Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το ρωταω μονο και μονο γιατι με τα τσοκακια φρένου που έχω απαγορεύεται να ρίξω φυσίγγια με flight control...
Όχι Κώστα είναι κανονική μόνο στο κέντρο κρατάει μερικά σκάγια μάλλον για βάρος και να ταξιδεύει μακρύτερα και τα πέταλα της ανοίγουν κόντρα στον αέρα για να γίνεται πιο εμφανείς.
 
Αυγουστο μηνα ο ξαδερφος αλλαζει τη m1(μεγα λαθος) και παιρνει vinci, μετα απο απειρες εμπλοκες και προβληματα την εδωσε πισω και παιρνει πριν 20 μερες τη m2. Παμε τρεις φορες γθα τσιχλες και σε 100 φυσιγγια κανει 11 εμπλοκες!!!,δεν εκλεινε το κλειστρο στην επαναφορα τελειως οποτε κλικ.Εχει παθει σοκ δευτερο οπλο μεσα στη χρονια και υποτιθεται η m2 απο τα πλεον αξιοπιστα και τα ιδια, τι μπορει να συμβαινει καποιος που να ειχε το ιδιο προβλημα?,(ευτυχως η δικια μου ειναι αστερι...)
 
Εγω εχω πειστεί εδω κ χρονια οτι ολα τα οπλα ιδιας μαρκας κ του κουτιου δεν λειτουργουν το ιδιο απροβληματιστα...
Και υπάρχουν πολλα παραδειγματα απο ολες τις εταιριες..ισως γιατι ειναι προιοντα μαζικης παραγωγης κ δεν υπαρχει έλεγχος...Ειναι θεμα τυχης τι οπλο θα ερθει στα χερια μας..
 
Εγω εχω πειστεί εδω κ χρονια οτι ολα τα οπλα ιδιας μαρκας κ του κουτιου δεν λειτουργουν το ιδιο απροβληματιστα...
Και υπάρχουν πολλα παραδειγματα απο ολες τις εταιριες..ισως γιατι ειναι προιοντα μαζικης παραγωγης κ δεν υπαρχει έλεγχος...Ειναι θεμα τυχης τι οπλο θα ερθει στα χερια μας..
Ελεγχος υπάρχει αλλα δεν μπορει να καλυψει το 100%.Ειναι απολυτα φυσιολογικο :)
Το τι θα ερθει στα χερια σου ειναι τυχη, οντως. Για αυτο επιλέγεις κατι που εχει τις περισσότερες ς πθθανοτητες να ειναι σωστο. Μοντελο, μαρκα κτλ
 
Μπορει να φταιει το φυσιγγι η να μην ειναι καθαρο το οπλο.Μπορει να ειναι συνδυασμος και των δυο
Εμενα παντως παιδια οταν πηρα την vinci μου εκανε μια εμπλοκη την πρωτη μερα κ απο τοτε ολη τη σεζον εριξε πανω απο 4000 φισιγκια κ δεν εκανε ουτε μια....
 
Και εγώ αυτό παρατήρησα ότι τελευταία με την προσφορα του χιλιαρικου ακούγονται ποιο πολλές προβληματικες βινσι αλλά δεν ξέρω αν είναι κάπως δευτερας διαλογής η απλά επειδή αγοράστηκαν παραπάνω ακούστηκαν και παραπάνω .
 
Δε νομιζω να εχουν καποια διαφορα....εμενα εινα του χιλιαρικου εμπλοκη καμια......
Εαν οντως δεν υπάρχει ουσιαστικη διαφορα στις πρωτες υλες, στον σχεδιασμο κτλ η τιμη δεν εχει καμια απολυτως σχεση για το εαν ενα οπλο θα καμει εμπλοκες.
Η τιμη ισως κατεβηκε γιατι το συγκ. Μοντελο παρουσιασε λειτουργικα σφαλματα. Προσωπικά απο 2 κατοχους δεν εχω ακουσει καλα λογια.
Αντιθετως τα υπολοιπα μπενελοειδη εχουν καλυτερη φημη.
 
Καλα για τη vinci ηταν γνωστο οτι εβγαλε προβληματα. Αλλα για τη m2 πρωτη φορα τουλαχιστον εγω βλεπω και ειναι και στο ξαδερφο μου...Το απογευμα παλι σε 25 φυσιγγια 3,4 εμπλοκες, κριμα ρε γαμωτο δλδ δευτερο οπλο σε ενα χρονο με προβλημα τι να πεις.Τη τριτη θα το στειλει στο κυργια και θα δουμε, αλλα η ψυχολογια πλεον υπο το μηδεν...
 
Ε
Οι περισσότερες εταιρίες έχουν χαλαρώσει, εξαλείψει τον ποιοτικό έλεγχο, στην ουσία τον κάνουν οι αγοραστές.

Να ρωτήσω κατι ; ποιες Vinci κάνουν εμπλοκή ;
Των 1800€ τότε ή των 900-800€ τώρα ;
Εμένα και του αδερφου μου είναι είναι με τα 1.700 τέσσερα χρόνια τώρα εμπλοκή καμία.Δυο φίλοι μου που πήραν πριν 2μηνες με την Προσφορά τον ένα τον έχει τρελάνει με τις εμπλοκες και τον άλλο έχουν αρχισει να ξεφτίζουν τα πλαστικά μέρη και με λίγες εμπλοκές και είναι απογοήτευμενοι τελειως. Πάντως τις βάζουμε δίπλα δίπλα και φαίνονται ίδια όπλα δεν ξέρω τη συμβαίνει.....
 
Καλα για τη vinci ηταν γνωστο οτι εβγαλε προβληματα. Αλλα για τη m2 πρωτη φορα τουλαχιστον εγω βλεπω και ειναι και στο ξαδερφο μου...Το απογευμα παλι σε 25 φυσιγγια 3,4 εμπλοκες, κριμα ρε γαμωτο δλδ δευτερο οπλο σε ενα χρονο με προβλημα τι να πεις.Τη τριτη θα το στειλει στο κυργια και θα δουμε, αλλα η ψυχολογια πλεον υπο το μηδεν...
Πέτρο η m2 είναι με την μεγάλη αποθήκη;;;;
 
Η m2 του συνγκυνηγου μου ειναι απτοβληματιστη ακομα και με 28γρ.
Τα σκοτωματα της ειναι πολυ καθαρα ακομα και με διαφορα φυσιγγια. Το 3αρι της ειναι τσοκ πασπαρτου.
Πτοσωπικα δεν μου αρεσει η περιστροφικη κεφαλή. Οσο και αν ακουστει περίεργο με χαλαει το κρακ που πρεπει να κανει για να ασφαλησει ο κλείστρο.
Κυνηγω σε μερη που μπορει να συναντησεις πληθωρα θηραματων και απαιτηθηκε πολλες φορες να αλλαξω φυσιγγι απροοπτα και "υπουλα". Θελω κλειστρο να κλεινει γλυκα και αθόρυβα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top