Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ξεκινάω έρανο.... :D:D:D
κάτσε να δούμε αν θα έρθει
γιατί δεν στέλνει κ πολλά η μαμαρουσια τα τελευταία χρονιά
Mια 155 με πιο λεπτή παπια και αδρανεια
έτσι φαίνεται κ ριγα στην κάνη
είναι σαν τις benelli έχει κ βιντεακια που τι δικιμαζουν με φυσίγγια 24 κ 28 γρ
 
Θα προτιμούσα να αναβαθμιζε τις καννες της πρωτίστως η baikal, και μετα να φτιάξει τα υπόλοιπα.
Βλεπω οτι βελτιώνει τα εξωτερικα και τους μηχανισμους, αλλα οι καννες είναι ίδιες.
Ελπιζω να μη γρατσουνιζεται ευκολα η βαση,οπως στο 155.
 
Δεν ειναι θεμα αναβάθμισης καννης αλλα αναβάθμισης τσοκ.Εκει παρουσιαζεται το προβληματακι.
Αυτο θα ελεγα. Απ' οσο γνωριζω οι καννες ειναι ιδιαιτερα καλες! Βεβαια σας λεω οτι εχω διαβασει μονο. Στην πραξη ισως να ειναι αλλιως.
 
Δεν ειναι θεμα αναβάθμισης καννης αλλα αναβάθμισης τσοκ.Εκει παρουσιαζεται το προβληματακι.
Δε δοκιμασα αλλο τσοκ για να μιλισω με σιγουρια. Οτι ειδα λεω.
Αν πάρεις το 155 και θεςς αλλα 200 για βαφη και τσοκ, πηγαινεις αλλου μετά.
Αυτο με χαλαει στα baikal. Κατα τα αλλα δε θα βρειτε λαγο να σας πει την αποψη του, γτ ότι βγηκε, εμεινε στον τοπο.
Τιμια οπλα. Το εχουμε ξαναγραψει
 
Αν πάρεις το 155 και θεςς αλλα 200 για βαφη
Αυτο τωρα το εμαθα..
Κατα τα αλλα δε θα βρειτε λαγο να σας πει την αποψη του, γτ ότι βγηκε, εμεινε στον τοπο.
Και εμενα φετος μου χαρισε μια παρομοια συγκίνηση ο γερορωσος μου
αλλα αυτο ειπα να το αναφερω στην ανασκόπηση της χρονιας μολις τελειώσει το κυνηγι μιας και ηταν το αποκορύφωμα σε μια πολυ φτωχη χρονια απο αποψη τσιχλας που ειναι κ το βασικο κυνηγι μου..
 
Καλησπέρα!
Φέτος είναι η τελευταία χρονιά που θα ανήκω ως ενεργό μέλος στο Baikal team. Το δίκαννο μου άλλαξε χέρια και πλέον θα γυρνάει σε άλλους κυνηγότοπους ,πιο νότιους!
Ηταν το όπλο που με άνδρωσε στο κυνήγι, μου έμαθε να ρίχνω στο φτερό και μου χαρισε πολλές χαρές και συγκινήσεις!
Το κυνήγησα αποκλειστηκά εγώ και μπορώ να πώ πως είναι ένα εργαλείο συγκομιδής θηραμάτων σε τίμιες για τα θηράματα αποστάσεις.

Απο του χρόνου να είμαστε καλά, θα υπάρξουν ριζικές αλλαγές στον τύπο του όπλου που θα με συντροφεύσει. Εδω θα είμαστε να τα κουβεντιάζουμε στο σκέφτομαι να αγοράσω και στις βλητικές δοκιμές, μιας και θα υπάρξει αναζήτηση φυσιγγίων :)
Φυσικά και θα μείνω ως επίτιμο μέλος;) στην ομάδα!!
Σας χαιρετώ με μερικές φωτογραφικές στιγμές!






 
Καλησπέρα συνάδελφοι,
ζητώ τη βοήθειά σας σε κάτι:
στο baikal iz27 που έχω, σε μια τουφεκιά δεν εξόλκευσε το φυσίγγι, το έβγαλα με τη βέργα στο καθάρισμα, αλλά βγήκε και ο εξολκέας μαζί!
Προσπαθώντας να δω πώς μπαίνει, έβαλα τον εξολκέα χωρίς το ελατήριό του και τώρα δεν μπορώ να τον βγάλω για να τον ξαναβάλω σωστά με τον πίρο και το ελατήριο.
'Εχει κάποιος ασχοληθεί με αυτή την εργασία;
Θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια.
 
Καλησπέρα συνάδελφοι,
ζητώ τη βοήθειά σας σε κάτι:
στο baikal iz27 που έχω, σε μια τουφεκιά δεν εξόλκευσε το φυσίγγι, το έβγαλα με τη βέργα στο καθάρισμα, αλλά βγήκε και ο εξολκέας μαζί!
Προσπαθώντας να δω πώς μπαίνει, έβαλα τον εξολκέα χωρίς το ελατήριό του και τώρα δεν μπορώ να τον βγάλω για να τον ξαναβάλω σωστά με τον πίρο και το ελατήριο.
'Εχει κάποιος ασχοληθεί με αυτή την εργασία;
Θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια.
 
Καλησπέρα συνάδελφοι,
ζητώ τη βοήθειά σας σε κάτι:
στο baikal iz27 που έχω, σε μια τουφεκιά δεν εξόλκευσε το φυσίγγι, το έβγαλα με τη βέργα στο καθάρισμα, αλλά βγήκε και ο εξολκέας μαζί!
Προσπαθώντας να δω πώς μπαίνει, έβαλα τον εξολκέα χωρίς το ελατήριό του και τώρα δεν μπορώ να τον βγάλω για να τον ξαναβάλω σωστά με τον πίρο και το ελατήριο.
'Εχει κάποιος ασχοληθεί με αυτή την εργασία;
Θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια.
Ναι. Πιασε το τελος του εξολκεα και οταν το πας προς τα πανω παιξτον λιγο προς εσενα και θα βγει.το ιδιο λανε και οταν βαλεις τον πειρο μεβτο ελατηριο. Αν θες στειλε σε πμ τοβτηλεφωνο σου αν εχεις θεμα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top