Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Έριξε πολλά φυσίγγια σε αυτή την δοκιμή. Σου λέει άσε μην αρχίσει τα κρακ και τα κρουκ η ρεμι και ξεφτιλιστούμε.... 🫢 🫣 🤣🤣🫶
Οι Remington δεν χαλάνε ποτέ, μην ακούς τι λένε όσοι έχουν ιταλίδες.
Ατσάλι ρε φίλε, όχι προφίλ αλουμινίου.
Απλά μερικά προβληματάκια βγάζουν αλλά αν πιάνει το χέρι σου δεν έχεις πρόβλημα.;)
 
Οι Remington δεν χαλάνε ποτέ, μην ακούς τι λένε όσοι έχουν ιταλίδες.
Ατσάλι ρε φίλε, όχι προφίλ αλουμινίου.
Απλά μερικά προβληματάκια βγάζουν αλλά αν πιάνει το χέρι σου δεν έχεις πρόβλημα.;)
Εγώ πάντως έχω δει δυο βάσεις από 11-87 να έχουν ραγίσει πίσω από το κλείστρο στα δεξιά αλλά δεν έχω δει καμία με αλουμινένια βάση όχι ότι δεν θα υπάρχει αλλά εγώ δεν έχω δει.
 
Εγώ πάντως έχω δει δυο βάσεις από 11-87 να έχουν ραγίσει πίσω από το κλείστρο στα δεξιά αλλά δεν έχω δει καμία με αλουμινένια βάση όχι ότι δεν θα υπάρχει αλλά εγώ δεν έχω δει.
Φήμες και διαδώσεις που αγγίζουν το όριο της εμπάθειας .... .yel.
 
Εγώ πάντως έχω δει δυο βάσεις από 11-87 να έχουν ραγίσει πίσω από το κλείστρο στα δεξιά αλλά δεν έχω δει καμία με αλουμινένια βάση όχι ότι δεν θα υπάρχει αλλά εγώ δεν έχω δει.
Πάρε και μια αλουμινιου από Φράνκι του κολλητού μου για να τα έχεις δει όλα ;)

1000043237.jpg
 
Τα ραγισματα σε βάσεις επειδή είναι ελάχιστα εάν δεν είναι αστοχίες υλικού είναι λάθος χρήση μη κοροιδευομαστε και τα χρεώνουμε όλα στα ντουφέκια όταν πλακωνονται στα φουρνελα τι περιμένεις, κάποιοι μην ανοίξετε κουβέντα γιατί δεν έχει συμβεί σε Μπερέτα γιατί εκεί έσπαγαν τα κλειστρα και κουτσαιναν τα κακόμοιρα αλλά δούλευε και με τρία ποδαράκια .Όσον αφορά τη φίλη μπενελι δεν μπορουσες να ρίξεις ποτέ φουρνελα ρε παιδιά με τις παλιές γιατί θα είχε σπάσει το δικό σου κεφάλι πριν το όπλο γι'αυτό δεν έβγαλαν και ποτέ ζημιές και σημερινή να πάρεις αν πλακώσεις τα φουρνελα θα τρέχεις με κεφαλαλγίες στο νοσοκομείο.Για να λέμε τι συμβαίνει δηλ .Οποίος αμφιβάλει ας κάνει λίγο ζεστό καιρό και ας ρίξει με αδράνειας ένα δύο κουτιά σκληρά φυσίγγια όπως κάτι που είχαν φιλοι με τις ρεμινγκτον στον Έβρο κάτι 47αρια πυραύλους που με τη μπενελι έψαχνες οδοντοστοιχία.Μετα λέμε ράγισε η βάση αν έριχναν με αδράνειας θα είχαν ραγίσει από μάσελες μέχρι κλείδα.
 
