Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλα για τη vinci ηταν γνωστο οτι εβγαλε προβληματα. Αλλα για τη m2 πρωτη φορα τουλαχιστον εγω βλεπω και ειναι και στο ξαδερφο μου...Το απογευμα παλι σε 25 φυσιγγια 3,4 εμπλοκες, κριμα ρε γαμωτο δλδ δευτερο οπλο σε ενα χρονο με προβλημα τι να πεις.Τη τριτη θα το στειλει στο κυργια και θα δουμε, αλλα η ψυχολογια πλεον υπο το μηδεν...
Πέτρο όταν είχα παρει την m2 καινούργια μετά από 100φυσιγγια περίπου άρχισε και έκανε εμπλοκές. Μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα το ελατήριο το χοντρό που έχει μέσα το κλείστρο ήταν στραβό το αλαξα και μέχρι τώρα που την έχω δώσει και στον πεθερό μου δεν έχει ξανακάνει τιποτα.Μπορει να είναι και αυτό.....
 
Πέτρο όταν είχα παρει την m2 καινούργια μετά από 100φυσιγγια περίπου άρχισε και έκανε εμπλοκές. Μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα το ελατήριο το χοντρό που έχει μέσα το κλείστρο ήταν στραβό το αλαξα και μέχρι τώρα που την έχω δώσει και στον πεθερό μου δεν έχει ξανακάνει τιποτα.Μπορει να είναι και αυτό.....
Ενοεις το ελατηριο που κανει την επαναφορα και οπλιζει?,γιατι και εγωμονο αυτο μπορω βα υποθεσω οτι ειναι το προβλημα...
 
Να κανω κ μια ερωτηση;με εχει φαει ενας φιλος να ανταλαξω τη vinci με μια μ2 που εχει αυτος....τι λετε αξιζει;
Δεν ξέρω άμα αξίζει,πάντως Βασίλη θα σου πω επειδή έχω και τα 2 όπλα η Vinci έχει καλυτερη τουφέκια σε θέμα διατρησεις.
 
Να κανω κ μια ερωτηση;με εχει φαει ενας φιλος να ανταλαξω τη vinci με μια μ2 που εχει αυτος....τι λετε αξιζει;
αν εσένα σ ευχαριστεί η vinci μην την αλλάξεις δεν θα πάρεις κάτι παραπάνω από την m2 σε βλητική σε ποιότητα
πιο καινούργιο μοντέλο η vinci πιο εμπορική η m2 στην μεταπωληση αυτή την εποχή.....τι να σου πω;;;;;
 
αν εσένα σ ευχαριστεί η vinci μην την αλλάξεις δεν θα πάρεις κάτι παραπάνω από την m2 σε βλητική σε ποιότητα
πιο καινούργιο μοντέλο η vinci πιο εμπορική η m2 στην μεταπωληση αυτή την εποχή.....τι να σου πω;;;;;
Τη μ2 για το μονο λογο που το σκεφτηκα ειναι που εχει 53 ποντους κανη κ εγω κινιγαω πολυ μπεκατσα...
 
οχι με τη μικρη ειναι
ok γιατί η μεγάλη αποθήκη έχει παρουσιάσει δυσκολία στο γέμισμα της αποθήκης και ίσως να φταίει κάτι στην τροφοδοσία
με την κοντή δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο πάλι για τροφοδοσία υπόθεση κάνω και μόνο
 
Τη μ2 για το μονο λογο που το σκεφτηκα ειναι που εχει 53 ποντους κανη κ εγω κινιγαω πολυ μπεκατσα...
τι να σου πω;;;;αν σε βολεύει πάρτην αλλά τέτοια κάννη το πιο πιθανον είναι την παντρεύεσαι ;)
 
η m2 που ειχα ηταν με τη μεγαλη αποθηκη και μεχρι να την ανταλαξω ειχα ριξει απο 24 ως 36 γραμμαρια χωρις ποτε εμπλοκη και το παραμικρο προβλημα.ενα καλοκαιρι στο σκοπ. μονο 28αρια και μιλαμε για 2 εως 3 πουλες καθε κυριακη.τελικα ειναι οτι κατσει.η 400 του φιλου με απειρα φυσιγγια στο ενεργητικο της μηδεν εμπλοκες και μηδεν προβληματα.τωρα τελευταια ακουω μονο προβληματα με την 400.τι να πω???
 
