Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πολύ καλή πρόταση Ευριπάρα αλλά με προβληματίζει ότι αυτό το μοντέλο δεν υπάρχει στο επίσημο site της εταιρείας και ακούγεται ότι δεν παράγεται Ιταλία.
Αν πήγαινα στην κατηγορία 900 ευρωπαικα (αυτο το έχω αντιγράψει απο σένα) θα προτιμούσα bellemonte. Γενικά τα αδράνειας μου κάθονται πολύ καλά.

Αν ανέβω μέχρι τα 1200 παίζω σε benelli m2 και montefeltro που μου κάθονται απόλυτα γι αυτό ρωτάω εντυπώσεις. Οκ το έχω πει και παλιοτερα σκας 1600 ευρωπαικα και περνεις 930ι με ρυθμιζομενο κοντακι και τελείωσες....

Δες και την SX4....
Λίγο πάνω από χιλιάρικο παίζει και φαίνεται ωραίο όπλο.
 
Αν έπαιρνα τώρα καραμπίνα, η επιλογή μου θα ήταν αυτή......!
Χωρίς άλλη σκέψη.
εμενα παλι μονο η 930
Δεν ξέρω,μήπως είναι πολά τα χρήματα γιά όπλα που μάλλον φτιάχνει η marocchi για λογαριασμό της breda;Μην ξεχνάμε ότι η Breda έκανε όνομα αντιγράφοντας μηχανισμούς πολύ καλών ιταλικών όπλων,προσφέροντας τις απίστευτα καλές κάννες της,αν τώρα οι κάννες είναι της marocchi τι ακριβώς προσφέρει;Για του λόγου το αληθές κοιτάξτε λίγο στη συζήτηση της Breda να δείτε ότι καινούργια όπλα και έχουν θέμα με τις κάννες τους.Σημάδια εσωτερικά,ελιπής λείανση στο κώννο συναρμογής κ.α.
Δεν ξέρω μήπως έχουμε βγεί εκτός θέματος με όλη αύτη τη συζήτηση.
 
Δεν ξέρω,μήπως είναι πολά τα χρήματα γιά όπλα που μάλλον φτιάχνει η marocchi για λογαριασμό της breda;Μην ξεχνάμε ότι η Breda έκανε όνομα αντιγράφοντας μηχανισμούς πολύ καλών ιταλικών όπλων,προσφέροντας τις απίστευτα καλές κάννες της,αν τώρα οι κάννες είναι της marocchi τι ακριβώς προσφέρει;Για του λόγου το αληθές κοιτάξτε λίγο στη συζήτηση της Breda να δείτε ότι καινούργια όπλα και έχουν θέμα με τις κάννες τους.Σημάδια εσωτερικά,ελιπής λείανση στο κώννο συναρμογής κ.α.
Δεν ξέρω μήπως έχουμε βγεί εκτός θέματος με όλη αύτη τη συζήτηση.
Κωστα δεν γνωρίζω αν έχουν συνχωνευθει οι δύο αυτές εταιρείες και κρατάνε διαφορετική γραμμή παραγωγής, η τα φτιάχνει μια εταιρεία με διαφορετικό όνομα για εμπορικούς λόγους όμως πιστεύω ειδικά το breda 930i προσφέρει πολλά κατά την γνώμη μου στην τιμή που πωλείται, μηχανισμός αδρανειας, καλύτερη γεωμετρία κάννης, after market δαχτυλιερες και κουμπί απελευθέρωσης (σε όσους αρέσουν) σε τιμή πιστεύω χαμηλή γιατί αν ήταν άλλη εταιρεία η τι θα ήταν αρκετά ψηλότερη.
 
Δες και την SX4....
Λίγο πάνω από χιλιάρικο παίζει και φαίνεται ωραίο όπλο.
Αρχοντα freeman την εχω επωμισει. Ωραια ζυγισμα αλλα δεν βλεπω σκοπευτικο καλα.θα παω να την ξαναδω.ξενερωσα βεβαια γιατι και στην sx4 κουνιεται η παπια ουτε στην baikala ετσι ρε παιδια
 
αν και είμαι στην ενότητα της Benelli θα ρίξω ένα "off topic"

Βreda 930i ξύλα,φινίρισμα,μέταλλα,κάννη,εργονομία,ζύγισμα,σκανδάλη,ρυθμιζόμενο χτένι,αντοχή όπως όλα τα όπλα Breda ( μακάρι να πέσω μέσα και για το 930 ) τουφεκιές από άλλο πλανήτη και όλα αυτά με €1600 που δεν βρίσκεις σε κανένα όπλο σειράς

