Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Και κατι ακομα...θελω ενα τσοκ οτι ποιο ανοιχτο υπαρχει για πολυ κοντινες ντουφεκιες τα πρωινα...τι μου πρωτινετε;
Καλησπέρα! Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες.οι επιλογές και κατά την γνώμη μου, είναι :ραβδωτό διασποράς τσοκ( η briley νομίζω βγάζει τέτοιο τσοκ) η το bell της brain το οποίο με αυτά που έχω δει (δεν το έχω αλλά έχω δει τουφεκιές εδώ) και με αυτά που έχουν πει και τα παιδιά πρέπει να είναι καταπληκτικό τσοκ..
Αλλά υπάρχει και άλλος τρόπος για μεγάλη διασπορά μεγαλύτερη νομίζω από οτιδήποτε.δεν αγοράζεις τσοκ,βάζεις πάνω τα 4 η 3 άστρα μαμησιο και Lambro direct..μέχρι τα 15 το πολύ 20 μέτρα ,θάνατος...
 
Last edited:
Ο συνκυνηγός μου με το βίντσι χρησιμοποιεί ένα ραβδωτό τσοκ, τσοκ διασπορέας λέει ότι είναι και είναι πολύ ευχαριστημένος.
Εμένα η κατανομή αυτού του τσόκ στο πίνακα δοκιμών στο σκοπευτήριο δεν μου πολυάρεσε, έβλεπα αρκετά κενά στον πίνακα. Όμως επειδή δεν έχω γενικά εμπειρία από διασπορά δεν πάρνω θέση. Αυτός έχει κολλήσει με αυτό το τσόκ.
Μπωρεις να μαθεις τι μαρκα ειναι κ που θα το βρουμε;
 
Και κατι ακομα...θελω ενα τσοκ οτι ποιο ανοιχτο υπαρχει για πολυ κοντινες ντουφεκιες τα πρωινα...τι μου πρωτινετε;
Βασίλη έχεις δύο επιλογές το briley diffusion η το brain bell ,αν μπορούσες να τα βρεις από κάποιο φιλαράκι για δοκιμές πριν την αγορά ακόμα καλύτερα. Έχω το briley και είμαι ευχαριστημένος γενικά, το bell θα ήθελα να το δοκιμάσω κι αυτό κάποια στιγμή.
 
Καλησπέρα! Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες.οι επιλογές και κατά την γνώμη μου, είναι :ραβδωτό διασποράς τσοκ( η briley νομίζω βγάζει τέτοιο τσοκ) η το bell της brain το οποίο με αυτά που έχω δει (δεν το έχω αλλά έχω δει τουφεκιές εδώ) και με αυτά που έχουν πει και τα παιδιά πρέπει να είναι καταπληκτικό τσοκ..
Αλλά υπάρχει και άλλος τρόπος για μεγάλη διασπορά μεγαλύτερη νομίζω από οτιδήποτε.δεν αγοράζεις τσοκ,βάζεις πάνω τα 4 η 3 άστρα μαμησιο και Lambro direct..μέχρι τα 15 το πολύ 20 μέτρα ,θάνατος...
Το direkt το δουλευα πολυ και στη μπεκατσα...αλλα καποιες φωρες εχανα καποια πουλια που ηταν πολυ σιγουρα....το δοκιμασα σε χαρτι κ ειδα πως μου αφηνε πολυ μεγαλα κενα γιαυτο κ το σταματησα
 
Βασίλη έχεις δύο επιλογές το briley diffusion η το brain bell ,αν μπορούσες να τα βρεις από κάποιο φιλαράκι για δοκιμές πριν την αγορά ακόμα καλύτερα. Έχω το briley και είμαι ευχαριστημένος γενικά, το bell θα ήθελα να το δοκιμάσω κι αυτό κάποια στιγμή.
Το εχω το bel...αλλη εντηπωση μου εδωσε εμενα...
 
Το εχω το bel...αλλη εντηπωση μου εδωσε εμενα...
Το diffusion στην ουσια είναι ένα τσοκ Skeet συν τις ελικοειδης ραβδωσεις που εικάζεται ότι λειτουργούν σαν φρένο και παράλληλα περιστρεφουν το κυαθιο,

photo hosting

Και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να ανοίγει την τουφεκιά, δεν έχω κάνει δοκιμή σε πίνακα αλλά είμαι της γνώμης ότι δεν θα κάνει καμία τρελή διασπορά σε κοντινές αποστάσεις αλλά θα ανοίξει την τουφεκια λίγο παραπάνω από κύλινδρο. Το καλό είναι ότι κρατάει πυκνό κέντρο και περιφέρεια .
 
Δε ηρθε σημερα μαλλον αυριο θα την παρω
Καλησπερα να κανω μια ερωτηση....ειχα δει ενα βιντεο με κατι φυσιγκια που οταν τα εριχνες εβγαζαν ενα χρωμα σα σκονη κοκκινο κ εβλεπες που παει η ντουφεκια σου....μηπως ξερει καποιος φιλος που και αν ηπαρχουν;
 
Καλησπερα να κανω μια ερωτηση....ειχα δει ενα βιντεο με κατι φυσιγκια που οταν τα εριχνες εβγαζαν ενα χρωμα σα σκονη κοκκινο κ εβλεπες που παει η ντουφεκια σου....μηπως ξερει καποιος φιλος που και αν ηπαρχουν;
Παλιότερα έβγαζε η winchester κάτι τέτοια, τροχιοδεικτικά τα λένε. Δες σε κανένα μεγάλο μαγαζί (καλκατζακος) ή δες στο ίντερνετ.
 
Θα θελα να κανω ενα δωρο στον πατερα μου και σκεφτομουν για ενα τσοκακι (σε λογικη διψηφια τιμη) για την rafaello 123, με τα παλια mobil choke 5cm και αυλο 18,3. Σκεφτομαι κατι σε 3-4 αστρα περιπου για το περπατητο αλλα και για κανα καρτερακι. Τι εχετε να προτεινετε;
 
Θα θελα να κανω ενα δωρο στον πατερα μου και σκεφτομουν για ενα τσοκακι (σε λογικη διψηφια τιμη) για την rafaello 123, με τα παλια mobil choke 5cm και αυλο 18,3. Σκεφτομαι κατι σε 3-4 αστρα περιπου για το περπατητο αλλα και για κανα καρτερακι. Τι εχετε να προτεινετε;
Θα έλεγα το ελληνικό BRAIN σε σύσφιξη MR (Medium Range) στα 88 €, που υποτίθεται ότι (υπερ)καλύπτει το φάσμα 4 και 3 άστρων. Ακούγονται πολύ καλά λόγια, δες και το σχετικό τόπικ.
Για την προσωπική μου άποψη και εντυπώσεις, από βδομάδα που θα έχω παραλάβει τα δικά μου BL και MR, και (αν βρω χρόνο) θα τα δοκιμάσω ... ;) :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top