Τα ραγισματα σε βάσεις επειδή είναι ελάχιστα εάν δεν είναι αστοχίες υλικού είναι λάθος χρήση μη κοροιδευομαστε και τα χρεώνουμε όλα στα ντουφέκια όταν πλακωνονται στα φουρνελα τι περιμένεις, κάποιοι μην ανοίξετε κουβέντα γιατί δεν έχει συμβεί σε Μπερέτα γιατί εκεί έσπαγαν τα κλειστρα και κουτσαιναν τα κακόμοιρα αλλά δούλευε και με τρία ποδαράκια .Όσον αφορά τη φίλη μπενελι δεν μπορουσες να ρίξεις ποτέ φουρνελα ρε παιδιά με τις παλιές γιατί θα είχε σπάσει το δικό σου κεφάλι πριν το όπλο γι'αυτό δεν έβγαλαν και ποτέ ζημιές και σημερινή να πάρεις αν πλακώσεις τα φουρνελα θα τρέχεις με κεφαλαλγίες στο νοσοκομείο.Για να λέμε τι συμβαίνει δηλ .Οποίος αμφιβάλει ας κάνει λίγο ζεστό καιρό και ας ρίξει με αδράνειας ένα δύο κουτιά σκληρά φυσίγγια όπως κάτι που είχαν φιλοι με τις ρεμινγκτον στον Έβρο κάτι 47αρια πυραύλους που με τη μπενελι έψαχνες οδοντοστοιχία.Μετα λέμε ράγισε η βάση αν έριχναν με αδράνειας θα είχαν ραγίσει από μάσελες μέχρι κλείδα.
Ισχυει για ολα τα αδρανειας ή οσα εχουν στενο αυλο? το ιδιο ισχυει και για την Α5 και καποια Τουρκικα που εχουν αυλο 18,7?
 
Δεν το ξέρω γιατί δεν ρίχνω ποτέ φουρνελα αλλά λογικά μεγαλύτερος αυλός και άερια είναι σωστότερο για τα φουρνελα που δεν είναι απαραίτητα φουρνελα.π.χ αν ρίξεις μπλε Λάμπρου η condor,η τα παλιά κουτούμανου Ολύμπιους με 25 βαθμούς κελσίου φουρνελα θα φανούν.
 
Πάρε και μια αλουμινιου από Φράνκι του κολλητού μου για να τα έχεις δει όλα ;)

View attachment 88247
Τώρα με πληγώνεις. Έχω ολόιδια του παππού και είναι στην πένα.
Ε, μάλλον ο παππούς σου δεν άφηνε το κλείστρο να πέσει με δύναμη, χωρίς να έχει βάλει την κάννη ... .yelling. .big smile.IMG_20240529_220233.jpg
 
Τα ραγισματα σε βάσεις επειδή είναι ελάχιστα εάν δεν είναι αστοχίες υλικού είναι λάθος χρήση μη κοροιδευομαστε και τα χρεώνουμε όλα στα ντουφέκια όταν πλακωνονται στα φουρνελα τι περιμένεις, κάποιοι μην ανοίξετε κουβέντα γιατί δεν έχει συμβεί σε Μπερέτα γιατί εκεί έσπαγαν τα κλειστρα και κουτσαιναν τα κακόμοιρα αλλά δούλευε και με τρία ποδαράκια .Όσον αφορά τη φίλη μπενελι δεν μπορουσες να ρίξεις ποτέ φουρνελα ρε παιδιά με τις παλιές γιατί θα είχε σπάσει το δικό σου κεφάλι πριν το όπλο γι'αυτό δεν έβγαλαν και ποτέ ζημιές και σημερινή να πάρεις αν πλακώσεις τα φουρνελα θα τρέχεις με κεφαλαλγίες στο νοσοκομείο.Για να λέμε τι συμβαίνει δηλ .Οποίος αμφιβάλει ας κάνει λίγο ζεστό καιρό και ας ρίξει με αδράνειας ένα δύο κουτιά σκληρά φυσίγγια όπως κάτι που είχαν φιλοι με τις ρεμινγκτον στον Έβρο κάτι 47αρια πυραύλους που με τη μπενελι έψαχνες οδοντοστοιχία.Μετα λέμε ράγισε η βάση αν έριχναν με αδράνειας θα είχαν ραγίσει από μάσελες μέχρι κλείδα.
αν ενα οπλο ειναι για φουρνελα αυτο ειναι μπενέλλι γιαννη χρόνια με sbe1 δεν εβγαλε το παραμικρό αντιθέτως μπερετα 303 παρέδωσε κατευθείαν,αν ριχνεις τσιμπημένα το κλοτσο τονεχεις σίγουρο ειτε αδράνειας ειναι ειτε αερίων.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top