Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Αφου το ειπε αυτος αρα τα ρεμινγκτον ν3 ειναι καλα και πρεπει να μας ανισυχει το γεγονος πως αραδιασε σε 15 σελιδες τον σπασμενο πυρο ενός απο αμερικη gvp9000 φορες στο φορουμ.
Αφου το ειπε αυτο αυτος και σε πμ μαλιστα ολα καλα,ελπιδα!!αρα υπαρχει ενα παραθυρακι προοπτικης τελικα!
Μακαρι να υπηρχε να γραψει πως τρυπαει η ν3 την τριχα και το λιπος που βγαζει το χαρτονι τσιπιτα και μαλιστα με διπλό φτερωμα το Γεναροφλεβαρη!
Αφου το ειπε αυτος εμενα θα με επειθε περισσοτερο να επιλεξω ν3 και μαλιστα περισσοτερο απο τον milvus

Η μονη ενσταση που δε βαραω χαρτονια το Γενάρη-φλεβαρη ειναι επειδη κανουν 2πλο φτερο τα χαρτονια κι αμα ερθει κανενα κοντρα αερα πισω παει η ν3,θα σπάσει!!
Το λεω επειδη ετσι εσπασε μια ρεμινγκτον που ειχε αυτος, οχι απο μαγκιες και εφαρμοσμενους νομους της μπενελοφυσικης,δοκιμες και φουρνελα αλλα απ τις πολλες τριχες που πετουσαν τα χαρτόνια σε δυσκολες συνθηκες! φρακαρε το πρωιστορικο 1187 και έσπασε,τι να κανουμε;...δεν υπαρχει χειροτερος εχθρος απο τη κοντρα δοση και τις τριχες και το πολυ πουπουλο που πεταει το χαρτονι κι ο κουβας τον φλεβαρη...στο pc δεν φαινονται αλλα ξερετε τι ατιμα ειν αυτα;.αμα εχεις μπενελι την πατας ευκολακι.... Ειναι το μόνο που δεν ειπε σε πμ, έπρεπε να το καταλάβετε,τοση διδασκαλία επεσε κυριακες πρωι και 20 Αυγούστου πρωί.αλλα...τι να λέμε,οι περισσοτεροι στο θεμα καλες καννες έχουμε οφθαλμαπάτες,αυταπατες,δεν ειναι αυτο που βλέπουμε αλλα δεν ειναι και δυσκολο να κατανοησουμε τα απλα ...το χαρτονι του Φλεβάρη λεει ολη την αληθεια😎😉
Ειδικα το Σκοπιανό χαρτονι μετα το 99,βασικα εκει που ο φινικας απο ηνωμενη πολιτεια εγινε παχύφυτο που κι αυτο θα ηταν αξιο προς δοκιμην διάτρησης ,Φλεβάρη μηνα που βγαζει 2πλο φτερο κι αυτος,αξιος προς δοκιμην...ο phoenix.

Δε ντρεπομαστε λιγο λέω εγω να γραφουμε τοσο βαθια και να στεναχοραμε κόσμο,να του αναιρουμε μνημες εμπειρίες? έλεος.αμα παει δεν πάει κατι κι έχει επιβεβαιωθεί.το κυνηγι ειναι πρακτικο ΠΡΑΓΜΑ.
Φιλε μου καταλαβαινεις τι γραφεις, σε ποιον γραφεις και για ποιον γραφεις????????????????????????????????
 
