Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
αλίμονο Κώστα το έχουμε συζητήσει και στο Σχιστό για τον κώνο της 930,θυμάμαι μου το είχες πει την τελευταία φορά που βρεθήκαμε,,,δεν απευθύνομαι προσωπικά σε εσένα απλά λέω τις εμπειρίες μου όσο καιρό το χρησιμποποιώ,,,απλά διαβάζοντας ξανά το μήνυμα σου μου έδωσες την εντύπωση από την πρώτη γραμμή κιόλας ότι ίσως να μην ειναι καλή επιλογή ,,,,,συγχώρα με μπορεί και να μη το ερμηνευω σωστά

την titano την αγόρασε φίλος από Έυβοια την έκδοση L με τους μπλε χρωματισμούς ,,,,έπαθα πλάκα με τις λεπτομέριες
Και τιν titano την βάψαν έλεος πιά,σαν τις γκόμενες,που βάφονται και γίνονται κούκλες και άμα τις δείς άβαφες άστα,δεν ισχύει για το συγκεκριμένο όπλο γιατί είναι πανέμορφο,άβαφτο βέβαια.Ξέρεις την άποψή μου γιά τα χρώματα στα όπλα τα έχουμε πεί.
Όσο για το άλλο που λες,προσωπική άποψη εκφράζω,αλοίμονο,δεν προσπαθώ να αποτρέψω κανένα από το να αγοράσει το όπλο,απλά με προβληματίζει η συγκεκριμένη συνεργασία.marocchi ενώ βγάζει καλούτσικα δίκανα στις δύο απόπειρες για αυτογεμή πάτωσε.
 
ΣΕ βλεπω να ξαναγηρνας στην ΡΕΜΙ, εσενα που πηγες και ξαναεμπλεξες με τα μπερετα. Τα μπερετα ειναι καλα αλλα σε αλλα οπλα..my man..sarcastic.
εχω τη γρια τη 1100.δεν θελω αλλη. η μπερετα πηγε στο γιο γιατι τ αλλα οπλα του μαμηθηκανε. κι εχω και τη 302
 
ΣΕ βλεπω να ξαναγηρνας στην ΡΕΜΙ, εσενα που πηγες και ξαναεμπλεξες με τα μπερετα. Τα μπερετα ειναι καλα αλλα σε αλλα οπλα..my man..sarcastic.
Beretta 92 fs έφυγε ολόκληρο το κλείστρο κ έκανε κομμάτια την γνάθο αμερικανου navy seal αυτος ήταν κ ο λόγος που ο αμερικανικος στρατός υιοθέτησε τα σιγκ σαουερ...κ τώρα το glock 19
 
Beretta 92 fs έφυγε ολόκληρο το κλείστρο κ έκανε κομμάτια την γνάθο αμερικανου navy seal αυτος ήταν κ ο λόγος που ο αμερικανικος στρατός υιοθέτησε τα σιγκ σαουερ...κ τώρα το glock 19
Χωρίς να είμαι ιδιαίτερα ενθουσιασμένος με το 92, δεν μπορώ να παραβλέψω το γεγονός ότι είναι πολύ αξιόπιστα όπλα. Όσο για τα Glock, που είναι εξίσου καλά, δεν είναι και αυτά απροβλημάτιστα. Έχω δει σπασμένο κλείστρο από Glock και έχω διαβάσει για σπασμένα όπλα, σε διαμέτρημα 40 S&W, λόγω κακού σχεδιασμού κάνης.
Μετά από ένα αιώνα και κάτι το 1911 παραμένει στην κορυφή, κατά την ταπεινή μου άποψη.
 
Χωρίς να είμαι ιδιαίτερα ενθουσιασμένος με το 92, δεν μπορώ να παραβλέψω το γεγονός ότι είναι πολύ αξιόπιστα όπλα. Όσο για τα Glock, που είναι εξίσου καλά, δεν είναι και αυτά απροβλημάτιστα. Έχω δει σπασμένο κλείστρο από Glock και έχω διαβάσει για σπασμένα όπλα, σε διαμέτρημα 40 S&W, λόγω κακού σχεδιασμού κάνης.
Μετά από ένα αιώνα και κάτι το 1911 παραμένει στην κορυφή, κατά την ταπεινή μου άποψη.
Όλες οι εταιρίες βγάζουν καλά όπλα πλέον... απλά λόγω της μεγάλης παραγωγής βγαίνουν και κάποια με πρόβλημα... Έχω δει Kimber να βγάζει εμπλοκή σχεδόν σε κάθε δεύτερο γεμιστήρα. Και Glock να έχει φάει τα stop του κλείστρου με ούτε 2000 σφαίρες. και εκεί είναι ότι σου κάτσει!
Αυτά από εμένα! Μην βγούμε και .off topic.
 
Καλημέρα σε όλους κ χρόνια πολλά ελπίζω να είστε ολοι καλά......Έχει βγει καινούρια μ2 τη παίζει από τιμη;Γνωρίζει κάποιος site για να την δω.Ευχαριστω.
καλημέρα Λάμπρο και πολύχρονος με υγεία :)
όταν λές καινούργια m2 εννοείς νέο μοντέλο;;;; .xm.
κάτι τέτοιο;;;;; νέο design που απευθύνεται σε όπλο σκοπευτηρίου

http://www.guns-gr.com/2017/04/benelli-m2-sp-2-iwa-2017.html
 
Last edited:
καλημέρα Λάμπρο και πολύχρονος με υγεία :)
όταν λές καινούργια m2 εννοείς νέο μοντέλο;;;; .xm.
κάτι τέτοιο;;;;; νέο design που απευθύνεται σε όπλο σκοπευτηρίου

http://www.guns-gr.com/2017/04/benelli-m2-sp-2-iwa-2017.html
Ευχαριστώ κ εσύ οτι επιθυμείς. Ωραίος αυτό ακριβώς το βίντεο κάπου είχε πάρει το μάτι μου κ το εψαχνα ποσο να κάνει ομως;Αυτό με το σκοπευτρο για τα αγριογουρουνα τα σπάει. Ευχαριστώ.
 
Καλημέρα σε όλους κ χρόνια πολλά ελπίζω να είστε ολοι καλά......Έχει βγει καινούρια μ2 τη παίζει από τιμη;Γνωρίζει κάποιος site για να την δω.Ευχαριστω.
Έχει βγει από καιρό Λάμπρο, έκδοση για τον βάλτο με δύο ειδών παραλλαγές η κλασική max 5 και optifade στα πλαστικά μέρη και ceracote στα μεταλλικά ,βελτίωση και λειανση κωννου από τον Rob Roberts και τρία τσοκ από την εταιρεία του.

Performance Shop M2 Waterfowl Edition | Benelli Shotguns and Rifles
http://www.benelliusa.com/performance-shop/performance-shop-m2-waterfowl
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top