Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Καλημέρα Αποστολε. Τι κάνει η Καστοριά; Πας κανά σκοπευτήριο; Καμιά δοκιμή κανεις;
Ναι...πάπια φάσσα.τρυγονι..Κ καμία τσατρσαρα
Καλημέρα Αποστολε. Τι κάνει η Καστοριά; Πας κανά σκοπευτήριο; Καμιά δοκιμή κανεις;
 
νομίζω οτι με της τουφεκιές σιγα σιγα γυαλίζει και ο κωνος
Όχι αν είναι χρωμιωμένος ... ΙΣΩΣ ναι αν δεν είναι.
Νομίζω όμως ότι δεν γυαλίζει, απλά τα κενά γεμίζουν με μολύβι και σου δίνει την αίσθηση γυαλάδας :)
 
νομίζω οτι με της τουφεκιές σιγα σιγα γυαλίζει και ο κωνος
Η διαδικασία που αναφέρεις λέγεται fire lapping και όντως γίνεται (κατά βάση στα ραβδωτά) όχι όμως με τα φυσίγγια του εμπορίου.
Μπορεί, βέβαια, να την κάνει και οπλουργός που διαθέτει τον ανάλογο επαγγελματικό εξοπλισμό.
 
http://www.brushresearch.com/brush-types.php?c1=4
δεν το συνιστώ, ούτε θα κάνετε τίποτα σε χρωμιωμένη κάνη ... ίσως καταφέρετε, αν το ξύσετε αρκετά να καταστρέψετε την χρωμίωση.

παιδια εκανε κανενας κονο προσαρμογης σε benelli m2 tL....??.

Κώνοι ...
Τα αρνητικά των κώνων για να τα έχεις υπόψη.
Ξαναγράφω λοιπόν ... καλό είναι να ακούγεται και η αντίθετη άποψη.

1. Οι κώνοι ακυρώνουν σίγουρα την εγγύηση του όπλου.
2. Οι κώνοι σε χρωμιωμένα όπλα όπως το δικό σου καταστρέφουν σίγουρα την χρωμίωση.
3. Οι κώνοι ακυρώνουν τα εναλλασόμενα τσοκ, αν τα πράγματα είναι όπως υποστηρίζουν ορισμένοι ... βάζεις mod και έχεις 3/4 ή full ... ή βάζεις κύλινδρο και έχεις 1/4 ή mod. Άρα ακυρώνεται εντελώς ο κύλινδρος. Ένα χρήσιμο τσοκ λοιπόν μείον ... Στο full έχεις πάλι full, εκτός αν έχεις XXFull αλλά δεν έχω δει ούτε μια τέτοια τουφεκιά με εμπορικό εδώ μέσα, μόνο με ιδιογόμωση ακόμα και με κανονικούς κώνους. Και εγώ έχω πιάσει αυτή την συγκέντρωση (το τσοκ F να δίνει απόδοση XXFull) με ιδιογόμωση ή πολύ ακριβό φυσίγγι με μαμά κώνο μόλις 1,5 εκατοστό.
4. Οι κώνοι σίγουρα αφαιρούν μέταλλο από το σημείο που αναπτύσσονται οι μεγαλύτερες δυνατές πιέσεις άρα είναι εν γένει επικίνδυνοι όταν δεν γίνονται από σωστούς επαγγελματίες οπλουργούς και ειδικά αν ρίχνεις δυναμίτες.
5. Αν χάσεις δάχτυλα σίγουρα δεν μπορείς να κάνεις σε κανέναν αγωγή.
6. Κανένας σωστός επαγγελματίας οπλουργός δεν λέει ότι οι κώνοι θα αυξήσουν όσο ακούγεται εδώ μέσα τις συγκεντρώσεις.
Προτείνω στους υποψήφιους να μιλήσουν τουλάχιστον με 3 οπλουργούς για να σχηματίσουν γνώμη.
Επίσης κανένας δεν δίνει εγγύηση αύξησης συγκέντρωσης ούτε 0,1% (γιατί άραγε ;;;)) αν είναι τόσο σίγουρο ότι βελτιώνουν την συγκέντρωση.
7. Τα ποσοστά αύξησης της συγκέντρωσης που ακούγονται (από 1% μέχρι 10%), ακόμα και να είναι αλήθεια, δεν φέρουν καμιά αύξηση στην κάρπωση στο πραγματικό κυνήγι. Αυτό το υπογράφω.
8. Την διάτρηση (γιατί πολύ ντόρος γίνεται και για αυτή) μπορείς να την πετύχεις με πιο συγκεντρωτικό φυσίγγι και χοντρότερο σκάγι, ή απλά με καλύτερο φυσίγγι, άρα πάει και αυτή ...
9. Υπάρχει πάντα η πιθανότητα μετά τον κώνο το όπλο να ρίχνει χειρότερα. 'Εχει συμβεί και αυτό.
10. Το όπλο χάνει μεταπωλητική αξία. Εξαίρεση αν το πουλήσεις σε άσχετο.
11. Στις μοναδικές 2 σοβαρές δοκιμές που μπόρεσα να βρώ η αύξηση της συγκέντρωσης ήταν το πολύ 3%.

