Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Φίλε τέτοια πειράματα είναι για μακριά από όλους πάντως πιστεύω ότι αν συμβεί στραβή είσαι πιο καλυμμένος από δίκανο βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα γιατί έχεις δει πολλά και αν βάλω στο μυαλό μου κάτι δοκιμές με σκοπό να σπάσει όπλο θα ήθελα να συμβαίνει στραβή μόνο με όπλο baikal για να μην υπάρχει ατύχημα τουλάχιστον .
οπως σου ειναι θεμα τυχης ιταλικο φτηνο κοροντουφεκο με 70αρες θαλαμες ,εγινε προσπαθεια να κανουν διαφορα μεσα στις θαλαμες αλλα η προσπαθεια δεν πετυχε αποτελεσμα 30 ραματα στο δεξι μαγουλο καταγμα ζυγοματικου και γναθου και το αυτι το μισο εγινε κιμας
 
Eκει φιλε ειναι λαχειο παιζουν πολλα πραγματα ρολο ,Θελω να σας δειξω καποια πραγματα αλλα φοβαμαι οτι πολλοι δεν θα ξαναπιασετε οπλο Πχ πολυ γνωστη καραμπινα της εβαλαν πυριτιδα απο ραβδωτο αφου πρωτα την ειχαν βαλει και λιγο στον φουρνο,Αποτελεσμα η σωληνα κοντακιου καρφωθηκε λιγο πανω απο τον δεξιο πνευμονα δεν μιλαμε για κλειδες κλπ Την γλυτωσε απο θαυμα
Καλά αυτοί που το έκαναν τι περίμεναν να δούν; :oops:
 
οπως σου ειναι θεμα τυχης ιταλικο φτηνο κοροντουφεκο με 70αρες θαλαμες ,εγινε προσπαθεια να κανουν διαφορα μεσα στις θαλαμες αλλα η προσπαθεια δεν πετυχε αποτελεσμα 30 ραματα στο δεξι μαγουλο καταγμα ζυγοματικου και γναθου και το αυτι το μισο εγινε κιμας
Δώωωωωωσε πόνο λέμε
 
Εγώ παιδιά και που γέμιζα ποτέ δεν έκανα ταρζανιες τέτοιου είδους .Αν θέλω μεγαλύτερη δύναμη πυρός παίρνω ένα σούπερ μαγκουμ όπλο η ένα 10 αρι δικανο δεν υπάρχει λόγος να ρισκάρω ούτε το ντουφέκι που ποιος το χαζει κιόλας αλλά ούτε τη σωματική μου ακεραιότητα για άνθρωπο να τη ρισκάρω για δοκιμές τέτοιου είδους ποτέ.
 
Με αυτά που βλέπω πιο πανω θα περάσω μανίκι άλλη κάνη απο εξω από τη δική μου και θα βάλω σπαρτιατική περικεφαλαία και θώρακα..
Γιαννη εσπασε το κλειδι [καβαλαρης] του κλειστρου απο μια Euro ,και επειδη του φανηκε μεγαλο το κοστος του αντακου μου ειπε οτι εχει εναν φιλο που ειναι εξπερ και θα του το κολλησει:mad:.hair.
 
Γιαννη το περιστροφικο κλειστρο ειναι οτι ποιο γερο μπορει να μπει σε οπλο,Ακομα και αυτο ομως σπαει, δεν ξερω εαν θυμασαι πριν καμια 10αρια χρονια που ειχαν εξαυλωθει κατι οπλα απο κακης ποιοτητας φυσιγγια.Βεnelli M1 κουρεψε κεφαλη κλειστρου και φυσικα την ουρα της καννης Εγινε αντικατασταση των ανταλακτικων και το οπλο δουλευει μια χαρα Βεβαια 2 αλλα αυτογεμη απο αλλες εταιριες δεν ειχαν την ιδια τυχη Την κεφαλη την στειλαμε Ιταλια και οι ανθρωποι φρικαραν
Οι Μπενελες είναι πολύ ανθεκτικές λόγω σχεδιασμού.
Το κλείστρο είναι κυλινδρικό,η κεφαλή του ομοιως,το κλείδωμα γίνεται στην βάση του φυσιγγίου.
Το σύνολο είναι πολύ στιβαρό!
Για να καταφέρει κάποιος να το καταστρέψει,....καταλαβαίνουμε ΤΙ πυροδοτησε!!!
Έχουμε στο μυαλό μας το "πιο μακρυά,πιο δυνατά"και μπαίνουμε στο τρυπακι να κάνουμε πειράματα με τις πυρίτιδες,με ανακατεματα,υπερδοσεις,ακαταλληλα καψουλια,στρωματοποιησεις κλπ που από μόνα τους η σε συνδυασμό να φτάνουν τις αναπτυσσόμενες πιέσεις στα κόκκινα κι ακόμη πιο πέρα!
Παίζουμε με την φωτιά για να καρπωθουμε ένα θήραμα!
Ποιο θήραμα αξίζει να διακινδυνεύσεις την σωματική σου ακεραιότητα?????
Είναι θέμα σκέψης και ΛΟΓΙΚΗΣ από μέρους μας!
 
το κλείδωμα γίνεται στην βάση του φυσιγγίου.
Και είναι συμμετρικό.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλος μηχανισμός με συμμετρικό κλείδωμα.
Το κλείδωμα σε όσα όπλα έχω δει γίνεται σε ένα σημείο με αποτέλεσμα την εμφάνιση ροπών και πλάγιων δυνάμεων.
Σε νορμάλ φυσίγγια είναι οκ, σε δυναμίτες όχι.
Είμαι κατά των υπερβολικών πιέσεων.
Κανένα απολύτως θήραμα δεν αξίζει την καταστροφή ενός όπλου και τον πιθανό τραυματισμό μας.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top