Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φτιαχνεται αλλα δεν ξερω με τι κοστος κ προπαντων δεν ξερω αν θα κρατησει η επισκευη..
Για αυτο οταν μιλαμε για δικαννα baikal επιλέγουμε δισκανδαλα,Για να ειμαστε σιγουροι οτι βρεξει χιονισει τις δυο τουφεκιες θα τις ριξουμε απροβληματιστα.
Η αληθεια να λεγεται..
Το χε βρει πολυ καλη ευκαιρια κατω απο την μιση τιμη τοτε ρε φιλε και το πηρε
Του το χα πει αλλα τοχε παρει για δευτερο
Οπλο
 
Ηλια, οχι ιδιαιτερα πραματα, τουλαχιστον οχι σε σχεση με αλλα οπλα. Δυστυχως ειναι βαρυ και αγαρμπο και ακυρωνει τα πλεονεκτηματα του. Αν εδιναν μια προσοχη στη λεπτομερεια λιγο παραπανω, ειδικα στο κοντακι, θα μιλαγαμε για αλλο οπλο, και με οχι και τοσο διαφορα στη τιμη.

Το οπλο που περιγραφεις παραπανω, το χω. Δεν εχω παραπονο, και κυνηγια εχω κανει καλα, και ολα, απλα με ξενιζουν τα χαρακτηριστικα του πλεον. Θα το δοκιμασω παλι βεβαια, σε καποιο καρτερι ετισ για το καλο.
Και εγω το εχω το ij27 18,2..../3/1τσοκ κανει παπαδεσ αν και αριστεροχειρασ βαραο σχεδον Κέντροo_O το μονο κακο ειναι η πολυ λεπτη παπια που εχει και δεν με βολευει καθολου στο πιασειμο
 
Τι εγινε Ηλια βρηκες εξολκεα?
Και εγω το εχω το ij27 18,2..../3/1τσοκ κανει παπαδεσ αν και αριστεροχειρασ βαραο σχεδον Κέντροo_O το μονο κακο ειναι η πολυ λεπτη παπια που εχει και δεν με βολευει καθολου στο πιασειμο
 
Και εγω το εχω το ij27 18,2..../3/1τσοκ κανει παπαδεσ αν και αριστεροχειρασ βαραο σχεδον Κέντροo_O το μονο κακο ειναι η πολυ λεπτη παπια που εχει και δεν με βολευει καθολου στο πιασειμο
Δοκημασες τον δεικτη σου να ειναι στο πλαι παραλληλα της παπιας και να δειχνει μπροστα; Ειναι καλη η θεση αυτη γιαβνα χουφτωσεις την παπια.
 
Βικτωρα οντως ειναι λιγο αγαρμπα τα μπαικαλ σε συγκριση με ακριβοτερα οπλα π. Χ ιταλικα.
Την αδρανεια που εχει το μπαικαλ μου σε συγκριση με αλλα δικαννα και αυτογεμη, δεν την εχω βρει πουθενα. Στις τραβερσες δε ξερω τι θα πει "σταματησα την κινηση". Οσο για τη φαρδια παπια του, με βολευει πολυ μιας και τα χερια μου ειναι κουπια. Το βαρος του εξισορροπει τη νευρικη μου επωμιση σε "κλασσικα θηραματα".
Εμενα τα μπαικαλ μου θυμηζουν κατι απο παλια αυτοκίνητα. Αρκει να ξερεις να οδηγεις και να εχεις "καυσιμα". Απλα, σκληρα εργαλεια απο καρυδια και ατσάλι.
Δεν εχω καταλαβει την εννοεις με τον ορο αδρανεια του?μιλαμε για καραμπινα η για δικαννο?γιατι οι καραμπινες της εταιρειας ειναι αεριων και λογικο το λακτισμα να ειναι μειωμενο..
Ευχαριστω!
 
αυτο του φιλου μας του νικου.σχολια απο τον ιδιο
LWveRSg.jpg

Δεν ξέρω πόσο πιο απλά να το πω, αλλα αυτη η απλότητα στα ξύλα, του δινει μια ξεχωριστη ομορφια
 
Ενας ξαδερφος μου εχει το πλαγιο με την λευκη βαση σε μονοσκανσαλο και τσοκακια
Του εκανε προβλημα ο επικογεας και δεν εριχνε
Τωρα παιζουν και οι δυο καννες ταυτοχρονα
Μηπως ξερετε ποσο ευκολα φτιαχνεται και αν στοιχιζει;
Ευχαριστω
ρίξε μια ματιά σε αυτο το άρθρο .. μπορεί να βοηθάει !
http://www.ethnos.gr/opla/arthro/omobrontia_se_monoskandalo-64215836/
 
Δεν εχω καταλαβει την εννοεις με τον ορο αδρανεια του?μιλαμε για καραμπινα η για δικαννο?γιατι οι καραμπινες της εταιρειας ειναι αεριων και λογικο το λακτισμα να ειναι μειωμενο..
Ευχαριστω!
Αδράνεια ή swing αγγλιστι, ειναι η κινητικη ενεργεια που αποκτα ενα οπλο οταν κινειται καθοδηγουμενο απο τον σκοπευτη. Οσο μεγαλυτερη η αδρανεια τοσο πιο δυσκολα σταματα το οπλο την κινηση/καταδειξη, κατα τη σκοπευση/καταδειξη του κινητου στοχου. Ετσι ειναι πιο δυσκολο να σταματησεις την κίνηση οταν πυροβολεις με αποτελεσμα να μεινει πισω η βολη.
Οταν καρφωνεις ενα καρφι με μια βαριοπουλα, ειναι πιο δυσκολο να σταματησεις την κινηση λιγο πριν η βαριοπουλα χτυπησει το καρφι. Με ενα ελαφρυ σφυρι ειναι πιο ευκολο να σταματησεις. ;)
 
Αδράνεια ή swing αγγλιστι, ειναι η κινητικη ενεργεια που αποκτα ενα οπλο οταν κινειται καθοδηγουμενο απο τον σκοπευτη. Οσο μεγαλυτερη η αδρανεια τοσο πιο δυσκολα σταματα το οπλο την κινηση/καταδειξη, κατα τη σκοπευση/καταδειξη του κινητου στοχου. Ετσι ειναι πιο δυσκολο να σταματησεις την κίνηση οταν πυροβολεις με αποτελεσμα να μεινει πισω η βολη.
Οταν καρφωνεις ενα καρφι με μια βαριοπουλα, ειναι πιο δυσκολο να σταματησεις την κινηση λιγο πριν η βαριοπουλα χτυπησει το καρφι. Με ενα ελαφρυ σφυρι ειναι πιο ευκολο να σταματησεις. ;)
Αααααα δεν το γνωριζα αυτο,σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια .shake hands.
 
Τι εγινε Ηλια βρηκες εξολκεα?
Το εφτιαξα σε οπλουργο τασο
Δοκημασες τον δεικτη σου να ειναι στο πλαι παραλληλα της παπιας και να δειχνει μπροστα; Ειναι καλη η θεση αυτη γιαβνα χουφτωσεις την παπια.
Δεν μπορώ έτσι εχω μάθει να χουφτωνω .sarcastic.
 
Baikall και ξερο ψωμι.Τα εχω βαλει και φωτο απο περυσι περιπου στην 20 σελ. μετα το φινιρισμα και ειναι αγνωριστα.,Οπλα 50 (iz26) και 30(iz27) χρονων χωρις το παραμικρο προβλημα και απο ντουφεκιες φαρμακι, στο 1/3 της αξιας αλλων οπλων και ειναι πολυ ανωτερα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top