Αποφάσισε μόνος σου και πράξε.
 
http://www.brushresearch.com/brush-types.php?c1=4
δεν το συνιστώ, ούτε θα κάνετε τίποτα σε χρωμιωμένη κάνη ... ίσως καταφέρετε, αν το ξύσετε αρκετά να καταστρέψετε την χρωμίωση.



Κώνοι ...
Τα αρνητικά των κώνων για να τα έχεις υπόψη.
Ξαναγράφω λοιπόν ... καλό είναι να ακούγεται και η αντίθετη άποψη.

1. Οι κώνοι ακυρώνουν σίγουρα την εγγύηση του όπλου.
2. Οι κώνοι σε χρωμιωμένα όπλα όπως το δικό σου καταστρέφουν σίγουρα την χρωμίωση.
3. Οι κώνοι ακυρώνουν τα εναλλασόμενα τσοκ, αν τα πράγματα είναι όπως υποστηρίζουν ορισμένοι ... βάζεις mod και έχεις 3/4 ή full ... ή βάζεις κύλινδρο και έχεις 1/4 ή mod. Άρα ακυρώνεται εντελώς ο κύλινδρος. Ένα χρήσιμο τσοκ λοιπόν μείον ... Στο full έχεις πάλι full, εκτός αν έχεις XXFull αλλά δεν έχω δει ούτε μια τέτοια τουφεκιά με εμπορικό εδώ μέσα, μόνο με ιδιογόμωση ακόμα και με κανονικούς κώνους. Και εγώ έχω πιάσει αυτή την συγκέντρωση (το τσοκ F να δίνει απόδοση XXFull) με ιδιογόμωση ή πολύ ακριβό φυσίγγι με μαμά κώνο μόλις 1,5 εκατοστό.
4. Οι κώνοι σίγουρα αφαιρούν μέταλλο από το σημείο που αναπτύσσονται οι μεγαλύτερες δυνατές πιέσεις άρα είναι εν γένει επικίνδυνοι όταν δεν γίνονται από σωστούς επαγγελματίες οπλουργούς και ειδικά αν ρίχνεις δυναμίτες.
5. Αν χάσεις δάχτυλα σίγουρα δεν μπορείς να κάνεις σε κανέναν αγωγή.
6. Κανένας σωστός επαγγελματίας οπλουργός δεν λέει ότι οι κώνοι θα αυξήσουν όσο ακούγεται εδώ μέσα τις συγκεντρώσεις.
Προτείνω στους υποψήφιους να μιλήσουν τουλάχιστον με 3 οπλουργούς για να σχηματίσουν γνώμη.
Επίσης κανένας δεν δίνει εγγύηση αύξησης συγκέντρωσης ούτε 0,1% (γιατί άραγε ;;;)) αν είναι τόσο σίγουρο ότι βελτιώνουν την συγκέντρωση.
7. Τα ποσοστά αύξησης της συγκέντρωσης που ακούγονται (από 1% μέχρι 10%), ακόμα και να είναι αλήθεια, δεν φέρουν καμιά αύξηση στην κάρπωση στο πραγματικό κυνήγι. Αυτό το υπογράφω.
8. Την διάτρηση (γιατί πολύ ντόρος γίνεται και για αυτή) μπορείς να την πετύχεις με πιο συγκεντρωτικό φυσίγγι και χοντρότερο σκάγι, ή απλά με καλύτερο φυσίγγι, άρα πάει και αυτή ...
9. Υπάρχει πάντα η πιθανότητα μετά τον κώνο το όπλο να ρίχνει χειρότερα. 'Εχει συμβεί και αυτό.
10. Το όπλο χάνει μεταπωλητική αξία. Εξαίρεση αν το πουλήσεις σε άσχετο.
11. Στις μοναδικές 2 σοβαρές δοκιμές που μπόρεσα να βρώ η αύξηση της συγκέντρωσης ήταν το πολύ 3%.

