπως είδες το πίτς; πίτς έχει καμποσούτσικο..αλλά πάλι σε φυσιολογικά πλαίσια..
 
Το πιτσ του με βολευει πολυ,απλα ετσι οπως το εκοψα με τις κλισεις,επειδη ειναι μεγαλες φοβαμαι μηπως χαμηλοντουφεκαει κ σκεφτομαι για κοντακι στα μετρα μου κ θελω να υπολογισω ποσα θα μου βγουν ολα μαζι,γιατι εχω να παρω κ αλλα πραγματα μιας κ ειμαι καινουριος κ δεν εχω κ πολλα απο εξοπλισμο κ φυσιγγια
 
Το πιτσ του με βολευει πολυ,απλα ετσι οπως το εκοψα με τις κλισεις,επειδη ειναι μεγαλες φοβαμαι μηπως χαμηλοντουφεκαει κ σκεφτομαι για κοντακι στα μετρα μου κ θελω να υπολογισω ποσα θα μου βγουν ολα μαζι,γιατι εχω να παρω κ αλλα πραγματα μιας κ ειμαι καινουριος κ δεν εχω κ πολλα απο εξοπλισμο κ φυσιγγια
λίγο δύσκολο να χαμηλοτουφεκαει,εγώ δεν είχα τέτοιο θέμα,και ειμαι σχεδόν 1.90 με 95 κιλά. Σκέφτεσαι καινούργιο η' μεταχειρισμένο;
 
αν δεις τι γάζωμα κάνει το Σπόρτινγκ με τα patternmaster code black τότε θα πάθεις σόκ! Εμένα μου κάθεται το όπλο μου απίστευτα,φυσικά μετά απο δύο κοντάκια,6.500 φυσίγγια στο σκοπευτήριο και ατελείωτες επομίσεις στο σπίτι έχω πάρει το σχήμα του όπλου .seveys.
 
καλησπερα παιδια! εχει αγορασει κανεις η χρησιμοποιησει το baikal με τις δυο καννες???? πωλειται με μια κανη στα 67 εκ κυλ/κυλ και μια στα 72εκ */*** . εχει κανεις εικονα για αυτο το οπλο??? εννοω ειναι καλη ευκαρια η μηπως οχι?
 
καλησπερα παιδια! εχει αγορασει κανεις η χρησιμοποιησει το baikal με τις δυο καννες???? πωλειται με μια κανη στα 67 εκ κυλ/κυλ και μια στα 72εκ */*** . εχει κανεις εικονα για αυτο το οπλο??? εννοω ειναι καλη ευκαρια η μηπως οχι?
Αναλογα ποσο το βρηκες.
Δεν θα ηταν πιο βολικο με τσοκακια?
 
καλησπερα παιδια! εχει αγορασει κανεις η χρησιμοποιησει το baikal με τις δυο καννες???? πωλειται με μια κανη στα 67 εκ κυλ/κυλ και μια στα 72εκ */*** . εχει κανεις εικονα για αυτο το οπλο??? εννοω ειναι καλη ευκαρια η μηπως οχι?
αναλόγως τα λεφτά..??? Για τι τιμή μιλάμε;;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top