το ότι δεν έχει γυαλισμένο κώνο δεν είναι πρόβλημα όπως παρουσιάζεται,,,δηλαδή εμείς ξέρουμε και Breda Marrochi κολλάνε μπρίκια,,,,ναι θα μπορούσε να είχε γυαλιστεί αλλά μάλλον δεν ήταν αναγακίο όπως μου τα είπε ο Ιταλός,,,βγήκε και είπε κάποιος γρατζουνιές εσωτερικά σημάδια κ.α πάλι δεν μου λέει κάτι αν δεν μπορεί να το υποστηρίξει με αποδείξεις όπως είχα ανεβάσει εγώ φώτο και του απόδειξα ότι δεν είναι τίποτα από όλα αυτά που λέει και όλα τα 930 είναι έτσι,,,,έλεγε για γρατζουνιές μέσα στην κάννη, του λέγαμε κώνο ,,,όχι γρατζουνιές ,,,,,μας έδειχνε κώνο ,,,χτυπήματα στην βάση και τα σχετικά ,,,,,εμένα μου έδωσε την εντύπωση περισσότερο πώς δεν είχε ιδέα από όπλα,,,,τέλος πάντων

ο Τόλης στην Αφρική που το κυνηγάει αυτές τις μέρες και μιλάμε απο FB,,έχει τρελαθεί και μου έχει στείλει 10000 ευχαριστώ για την επιλογή του,ότι καλύτερο έχει ρίξει μέχρι τώρα και έχει καλά όπλα μονταρισμένα

για εμένα όποιος διαθέτει τα €1600 να βάλει το 930i σαν 1η του επιλογή στην παρούσα φάση,γιατί κάτι καλύτερο στα μαγαζία δεν υπάρχει ακόμα και αν δώσει περισσότερα χρήματα , και εδώ είμαστε να βγει και να πει εντυπώσεις όταν το κυνηγήσει,,,είμαι πολύ σίγουρος ότι με ένα μόνιμο χαμόγελο θα είναι

καλή συνέχεια
 
Last edited:
αν και είμαι στην ενότητα της Benelli θα ρίξω ένα "off topic"

Βreda 930i ξύλα,φινίρισμα,μέταλλα,κάννη,εργονομία,ζύγισμα,σκανδάλη,ρυθμιζόμενο χτένι,αντοχή όπως όλα τα όπλα Breda ( μακάρι να πέσω μέσα και για το 930 ) τουφεκιές από άλλο πλανήτη και όλα αυτά με €1600 που δεν βρίσκεις σε κανένα όπλο σειράς

το ότι δεν έχει γυαλισμένο κώνο δεν είναι πρόβλημα όπως παρουσιάζεται,,,δηλαδή εμείς ξέρουμε και Breda Marrochi κολλάνε μπρίκια,,,,ναι θα μπορούσε να είχε γυαλιστεί αλλά μάλλον δεν ήταν αναγακίο όπως μου τα είπε ο Ιταλός,,,βγήκε και είπε κάποιος γρατζουνιές εσωτερικά σημάδια κ.α πάλι δεν μου λέει κάτι αν δεν μπορεί να το υποστηρίξει με αποδείξεις όπως είχα ανεβάσει εγώ φώτο και του απόδειξα ότι δεν είναι τίποτα από όλα αυτά που λέει και όλα τα 930 είναι έτσι,,,,έλεγε για γρατζουνιές μέσα στην κάννη, του λέγαμε κώνο ,,,όχι γρατζουνιές ,,,,,μας έδειχνε κώνο ,,,χτυπήματα στην βάση και τα σχετικά ,,,,,εμένα μου έδωσε την εντύπωση περισσότερο πώς δεν είχε ιδέα από όπλα,,,,τέλος πάντων

ο Τόλης στην Αφρική που το κυνηγάει αυτές τις μέρες και μιλάμε απο FB,,έχει τρελαθεί και μου έχει στείλει 10000 ευχαριστώ για την επιλογή του,ότι καλύτερο έχει ρίξει μέχρι τώρα και έχει καλά όπλα μονταρισμένα

για εμένα όποιος διαθέτει τα €1600 να βάλει το 930i σαν 1η του επιλογή στην παρούσα φάση,γιατί κάτι καλύτερο στα μαγαζία δεν υπάρχει ακόμα και αν δώσει περισσότερα χρήματα , και εδώ είμαστε να βγει και να πει εντυπώσεις όταν το κυνηγήσει,,,είμαι πολύ σίγουρος ότι με ένα μόνιμο χαμόγελο θα είναι χωρίς καμία μόντα

καλή συνέχεια
Έλα ρε φιλαράκι δεν σου σνομπάραμε το όπλο,καλούλι είναι,αλλά με σκοπευτή σαν και σένα όλα τα όπλα καλά είναι.Παύλο μου πέρα απ'τα αστεία προβληματισμούς και απόψεις ανταλλάσουμε.
 
