Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τάσο ήταν άσχημο ρε φίλε τελικά η αξία σε όλες τις vinci στο χιλιάρικο είναι γιατί κι οι άλλες δεν διαφέρουν σε κάτι
γιατί αυτή μόνο προσφορά;;;;;
Μακη εννοεις τη σκανδαλη η τον υποφυλακτηρα;
 
Για workhorse βολεύει το πλαστικό, και στα 2 δικαννα εχουν ξεβαψει.....
ναι Θεόφραστε έχουν ξεβάψει κι όλες ξεβάφουν....θυμάμαι δε αυτό το <<με την χρυσή σκανδάλη>> και με πιάνουν τα γέλια αλλά προσωπικά πάλι λέω με ξενερώνει άλλη αίσθηση
ίσως να με βόλευε αν ήμουν ψαροτουφεκάς .sarcastic.
 
εγώ πάντως ακόμα την γλυκό κοιτάζω, αν ξεμπερδεψω με το θέμα μου η αυτό η pose.(σκέφτομαι πως θα μαζευω καλικες με τιν καραμπίνα .hair.)
και πολύ καλά κάνεις και την γλυκοκοιτάζεις εύχομαι να την πάρεις και να την καταευχαριστηθείς φίλε το όπλο είναι καλό άσχετα αν εμένα με χαλάει κάτι ;)
 
λοιπον αγαπητοι μπενελακηδες θα σας πω μετα τις πρωτες δοκιμες που εκανα σε πινακα τι ειδα στο οπλο απο φυσιγγια ετοιμα εμποριου ,οσα εχω ριξει μεχρι τωρα,γιατι λογω ελειψης χρονου την ιδιογομωση την εχω ψιλοεγκαταλειψει.εχω ριξει μεχρι τωρα τα εξης.euromix 8-9,ok 10αρια tordo κιτρινο 9αρι tordo πορτοκαλι σε νουμερα 9 και 10.ολες οι δοκιμες εγιναν σε αποστασεις 30 και 35 μετρων με τσοκ 4 και 3 μαμα.τις καλυτερες και πιο ομοιομορφες κατανομες μου τις εδωσε το πορτοκαλι tordo και στα 2 νουμερα.αμεσως μετα το euromix μετα tordo κιτρινο και τελευταιο το ok.ακουω τις αποψεις σας και τις γνωμες σας
 
λοιπον αγαπητοι μπενελακηδες θα σας πω μετα τις πρωτες δοκιμες που εκανα σε πινακα τι ειδα στο οπλο απο φυσιγγια ετοιμα εμποριου ,οσα εχω ριξει μεχρι τωρα,γιατι λογω ελειψης χρονου την ιδιογομωση την εχω ψιλοεγκαταλειψει.εχω ριξει μεχρι τωρα τα εξης.euromix 8-9,ok 10αρια tordo κιτρινο 9αρι tordo πορτοκαλι σε νουμερα 9 και 10.ολες οι δοκιμες εγιναν σε αποστασεις 30 και 35 μετρων με τσοκ 4 και 3 μαμα.τις καλυτερες και πιο ομοιομορφες κατανομες μου τις εδωσε το πορτοκαλι tordo και στα 2 νουμερα.αμεσως μετα το euromix μετα tordo κιτρινο και τελευταιο το ok.ακουω τις αποψεις σας και τις γνωμες σας

Eυριπιδη απο αυτα που ανεφερες χρησιμοποιω στη τσιχλα Euromix και κιτρινο. Εμενα στο κυνηγι μου φαινεται το κιτρινο πιο συγκεντρωτικο απο το Euromix, το οποιο ομως αποδιδει σε μεγαλυτερο φασμα καιρικων συνθηκων.
 
λοιπον αγαπητοι μπενελακηδες θα σας πω μετα τις πρωτες δοκιμες που εκανα σε πινακα τι ειδα στο οπλο απο φυσιγγια ετοιμα εμποριου ,οσα εχω ριξει μεχρι τωρα,γιατι λογω ελειψης χρονου την ιδιογομωση την εχω ψιλοεγκαταλειψει.εχω ριξει μεχρι τωρα τα εξης.euromix 8-9,ok 10αρια tordo κιτρινο 9αρι tordo πορτοκαλι σε νουμερα 9 και 10.ολες οι δοκιμες εγιναν σε αποστασεις 30 και 35 μετρων με τσοκ 4 και 3 μαμα.τις καλυτερες και πιο ομοιομορφες κατανομες μου τις εδωσε το πορτοκαλι tordo και στα 2 νουμερα.αμεσως μετα το euromix μετα tordo κιτρινο και τελευταιο το ok.ακουω τις αποψεις σας και τις γνωμες σας
Τον αυγουστο η μπενελι τα αγαπαει τα tordo τα πορτοκαλι...πολυ καθαρα σκοτωματα!
 
