Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Και ο Tom Knapp της Benelli έχει αποτελέσματα. Είναι αυτή η σωστή επώμιση;
Δες πως ρίχνει από το 1:30 και μετά. Δισκάκι δε χάνει

Φυσικά και είναι. Είπαμε, το αποτέλεσμα μετράει, ας το πιάνει και με τα πόδια.
Και στον καθένα εξωτερικεύεται διαφορετικά.
 
Φυσικά και είναι. Είπαμε, το αποτέλεσμα μετράει, ας το πιάνει και με τα πόδια.
Και στον καθένα εξωτερικεύεται διαφορετικά.
Επειδή είμαστε κυνηγοί, είμαστε όλοι σύμφωνοι ότι η σωστή επώμιση είναι πολύ συγκεκριμένη και αυτή είναι που φέρνει αποτελέσματα.
Επειδή με τα πιστόλια είμαστε άσχετοι, λέμε ότι να'ναι και δεν έχουμε επίγνωση του λάθους μας.
Δεν έχω κανένα λόγο να επιμένω, αλλά όταν δείχνουμε μία φωτογραφία ως διδακτική μιας στάσης και από κάτω γράφουμε "σωστό κράτημα", πρέπει να δείχνει η εικόνα αυτό που θεωρείτε σωστό, όχι στο περίπου. Για αυτό το σχολίασα.
Τελείως φιλικά, elvas. :)
 
Μια μερα μου εδωσε ο εκπαιδευτης μου και φιλος το δικο του Tanfoglio με αλλαγμενο το ελατηριο στο κλειστρο να το δοκιμασω με πεντε εννιαρες μεσα, τις εριξα με ενα χερι και το οπλο τελειως οριζοντιο, πηγαν ολες σχεδον κεντρο, αυτο δεν σημαινει οτι γινεται οποτε θελω, ή οτι αυτη ειναι η σωστη σταση, οταν μαθενα πως να σημαδευω με σωστη σταση σωματος, με ποναγε ο σβερκος μια βδομαδα.
 
Τι γίνεται εδώ! Από της benelles πιάσαμε τα πιστόλια!
Μα για Benelli πιστόλια συζητάμε τόση ώρα 😇

maxresdefault.jpg

Μια μερα μου εδωσε ο εκπαιδευτης μου και φιλος το δικο του Tanfoglio με αλλαγμενο το ελατηριο στο κλειστρο να το δοκιμασω με πεντε εννιαρες μεσα, τις εριξα με ενα χερι και το οπλο τελειως οριζοντιο, πηγαν ολες σχεδον κεντρο, αυτο δεν σημαινει οτι γινεται οποτε θελω, ή οτι αυτη ειναι η σωστη σταση, οταν μαθενα πως να σημαδευω με σωστη σταση σωματος, με ποναγε ο σβερκος μια βδομαδα.
Ωραίο το Tanfoglio!

Ολόσωστo ήταν το κράτημα με ένα χέρι για σκοπευτήριο. Πάλι η Άννα μας:

ddd.jpg
 
Μα για Benelli πιστόλια συζητάμε τόση ώρα 😇

View attachment 75349


Ωραίο το Tanfoglio!

Ολόσωστo ήταν το κράτημα με ένα χέρι για σκοπευτήριο. Πάλι η Άννα μας:

View attachment 75350
Δεν το κραταγα καθετα οπως στη φωτο η Αννα, αλλα οριζοντια, εχει διαφορετικη δυσκολια σκοπευσης αλλα προσωπικα μου αρεσει.
 
Επειδή είμαστε κυνηγοί, είμαστε όλοι σύμφωνοι ότι η σωστή επώμιση είναι πολύ συγκεκριμένη και αυτή είναι που φέρνει αποτελέσματα.
Επειδή με τα πιστόλια είμαστε άσχετοι, λέμε ότι να'ναι και δεν έχουμε επίγνωση του λάθους μας.
Δεν έχω κανένα λόγο να επιμένω, αλλά όταν δείχνουμε μία φωτογραφία ως διδακτική μιας στάσης και από κάτω γράφουμε "σωστό κράτημα", πρέπει να δείχνει η εικόνα αυτό που θεωρείτε σωστό, όχι στο περίπου. Για αυτό το σχολίασα.
Τελείως φιλικά, elvas. :)
Ειναι πως μάθει ο καθένας ,οι καουμπόηδες πχ τα σινγκλ άξιον τα ρίχνανε ,σφαλιαριζοντας....τον κόκκορα
 
Δεν το κραταγα καθετα οπως στη φωτο η Αννα, αλλα οριζοντια, εχει διαφορετικη δυσκολια σκοπευσης αλλα προσωπικα μου αρεσει.
Υπάρχουν πολλά αθλήματα με διαφορετικά πιασίματα.
Εγώ μιλάω για το στάνταρντ.

Δες για παράδειγμα εδώ πόσο διαφορετικά πιασίματα μπορεί να υπάρχουν ανάλογα το άθλημα που ρίχνουν:
 
εμένα η απλη που την ειχα πάρει το οταν βρήκε ειχε κανονικά την σφραγίδα. Εσένα για να μην την εχει πιθανόν η benelli να ειχε στοκ κανες και της βαζει σε οποία βάση χιάζεται εκείνη την στιγμή. Η δεν εχει μπει εκ παραδρομής λιγο δύσκολο οπλο το 2021 να μην εχει
Είναι πολύ περίεργο όντως αλλά δεν έχει κρίνο η super vinci η μαύρη mat. Τουλάχιστον στην δική μου την έχω ελέγξει σπιθαμή προς σπιθαμή και κρίνο δεν έχει. Στις vinci δεν ταιριαζει από κανένα άλλο όπλο η κάννη οπότε είναι απίθανο να έβαλαν ότι κάννη τους περισεψε όπως λες. Και επίσης μιλάμε για κάννη super magnum. Για ποιο άλλο μοντέλο βγάζει super magnum κάννες χωρίς κρίνο και έδωσε και στην super vinci τις ίδιες κάννες; Νομίζω benelli με super magnum κάννες μόνο την super black eagle βγάζει. Δύσκολο να μην έχει ούτε αυτή κρίνο. Το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως όπως γράφει στο site της benelli την super vinci την προορίζει για βολές μεγάλων θηραμάτων σε μεγάλες αποστάσεις (μάλλον για γαλοπούλες) και όχι για υδρόβια για αυτό και δεν έχει κρίνο. Αλλά τι νόημα έχει super magnum κάννη αν δεν μπορεί ρίξει ατσάλινα; Είναι περίεργο. Θα στείλω mail στην Benelli.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top