Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Καλησπερα στην ωραια παρεα..παρακαλω τα φωτα σας παιδια..θα ηθελα να κανω μια αγορα και ειμαι αναμεσα σε benelli sbe 3 και σε beretta a400 lite..υπαρχει καποιος κάτοχος των δυο αυτων οπλων η καποιος που να τα έχει δει στον κυνηγοτοπο;με κομπλαρει λιγο η μπενελλι γιατι κοστιζει καμποσα αλλα δεν ξερω τι γίνεται με την καννη της είναι οι καινουριες οι powerbore;
Beretta και τα ρέστα Lipton ice tea να κερνάς τους μπενελακιδες😁
 
Πέρα από την πλάκα, θα σου πρότεινα να πας να τα επωμισεις και τα δύο όπλα και όποιο σου καθήσει καλύτερα οπτικά και σαν αίσθηση πάρτο. Μιλάμε για πολύ αξιόλογα μοντέλα που σημαίνει ότι όποια επιλογή και να κάνεις, από άποψη αξιοπιστίας, ποιότητας κλπ δεν θα απογοητευτείς.
 
Last edited:
Πέρα από την πλάκα, θα σου πρότεινα να πας να τα επωμισει και τα δύο όπλα και οποίο σου καθήσει καλύτερα οπτικά και σαν αίσθηση πάρτο. Μιλάμε για πολύ αξιόλογα μοντέλα που σημαίνει ότι όποια επιλογή και να κάνεις, από άποψη αξιοπιστίας, ποιότητας κλπ δεν θα απογοητευτείς.
Επειδη δεν εχω την δυνατοτητα να παω επειδη ειμαι απο μακρια μαλλον θα μου την στειλουν απλως για τα μπερετα τα α400 εχω ακουσει καλα λογια για τις καννες τους τωρα θα φανει...μαλλον προς τα εκει θα κλεισω
 
Πείτε στον άνθρωπο ότι ο sbe3 ρίχνει 90-10 ψηλά . Ένα σωρό λεφτά θα δώσει.
Η beretta δε ξέρω που ρίχνει
Η αληθεια ειναι οτι το ακουσα αυτο οπως επισης ακουσα οτι διορθωνεται με τις κλησεις απο πισω αλλα ολα στην θεωρεία ακομα δεν ετυχε να δω κάτι τετοιο
 
Η αληθεια ειναι οτι το ακουσα αυτο οπως επισης ακουσα οτι διορθωνεται με τις κλησεις απο πισω αλλα ολα στην θεωρεία ακομα δεν ετυχε να δω κάτι τετοιο
Οι φλατσες στο κοντάκι , αυτό που έγραψες δηλαδή , δεν το διορθώνουν.
Και δε ξέρω αν υπάρχει μάστορας να βάλει χέρι και να την φέρει σωστά. Θα σου πουν και τα παιδιά
 
Η αληθεια ειναι οτι το ακουσα αυτο οπως επισης ακουσα οτι διορθωνεται με τις κλησεις απο πισω αλλα ολα στην θεωρεία ακομα δεν ετυχε να δω κάτι τετοιο
Φίλε Νίκο και τα 2 όπλα είναι αξιόλογα, εσύ πρέπει να κρίνεις ποιο σου ταιριάζει.
Επίσης η διαφορά +- 700 ευρώ δεν είναι μικρή, ίσως χρειαστεί να τη λάβεις υπόψιν.
 
Επειδη δεν εχω την δυνατοτητα να παω επειδη ειμαι απο μακρια μαλλον θα μου την στειλουν απλως για τα μπερετα τα α400 εχω ακουσει καλα λογια για τις καννες τους τωρα θα φανει...μαλλον προς τα εκει θα κλεισω
Φιλε καλο ειναι να πας να τα επωμισεις και τα δυο πριν κανεις οτιδηποτε γιατι ειναι πολλα τα λεφτα και μετα απο την απομακρυνση απο το ταμειο ουδεν λαθος αναγνωριζεται...Κριμα ειναι και στο λεω γιατι την πατησα εγω και ακομη παλευω να το φερω οπως θελω...και το δικο μου ηταν και φθηνο(Mp155) χωρις να λεει κατι αυτο ...αλλα αν ειχα δωσει δυο χιλιαρικα θα ειχα φρικαρει...
 
Επειδη δεν εχω την δυνατοτητα να παω επειδη ειμαι απο μακρια μαλλον θα μου την στειλουν απλως για τα μπερετα τα α400 εχω ακουσει καλα λογια για τις καννες τους τωρα θα φανει...μαλλον προς τα εκει θα κλεισω
Το μεγάλο θέμα δεν είναι η κάννη αλλά το κοντάκι. Δεν γνωρίζω από πού είσαι αλλά σκέψου το. Ετοιμάζεσαι να επενδύσεις 1500-2300 ευρώ και είναι πολλά χρήματα τη σήμερον ημέρα. Στη θέση σου θα έκανα μια προσπάθεια να βρω τρόπο να τα επωμισω και θα σου φέρω ένα παράδειγμα για τη σειρά 300 της Beretta. Πολύ καλά όπλα ομολογουμένως όμως όποιο και να έχω επωμισει δεν μου κάνει. Αν είχα πάρει Μπερέτα από φωτογραφίες, σκέψου τι ζόρι θα τραβούσα. Ούτε γαϊδούρι φορτωμένο δεν θα μπορούσα να πετύχω και δεν θα έφταιγε το όπλο.
 
Ανάμεσα στα δύο θα έπαιρνα SBE3 ξυλινο και μετά της Α400 lite. Αν πας για πλαστικό μόνο τότε Α400 lite. Είναι ένα όπλο για το οποίο έχω διαβάσει μόνο θετικά σχόλια. το SBE3 είναι έρωτας αλλά με αυτό το ψηλοτουφέκισμα που κάνουν οι πλαστικές θα το μισήσεις.
 
Α400 χωρίς δευτερες σκέψεις και δύο φορές το χρόνο καθάρισμα εάν είσαι τόσο αμελείς μπενελι για να μην καθαρίζεις καθόλου αλλά θα υστερήσεις ένα ποσοστό καρπωσης διαλέγεις και παίρνεις εμπλοκές δε κάνει καμία
 
Με μια Α400 ενός φίλου που είχα δοκιμάσει κάποτε, μου έκανε εντύπωση ένας παράξενος ήχος που ακουγότανε με την πυροδότηση (όχι του φυσιγγίου) κάτι σαν καμπάνα, συντονισμός ή δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω, που δεν έχω ακούσει από κανένα άλλο όπλο.
 
Με μια Α400 ενός φίλου που είχα δοκιμάσει κάποτε, μου έκανε εντύπωση ένας παράξενος ήχος που ακουγότανε με την πυροδότηση (όχι του φυσιγγίου) κάτι σαν καμπάνα, συντονισμός ή δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω, που δεν έχω ακούσει από κανένα άλλο όπλο.
Είπαμε, είναι ο ήχος ο πενθιμος μετά την τουφεκιά. Beretta σεβασμός στο θήραμα!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top