Πέτρο όταν είχα παρει την m2 καινούργια μετά από 100φυσιγγια περίπου άρχισε και έκανε εμπλοκές. Μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα το ελατήριο το χοντρό που έχει μέσα το κλείστρο ήταν στραβό το αλαξα και μέχρι τώρα που την έχω δώσει και στον πεθερό μου δεν έχει ξανακάνει τιποτα.Μπορει να είναι και αυτό.....
Ενοεις το ελατηριο που κανει την επαναφορα και οπλιζει?,γιατι και εγωμονο αυτο μπορω βα υποθεσω οτι ειναι το προβλημα...

Ναι αυτό Πέτρο...

Συγχωρέστε με αν κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι άλλο ελατήριο εννοεί ο ένας και άλλο ο άλλος.
Το "χοντρό ελατήριο που υπάρχει μέσα στο κλείστρο" που λέει ο Χρήστος, δεν είναι "αυτό που κάνει την επαναφορά και οπλίζει" που λέει ο Πέτρος.
Αυτό που κάνει την επαναφορά και οπλίζει είναι το επανατατικό ελατήριο που υπάρχει μέσα στο κοντάκι και δεν είναι χοντρό.
Το χοντρό ελατήριο που υπάρχει μέσα στο κλείστρο είναι άλλο.
 
Συγχωρέστε με αν κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι άλλο ελατήριο εννοεί ο ένας και άλλο ο άλλος.
Το "χοντρό ελατήριο που υπάρχει μέσα στο κλείστρο" που λέει ο Χρήστος, δεν είναι "αυτό που κάνει την επαναφορά και οπλίζει" που λέει ο Πέτρος.
Αυτό που κάνει την επαναφορά και οπλίζει είναι το επανατατικό ελατήριο που υπάρχει μέσα στο κοντάκι και δεν είναι χοντρό.
Το χοντρό ελατήριο που υπάρχει μέσα στο κλείστρο είναι άλλο.
Εχεις δικιο εγω δεν το διατυπωσα σωστα, αυτο για το κλειστρο ηθελα και εγω να πω. Υπαρχει περιπτωση να φταινε τα φυσιγγια και αν ναι ως προς τι, με 32,33 γρ. εριχνε
 
Πήρα την Μ2 με την μικρή αποθήκη πριν λίγους μήνες.
Περίπου μία φορά σε κάθε κυνήγι βγάζει εμπλοκή στο τελευταίο φυσίγγι.
Κολλάει το φυσίγγι μεταξυ αποθήκης και γλώσσας.
Για να ξεκολλήσει πρέπει να παίξω λίγο με την γλώσσα.
Έχει τύχει σε κάποιον άλλο?
 
Πωπω, ιδεες μου μπαινουν τωρα,εγω βεβαια ολο το χειμωνα μια φορα μου σκαλωσε το φυσιγγι στη μεση στο ανεβασμα, τιποτα αλλο μια χαρα ολα και απο ντουφεκιες αστερι,αλλα τωρα τι να πω ο χρονος θα δειξει ευχομαι να μην παθω τα ιδια...
 
Πήρα την Μ2 με την μικρή αποθήκη πριν λίγους μήνες.
Περίπου μία φορά σε κάθε κυνήγι βγάζει εμπλοκή στο τελευταίο φυσίγγι.
Κολλάει το φυσίγγι μεταξυ αποθήκης και γλώσσας.
Για να ξεκολλήσει πρέπει να παίξω λίγο με την γλώσσα.
Έχει τύχει σε κάποιον άλλο?
Γιώργο έχει ξεβιδωθεί λίγο-ελάχιστα η αποθήκη σου κατά πάσα πιθανότητα με αποτέλεσμα να σκαλώνει το φυσίγγι.
Μήπως την ξεβίδωσες για να την καθαρίσεις κάποια στιγμή φέτος;
Αν δεις ότι όντως είναι λίγο ξεβιδωμένη τότε βάλε λίγη κόλα στο σπίρωμα που βιδώνει για να μην ξεβιδώνει με τις τουφεκιές. Υπάρχουν ειδικές κόλλες για τα σπιρώματα βίδας.
 
Ε

Εμένα και του αδερφου μου είναι είναι με τα 1.700 τέσσερα χρόνια τώρα εμπλοκή καμία.Δυο φίλοι μου που πήραν πριν 2μηνες με την Προσφορά τον ένα τον έχει τρελάνει με τις εμπλοκες και τον άλλο έχουν αρχισει να ξεφτίζουν τα πλαστικά μέρη και με λίγες εμπλοκές και είναι απογοήτευμενοι τελειως. Πάντως τις βάζουμε δίπλα δίπλα και φαίνονται ίδια όπλα δεν ξέρω τη συμβαίνει.....

