Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Στο σπειρωμα της κανης με την ορειχαλκινη βουρτσα ?
Όχι βούρτσες στα σπειρώματα. Τύλιξε σε ένα πιο λεπτό άξονα από αυτόν της βέργας πανάκι και ακολούθα την συμβουλή του φίλου παραπάνω, από το μπροστά μέρος της κάννης.
 
οποιος ενδιαφερεται νομιζω οτι δεν θα βρει καλυτερη ευκαιρια.εγω τωρα δυστυχως δεν μπορω αλλιως θα ειχε αγοραστει ηδη
http://www.car.gr/parts/view/7971853/
Πραγματικη Ευκαιρία για όλους τους φίλους των ποζε..
Είναι το ίδιο όπλο που έβαλε στην αγγελία χτες ο Δημήτρης..
http://www.hunterslife.gr/forums/threads/Μπαικαλ-ποζε-σπορτινγκ.555/
 
Μετα απο δυο μηνες που το ειχα παει στον Κο Αλεξιου σημερα παρελαβα το IJ26 .Το οπλο ηταν απο το πατερα μου παραμελημενο και σε χαλια κατασταση εξωτερικα. Ξυλα χαλια ολο χτυπηματα και σχεδον μαυρα ψαθες εξαφανισμενες πελμα μισοφαγωμενο και καρφωμενο με προγκες!!! τα δε μεταλλα τελειως ξεβαμενα και οξυδωμενα σε αρκετα σημεια και ενα προβλημα με την ασφαλεια που επεφτε. Βλεποντας το οπλο σημερα νομιζα οτι δεν ηταν το δικο μου!!! δακρυσα απο χαρα και απο συγκινηση λογω αναμνησεων, η δουλεια που εκανε ειναι απιστευτη και δεν υπαρχουν λογια να περιγραψω το αποτελεσμα.Ο Κος Αλεξιου δινοντας μου το οπλο μου ειπε οτι εμαι απο τους λιγους τυχερους που εχουν τετοιο οπλο και πλεον να το προσεχω σαν τα ματια μου.Ενα μεγαλο ευχαριστω μεσα απο τη καρδια μου στον Κο Αλεξιου για τη δουλεια που εκανε (ειχε προηγηθει πριν δυο μηνες και το IJ27) και ενα ευχαριστω ακομη στο Χρηστο για την υποδειξη του .Ενα οπλο σχεδον 50 χρονων εγινε οπλο βιτρινας!!! Οι φωτο που θα δειται πραγματικα αδικουν κατα πολυ το αποτελεσμα γιατι ειναι απο τηλεφωνο και η φωτ. μηχανη μου εχει χαλασει
 
Μετα απο δυο μηνες που το ειχα παει στον Κο Αλεξιου σημερα παρελαβα το IJ26 .Το οπλο ηταν απο το πατερα μου παραμελημενο και σε χαλια κατασταση εξωτερικα. Ξυλα χαλια ολο χτυπηματα και σχεδον μαυρα ψαθες εξαφανισμενες πελμα μισοφαγωμενο και καρφωμενο με προγκες!!! τα δε μεταλλα τελειως ξεβαμενα και οξυδωμενα σε αρκετα σημεια και ενα προβλημα με την ασφαλεια που επεφτε. Βλεποντας το οπλο σημερα νομιζα οτι δεν ηταν το δικο μου!!! δακρυσα απο χαρα και απο συγκινηση λογω αναμνησεων, η δουλεια που εκανε ειναι απιστευτη και δεν υπαρχουν λογια να περιγραψω το αποτελεσμα.Ο Κος Αλεξιου δινοντας μου το οπλο μου ειπε οτι εμαι απο τους λιγους τυχερους που εχουν τετοιο οπλο και πλεον να το προσεχω σαν τα ματια μου.Ενα μεγαλο ευχαριστω μεσα απο τη καρδια μου στον Κο Αλεξιου για τη δουλεια που εκανε (ειχε προηγηθει πριν δυο μηνες και το IJ27) και ενα ευχαριστω ακομη στο Χρηστο για την υποδειξη του .Ενα οπλο σχεδον 50 χρονων εγινε οπλο βιτρινας!!! Οι φωτο που θα δειται πραγματικα αδικουν κατα πολυ το αποτελεσμα γιατι ειναι απο τηλεφωνο και η φωτ. μηχανη μου εχει χαλασει
Μπράβο Πέτρο!
Όπλα αγαπημένων μας προσώπων, ανεξαρτήτως της οικονομικής τους αξίας, αξίζει να τα φροντίζουμε γιατί η συναισθηματική τους αξία είναι ανεκτίμητη...
Περιμένουμε τις φώτο και 2 κουβέντες (αν γίνεται) για τις εργασίες ανακαίνισης που έκανε ο οπλουργός πάνω στο όπλο του πατέρα σου.
 