χθες βρέθηκα σε μεγάλο κυνηγομάγαζο της Αθήνας και επώμισα την vinci wood η οποία μου άρεσε στην επώμιση της
άρχισα να την ψαχουλέυω και είδα ότι η σκανδάλη της είναι πλαστική κάτι που δεν είχα προσέξει μέχρι τώρα για τις vinci
προσωπικά είναι κάτι που δεν μου άρεσε και την άφησα χωρίς να συνεχίσω περαιτέρω ψαχούλεμα που ήθελα στην κάννη η οποία με ξένισε σε σχέση με παλιές κάννες της εταιρείας
έχω δεί κάννη vinci σε κυνήγι και μου άφησε άριστες εντυπώσεις αλλά όχι δεν θα έπαιρνα.....ίσως γιατί είμαι της παλιάς σχολής;;;;; μπορεί
http://www.benelli.it/en/products/semiautomatic-shotguns/vinci/vinci-camo-wood
την σκανδαλη την πατησες ? οπλισες και εριξες μηπως ? χωρις φυσιγγι εννοω για να δεις την αισθηση της σκανδαλης ? αν όχι εχεις ριξει ποτε με vinci ?
 
την σκανδαλη την πατησες ? οπλισες και εριξες μηπως ? χωρις φυσιγγι εννοω για να δεις την αισθηση της σκανδαλης ? αν όχι εχεις ριξει ποτε με vinci ?
ναι Δημήτρη έχω επωμίσει πολλές φορές vinci κι όπως γράφω μου αρέσει πολύ,έχω τουφεκίσει vinci και έχω ρίξει σκανδάλη.....κλασσική benelli :)
η προσωπική μου ένσταση είναι στην εικόνα που είδα εμένα δεν μ αρέσει :)
 
ναι Δημήτρη έχω επωμίσει πολλές φορές vinci κι όπως γράφω μου αρέσει πολύ,έχω τουφεκίσει vinci και έχω ρίξει σκανδάλη.....κλασσική benelli :)
η προσωπική μου ένσταση είναι στην εικόνα που είδα εμένα δεν μ αρέσει :)
Η εικονα οντως καπως η εικονα αλλα για αυτα τα λεφτα ειναι φοβερο οπλο....
 
ναι Δημήτρη έχω επωμίσει πολλές φορές vinci κι όπως γράφω μου αρέσει πολύ,έχω τουφεκίσει vinci και έχω ρίξει σκανδάλη.....κλασσική benelli :)
η προσωπική μου ένσταση είναι στην εικόνα που είδα εμένα δεν μ αρέσει :)
σε ρωτησα αν εχεις πατησει την σκανδαλη σε vinci , καμια σχεση η αισθηση και το βαρος ελξης αλλα και το lock time αυτου του οπλου με όλα τα αλλα μπενελια , τρομερη σκανδαλη με 1,5 κιλο βαρος με μηδενικο τζογο και πολύ μικρη διαδρομή
 
Δημήτρη για πες μια και είμαι πρωτη φορά κάτοχος μπενελι και τσιχλας πιο πολύ τους ευρωμικτες και τα πορτοκαλί λαμπρο τα χωνεύει?αν και δε νομιζω να έχει θέμα.
 
το δικο μου ηδη μετραει περι τα 300 φυσιγγια
Το δικο μου ακομα παρθενο ειναι!
Δεν εγινε η δοκιμη το σκ λογω προβληματος (μεση) και ακο.α προσπαθω να ερθω στα ισια μου στην κυριολεξια ομως.
Τα euromix τα δουλευα με την beccaccias και δεν ειχα κανενα παραπονο. Βεβαια τα εριχνα κυριω στο ορτυκι και δεν ξερω με κρυο τι κανουν. Περυσι εριξα για πρωτη φορα τα hunter perfection tsihla και μ αρεσαν. Ειχαν λιγο παραπανω ανακρουση αλλα μπορει και να ηταν απο το οπλο που ηταν πολυ ελαφρυ(2750). Σε 33γρ νομιζω εβγαιναν αυτα.
Γενικα με λιγα γραμμαρια και ενα 4αρι τσοκ θα εισαι αρχηγος στα περισσοτερα κυνηγια.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top