Αποφάσισε μόνος σου και πράξε.
Το 4 το σκεφτομαι πολυ.........νομίζω είναι λίγο επικίνδυνο μια τέτοια παρέμβαση....Όσο για τα ποσοστά αν δείχνει μόνο 10%...Άστο έτσι...τζαπα λεφτά....τζαπα πείραγμα
 
http://www.brushresearch.com/brush-types.php?c1=4
δεν το συνιστώ, ούτε θα κάνετε τίποτα σε χρωμιωμένη κάνη ... ίσως καταφέρετε, αν το ξύσετε αρκετά να καταστρέψετε την χρωμίωση.



Κώνοι ...
Τα αρνητικά των κώνων για να τα έχεις υπόψη.
Ξαναγράφω λοιπόν ... καλό είναι να ακούγεται και η αντίθετη άποψη.

1. Οι κώνοι ακυρώνουν σίγουρα την εγγύηση του όπλου.
2. Οι κώνοι σε χρωμιωμένα όπλα όπως το δικό σου καταστρέφουν σίγουρα την χρωμίωση.
3. Οι κώνοι ακυρώνουν τα εναλλασόμενα τσοκ, αν τα πράγματα είναι όπως υποστηρίζουν ορισμένοι ... βάζεις mod και έχεις 3/4 ή full ... ή βάζεις κύλινδρο και έχεις 1/4 ή mod. Άρα ακυρώνεται εντελώς ο κύλινδρος. Ένα χρήσιμο τσοκ λοιπόν μείον ... Στο full έχεις πάλι full, εκτός αν έχεις XXFull αλλά δεν έχω δει ούτε μια τέτοια τουφεκιά με εμπορικό εδώ μέσα, μόνο με ιδιογόμωση ακόμα και με κανονικούς κώνους. Και εγώ έχω πιάσει αυτή την συγκέντρωση (το τσοκ F να δίνει απόδοση XXFull) με ιδιογόμωση ή πολύ ακριβό φυσίγγι με μαμά κώνο μόλις 1,5 εκατοστό.
4. Οι κώνοι σίγουρα αφαιρούν μέταλλο από το σημείο που αναπτύσσονται οι μεγαλύτερες δυνατές πιέσεις άρα είναι εν γένει επικίνδυνοι όταν δεν γίνονται από σωστούς επαγγελματίες οπλουργούς και ειδικά αν ρίχνεις δυναμίτες.
5. Αν χάσεις δάχτυλα σίγουρα δεν μπορείς να κάνεις σε κανέναν αγωγή.
6. Κανένας σωστός επαγγελματίας οπλουργός δεν λέει ότι οι κώνοι θα αυξήσουν όσο ακούγεται εδώ μέσα τις συγκεντρώσεις.
Προτείνω στους υποψήφιους να μιλήσουν τουλάχιστον με 3 οπλουργούς για να σχηματίσουν γνώμη.
Επίσης κανένας δεν δίνει εγγύηση αύξησης συγκέντρωσης ούτε 0,1% (γιατί άραγε ;;;)) αν είναι τόσο σίγουρο ότι βελτιώνουν την συγκέντρωση.
7. Τα ποσοστά αύξησης της συγκέντρωσης που ακούγονται (από 1% μέχρι 10%), ακόμα και να είναι αλήθεια, δεν φέρουν καμιά αύξηση στην κάρπωση στο πραγματικό κυνήγι. Αυτό το υπογράφω.
8. Την διάτρηση (γιατί πολύ ντόρος γίνεται και για αυτή) μπορείς να την πετύχεις με πιο συγκεντρωτικό φυσίγγι και χοντρότερο σκάγι, ή απλά με καλύτερο φυσίγγι, άρα πάει και αυτή ...
9. Υπάρχει πάντα η πιθανότητα μετά τον κώνο το όπλο να ρίχνει χειρότερα. 'Εχει συμβεί και αυτό.
10. Το όπλο χάνει μεταπωλητική αξία. Εξαίρεση αν το πουλήσεις σε άσχετο.
11. Στις μοναδικές 2 σοβαρές δοκιμές που μπόρεσα να βρώ η αύξηση της συγκέντρωσης ήταν το πολύ 3%.

