Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σε αυτο το οπλο το μονο που δεν εχει ειναι ενασ μεγαλοσ κονοσ τοτε θα λεγαμε για κανεσ κανονια μυλαω για τα παλια μπαικαλ με αυλο 18,2 και απλεσ θαλαμεσ.
Ηλία να σου πω την αλήθεια δεν εχω ασχοληθεί ποτε με αυτα.
Καμιά φορά πας να κανεις το καλο καλύτερο και σου βγενει χειρότερο.
 
Αμα σου πω οτι φιλος το ειχε παρει στην αρχη, και το ανοιγε βαζοντας το στο γονατο του για κοντρα;

Φυσικα με το ανοιξε-κλεισε καπως λειανθηκε ο μηχανισμος και δουλευει πιο στρωτα τωρα. Η πρωτη χρονια ομως ηταν μαρτυριο. Ομοιως και το δικο μου, και νομιζω ακομα ανοιγει σχετικα δυσκολα
 
Αμα σου πω οτι φιλος το ειχε παρει στην αρχη, και το ανοιγε βαζοντας το στο γονατο του για κοντρα;

Φυσικα με το ανοιξε-κλεισε καπως λειανθηκε ο μηχανισμος και δουλευει πιο στρωτα τωρα. Η πρωτη χρονια ομως ηταν μαρτυριο. Ομοιως και το δικο μου, και νομιζω ακομα ανοιγει σχετικα δυσκολα
Πάνω σε αυτό που λέει ο Βίκτωρας, καθαρά θέμα εφαρμογών και λείανσης.
 
Μήπως έχει μετρημένες με παχύμετρο τις εσωτερικές διαμέτρους(συσφίξεις) από τα έσω έξω τσοκ της Gemini για Baikal.? Αυτά που είναι +5 πόντους εξωτερικά ή αυτά που είναι +10 πόντους εξωτερικά. Δεν δίνει νούμερα ο κατασκευαστής και θέλω να δω τι συσφίξεις δίνουν πραγματικά. Ευχαριστώ.
 
Να ζεστενετε λιγο το team; γιαααα να γραψουμε τιποτα για τα θηρια μας.;)
Δίνω το παρών και σου απαντώ φιλαράκι... Χτες έγινε καθάρισμα στο MP-153 με "σπιτικό" Ed's Red, και λάδωμα με Aral Bluetronic 10w-40 και δουλεύει ποιο "βούτυρο" και από το βούτυρο :D
Γιατί οι ρωσίδες θέλουν και αυτές αγάπη και στοργή..!
 
Χτες μου χαρισε ενας φιλος και τον ευχαριστω ενα τσοκακι brilley ported LM για την 155.Ανυπομονω να παω μαλακασα να το δικιμασω.Καμια γνωμη αν καποιος το εχει σε ρωσιδα σεβαστη
 
Δίνω το παρών και σου απαντώ φιλαράκι... Χτες έγινε καθάρισμα στο MP-153 με "σπιτικό" Ed's Red, και λάδωμα με Aral Bluetronic 10w-40 και δουλεύει ποιο "βούτυρο" και από το βούτυρο :D
Γιατί οι ρωσίδες θέλουν και αυτές αγάπη και στοργή..!
Ωραιοτατος. Σκουπισαμε το περισευουμενο λαδακι,σωστα;;) Για ο επομενος παρακαλω.
 
Με την 155 έχω ρίξει μερικές ντουφεκιες, κλασικό baikal, πολύ όπλο για τα λεφτά που δίνεις. 71cm synthetic magnum. Το μόνο που με ξένισε λίγο είναι η ανάκρουση για όπλο αερίων. ο φίλος που την έχει πολύ ευχαριστημένος είναι
 
Σαν καλυτερο οπλο απο αποψης ζυγισματος ποιο θα διαλ3γατε;
Izh 27
153
155
Ή mp43
;[/QUOT
Δεν εχω ριξε με τις καραμπινε αυτες. Τα baikal made ussr που δεν ειναι μγκνουμ εχουν καλυτερο κουμανταρισμα. Τωρα αληλεπιθετο η πλαγιο οποιο σου αρεσει.
 
Φυσικά και το ζύγισμα της 155 είναι το καλυτερο.την έχει ο γιος σε 71 π.και είναι πραγματικό κανόνι.έχει κοτσαρει απάνω κι ενα Carlson's lm και άντε γεια.πολυ καλη τιμή στην οποία δεν υπάρχει άλλο τόσο αξιόπιστο
 
Εγω με την 155 ειχα καποια θεματακια με τα αερια και τις ελαφριες γομωσεις τον χειμωνα ,τωρα τα ρυθμισα και ειναι ενταξει αλλα θα δω τον χειμωνα που η θερμοκρασια ειναι χαμηλη ενω σαν ζυγισμα δεν ξερω ισως επειδη ειμαι ψηλος το mp27 το ενιωθα καλυτερο στο ζυγισμα και μετα το 155 που ειναι και πιο ελαφρυ 3150γρμ.
 
την 155 την έχει εδώ και δύο χρόνια ο αδερφός μου (71 κάννη , συνθετική και αριστερή . γενικά πολύ ευχαριστημένος.
σε αυτά τα λεφτά νομίζω δεν εχει ανταγωνισμό. (550€-600€)
το συνθετικό κοντάκι δείχνει ποιο όμορφο σε σχέση με το ξύλινο , το πέλμα ειναι χάλια άλλα οκ κάνει την δουλειά του .
**εγω θα το άλλαζα με κάτι ποιο όμορφο και αποδοτικό
Κλότσημα πολύ λίγο (*averel αν γίνει λάθος ρύθμιση το κλείστρο υποχωρεί με πολύ δύναμη και το νιώθεις )
θέλει οπωσδήποτε στρώσιμο και ρύθμιση μετά το στρώσιμο ΌΠΩΣ ΛΈΕΙ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΉΣ (όχι όπως λεει ο μαγαζάτορας)
εμπλοκές ειχε κάνει πριν το στρώσιμο με 28γρ και μετα το στρώσιμο και την ρύθμιση δεν εχει ξανά κάνει .
Γενικά πολύ καλύτερη απο την 153 σε όλα τα σημεία . ααα και τα Carlson's που λέέι ο Ευριπίδης της πάνε πολύ .
 
Η αλήθεια είναι Χρήστο δεν έχει ασχοληθεί ποτέ με την ρύθμιση, και ούτε και θέλει, οπότε δεν επιμένω και δεν ανακατεύομαι κι εγώ κάτι τέτοιο υποψιάστηκα, για κακή ρύθμιση αλλά εμένα αυτή την αίσθηση μου έδωσε και μου έκανε εντύπωση και το θυμάμαι ακόμα μετά από σχεδόν δυο χρόνια που την είχα δοκιμάσει
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top