Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Πάρτε μια Rafaello Deluxe να κάνετε δουλειά σας!.sarcastic.Είναι τόσο όμορφη, που άμα λάχει την πάς και βόλτα σαν την γκόμενα!:D
Εγώ το είπα οτι αυτή είναι η πιο όμορφη και φυσικά ακόμα πιο ωραία η academia αλλα πολύ ακριβή. Deluxe δαγκωτό!
 
Οκ. Καλώς τότε. Η Breda από ότι μου είχε πει ο Περβολαρακης στην Κρήτη κάποτε έβγαζε γερά καλά όπλα όσο ήταν κρατική εταιρεία. Έτσι μου είχε πει.Τωρα δεν ξέρω τι παίζει. Ένας ξάδερφος μου είχε πάρει την echo με την αλουμινένια βάση και δεν είχε κανένα πρόβλημα. Αλλά ποτέ δεν έπιασα Breda που να έχει καλύτερο ζύγισμα και να μου έρχεται καλύτερα από τις Benelli. Ήταν πιο χοντροκομμένα όπλα.

Όμως μπορει να έχουν όλα αυτά τα όπλα το ίδιο σύστημα με τα Benelli αλλά δεν είναι Benelli. Και τα τουρκικά όπως τα aselkon κλπ έχουν το ίδιο σύστημα αλλά δεν είναι Benelli. Κακά τα ψέματα.
δες λίγο το βιντεο που ανεβασα με τον μπληζιώτη για να καταλάβεις τι παίζει
 
Τελικά ότι είναι όμορφο πληρώνεται ,γυναίκα ,αυτοκίνητο,καραμπίνα,δίκανο,ζούμε στο κόσμο εντελώς της εικόνας κάποιοι το εκμεταλευονται στο έπακρο ειδικά οι γυναίκες και η μπενελι.
στα όπλα μας έχει φαει το: απεξω κούκλα από μέσα πανούκλα
* οι μπενελλες ΔΕΝ ανήκουν στην ανωτερω κατηγορία
 
Συμφωνώ είναι κούκλες μέσα έξω όπως και οι ωραίες γκόμενες το θέμα είναι τι βγάζουν οι μεν από το στόμα τους όταν ανοίγει και οι δε από την κανη τους όταν ρίχνει,γιατί μετά θα τις έχεις για φιγούρα και τις δύο και δε θα μπορείς να σταθείς πουθενά σοβαρά .
 
εγω αν επερνα αυτη την στιγμη benelli μονο be diamond και beccacia ολες της αλλες σας της χαριζω .yel.
Και εγώ αν έπαιρνα becacia θα έπαιρνα αλλά δεν θα ξαναπάρω τίποτα μέχρι ότου μπορέσω και πάρω ένα perazzi μεταχειρισμένο
 
Εγώ πάντως που δοκίμασα και την Μπρέντα Τιτάνο και ήταν μέσα στο budget μου όντως ήταν αρκετά ωραίο όπλο Ήταν πιο ποιοτικό από τα MAROCCHI Αλλά δεν το πήρα για έναν λόγο μου φάνηκε ότι απλά είναι ένα πιο καλά φινιρισμένο MAROCCHI!!! ΌτανΒγαίνουν από το ίδιο εργοστάσιο δεν υπάρχει λόγος να πληρώσεις 600+ ευρώ για να το πάρεις Και γενικά ήμουν λίγο επιφυλακτικός. Αν και βρήκα και μία Breda i930 Σε πάρα πολύ καλή τιμή στα 1350 € αλλά κάπου διάβασα ότι έχουν κάποιο πρόβλημα με το κοντάκι τους και αυτό με έκανε λίγο διστακτικό αν και ήταν από τα όπλα που μου άρεσε.
 
Όταν λέμε την άποψη μας για ένα τουφέκι και αυτή είναι αρνητική σε σημείο που το βγάζουμε αχρηστο καλό θα είναι η άποψη αυτή να συνοδεύεται από προσωπική εμπειρία και με στοιχεία. Μιλάω γενικά και δεν αναφέρομαι σε κανένα σχόλιο συναδέλφου. Επίσης σε όλες τις μάρκες έχουν παρουσιαστεί αστοχίες
 
Κανένα από τα όπλα που πέρασαν από τα χέρια μου δεν ήταν τέλειο και μερικά παρουσίασαν και θεματακια. Δε σημαίνει ότι δεν ήταν αξιόλογα. Λέει ο άλλος ξέρω εγώ τα μπενελι είναι μπουρδελα. Κάνουν εμπλοκες Κάτσε ρε φίλε αφού δεν έχεις τουφεκισει κανένα. Μου έχει τύχει για αυτό το λεω
 