Αποφάσισε μόνος σου και πράξε.
Ειδες;.. Αμα του πατάς τον κάλο κάθεται και γράφει εκθέσεις...μετα ακολουθούν τα κινέζικα διαγράμματα κλπ κλπ
 
Το μόνο αρνητικό στο κώνο είναι ότι αυτόματα επειδή αφαιρεις μέταλο μειώνεις την αντοχή της κάνης και χάνεις την εγγύηση .Όταν λέμε μειώνεις την αντοχή δεν σημαίνει ότι το όπλο δεν ρίχνει ότι θέλεις αλλά σίγουρα εχει μικρότερο όριο αντοχής πιεσεων .Όλα τα άλλα είναι μόνο θετικά και αν χάσεις δάκτυλο και με μαμά κανη και αποζημιώθεις έλα να μας το πεις Βασίλη γιατί απλά καμία κανη δεν σκάει μόνο αν κάτι σου έχει μείνει μέσα η κανεις ιδιογομωτικη μαλάκια που πάλι δε θα σκάσει η κανη αλλά θα σκίσει η βάση και το κλείστρο θα σου φάει τη μούρη .Ούτε η χρωμιωση του όπλου χαλάει έχω κάνει σε 4 όπλα έχεις κάνει σε κάποιο και είδες να χαλάσει?Απλά το ότι μπορεί η βελτίωση να μην είναι μεγάλη συμφωνώ αλλά βελτίωση υπάρχει και βλητικα και στην ανάκρουση .Από κει και έπειτα ο κάθε ένας τα ζυγίζει και αποφασίζει.
 
Ούτε η χρωμιωση του όπλου χαλάει έχω κάνει σε 4 όπλα έχεις κάνει σε κάποιο και είδες να χαλάσει?Απλά το ότι μπορεί η βελτίωση να μην είναι μεγάλη συμφωνώ αλλά βελτίωση υπάρχει και βλητικα και στην ανάκρουση .Από κει και έπειτα ο κάθε ένας τα ζυγίζει και αποφασίζει.
τι λες Γιάννη τώρα ?
Η χρωμίωση αφαιρείται στην περιοχή που τρως το μέταλλο ... το χρώμιο είναι στην επιφάνεια του μετάλλου.
Όταν αφαιρείς το χρώμιο είναι δυνατόν η κάνη να συνεχίζει να είναι χρωμιωμένη στην περιοχή που αφαιρέθηκε ?
Δηλαδή πρέπει να έχω κάνει κώνο για να καταλάβω αυτό το πράγμα.

