Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Επειδη ειμαι σε διλμα. Ο μαυρος αετος μαγκνουμ ειναι καλυτερο οπλο απ αυτην? Και γιατι εχει κατοχειρωθει τοσο πολυ ως οπλο ? Για τον μαυρο αετο μαγκνουμ λεω
Γεια σου Μάριε, για μένα όλα τα μπενελι είναι καλά και σχεδόν πανομοιοτηπα, απλοτητα,μανιτζεβελα,ευκολία χειρισμού και καθαρισματος και αξιόπιστα.
Ο μαύρος αετός ρίχνει απλά και σούπερ μαγκνουμ ίσως αυτό να είναι μια διαφορά, στο καινούργιο μοντέλο ενώ βελτιωσε το κλείστρο άλλαξε το σχήμα της βάσης κάτι που δεν μαρεσε προσωπικά.
 
Τι εφτεξε τλκ και τι ειδους εμπλοκες εκανε? Κριμα και ειναι ωραιο οπλο. Ενα διαστημα το ηθελα πολυ αλλα ακουω ακουω ακουω διαρκω προβληματα και αλλαξα γνωμη
 
Benelli Vinci φίλου ...τον έχει ταράξει στις εμπλοκες....αλλαξε 2φορες ελατήριο...αλλα μετα από καμια δεκαρια φυσίγγια του το ξανακάνει....του μαγκώνει τον κάλυκα κατά την απόρριψη
 
Benelli Vinci φίλου ...τον έχει ταράξει στις εμπλοκες....αλλαξε 2φορες ελατήριο...αλλα μετα από καμια δεκαρια φυσίγγια του το ξανακάνει....του μαγκώνει τον κάλυκα κατά την απόρριψη
Γιαννη δεν νομιζω να φταιει το ελατηριο αλλα δεν παει και καπου αλλου το μυαλο μου..εγω την εχω ενα χρονο την κυνηγησα φετος, εριξα γυρω στα 1000 φυσιγγια δεν μου εκανε τιποτα και μονο λιγα ηταν 32 γρ τα αλλα 28-30.. Μαλλον οπως εχουν ξανα πει και αλλα παιδια απο εδω μεσα παιζει να ειναι λαχειο μπορει να σου βγαλει θεμα μπορει να ειναι οκ..
 
Γιαννη δεν νομιζω να φταιει το ελατηριο αλλα δεν παει και καπου αλλου το μυαλο μου..εγω την εχω ενα χρονο την κυνηγησα φετος, εριξα γυρω στα 1000 φυσιγγια δεν μου εκανε τιποτα και μονο λιγα ηταν 32 γρ τα αλλα 28-30.. Μαλλον οπως εχουν ξανα πει και αλλα παιδια απο εδω μεσα παιζει να ειναι λαχειο μπορει να σου βγαλει θεμα μπορει να ειναι οκ..
Με ποια φυσιγγια το κανει η με ολα?
 
Πετρο εμενα δεν μου κανει ο Γιαννης να μας πει..
Ναι κατα λαθος εγραψα για εσενα.Παντως αυτα που ειδα εγω φετος με τη vivci σε φιλους ειναι σκετη τραγωδια, μιλαμε οτι τα οπλα ηταν μονοκανα, δυστυχως η vinci αποδυκνειεται τζοκερ...
 
Τελικά από αυτά που διαβάζω καταλήγουμε ότι όσο πιο παλιό είναι το όπλο τόσο πιο αξιόπιστο;Εγώ με την Rafaello crio τόσα χρόνια κανένα πρόβλημα.Ποτέ καμία εμπλοκή,με ότι φυσίγγι από 24 έως 38γρ. χωρίς να έχω αλλάξει τίποτε στο όπλο και χωρίς να έχω πάει ποτέ σε οπλουργό.Και εντάξει με εταιρείες που φτιάχνουν τα όπλα στη τουρκία ή που κάνουν έκπτωση στα υλικά και στην ποιότητα για να ρίξουν την τιμή,αλλά και η benelli;Μια εταιρεία που και πανάκριβα πουλάει και απ'ότι γνωρίζω μόνο στην Ιταλία φτιάχνει όπλα.Μήπως τελικά γι'αυτό το λόγο οι προσφορές στις vinci;Σχεδόν τα μισά χρήματα.Είναι τίμιο αυτό;Και με αυτούς που τις αγόρασαν κανονικά με πάνω από 2000€ τι κάνουν;Μήπως θα ήταν καλύτερο να βρεί το πρόβλημα σαν εταιρεία και να φωνάξει τους κατόχους όπλων γιά δωρεάν επισκευή;Τότε ναι να την σεβαστώ ως εταιρεία,αλλά μέχρι τότε θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά αν θα αγοράσω καινούργιο όπλο.
 