Έτσι ειναι και του αδερφού μου, (1800€) την έχει 7 χρόνια (αν θυμάμε καλά) και πριν ένα μήνα την καθάρισε 2η φορά, μου φαίνεται ότι έχει αντοχές πολεμικού.
 
Γιώργο έχει ξεβιδωθεί λίγο-ελάχιστα η αποθήκη σου κατά πάσα πιθανότητα με αποτέλεσμα να σκαλώνει το φυσίγγι.
Μήπως την ξεβίδωσες για να την καθαρίσεις κάποια στιγμή φέτος;
Αν δεις ότι όντως είναι λίγο ξεβιδωμένη τότε βάλε λίγη κόλα στο σπίρωμα που βιδώνει για να μην ξεβιδώνει με τις τουφεκιές. Υπάρχουν ειδικές κόλλες για τα σπιρώματα βίδας.
Την καθάρισα αλλά δεν την είχα ξεβιδώσει. Και νομίζω δεν ξεβιδώνει. Είχα βγάλει την τάπα από μπροστά και την καθάρισα...
 
Την καθάρισα αλλά δεν την είχα ξεβιδώσει. Και νομίζω δεν ξεβιδώνει. Είχα βγάλει την τάπα από μπροστά και την καθάρισα...
Γιωργο για κοιτα εαν η ταπα της αποθηκης εχει κανει γρεζι,εαν ναι η την αλλαζεις η την λιμαρεις πολυ ελαφρια στην κοντρα Εχω ακουσει οτι το ελατηριο της αποθηκης ειναι πολυ δυνατο και κανει ζημια στη ταπα.Γνωστος ειχε το ιδιο προβλημα και την πηγε σε καποιον οπλουργο ο οποιος απο οτι μου ειπε του εβαλε νεα ταπα και του αλλαξε το ελατηριο αποθηκας αλλα του εβαλε απο αλλο οπλο και εμπλοκες τελος .Οταν το δω καποια στιγμη θα των ρωτησω αποιο ποιο οπλο ειναι το ελατηριο
 
Γιωργο για κοιτα εαν η ταπα της αποθηκης εχει κανει γρεζι,εαν ναι η την αλλαζεις η την λιμαρεις πολυ ελαφρια στην κοντρα Εχω ακουσει οτι το ελατηριο της αποθηκης ειναι πολυ δυνατο και κανει ζημια στη ταπα.Γνωστος ειχε το ιδιο προβλημα και την πηγε σε καποιον οπλουργο ο οποιος απο οτι μου ειπε του εβαλε νεα ταπα και του αλλαξε το ελατηριο αποθηκας αλλα του εβαλε απο αλλο οπλο και εμπλοκες τελος .Οταν το δω καποια στιγμη θα των ρωτησω αποιο ποιο οπλο ειναι το ελατηριο
Τώρα που τελειώνει η περίοδος θα το ξαναλύσω και θα το κοιτάξω.
Να δημιουργεί τέτοιο πρόβλημα?
Μου το έκανε σχεδόν από την αρχή και απ' ότι έχω παρατηρήσει μου το κάνει περισσότερο όταν έχει υγρασία και κρύο.
Επίσης όταν αδειάζω, το τελευταίο φυσίγγι το βγάζει πιο δύσκολα από το δεύτερο. Σαν να μην γλυστράει καλά.
 
Τώρα που τελειώνει η περίοδος θα το ξαναλύσω και θα το κοιτάξω.
Να δημιουργεί τέτοιο πρόβλημα?
Μου το έκανε σχεδόν από την αρχή και απ' ότι έχω παρατηρήσει μου το κάνει περισσότερο όταν έχει υγρασία και κρύο.
Επίσης όταν αδειάζω, το τελευταίο φυσίγγι το βγάζει πιο δύσκολα από το δεύτερο. Σαν να μην γλυστράει καλά.
Απο αθτα που γραφεις το μυαλο μου παει στην αποθήκη, στο ελατηριο της, ακομα και στο τι λιπανση εχει.
Ανοιξε και καθαρισε την αποθηκη και ολο το οπλο.
Πρωτα δομιμασε τα απλα και μετα αν δεν αλλαξει κατι βλεπουμε
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top