Και θα σου πω κατι ακομα φιλικα που δε μπορω να στο εξηγησω γραπτα.κι εγω βαζω και 38 και 40...
Οταν εβαλα 32 νο7 και 8 ακομα στις συνθηκες που λες με το ν3,οχι μονο μαρκα εβαλα,οχι μονο που εριχνα,αλλα πως σκοτωνε εγω δε μπορω να στο περιγραψω αυτο και με συγχωρεις. Οταν φτανεις σε τετοιες συνθηκες να τουφεκας με νο6 εκει που θα εβαζε και θα επεβαλαν οι συνθηκες το νο4...ε κατι παραβιαζει τους γραπτους νομους της φυσικης και η απλη εμπειρικη μηχανικη αρκει
.αυτοι που εκθετουν ολους τους νομους της φυσικης και θελουν να πεισουν οτι οποιαδηποτε μπενελι μπορει να σκοτωσει αξιοπρεπος,το πιο φθηνο αμερικανικο αναιρει στην πραξη και την ουσια και το φαινομενο.σε οσους δεν αρεσουν τα κακοφτιαγμενα και πιο ανοιχτα τσοκακια,ε τελικα ειναι αυτα που κανουν εργα δινουν ανθουσιασμο στον ενα και μοναδικο πρακτικο σκοπο.στο σκασιμο και την καρπωση
Δημητρο εισαι πολυ γκαζιαρης με την καλη εννοια.ευχομαι παντα να εισαι γρηγορος υγιης κ δυνατος.σου ειπα 18 χρονων κυνηγουσα με REM 1100 .δεν χρειαζοταν να παω εβρο για πρασινα.τα ειχα μπολικα μεσα στην αττικη(σχοινιας).ακομα το θυμαμαι. 25 φεβρουαριου 1985 χιονοθυελλα στο σχινια. παρελαση σαρσελια 7-7 10-10 κ πρασινα-καφετια.μεσα σε 2 ωρες τρελαθηκαμε στο τουφεκιδι.απαιχτη η 1100.ειμουνα μικρος δεν ηξερα την συγκριση.σαφως κ δεχομαι οτι η αμερικανα ειναι μπροστα στο θεμα κανης.οταν πριν 2 χρονια ειπα να κοιταξω versa max k V3 πηρα δρομο.συγγνωμη δεν μπορω να κραταω κατι που δεν μου αρεσει καθολου .εν ολιγοις Δημητρο μετα απο 45 πολυ ωραια χρονια στο κυνηγι αυτο που θελω εγω προσωπικα ειναι να περασω ομορφα την μερα μου κ σε δευτερη μοιρα το κρεας.δεν θελω πλεον να ψαξω το 50-60-70 μετρ στη φασσα.οτι περασει μεχρι εκει που βλεπω καθαρα ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ,κ ας πεσει κ κοψοφτερη.δοξα τω θεω πουπουλο καργα κατω.
 
Last edited:
Δεν ξεραμε να λεμε ,"αχ τι ωραια η Λειβαδιά"... Σε καθε μαρκετινγκ.
Ας πουμε και κατι πιπερατο,ετσι κι αλλιως μπενελι πλεον παιρνεις διαβαζοντας τους ισολογισμούς του ετους. Οτι είναι πρωτιά που λενε
Εντάξει Μάριε, 4 χρόνια κοροϊδεύεις τον κόσμο, δεν είναι ωραίο αυτό.
 
Αν δεν κανει συγκριτικο με αλλα οπλα τι νοημα εχει αυτο το τεστ, τι καταλαβαινουμε?
Κάνει και με άλλα συγκριτικό, θα το βρω και θα το ανεβάσω.
Αυτό που καταλαβαίνουμε από το συγκεκριμένο πάντως είναι πως πρόκειται για μια καλύτερη σε απόδοση κάνη σε σχέση με την power bore (και τις υπόλοιπες συμβατικές κάνες της εταιρείας κατ' επέκταση).
 
Δημητρο εισαι πολυ γκαζιαρης με την καλη εννοια.ευχομαι παντα να εισαι γρηγορος υγιης κ δυνατος.σου ειπα 18 χρονων κυνηγουσα με REM 1100 .δεν χρειαζοταν να παω εβρο για πρασινα.τα ειχα μπολικα μεσα στην αττικη(σχοινιας).ακομα το θυμαμαι. 25 φεβρουαριου 1985 χιονοθυελλα στο σχινια. παρελαση σαρσελια 7-7 10-10 κ πρασινα-καφετια.μεσα σε 2 ωρες τρελαθηκαμε στο τουφεκιδι.απαιχτη η 1100.ειμουνα μικρος δεν ηξερα την συγκριση.σαφως κ δεχομαι οτι η αμερικανα ειναι μπροστα στο θεμα κανης.οταν πριν 2 χρονια ειπα να κοιταξω versa max k V3 πηρα δρομο.συγγνωμη δεν μπορω να κραταω κατι που δεν μου αρεσει καθολου .εν ολιγοις Δημητρο μετα απο 45 πολυ ωραια χρονια στο κυνηγι αυτο που θελω εγω προσωπικα ειναι να περασω ομορφα την μερα μου κ σε δευτερη μοιρα το κρεας.δεν θελω πλεον να ψαξω το 50-60-70 μετρ στη φασσα.οτι περασει μεχρι εκει που βλεπω καθαρα ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ,κ ας πεσει κ κοψοφτερη.δοξα τω θεω πουπουλο καργα κατω.
Ωραια σκηνικα φιλε!
 

Ορίστε και το συγκριτικό με άλλα μοντέλα.
Δύσκολα τα πράγματα για τους μπενελακηδες😂😂😂
Συμπέρασμα από τά 2βιντεο...
Με μολύβδινα σκάγια η ΑΙ νέα κανη είναι ίδια σε απόδοση με ολα τα αλλα όπλα,άρα αν δούμε την σύγκριση της ΑΙ με την POWER BORE φαίνεται ότι η παλιά υστερεί σε σχέση με όλα....ωχ😝🤪
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top