Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
η κεραμικη βαφή είναι εξέλιξη στα όπλα
https://www.kalkantzakos.com/Product/5443/a5-grand-passage,-karampina-browning
αμα σας λάχει καμια grand passage μεταχειρισμένη την αγοράζω κοψοχρονιάς επειδή είναι βαμμένη σερακοτ
.yelling.
Φίλε δεν είναι ωραίο να ειρωνεύεσαι. Εγώ σου είπα την γνώμη μου για το cerakote και γενικά την breda titano που έγραψες προσπαθώντας να βοηθήσω. Πουθενά δεν είπα ότι το cerakote δεν είναι χρήσιμο. Είπα ότι είναι κακάσχημο και ότι τα όπλα με cerakote βαφή θεωρώ δεν έχουν μεταπωλητικη αξία. Τουλάχιστον σίγουρα όχι τόσο καλή μεταπωλητικη αξία όπως ένα όπλο με σκαλιστή βάση. Τώρα εσύ κρίνεις και παίρνεις ότι θέλεις.
 
Φίλε δεν είναι ωραίο να ειρωνεύεσαι. Εγώ σου είπα την γνώμη μου για το cerakote και γενικά την breda titano που έγραψες προσπαθώντας να βοηθήσω. Πουθενά δεν είπα ότι το cerakote δεν είναι χρήσιμο. Είπα ότι είναι κακάσχημο και ότι τα όπλα με cerakote βαφή θεωρώ δεν έχουν μεταπωλητικη αξία. Τουλάχιστον σίγουρα όχι τόσο καλή μεταπωλητικη αξία όπως ένα όπλο με σκαλιστή βάση. Τώρα εσύ κρίνεις και παίρνεις ότι θέλεις.
δεν ειρωνεύομαι πλάκα κάνω... κακώς το θεώρησες ειρωνεία
ο καθένας μπορεί να έχει την άποψή του για το τι είναι όμορφο ή όχι....

αυτό που προσπαθώ να σας πω και δεν το πιάνετε είναι ότι:
Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ΜΠΕΝΕΛΛΙ ΔΕΝ ΕΞΑΝΤΛΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΦΙΡΜΑ "BENELLI"
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΟΠΛΑ ΕΚΤΟΣ ΦΙΡΜΑΣ

ούτως ή άλλως οι συνεργασίες εταιρειών ειδικά ιταλικών είναι τόσο εκτεταμένες που οι "κόντρες" οπαδών της μιας ή άλλης είναι ανούσιες....
π.χ. οι φρανκι κατασκευάζονται από την Μπενέλλι εκτός από τις κάννες που κατασκευάζονται από την μπερέττα καμία σχέση με τις παλιές φρανκι 48ΑΛ
 
δεν ειρωνεύομαι πλάκα κάνω... κακώς το θεώρησες ειρωνεία
ο καθένας μπορεί να έχει την άποψή του για το τι είναι όμορφο ή όχι....

αυτό που προσπαθώ να σας πω και δεν το πιάνετε είναι ότι:
Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ΜΠΕΝΕΛΛΙ ΔΕΝ ΕΞΑΝΤΛΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΦΙΡΜΑ "BENELLI"
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΟΠΛΑ ΕΚΤΟΣ ΦΙΡΜΑΣ

ούτως ή άλλως οι συνεργασίες εταιρειών ειδικά ιταλικών είναι τόσο εκτεταμένες που οι "κόντρες" οπαδών της μιας ή άλλης είναι ανούσιες....
π.χ. οι φρανκι κατασκευάζονται από την Μπενέλλι εκτός από τις κάννες που κατασκευάζονται από την μπερέττα καμία σχέση με τις παλιές φρανκι 48ΑΛ
Οκ. Καλώς τότε. Η Breda από ότι μου είχε πει ο Περβολαρακης στην Κρήτη κάποτε έβγαζε γερά καλά όπλα όσο ήταν κρατική εταιρεία. Έτσι μου είχε πει.Τωρα δεν ξέρω τι παίζει. Ένας ξάδερφος μου είχε πάρει την echo με την αλουμινένια βάση και δεν είχε κανένα πρόβλημα. Αλλά ποτέ δεν έπιασα Breda που να έχει καλύτερο ζύγισμα και να μου έρχεται καλύτερα από τις Benelli. Ήταν πιο χοντροκομμένα όπλα.

Όμως μπορει να έχουν όλα αυτά τα όπλα το ίδιο σύστημα με τα Benelli αλλά δεν είναι Benelli. Και τα τουρκικά όπως τα aselkon κλπ έχουν το ίδιο σύστημα αλλά δεν είναι Benelli. Κακά τα ψέματα.
 
Υπάρχει μια διαφορά αναμεσα στην be diamond και στην cordoba... Στην πρώτη η βαφη best ειναι γυαλιστερή.. Πανω σε γυαλιστερή επιφάνεια αν το λεω καλα... Ενω στην cordoba που φαίνεται εδω στις φώτο ειναι πανω στη ματ βαφη του οπλου.. Ετσι νομίζω κοιτώντας τις φώτο
 
Υπάρχει μια διαφορά αναμεσα στην be diamond και στην cordoba... Στην πρώτη η βαφη best ειναι γυαλιστερή.. Πανω σε γυαλιστερή επιφάνεια αν το λεω καλα... Ενω στην cordoba που φαίνεται εδω στις φώτο ειναι πανω στη ματ βαφη του οπλου.. Ετσι νομίζω κοιτώντας τις φώτο
Έχς ειργαλείου φουβειρο‼️‼️κ ευμορφον‼️‼️‼️
 
Θα το δούμε σύντομα.. Εχω να περασω και την ιερα εξεταση του μηδενιστη (muth buster) του κλαμπ
Οπλάρα σου λέω έχεις ... άι μην πάρω την ίδια με εσάς που έμπλεξα ...
Ρίχνεις 200 φυσίγγια την σεζόν ... θα αντέξει χμμμ 5000 χρόνια :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top