Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το δικο μου ακομα παρθενο ειναι!
Δεν εγινε η δοκιμη το σκ λογω προβληματος (μεση) και ακο.α προσπαθω να ερθω στα ισια μου στην κυριολεξια ομως.
Τα euromix τα δουλευα με την beccaccias και δεν ειχα κανενα παραπονο. Βεβαια τα εριχνα κυριω στο ορτυκι και δεν ξερω με κρυο τι κανουν. Περυσι εριξα για πρωτη φορα τα hunter perfection tsihla και μ αρεσαν. Ειχαν λιγο παραπανω ανακρουση αλλα μπορει και να ηταν απο το οπλο που ηταν πολυ ελαφρυ(2750). Σε 33γρ νομιζω εβγαιναν αυτα.
Γενικα με λιγα γραμμαρια και ενα 4αρι τσοκ θα εισαι αρχηγος στα περισσοτερα κυνηγια.
περαστικα σου και μεγαλη προσοχη με τη μεση.σου ευχομαι να σου περασει συντομα και να το λιωσεις και στις δοκιμες και στο κυνηγι με το καλο
 
Τον φιλο σου τον λενε Παναγιωτη κ ειχε παει κατω με το Μανιατη και αλλον εναν Καλαματιανο?
Παιδια η τιμη ειναι ΧΩΡΙΣ φυσσιγγια , ΧΩΡΙΣ εισιτηρια, ΧΩΡΙΣ την χρεωση της καραμπινας (+100).... τοχω κανει 2 φορες το κυνηγι με τον φιλο Kouno (Μανιατη) , ειναι οντως ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ...... απλα τα 1300 που σου ειπε ο φιλος ...μηπως ηταν 1500 ??? οποτε να υπολογιζεται κανα 3500 ισως και 4000παρα ευρια αν ειδικα ριξεις 5000 φυσιγγια
Επισης ....Perazzi εχουν σπασει εκει ... συμβαινουν αυτα!
Επανέρχομαι..
Τον ρώτησα σήμερα,Με τον Μανιατη πήγαν..Στην τιμη όπως σωστά είπατε δεν συμπεριλαμβάνονται τα φυσιγγια.6 μέρες κυνηγι.
Υγ Η 391 λειτούργησε ξανα χωρις πρόβλημα,μάλλον ηταν κάτι της στιγμής..
 
Δημήτρη για πες μια και είμαι πρωτη φορά κάτοχος μπενελι και τσιχλας πιο πολύ τους ευρωμικτες και τα πορτοκαλί λαμπρο τα χωνεύει?αν και δε νομιζω να έχει θέμα.
τωρα το ειδα το μυνυμα φιλε , μια κουβεντα θα σου πω , κανε δοκιμες με το οπλο σου να βρεις εσυ τι θελει , άλλος τοπος η κρητη άλλος η πελοποννησος άλλος η βορεια ελλαδα , το χω ξαναπει , αν εμενα κρητη θα ριχνα φυσίγγια με ισπανικες μπαρουτες και μονο
 
τωρα το ειδα το μυνυμα φιλε , μια κουβεντα θα σου πω , κανε δοκιμες με το οπλο σου να βρεις εσυ τι θελει , άλλος τοπος η κρητη άλλος η πελοποννησος άλλος η βορεια ελλαδα , το χω ξαναπει , αν εμενα κρητη θα ριχνα φυσίγγια με ισπανικες μπαρουτες και μονο
Ωραίος ο Δημήτρης με έφτιαξες τώρα .well done..
 
όλα τα ισπανικα φυσίγγια , RIO , SAGA , IMPERIAL , νομιζω γεμιζει και ο Κυργιας με ισπανικες , και η Δορκας , τωρα δεν θυμαμαι καποιο άλλο
Για πεσμου κάτι Δημήτρη γιατι τα λες ντόμπρα και σταράτα κ θα ήθελα την γνωμη σου.
Τα παραπάνω φυσιγγια που αναφέρεις μαζί με τα ισπανικα armusa και GB τα εχω δοκιμάσει κ ότι μα ότι αλλο εχω ρίξει του εμποριου Eλληνικο με ισπανική ηταν θάνατος..Το εχω ξαναγράψει..
Είτε 32,είτε 34,είτε 36γρ..
Που οφείλεται αυτό?Να πω ότι εδώ Κεφαλονιά δεν έχουμε τρέλα κρυα.
 