Όσο για το αν είναι η όχι επικίνδυνο άστο.
Ξέρεις πολύ καλά ότι οποιαδήποτε επέμβαση σε κάνη με αφαίρεση μετάλλου ειδικά σε αυτό το σημείο (των μέγιστων πιέσεων) χρειάζεται επαναπιστοποίηση σε πιέσεις σε άλλα κράτη ... εδώ είμαστε ούγκ.
Μέτρηση ελάχιστου πάχους επίσης ...
Εδώ το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι πόσα εκατοστά θα είναι ο κώνος ...

Δες τι έπαθε όπλο με σκοπευτικό φυσίγγι.
https://www.trapshooters.com/threads/gun-blew-up-on-the-line.611529/
Και δεν υπήρχε εμπόδιο στην κάνη ... διάβασε το 3ο και το τελευταίο ποστ.
 
Last edited:
Α
τι λες Γιάννη τώρα ?
Η χρωμίωση αφαιρείται στην περιοχή που τρως το μέταλλο ... το χρώμιο είναι στην επιφάνεια του μετάλλου.
Όταν αφαιρείς το χρώμιο είναι δυνατόν η κάνη να συνεχίζει να είναι χρωμιωμένη στην περιοχή που αφαιρέθηκε ?
Δηλαδή πρέπει να έχω κάνει κώνο για να καταλάβω αυτό το πράγμα.

Όσο για το αν είναι η όχι επικίνδυνο άστο.
Ξέρεις πολύ καλά ότι οποιαδήποτε επέμβαση σε κάνη με αφαίρεση μετάλλου ειδικά σε αυτό το σημείο (των μέγιστων πιέσεων) χρειάζεται επαναπιστοποίηση σε πιέσεις σε άλλα κράτη ... εδώ είμαστε ούγκ.
Μέτρηση ελάχιστου πάχους επίσης ...
Εδώ το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι πόσα εκατοστά θα είναι ο κώνος ...

Δες τι έπαθε όπλο με σκοπευτικό φυσίγγι.
https://www.trapshooters.com/threads/gun-blew-up-on-the-line.611529/
Και δεν υπήρχε εμπόδιο στην κάνη ... διάβασε το 3ο και το τελευταίο ποστ.
Αϊ ρε που ξες ισυ.... Χαϊβανι... Αφου του ειδει ου αλλους με του ματ το θκοτ...(θα φαω μήνυση απτου Γιαννου για πνευματικά δικαιώματα)
 
http://www.brushresearch.com/brush-types.php?c1=4
δεν το συνιστώ, ούτε θα κάνετε τίποτα σε χρωμιωμένη κάνη ... ίσως καταφέρετε, αν το ξύσετε αρκετά να καταστρέψετε την χρωμίωση.



Κώνοι ...
Τα αρνητικά των κώνων για να τα έχεις υπόψη.
Ξαναγράφω λοιπόν ... καλό είναι να ακούγεται και η αντίθετη άποψη.