Η marocchi vero θεωρώ ότι είναι ένα πολύ καλό ντουφέκι διότι η εταιρία δεν είναι τυχαία και με πολύ καλή βαφή .Εάν ήταν άλλες εποχές θα είχε περάσει και αυτή από τα χέρια μου .Τώρα υπάρχει η επιφύλαξη από τον κάθε ένα και προτιμάει τη σιγουρατζα δεν ρισκάρει κάτι ανάλογο συμβαίνει και με αυτούς που αγοράζουν ακριβά αυτοκίνητα πάνε στις σίγουρες μάρκες και δεν εμπιστεύονται εύκολα το νέο .Εγώ δεν ήμουν ποτέ έτσι ότι γουσταριζα το έπαιρνα και ας ήταν μάρκα σαγιονάρα και marocchi αυτογεμες είχα πριν χρόνια αερίων το ΧΑ κάψει στο ντουφεκιδι και το μόνο που είχα χρειαστεί ήταν αλλαγή σε επαναστατικό που βρισκόταν γύρω από την αποθήκη .Και ήταν και βολικό γιατί είχα σενιαρει το κοντάκι στον οπλουργο πολύ ευκολότερα και με τις επιθυμητές κλίσεις.
 
ΛΟΙΠΌΝ
κάποια σχόλια του Νικήτα Κυπρίδημου:

Είναι προφανής η συνεργασία Beretta-Breda στα μοντέλα Altair, Vega, Andromeda και άλλα. Η παραγωγή είναι προφανέστατα Beretta και τα ονόματα Breda. Οι δύο εταιρείες δεν σχολιάζουν δημόσια την συνεργασία αλλά αυτό δεν αφορά εμάς, είναι δικό τους θέμα.
.......................
Πριν μερικά χρόνια, καθώς καθόμασταν με τον Battista Rizzini, την κόρη του Moira και τον Ivano Tanfoglio στο γραφείο συνεδριάσεων της Rizzini έθεσα το ερώτημα. Τι τελικά σημαίνει η λέξη Breda στα όπλα;
"Η Breda είναι εταιρεία εμπορίας ατσαλιού και βαρέων όπλων. Δεν φτιάχνει λειόκαννα όπλα." Είπε ο Battista Rizzini και συμφώνσηαν οι άλλοι δύο έμπειροι γνώστες του κυνηγετικού όπλου. Η απάντηση δεν κάλυψε όλα τα ερωτηματικά που είχα για την Breda, αλλά ήταν προφανές ότι το όνομα Breda στα όπλα είναι ένα από εσωτερικά κουτσομπολιά της πόλης Γκαρντόνε της Ιταλίας.

...........................
Η Beretta όταν έβαλε σε παραγωγή το μοντέλο 302 ανέλαβε την κατασκευή των αντίστοιχων μοντέλων της Breda (Altair) και της Browning (Β80). Λίγο αργότερα η Beretta εξαγόρασε την Benelli kai thn Franchi. Φυσικό επακόλουθο είναι μερικά μοντέλα να έχουν κοινά χαρακτηριστικά. Η Breda παραμένει ξεχωριστή οντότητα αλλά έχει μερικά μοντέλα με μηχανισμό αδρανείας που προφανώς παράγονται από τον όμιλο Beretta.

http://oplognosia.com/?p=113

http://www.oplognosia.com/opla/opla78.php
http://oplognosia.com/?p=9904

ξέρετε ΠΩΣ η Beretta εξαγόρασε την Benelli ;;;;;
ΑΓΟΡΑΣΕ το ΠΟΣΟΣΤΟ της BREDA επί της Μπενέλλι
Ο Μπρούνο Τσιβολάνι ΠΡΩΤΑ στην BREDA αποτάθηκε για τον μηχανισμό αδρανείας!

ψαχτείτε λίγο

δεν σας λέω τυχαία ότι η ομορφότερη Μπενέλλα είναι η Μπρεντα Τιτάνο.............
.my man.
 
Η marocchi vero θεωρώ ότι είναι ένα πολύ καλό ντουφέκι διότι η εταιρία δεν είναι τυχαία και με πολύ καλή βαφή .Εάν ήταν άλλες εποχές θα είχε περάσει και αυτή από τα χέρια μου .Τώρα υπάρχει η επιφύλαξη από τον κάθε ένα και προτιμάει τη σιγουρατζα δεν ρισκάρει κάτι ανάλογο συμβαίνει και με αυτούς που αγοράζουν ακριβά αυτοκίνητα πάνε στις σίγουρες μάρκες και δεν εμπιστεύονται εύκολα το νέο .Εγώ δεν ήμουν ποτέ έτσι ότι γουσταριζα το έπαιρνα και ας ήταν μάρκα σαγιονάρα και marocchi αυτογεμες είχα πριν χρόνια αερίων το ΧΑ κάψει στο ντουφεκιδι και το μόνο που είχα χρειαστεί ήταν αλλαγή σε επαναστατικό που βρισκόταν γύρω από την αποθήκη .Και ήταν και βολικό γιατί είχα σενιαρει το κοντάκι στον οπλουργο πολύ ευκολότερα και με τις επιθυμητές κλίσεις.
Δεν το ειχε για να το δω δυστυχώς!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top