Και για να προσθέσω κάτι στην προηγούμενη αναρτησή μου.Κάποιος φίλος πιο πάνω είπε:Αγοράζοντας vinci είναι σαν να αγοράζεις λαχείο.Ε!όχι ρε γαμώτο,αν θέλω λαχείο πάω σε ένα προπο δίνω 5€ ελπίζοντας πως κάτι θα κερδίσω,δεν δίνω 1000 ή 2000€ για να πάρω ένα όπλο που ούτε το κέφι θα μου κάνει και θα μου μείνει και στο χέρι γιατί ποιός θα αγοράσει το συγκεκριμένο όπλο μετά από όλα όσα ακούγονται.Κρίμα για την be nelli και πιο κρίμα για όσους την εμπιστεύτικαν.
 
Και για να προσθέσω κάτι στην προηγούμενη αναρτησή μου.Κάποιος φίλος πιο πάνω είπε:Αγοράζοντας vinci είναι σαν να αγοράζεις λαχείο.Ε!όχι ρε γαμώτο,αν θέλω λαχείο πάω σε ένα προπο δίνω 5€ ελπίζοντας πως κάτι θα κερδίσω,δεν δίνω 1000 ή 2000€ για να πάρω ένα όπλο που ούτε το κέφι θα μου κάνει και θα μου μείνει και στο χέρι γιατί ποιός θα αγοράσει το συγκεκριμένο όπλο μετά από όλα όσα ακούγονται.Κρίμα για την be nelli και πιο κρίμα για όσους την εμπιστεύτικαν.
πιστευω πλεον οτι ολες οι εταιρειες ετσι ειναι πλην ισως ακομα της breda. απ οτι εχω καταλαβει και η 400 λαχειο ειναι και τα περισσοτερα αυτογεμη. θα δουμε. για να πω ομως και την αληθεια οσο καιρο ειχα τη m2 μηδεν εμπλοκες και δουλεψε πολυ και στο σκοπευτηριο αλλα αρκετα και στο κυνηγι. επισης τωρα τελευταια ερχεται ενας πιτσιρικας με vinci ο οποιος την εχει ενα χρονο τωρα και δεν του εχει παρουσιασει το παραμικρο. τι να πεις
 
πιστευω πλεον οτι ολες οι εταιρειες ετσι ειναι πλην ισως ακομα της breda. απ οτι εχω καταλαβει και η 400 λαχειο ειναι και τα περισσοτερα αυτογεμη. θα δουμε. για να πω ομως και την αληθεια οσο καιρο ειχα τη m2 μηδεν εμπλοκες και δουλεψε πολυ και στο σκοπευτηριο αλλα αρκετα και στο κυνηγι. επισης τωρα τελευταια ερχεται ενας πιτσιρικας με vinci ο οποιος την εχει ενα χρονο τωρα και δεν του εχει παρουσιασει το παραμικρο. τι να πεις
Ευτυχως και εγω με τη m2 που πηρα φετος κανενα παραπονο, μηδεν προβληματα.
 
Καλησπέρα στην παρέα.

Επειδή ψάχνομαι να αγοράσω αυτογεμές ισχύουν οι φήμες ότι οι benelli που είναι προσφορά είναι κατασκευασμένες τουρκία?
Επιπρόσθετα συνάδελφοι που έχουν την m2 αντιμετώπισαν θέμα με σκουριές στην κάννη και φθορά του πέλματος?
Επώμισα την montefeltro και μου κάθεται μία χαρά παρόλα αυτά όμως πολλοί λένε για εμπλοκές. Μπορεί κάποιος κάτοχος να μου μεταφέρει εμπειρία?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
Καλησπέρα στην παρέα.