1. Οι κώνοι ακυρώνουν σίγουρα την εγγύηση του όπλου.
2. Οι κώνοι σε χρωμιωμένα όπλα όπως το δικό σου καταστρέφουν σίγουρα την χρωμίωση.
3. Οι κώνοι ακυρώνουν τα εναλλασόμενα τσοκ, αν τα πράγματα είναι όπως υποστηρίζουν ορισμένοι ... βάζεις mod και έχεις 3/4 ή full ... ή βάζεις κύλινδρο και έχεις 1/4 ή mod. Άρα ακυρώνεται εντελώς ο κύλινδρος. Ένα χρήσιμο τσοκ λοιπόν μείον ... Στο full έχεις πάλι full, εκτός αν έχεις XXFull αλλά δεν έχω δει ούτε μια τέτοια τουφεκιά με εμπορικό εδώ μέσα, μόνο με ιδιογόμωση ακόμα και με κανονικούς κώνους. Και εγώ έχω πιάσει αυτή την συγκέντρωση (το τσοκ F να δίνει απόδοση XXFull) με ιδιογόμωση ή πολύ ακριβό φυσίγγι με μαμά κώνο μόλις 1,5 εκατοστό.
4. Οι κώνοι σίγουρα αφαιρούν μέταλλο από το σημείο που αναπτύσσονται οι μεγαλύτερες δυνατές πιέσεις άρα είναι εν γένει επικίνδυνοι όταν δεν γίνονται από σωστούς επαγγελματίες οπλουργούς και ειδικά αν ρίχνεις δυναμίτες.
5. Αν χάσεις δάχτυλα σίγουρα δεν μπορείς να κάνεις σε κανέναν αγωγή.
6. Κανένας σωστός επαγγελματίας οπλουργός δεν λέει ότι οι κώνοι θα αυξήσουν όσο ακούγεται εδώ μέσα τις συγκεντρώσεις.
Προτείνω στους υποψήφιους να μιλήσουν τουλάχιστον με 3 οπλουργούς για να σχηματίσουν γνώμη.
Επίσης κανένας δεν δίνει εγγύηση αύξησης συγκέντρωσης ούτε 0,1% (γιατί άραγε ;;;)) αν είναι τόσο σίγουρο ότι βελτιώνουν την συγκέντρωση.
7. Τα ποσοστά αύξησης της συγκέντρωσης που ακούγονται (από 1% μέχρι 10%), ακόμα και να είναι αλήθεια, δεν φέρουν καμιά αύξηση στην κάρπωση στο πραγματικό κυνήγι. Αυτό το υπογράφω.
8. Την διάτρηση (γιατί πολύ ντόρος γίνεται και για αυτή) μπορείς να την πετύχεις με πιο συγκεντρωτικό φυσίγγι και χοντρότερο σκάγι, ή απλά με καλύτερο φυσίγγι, άρα πάει και αυτή ...
9. Υπάρχει πάντα η πιθανότητα μετά τον κώνο το όπλο να ρίχνει χειρότερα. 'Εχει συμβεί και αυτό.
10. Το όπλο χάνει μεταπωλητική αξία. Εξαίρεση αν το πουλήσεις σε άσχετο.
11. Στις μοναδικές 2 σοβαρές δοκιμές που μπόρεσα να βρώ η αύξηση της συγκέντρωσης ήταν το πολύ 3%.

Αποφάσισε μόνος σου και πράξε.
Για να αποκτήσει λίγο ενδιαφέρον η συζήτηση.


1. Σε ένα απολύτως λειτουργικό και δοκιμασμενο από τον κατοχο όπλο όπως η μπενελλι που δεν βγάζει εύκολα βλάβες το ρίσκο είναι ελάχιστο.
2. Όταν φεύγει η χρωμιωση δεν σημαίνει ότι θα υπάρξει πρόβλημα. Υπάρχουν αχρωμιωτα τουφέκια.
3. Αυτός είναι ο σκοπός του "κωννου" , να μασει την σκορποσκαγια για τις μακρυνες βολές σε απαιτητικά θηράματα. Δεν θα κάνει κωννο ο μπεκατσας για να κυνηγά στο Ντούσκο.
4. Όντως αφαιρείται μέταλλο. Για αυτό πρέπει η επέμβαση να μην είναι υπερβολική. Στο εξωτερικό οι κάννες ξανά περνάνε τράπεζα δοκιμών . Εδώ μπορούμε να αρκεστουμε σε μια "συγκρατημένη " παρεμβαση.
5.Αν χάσεις δάχτυλα , δεν μπορείς να βρεις το δίκιο σου εύκολα από την εταιρεία ενός μαμά όπλου ή κατασκευαστή φυσιγγίων ούτως η άλλως. Είναι να μήν σου τύχει η στραβή γενικά.
6. Εγγύημενο ποσοστό στην Ελλάδα δε θα σου δώσει κανένας. Στο εξωτερικό σου δίνουν και φτάνει έως 11%.
7. Η βελτίωση σε μια κάννη δεν είναι ένα ξερό αριθμητικό ποσοστό % αλλά φαίνεται στον κυνηγοτοπο.
8.Δεν πρέπει να βάζουμε όλους τους παράγοντες μέσα όταν αναζητούμε την βελτίωση και να αφήνουμε την κάννη εκτός.
Η διάτρηση εξαρτάται από την ΣΦΑΙΡΙΚΟΤΗΤΑ του σκαγιου , την σκληρότητα του και το βάρος του. Ο πρώτος παράγοντας εξαρτάται ΚΑΙ απο την κάννη.
9.Αυτό δεν το γνωρίζω . Όσες δοκιμές έχω δει και από κυρίους εδώ μέσα ΟΛΕΣ ήταν καλύτερες.
Απλώς δεν συμμετέχουν οι ίδιοι για να σας ξαναπαρουσιασουν αυτά που έχουν δει.
10. Τέτοιες επεμβάσεις κάνεις για να φτιάξεις ένα τουφέκι όσο πιο απόλυτα πάνω στις ανάγκες σου. Όπως φτιάχνεις και ένα κοντάκιο απάνω σου.
11. Υπάρχει βιβλιογραφία από USA.Δοκιμες συναδέλφων εδώ δείχνουν την βελτίωση.