όλα τα φυσίγγια με ισπανικες πυριτιδες να το γραψω λαικα και απλα πανε μπαλα , οι περισσοτεροι κυνηγοι κυνηγάνε με ανοιχτα τσοκ , ο συνδυασμος λοιπον ανοιχτου τσοκ και συγκεντρωτικου φυσιγγιου είναι ο πλεον αποδοτικος στον μεσο ορο , το τελειο φυσικα είναι κλειστο τσοκ και μπαλα φυσιγγι αλλα κυκλοφορει χρονια αλλεργια σε αυτό το συνδυασμο
 
όλα τα φυσίγγια με ισπανικες πυριτιδες να το γραψω λαικα και απλα πανε μπαλα , οι περισσοτεροι κυνηγοι κυνηγάνε με ανοιχτα τσοκ , ο συνδυασμος λοιπον ανοιχτου τσοκ και συγκεντρωτικου φυσιγγιου είναι ο πλεον αποδοτικος στον μεσο ορο , το τελειο φυσικα είναι κλειστο τσοκ και μπαλα φυσιγγι αλλα κυκλοφορει χρονια αλλεργια σε αυτό το συνδυασμο
Ολα αυτα που γραφω αφορουν τσοκ πάντα 3* στην καραμπίνα κ 1-3 σταθερό στο δίκαννο.
Δεν είμαι σκοπευταρας αλλα έχω μείνει ικανοποιημένος απο αυτα τα τσοκ και έπειτα είναι κ το ψυχολογικό στην μέση..
 
Μπενελάκηδες για πείτε μου κάτι, το πέλμα της φωτογραφίας η εταιρία το δίνει για κάποιον που επομίζει δεξιά ή αριστερά; Εγώ λεω δεξιά, σωστά;


Γιώργο ενδιαφέρεσαι γι΄αυτό το πέλμα; Αν το έχεις ψάξει, σε τι τιμή το βρήκες;
 
Όχι Χρήστο δεν ενδιαφέρομαι, την αναφορά την έκανα μόνο και μόνο για τη περίεργη φιλοσοφία της εταιρίας όσον αφορά το ποιο προορίζει για δεξιά και πιο για αριστερά.
 
Όχι Χρήστο δεν ενδιαφέρομαι, την αναφορά την έκανα μόνο και μόνο για τη περίεργη φιλοσοφία της εταιρίας όσον αφορά το ποιο προορίζει για δεξιά και πιο για αριστερά.

Οκ. Δεν ξέρω την τιμή του γενικά αλλά το βρήκα τυχαία στο FB με 50€. Οπότε αν είναι καλή η τιμή και όποιος ενδιαφέρεται, ας μου στείλει π.μ. για να στείλω το link που το είδα.


Υ.Γ. Για αποφυγή παρεξηγήσεων, δεν έχω καμμιά σχέση με τον πωλητή. Απλώς να βοηθήσω θέλω τους φίλους του φόρουμ, σε περίπτωση που συμφέρει η τιμή ...
 
Μετα απο πολυ καιρο και αναμονη λογω δυσμενων εξελιξεων εγινε η δοκιμη της μ2 στο σκοπευτηριο.
Εχει ωραιο κρατημα και μου 'ρχεται πολυ καλα στο ματι.
Απο ανακρουση δεν καταλαβα διαφορα σε σχεση με την beccaccias. Ισως στις πιο ισχυρες γομωσεις να λειτουργει το comford κοντακι.
Πολυ καλη δουλεια και πολυ μαλακο ειναι το πελμα.
Ειναι πιο αζυγιστο απο το beccaccias χωρις να ειναι προβλημα ομως.
Σαν πρωτη εντυπωση ειναι πολυ καλη και μ' αρεσαν τα μακρινα σπασιματα με 4 αρι τσοκ.
Με (σαλονικιωτικο) αρεσε πολυ.
 
Προσωπικά με τη Μ2 και το 4άρι τσοκ έμεινα ενθουσιασμένος με το πόσο μακρυά πιάνει. Το δοκίμασα στο περπατητό σε τσίχλες και πήρα πουλιά που δεν το πίστευα ότι θα έφτανε και που στις αρχές δεν έριχνα καν.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top