Επειδή ψάχνομαι να αγοράσω αυτογεμές ισχύουν οι φήμες ότι οι benelli που είναι προσφορά είναι κατασκευασμένες τουρκία?
Επιπρόσθετα συνάδελφοι που έχουν την m2 αντιμετώπισαν θέμα με σκουριές στην κάννη και φθορά του πέλματος?
Επώμισα την montefeltro και μου κάθεται μία χαρά παρόλα αυτά όμως πολλοί λένε για εμπλοκές. Μπορεί κάποιος κάτοχος να μου μεταφέρει εμπειρία?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
breda astro με 18,5 αυλο 5 τσοκ 3 κιλα γυρω στα 890
 
breda astro με 18,5 αυλο 5 τσοκ 3 κιλα γυρω στα 890
Πολύ καλή πρόταση Ευριπάρα αλλά με προβληματίζει ότι αυτό το μοντέλο δεν υπάρχει στο επίσημο site της εταιρείας και ακούγεται ότι δεν παράγεται Ιταλία.
Αν πήγαινα στην κατηγορία 900 ευρωπαικα (αυτο το έχω αντιγράψει απο σένα) θα προτιμούσα bellemonte. Γενικά τα αδράνειας μου κάθονται πολύ καλά.

Αν ανέβω μέχρι τα 1200 παίζω σε benelli m2 και montefeltro που μου κάθονται απόλυτα γι αυτό ρωτάω εντυπώσεις. Οκ το έχω πει και παλιοτερα σκας 1600 ευρωπαικα και περνεις 930ι με ρυθμιζομενο κοντακι και τελείωσες....
 
Καλησπέρα στην παρέα.

Επειδή ψάχνομαι να αγοράσω αυτογεμές ισχύουν οι φήμες ότι οι benelli που είναι προσφορά είναι κατασκευασμένες τουρκία?
Επιπρόσθετα συνάδελφοι που έχουν την m2 αντιμετώπισαν θέμα με σκουριές στην κάννη και φθορά του πέλματος?
Επώμισα την montefeltro και μου κάθεται μία χαρά παρόλα αυτά όμως πολλοί λένε για εμπλοκές. Μπορεί κάποιος κάτοχος να μου μεταφέρει εμπειρία?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Φθορά του πέλματος ναι... εμπλοκές ναι αλλά λίγες, σκουριά όχι, αλλά είναι νωρίς καθώς την έχω 1 σαιζόν μόνο...
 
Πολύ καλή πρόταση Ευριπάρα αλλά με προβληματίζει ότι αυτό το μοντέλο δεν υπάρχει στο επίσημο site της εταιρείας και ακούγεται ότι δεν παράγεται Ιταλία.
Αν πήγαινα στην κατηγορία 900 ευρωπαικα (αυτο το έχω αντιγράψει απο σένα) θα προτιμούσα bellemonte. Γενικά τα αδράνειας μου κάθονται πολύ καλά.

Αν ανέβω μέχρι τα 1200 παίζω σε benelli m2 και montefeltro που μου κάθονται απόλυτα γι αυτό ρωτάω εντυπώσεις. Οκ το έχω πει και παλιοτερα σκας 1600 ευρωπαικα και περνεις 930ι με ρυθμιζομενο κοντακι και τελείωσες....
στα 1400 παιζει η titano πανεμορφο οπλο με το πλεονεκτημα της ρυθμιζομενης σκανδαλης
 
Υπαρχει περιπτωση αν το κανει με συγκεκριμενο φυσιγγι να φταιει ο καλυκας και οχι το οπλο.
Με κάθε είδους μαγκ...ριχνει με αυτή πλέον μόνο με 70αρη κάλυκα...απροβλημάτιστα...για μαγκ φυσίγγια αγόρασε μια κανη κ την έβαλε σε μια άλλη μπενελι 121? Μοντέλο ...θα σε γελασω
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top