Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Πατώντας το cut off τραβάς πίσω το κλείστρο και κλειδώνει εκεί όπως όταν αδειάζει η καραμπίνα για να αλλάξεις το φυσίγγι από τη θαλάμη. Η outlander δεν έχει cut off αλλά ποτέ δεν ένιωσα οτι το χρειάστηκα. Κρατάω πίσω το κλείστρο με το χέρι και αλλάζω φυσίγγι.
 
Στις Browning που όταν τραβάς το κλείστρο πίσω φέρνει το επόμενο φυσίγγι στην θαλάμη έχει χρησιμότητα
Όλα τα είπατε, αλλά δεν είπατε το σπουδαιότερο? Είναι διπλός ο ρόλος του! 1. Cut off, 2. Αφαιρώντας το, στρίβοντάς το πρός τα κάτω, βγάζεις την σκάνδαλο θήκη!.
 
Όλα τα είπατε, αλλά δεν είπατε το σπουδαιότερο? Είναι διπλός ο ρόλος του! 1. Cut off, 2. Αφαιρώντας το, στρίβοντάς το πρός τα κάτω, βγάζεις την σκάνδαλο θήκη!.
Στην beretta είναι και πείρος έχεις δίκιο αλλά νόμιζα ότι μιλάγαμε για την χρησιμότητα επάνω στο κυνήγι
 
Στην beretta είναι και πείρος έχεις δίκιο αλλά νόμιζα ότι μιλάγαμε για την χρησιμότητα επάνω στο κυνήγι
Νομίζω ότι σε αυτογεμη που τραβώντας το κλείστρο έρχεται αυτόματα φυσιγγι από την αποθήκη δεν υπάρχει άλλος τρόπος να αφαιρέσεις μόνο αυτό της θαλάμης. Οπότε εκεί χρειάζεται. Στα benelli και σε όσα δεν έρχεται αυτόματα το φυσιγγι από την αποθήκη δεν χρειάζεται.

Προσωπικά στο δικαννο ανάλογα το σημείο που βρίσκομαι καθώς μετακινουμε από καρτέρι σε καρτέρι συνήθως στο λαγό αλλάζω φυσίγγια συχνά. Αλλά στο αυτογεμη που είναι ολόκληρη ιστορία για να τα αλλάξεις δεν τα πειράζω.
 
Νομίζω ότι σε αυτογεμη που τραβώντας το κλείστρο έρχεται αυτόματα φυσιγγι από την αποθήκη δεν υπάρχει άλλος τρόπος να αφαιρέσεις μόνο αυτό της θαλάμης. Οπότε εκεί χρειάζεται. Στα benelli και σε όσα δεν έρχεται αυτόματα το φυσιγγι από την αποθήκη δεν χρειάζεται.

Προσωπικά στο δικαννο ανάλογα το σημείο που βρίσκομαι καθώς μετακινουμε από καρτέρι σε καρτέρι συνήθως στο λαγό αλλάζω φυσίγγια συχνά. Αλλά στο αυτογεμη που είναι ολόκληρη ιστορία για να τα αλλάξεις δεν τα πειράζω.
Θέμα συνήθειας είναι. Σε όπλα που τραβώντας πίσω το κλείστρο δεν φέρνει φυσίγγι από την αποθήκη είναι εύκολη η αλλαγή και χωρίς cut off.
 
Νομίζω ότι σε αυτογεμη που τραβώντας το κλείστρο έρχεται αυτόματα φυσιγγι από την αποθήκη δεν υπάρχει άλλος τρόπος να αφαιρέσεις μόνο αυτό της θαλάμης. Οπότε εκεί χρειάζεται.
Κάτσε να δω κάνα παπί και σου λέω σε πόσο χρόνο αλλάζω φυσίγγι στην θαλάμη στην 1187 που δεν έχει cut off. :)

Αν τραβήξεις μέχρι ένα σημείο, δεν φέρνει.
Το αισθάνεσαι που πρέπει να σταματήσεις και επίσης βλέπεις το φυσίγγι που γυρίζει.
 
H νιτορια ομως φιλε.για κυριους που τους. αρεσουν τα ξυνα και εχουν νυχακι το πλαινο μπουτον δεν ειναι και οτι καλυτερο για αυτους.yelling.
Εγω ετσι την πηρα. Το σημαδι το εκανε ο αλλος. Εμενα χαλασε το γαλλικο στα κατσαβραχα το Σάββατο.
Αμαν πια!!! Συγχύστηκα πάλι. .hair.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top