Εγώ από την αντίθετη θα ήθελα να πω αν και off topic ότι αν και λατρεύω Breda καλό θα ήταν πριν μας συνεπάρει γενικότερα κάποιος ενθουσιασμός για καινούργια όπλα και τα καλούδια τους να έχουμε λίγο περισσότερο υπομονή για να δούμε το όπλο τι κάνει μετά από πολλούς κατόχους που θα το χρησιμοποιήσουν και μην ξεχνάμε τέλειο όπλο δεν υπάρχει για κανέναν αυτό που θα μου αρέσει εμενα σε 10 άλλους μπορεί να τους χαλάει άποψη μου πάντα και μην ξεχνάμε για να κάνω και το δικηγόρο του διαβολου ότι 10000 όπλα να πουλήσει μια εταιρία αν τα 100 βγουν με θέμα αυτά τα 100 θα κοιτάμε.
Αυτά πάντα με σεβασμό προς όλους σας .RESPECT.
 
αν και είμαι στην ενότητα της Benelli θα ρίξω ένα "off topic"

Βreda 930i ξύλα,φινίρισμα,μέταλλα,κάννη,εργονομία,ζύγισμα,σκανδάλη,ρυθμιζόμενο χτένι,αντοχή όπως όλα τα όπλα Breda ( μακάρι να πέσω μέσα και για το 930 ) τουφεκιές από άλλο πλανήτη και όλα αυτά με €1600 που δεν βρίσκεις σε κανένα όπλο σειράς

το ότι δεν έχει γυαλισμένο κώνο δεν είναι πρόβλημα όπως παρουσιάζεται,,,δηλαδή εμείς ξέρουμε και Breda Marrochi κολλάνε μπρίκια,,,,ναι θα μπορούσε να είχε γυαλιστεί αλλά μάλλον δεν ήταν αναγακίο όπως μου τα είπε ο Ιταλός,,,βγήκε και είπε κάποιος γρατζουνιές εσωτερικά σημάδια κ.α πάλι δεν μου λέει κάτι αν δεν μπορεί να το υποστηρίξει με αποδείξεις όπως είχα ανεβάσει εγώ φώτο και του απόδειξα ότι δεν είναι τίποτα από όλα αυτά που λέει και όλα τα 930 είναι έτσι,,,,έλεγε για γρατζουνιές μέσα στην κάννη, του λέγαμε κώνο ,,,όχι γρατζουνιές ,,,,,μας έδειχνε κώνο ,,,χτυπήματα στην βάση και τα σχετικά ,,,,,εμένα μου έδωσε την εντύπωση περισσότερο πώς δεν είχε ιδέα από όπλα,,,,τέλος πάντων

ο Τόλης στην Αφρική που το κυνηγάει αυτές τις μέρες και μιλάμε απο FB,,έχει τρελαθεί και μου έχει στείλει 10000 ευχαριστώ για την επιλογή του,ότι καλύτερο έχει ρίξει μέχρι τώρα και έχει καλά όπλα μονταρισμένα

για εμένα όποιος διαθέτει τα €1600 να βάλει το 930i σαν 1η του επιλογή στην παρούσα φάση,γιατί κάτι καλύτερο στα μαγαζία δεν υπάρχει ακόμα και αν δώσει περισσότερα χρήματα , και εδώ είμαστε να βγει και να πει εντυπώσεις όταν το κυνηγήσει,,,είμαι πολύ σίγουρος ότι με ένα μόνιμο χαμόγελο θα είναι

καλή συνέχεια
παυλο αν ειχα τα λεφτα θα την ειχα παρει απο προχθες
 
αλίμονο Κώστα το έχουμε συζητήσει και στο Σχιστό για τον κώνο της 930,θυμάμαι μου το είχες πει την τελευταία φορά που βρεθήκαμε,,,δεν απευθύνομαι προσωπικά σε εσένα απλά λέω τις εμπειρίες μου όσο καιρό το χρησιμποποιώ,,,απλά διαβάζοντας ξανά το μήνυμα σου μου έδωσες την εντύπωση από την πρώτη γραμμή κιόλας ότι ίσως να μην ειναι καλή επιλογή ,,,,,συγχώρα με μπορεί και να μη το ερμηνευω σωστά

την titano την αγόρασε φίλος από Έυβοια την έκδοση L με τους μπλε χρωματισμούς ,,,,έπαθα πλάκα με τις λεπτομέριες
 
Το εχω λατρεψει αυτο το οπλο, το εχω βαλει στο ματι ....pray to God...στο ματι ομως μενει γιατι το χερι δεν μπαινει στην τσεπι....sarcastic.
μολις πιυληθει η 1100 ειμαι ικανος 1 χρονο να μη βγαλω αδεια και τα λεφτα πιυ θα εδινα στα φυσιγγια και την αδεια να τα δωσω για να την τσιμπησω
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top