Ειναι απόφαση του καθενός.
Εχθρός του καλού ,το καλύτερο.
Στην σκόπευση, στο φυσίγγιο, στις δυνατότητες του όπλου μας , στα αίματα των σκύλων μας.


Ακούς , κρίνεις , δοκιμάζεις και βγάζεις συμπεράσματα μέχρι να τα αναθεωρήσεις κάποια χρόνια αργότερα ενώ έχεις πάει λίγο παρακάτω
 
6. Εγγύημενο ποσοστό στην Ελλάδα δε θα σου δώσει κανένας. Στο εξωτερικό σου δίνουν και φτάνει έως 11%.
Ποιός το δίνει αυτό το ποσοστό ?
Μήπως το δίνει αν αγοράσεις και τσοκ από αυτόν ;

Για πες ποιος είναι ...

Το φτάνει έως σημαίνει ότι μπορεί να κερδίσεις 0% ή max 11% σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ... όχι σε όλα.
 
Πραγματικά πιστεύει κανένας ότι 10 σκάγια στα 100 θα κάνουν την διαφορά σε μακρινές βολές και απαιτητικά θηράματα ?
Πες μου θήραμα, απόσταση, γόμωση σε γραμμάρια, #σκαγιού και διάμετρο σκοπευτικού λάθους σε αυτή την απόσταση.
 
Ποιός το δίνει αυτό το ποσοστό ?
Μήπως το δίνει αν αγοράσεις και τσοκ από αυτόν ;

Για πες ποιος είναι ...

Το φτάνει έως σημαίνει ότι μπορεί να κερδίσεις 0% ή max 11% σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ... όχι σε όλα.
Rob roberts.
Μετρημένα όλα.

Ναι δίνει και τσοκ δικό του. Εμείς εδώ μπορούμε να αγοράσουμε από το ο εμπόριο
 
Πραγματικά πιστεύει κανένας ότι 10 σκάγια στα 100 θα κάνουν την διαφορά σε μακρινές βολές και απαιτητικά θηράματα ?
Πες μου θήραμα, απόσταση, γόμωση σε γραμμάρια, #σκαγιού και διάμετρο σκοπευτικού λάθους σε αυτή την απόσταση.
Γιατί μπλέκετε την σκοπευτική ικανότητα με την βλητική βελτίωση.

Εδώ συζητάμε για το αν το impact πάνω στο θήραμα γίνεται καλύτερο μετά από τέτοιες βελτιώσεις και κατά πόσο βελτιώνεται η κατάσταση με μεθόδους που έχουμε τα μέσα να διακρίνουμε .

Δεν συγκρίνουμε ποιος είναι καλύτερος σκοπευτής.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top