Το οπλο καθαριστηκε ολο και βαφτηκε με τη παραδοσιακη βαφη.Τα ξυλα τριφτηκαν και εγιναν ολα με λινελαιο και φτιαχτηκε η ασφαλεια και μια βιδα που ειχε χαλαρωσει στην ενωση κοντακι και βασης
 
Το οπλο καθαριστηκε ολο και βαφτηκε με τη παραδοσιακη βαφη.Τα ξυλα τριφτηκαν και εγιναν ολα με λινελαιο και φτιαχτηκε η ασφαλεια και μια βιδα που ειχε χαλαρωσει στην ενωση κοντακι και βασης
Όμορφο έγινε Πέτρο, τώρα πρέπει να ξαναβγεί στο βουνό να " κελαιδησει"....sarcastic.
 
Το οπλο καθαριστηκε ολο και βαφτηκε με τη παραδοσιακη βαφη.Τα ξυλα τριφτηκαν και εγιναν ολα με λινελαιο και φτιαχτηκε η ασφαλεια και μια βιδα που ειχε χαλαρωσει στην ενωση κοντακι και βασης
Το ωραίο (έτσι όπως φαίνεται από τις φώτο) είναι ότι ανακαινίστηκε το όπλο και έγινε λειτουργικό και παράλληλα δεν το παραγυαλισε (ειδικά η βάση), διατήρησε την πατίνα του και μπορώ να πω... δείχνει αυτό που είναι...ένας μάχιμος βετεράνος έτοιμος να ξαναβγεί στα κυνηγοτόπια να θυμηθεί τα παλιά...
Έκανε κάποια εργασία εσωτερικά των καννων?
 
Το οπλο καθαριστηκε ολο και βαφτηκε με τη παραδοσιακη βαφη.Τα ξυλα τριφτηκαν και εγιναν ολα με λινελαιο και φτιαχτηκε η ασφαλεια και μια βιδα που ειχε χαλαρωσει στην ενωση κοντακι και βασης
.well done. ωραιος..
 
Ωραιος και πολυ καλη η ιδεα σου να το ανακαινισεις.
Ειναι ωραια αισθηση να εχουμε οπλα και αντικειμενα αγαπημενων ανθρωπων μας.
Εχω και εγω ενα ij 27 και μια prestige του παππου μου και ειναι τα "καλυτερα" οπλα απ ολα γιατι ηταν του ανθρωπου που μ οδηγησε σ αυτην την ωραια ασχολια.
 
Ωραίο έγινε Πέτρο...well done.
Ωποσδηποτε το Σεπτέμβρη πρέπει να το κυνηγήσεις στα περασματαρικα τρυγόνια της Πρέβεζας.Ενα παραδοσιακό οπλο σε ένα παραδοσιακό κυνηγι..:)
Είμαι σίγουρος πως το σκεφτεσε ηδη;)
Πλεον ειναι σιγουρο οτι και στα τρυγονια και στις τσιχλες θα παρει φωτια μαζι το IJ27 ..shoot.
 
Το ωραίο (έτσι όπως φαίνεται από τις φώτο) είναι ότι ανακαινίστηκε το όπλο και έγινε λειτουργικό και παράλληλα δεν το παραγυαλισε (ειδικά η βάση), διατήρησε την πατίνα του και μπορώ να πω... δείχνει αυτό που είναι...ένας μάχιμος βετεράνος έτοιμος να ξαναβγεί στα κυνηγοτόπια να θυμηθεί τα παλιά...
Έκανε κάποια εργασία εσωτερικά των καννων?
Το οπλο λυθηκε ολο μεχρι τελαυταια βιδα καθαριστηκε και λαδωθηκε ολο.Στην κανη εγινε μονο καθαρισμος αλλα ειναι καθρεπτης πλεον. Την βαση δεν την παραγυαλισε γιατι ηθελε να εχει την αυθεντικοτητα του οπλου οπως ηταν πριν. Αλλα και παλι λεω πως οι φωτο αδικουν την δουλεια που εχει κανει....
 
μπράβο Πέτρο ωραίο έγινε .. μου αρέσει που δείχνει τα χρόνια του στην μπάσκουλα .. μπράβο και στον μάστορα σου για την υπομονή και την δουλειά που έκανε .
τώρα ξέρεις .. όταν τύχει να συναντηθούμε θα σε αγγαρέψω να τα φέρεις και τα δύο να τα δω από κοντά.well done.
 
Οτα
μπράβο Πέτρο ωραίο έγινε .. μου αρέσει που δείχνει τα χρόνια του στην μπάσκουλα .. μπράβο και στον μάστορα σου για την υπομονή και την δουλειά που έκανε .
τώρα ξέρεις .. όταν τύχει να συναντηθούμε θα σε αγγαρέψω να τα φέρεις και τα δύο να τα δω από κοντά.well done.
Οταν θα ανεβεις προς τα μερη μας χρηστο σιγουρα να παμε και για τσιχλες το χειμωνα αν μπορεις
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top